Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


szuwarks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z doświadczenia, moim zdaniem najlepiej wychodzi ubezpieczenie i później kontynuacja przez salon.

 

u mnie dokładnie odwrotnie - w ASO [bMW, VAG] zawsze były wyższe oferty niż u brokera ubezp.

Sprzedam Alufelgi BMW M791 Double Spoke '19 5x112 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=383676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia, moim zdaniem najlepiej wychodzi ubezpieczenie i później kontynuacja przez salon.

Zacytuję swój post z wątku Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21:

Mi przedstawili ofertę z Allianz i HESTIA, a ja poza BMW dostałem od Warty ofertę na polisę za 1500 zł mniej. Wychodzi więc 1250 zł oszczędności, dla mnie warte zachodu jednego wniosku.

Odpowiedź (pozytywną) na wniosek dostałem po 1 albo 2 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpal se kalkulator rankomat albo inny cud na kiju i masz oferty, platnosc karta to dodatkowe 200zl w kieszeni

ja tak place od kilku lat i juz kilka razy korzystalem z AC, nigdy nie bylo problemu

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziękuję za kontakt.


Uprzejmie informuję, że BMW Financial Services rekomenduje ubezpieczenia poza Pakietem Finansującego zawierane u poniższych Towarzystw Ubezpieczeniowych: TUiR Allianz Polska S.A., STU Ergo HESTIA S.A., PZU S.A., TUiR Warta S.A., Vienna Insurance Group.


Polisa Ubezpieczeniowa zawarta poza Pakietem BMW Financial Services powinna spełniać poniższe warunki:

- płatność w jednej racie,

- wartość pojazdu zgodna z tabelą EutoTax,

- utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia przez okres 12 miesięcy,

- brak redukcji sumy ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania,

- zniesiony udział własny w szkodach całkowitych, a także częściowych szkodach AutoCasco.


W załączniku przesyłam wniosek o ubezpieczenie poza Pakietem Finansującego. Proszę o uzupełnienie oraz odesłanie w wiadomości zwrotnej.

Umożliwi to wydanie zgody na zawarcie polisy ubezpieczeniowej.


Ponadto informuje, że zawarcie ubezpieczenia poza Pakietem Finansującego wiąże się z opłatą 200 PLN netto zgodną z Tabelą Opłat i Prowizji podpisywaną podczas zawierania umowy leasingowej


W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Z poważaniem,"

Sprzedam Alufelgi BMW M791 Double Spoke '19 5x112 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=383676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko tu dorzucę, że właśnie przeszedłem całą tę procedurę, włącznie z pisemnym potwierdzeniem przez agenta tańszego ubezpieczyciela, że wymogi BMW FS zostana uwzględnione w polisie, żeby finalnie dostać z BMW FS decyzję odmowną na zasadzie "nie bo nie". Oczywiście próby uzyskania wyjasnienia spełzly na niczym i zostałem zmuszony do zawarcia znacznie droższego ubezpieczenia dealerskiego... :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jest to absolutnie nie zrozumiałe dla mnie , przecież to jawny monopol ! rozumiem że dana firma ubezpieczeniowa nie spełnia wyśrubowane wymogi dealera to tak , przecież te firmy ubezpieczeniowe mają pozwolenia prawne żeby ubezpieczyć pojazdy ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko tu dorzucę, że właśnie przeszedłem całą tę procedurę, włącznie z pisemnym potwierdzeniem przez agenta tańszego ubezpieczyciela, że wymogi BMW FS zostana uwzględnione w polisie, żeby finalnie dostać z BMW FS decyzję odmowną na zasadzie "nie bo nie". Oczywiście próby uzyskania wyjasnienia spełzly na niczym i zostałem zmuszony do zawarcia znacznie droższego ubezpieczenia dealerskiego... :evil:

Z jakiego towarzystwa miałeś ofertę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jakie macie stawki % do wartości pojazdu?


Rok temu przy zakupie dostałam ofertę na 4% wartości pojazdu, teraz po roku mam na 4,3% sumy ubezpieczenia. Ogólnie wydaje się drogo...

Jak to się liczy? Próbowałem wziąć stosunek całej składki (za OC, AC i NNW) do sumy ubezpieczenia samochodu z AC, ale wychodzą mi zauważalnie mniejsze ułamki niż Tobie.

Licząc w ten sposób wyszło mi:

1. 2,79% w pierwszym roku (Allianz, przez BMW FS)

2. 2,96% w drugim roku (Warta, poza BMW FS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to absolutnie nie zrozumiałe dla mnie , przecież to jawny monopol ! rozumiem że dana firma ubezpieczeniowa nie spełnia wyśrubowane wymogi dealera to tak , przecież te firmy ubezpieczeniowe mają pozwolenia prawne żeby ubezpieczyć pojazdy ?!

 

Dokładnie tak. Wygląda to na nie do konca legalne porozumienie z wybranymi ubezpieczycielami lub nadużywanie pozycji. Rozważam jeszcze co z tym fantem zrobić, ale niewątpliwie zawiodłem sie na bmw i sposobie w jaki traktuje swoich klientów. I tak jak do tej pory byłem raczej wierny marce, tak przy następnym leasingu na pewno chętniej rozważę oferty konkurencji.

 

To ja tylko tu dorzucę, że właśnie przeszedłem całą tę procedurę, włącznie z pisemnym potwierdzeniem przez agenta tańszego ubezpieczyciela, że wymogi BMW FS zostana uwzględnione w polisie, żeby finalnie dostać z BMW FS decyzję odmowną na zasadzie "nie bo nie". Oczywiście próby uzyskania wyjasnienia spełzly na niczym i zostałem zmuszony do zawarcia znacznie droższego ubezpieczenia dealerskiego... :evil:

Z jakiego towarzystwa miałeś ofertę?

 

Z takiego na "A" ;). Ale czy ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.