Skocz do zawartości

Upgrade nagłośnienia na HiFi, Harman Kardon bez wzmacniacza.


cine_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,


Posiadam podstawowa wersję nagłośnienia bez głośników wysokotonowych ( tweeterow), oraz radio bez nawigacji.

Zależy mi na lekkiej poprawie mojego audio.

Chcialbym zapytać czy jest możliwość wymiany nagłośnienia samych glosnikow z serii HiFi lub nawet Harman Kardon.


Wydaje mi się ze głośniki średniotonowe pasują plug&play ale szukam potwierdzenia.

Głośniki wysokotonowe wystarczy dokupić kabel łączący glosnik sredniotonowy z tweeterem i listwe przy szybie z miejscem na tweeter. Zasilane są bezpośrednio z glosnika średniotonowego.


Pozostaje jeszcze kwestia glosnika basowego, w systemie hifi i Harman so one umieszcozne gdzieś na dole pod deska w okolicach nog pasażera, kierowcy ?

Czy w mojej wersji tez jest taki glosnik ?


Wiadomo pozostaje kwestia wzmacniacza nie będę go dokładał bo to pewnie za dużo roboty i kabli brakujących. Są opcje z dedykowanymi wzmacniaczmi plug&play ale to inny temat.


Zdelaje sobie tez sprawę że głośniki z wyższej wersji maja wieksza sprawność i potrzebują więcej prądu ale przerabiałem podobny temat w moim poprzednim mercedesie w205. Dołożyłem tylko tweetery + wymieniem dwa głośniki średniotonowe z przodu na wyższy model oraz zamieniłem glośnik basowy w nogach pasażera na wyższy model. Różnica była znaczna na plus a radio w zupełności poradziło sobie z taką zmianą.


Jeżeli ktoś mógłby potwierdzić taki scenariusz moze być to budżetowa wersja upgrade nagłośnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej odnośnie przeróbek dla glośnika basowego. Czy nie ma różnicy na który wyższy model basowy chce wymienić? ( hifi, harman).


Czy wymieniałeś głośniki średniotonowe i tweetery na model z hifi czy Harman kardon ? Przód i tył czy tylko przód?


Planowany wzmacniacza to oryginal BMW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Głośniki można wymieniac bez problemu ale nie da to sensownego efektu.

Twetery można dołożyć ale trzeba wymienić ramke - to akurat warto zrobić.


Jednak żeby był jakiś efekt, to tylko i wyłącznie DSP. Moim zdaniem, żeby auto nadal mialo sens to OEMowe jakieś (nie sa drogie), gorzej jesli mowa o gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki można wymieniac bez problemu ale nie da to sensownego efektu.

Twetery można dołożyć ale trzeba wymienić ramke - to akurat warto zrobić.


Jednak żeby był jakiś efekt, to tylko i wyłącznie DSP. Moim zdaniem, żeby auto nadal mialo sens to OEMowe jakieś (nie sa drogie), gorzej jesli mowa o gwarancji.

 

Nie wiem jak w BMW ale w Mercedesie różnica byłą znacząca na plus dodanie tweeterów ( też z wyższej wersji ) + wymiana głośnika średniotonowego ( przód ) i basowego na wyższy model. Radio nie miało problemów z mocą. Tym bardziej że te lepsze głośniki nie mają wcale "dużo" większego zapotrzebowania na prąd a są dużo lepszej jakości i to słychać od razu. Głównym problemem jest ich ilość bo w wyższych systemach jest ich często więcej ( głośniki centralne, w bagażniku, dodatkowy basowy). Wtedy faktycznie nie ma to kompletnie sensu bez wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myślicie, że da się w ASO wymienić głośniki pod siedzeniami na te od zestawu Harman/Kardon żeby obyło się bez przeróbek?

Powinny konstrukcyjnie pasować 1do1 na logikę.

Tak, ale mają chyba inną impedancje. Końcowki mocy nie uszkodzi ale będzie mniejsza efektywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.