Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


szuwarks

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Wartę rok temu. Całe szczęście nie musiałem korzystać z AC, ale z wcześniejszych doświadczeń (sprzed kilku lat) dobrze ich wspominam.


Odnośnie pakietu szyby, to akurat korzystałem chyba w Allianz - wymiana na oryginał, choć początkowo proponowali zamiennik.

W allianz to działa tak, że zamiennik dają i nie wpisują szkody. Jesli wymieniasz na ori w ASO to wpisują szkodę w VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W allianz to działa tak, że zamiennik dają i nie wpisują szkody. Jesli wymieniasz na ori w ASO to wpisują szkodę w VIN.

 

Dokładnie coś takiego miałem, niby pakiet szyby, a jednak szkodę mam wpisaną. Teoretycznie tylko Allianz w tym momencie widzi, że szkoda to "szyba" i nie tracę zniżek, natomiast wszędzie indziej już nie. Choć podobno i to się zmieniło (szkodę miałem jeszcze w 2014 czy 2015 roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.


Odebrałem auto we Wrzesniu i wziąłem ubezpieczenie Ergo Hestia z salonu, 8600 PLN (G26 leasing 277.000 PLN, zero szkód przez ostatnie 4 lata)


Wybrałem Ergo Hestia, bo w porównaniu do ubezpieczenia Alianz, Ergo miała ochrone zniżek, natomiast Alianz zamiast tego miało możliwość wymiany szyby 2x w ciągu roku bez utraty zniżek, co chyba wydało się lepszym rozwiązaniem.


Moje pytanie co do BMW Assistance, jak to wygląda w przypadku szkody z winy mojej / kogoś innego? Kiedyś musiałem dzwonić do ubezpieczyciela i wszystko załatwiać itp. Teraz dzwonie do BMW z poziomu samochodu / telefonu i oni zajmują się wszystkim bez opłat? (Auto zastępcze, holowanie, naprawa z OC lub AC, zgłoszenie szkody itp.) czy nadal powininem dzwonić do ubezpieczyciela bezpośrednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/Uslugi_serwisowe_BMW/pomoc-w-razie-awarii-lub-wypadku.html

Ubezpieczenie bmw assistance ma dość określone warunki działania, musisz przeanalizować od danej sytuacji, fajnie bo jest w jakimś stopniu darmowe mając auto na gwarancji,robiać regularne przeglądy w ASO ale np. holują auto tylko do najbliższego ASO a nie do wybranego przez Ciebie.

Sprawdź stronę wyżej, masz tam dokładne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś miał takie jaja z wypłatą z Warty na podstawie szkody z OC innego sprawcy że ubezpieczyciel nie chciał wypłacić kwoty BRUTTO? Wziąłem w leasing pojazd ale nie wrzuciłem w koszty firmy żadnej faktury z nim związanej. Tak na prawdę auto jest na użytek prywatny.


I warta mi pisze:

"Właścicielem pojazdu jest X LEASING Sp. z o. o. który czynnym podatnikiem VAT.

Faktura wystawią jest na [moja firma] który jest czynnym podatnikiem VAT

W przypadku samochodów osobowych używanych na podstawie umowy leasingu i wykorzystywanych zarówno w działalności gospodarczej, jak i prywatnie (użytek „mieszany"), podatnik ma prawo do odliczenia 50% VAT naliczonego: od rat leasingowych (art. 86a ust. 2 pkt 2 ustawy o VAT),"


"Jeśli poszkodowany nie korzysta z tego prawa odliczenia- jest to jego indywidualna decyzja, ale nie może to stanowić normalnego następstwa szkody w rozumieniu art 361 k.c."



Czyli "miałem możliwość odliczenia VAT-u" (ale czy z niej skorzystałem ? Nie ważne xD) i na tej podstawie zapłacą mi za naprawę auta tylko kwotę NETTO. A parę tys zł VATu to spadaj Pan i płać se sam. Chore, nie? To tak jakbym szedł do sklepu i chciał coś kupić ale tylko za kwotę netto, bo obawiałbym się że ten sklep sobie nie daj Boże odliczy VAT od mojego zakupu. No straszne. Warta bawi się w urząd skarbowy ale tak na prawdę chodzi o to że są chytrusami i interpretują przepisy wg siebie aby tylko jak najmniej zapłacić za szkodę....



EDIT: tu piszą coś ciekawego o tym:

https://www.fmleasing.pl/porady/odszkodowanie-z-oc-sprawcy-bez-vat-co-musi-wiedziec-leasingobiorca-ktory-nie-jest-vatowcem

 

Uchwała Sądu Najwyższego zmienia zasady gry – ubezpieczyciele muszą płacić także za nieodliczalny VAT
W dniu 11 września 2020 roku Sąd Najwyższy podjął bardzo ważną i zmieniającą zasady gry uchwałę (sygn. III CZP 90/19):

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał takie jaja z wypłatą z Warty na podstawie szkody z OC innego sprawcy że ubezpieczyciel nie chciał wypłacić kwoty BRUTTO? Wziąłem w leasing pojazd ale nie wrzuciłem w koszty firmy żadnej faktury z nim związanej. Tak na prawdę auto jest na użytek prywatny.


I warta mi pisze:

"Właścicielem pojazdu jest X LEASING Sp. z o. o. który czynnym podatnikiem VAT.

Faktura wystawią jest na [moja firma] który jest czynnym podatnikiem VAT

W przypadku samochodów osobowych używanych na podstawie umowy leasingu i wykorzystywanych zarówno w działalności gospodarczej, jak i prywatnie (użytek „mieszany"), podatnik ma prawo do odliczenia 50% VAT naliczonego: od rat leasingowych (art. 86a ust. 2 pkt 2 ustawy o VAT),"


"Jeśli poszkodowany nie korzysta z tego prawa odliczenia- jest to jego indywidualna decyzja, ale nie może to stanowić normalnego następstwa szkody w rozumieniu art 361 k.c."



Czyli "miałem możliwość odliczenia VAT-u" (ale czy z niej skorzystałem ? Nie ważne xD) i na tej podstawie zapłacą mi za naprawę auta tylko kwotę NETTO. A parę tys zł VATu to spadaj Pan i płać se sam. Chore, nie? To tak jakbym szedł do sklepu i chciał coś kupić ale tylko za kwotę netto, bo obawiałbym się że ten sklep sobie nie daj Boże odliczy VAT od mojego zakupu. No straszne. Warta bawi się w urząd skarbowy ale tak na prawdę chodzi o to że są chytrusami i interpretują przepisy wg siebie aby tylko jak najmniej zapłacić za szkodę....



EDIT: tu piszą coś ciekawego o tym:

https://www.fmleasing.pl/porady/odszkodowanie-z-oc-sprawcy-bez-vat-co-musi-wiedziec-leasingobiorca-ktory-nie-jest-vatowcem

 

Uchwała Sądu Najwyższego zmienia zasady gry – ubezpieczyciele muszą płacić także za nieodliczalny VAT
W dniu 11 września 2020 roku Sąd Najwyższy podjął bardzo ważną i zmieniającą zasady gry uchwałę (sygn. III CZP 90/19):

 

A w tym wyroku nie chodzi o to, że ubezpieczyciel musi wypłacić 50% vatu, którego nie możesz odliczyć mając samochód osobowy w firmie? A drugie pytanie, czemu nie wrzucasz w koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał takie jaja z wypłatą z Warty na podstawie szkody z OC innego sprawcy że ubezpieczyciel nie chciał wypłacić kwoty BRUTTO? Wziąłem w leasing pojazd ale nie wrzuciłem w koszty firmy żadnej faktury z nim związanej. Tak na prawdę auto jest na użytek prywatny.


I warta mi pisze:

"Właścicielem pojazdu jest X LEASING Sp. z o. o. który czynnym podatnikiem VAT.

Faktura wystawią jest na [moja firma] który jest czynnym podatnikiem VAT

W przypadku samochodów osobowych używanych na podstawie umowy leasingu i wykorzystywanych zarówno w działalności gospodarczej, jak i prywatnie (użytek „mieszany"), podatnik ma prawo do odliczenia 50% VAT naliczonego: od rat leasingowych (art. 86a ust. 2 pkt 2 ustawy o VAT),"


"Jeśli poszkodowany nie korzysta z tego prawa odliczenia- jest to jego indywidualna decyzja, ale nie może to stanowić normalnego następstwa szkody w rozumieniu art 361 k.c."



Czyli "miałem możliwość odliczenia VAT-u" (ale czy z niej skorzystałem ? Nie ważne xD) i na tej podstawie zapłacą mi za naprawę auta tylko kwotę NETTO. A parę tys zł VATu to spadaj Pan i płać se sam. Chore, nie? To tak jakbym szedł do sklepu i chciał coś kupić ale tylko za kwotę netto, bo obawiałbym się że ten sklep sobie nie daj Boże odliczy VAT od mojego zakupu. No straszne. Warta bawi się w urząd skarbowy ale tak na prawdę chodzi o to że są chytrusami i interpretują przepisy wg siebie aby tylko jak najmniej zapłacić za szkodę....



EDIT: tu piszą coś ciekawego o tym:

https://www.fmleasing.pl/porady/odszkodowanie-z-oc-sprawcy-bez-vat-co-musi-wiedziec-leasingobiorca-ktory-nie-jest-vatowcem

 

Uchwała Sądu Najwyższego zmienia zasady gry – ubezpieczyciele muszą płacić także za nieodliczalny VAT
W dniu 11 września 2020 roku Sąd Najwyższy podjął bardzo ważną i zmieniającą zasady gry uchwałę (sygn. III CZP 90/19):

 

Wczoraj odebrałem auto po naprawie w ASO (X3 G01). Szkoda z OC sprawcy PZU. Auto firmowe, w leasingu. Dokładnie tak jak piszesz, kwota netto za naprawe + wynajęcie samochodu zastępczego pokrywa PZU. Ja niestety musiałem pokryć 50 % Vat. Gdybym szkodę naprawiał ze swojej polisy (samochód ubezpieczony na kwotę brutto) nie zapłaciłbym nic. Taka to logika podatkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musiałem pokryć 50 % Vat. Gdybym szkodę naprawiał ze swojej polisy (samochód ubezpieczony na kwotę brutto) nie zapłaciłbym nic. Taka to logika podatkowa.

 

A drugie 50% vatu kto opłacił?

 

czemu nie wrzucasz w koszty?

 

Nie wrzucam auta w koszty bo jestem na ryczałcie i nie mam kosztów w mojej firmie ;D Dodatkowo nie chcę mieć problemów z późniejszą sprzedażą auta (skarbówka). W cesje leasingu też się nie chcę bawić. Nie lubię gdy ktoś mi narzuca co mogę a czego nie mogę zrobić z autem. Auto od 1 dnia było już w 45% moje więc rozumiecie.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel oczywiscie dopłacił druga polowe VAT.


A auto w leasingu ani w promilu nie jest Twoje. To, ze miałeś opłatę wstępna 45% ma znaczenie wylacznie dla wysokości rat miesięcznych, dla raty wykupowej i ewentualnie dla rozliczeń w przypadku rozwiązania umowy. Nic wiecej. Do czasu wykupu jest w 100% własnością finansujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucam auta w koszty bo jestem na ryczałcie i nie mam kosztów w mojej firmie ;D Dodatkowo nie chcę mieć problemów z późniejszą sprzedażą auta (skarbówka). W cesje leasingu też się nie chcę bawić. Nie lubię gdy ktoś mi narzuca co mogę a czego nie mogę zrobić z autem. Auto od 1 dnia było już w 45% moje więc rozumiecie.

 

Dla firm VAT nie jest kosztem. Ubezpieczyciel zwraca koszty, a nie podatki. To jak Ty to sobie rozliczasz, to już Twoja sprawa, ale później mogą być właśnie takie kwiatki.


Trochę wypadłem z obiegu, ale mam dwie wątpliwości co do twojego przypadku:

1) Jeżeli jesteś na ryczałcie to po co Ci VAT? No chyba, że musisz...

2) Brak ewidencjonowania faktur za leasing nie zwalnia Cię (???) z obowiązków wynikających przy sprzedaży auta - VAT i podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy jesteś na ryczałcie czy nie, VAT i PIT to jak mówił mi kolega 2 różne piętra w Urzędzie Skarbowym.

Jeżeli jesteś VATowcem i wziąłeś auto w leasingu to niewrzucanie faktur leasingowych w koszty jest Twoim wyborem - od strony firmy leasingowej nie ma żadnego znaczenia. Auto nie jest Twoje dopóki nie dostaniesz ostatniej faktury wykupowej. Wtedy dokonasz przerejestrowania na siebie ale nadal będziesz miał obowiązek wrzucenia auta w środki trwałe i bujania się 5 lat. Jeżeli wcześniej sprzedaż auto musisz to zrobić na fakture VAT. Generalnie to, że nie wrzucasz faktur leasingowych w koszty (nadal ma to sens jak jesteś VATowcem - możesz prosić o zwrot VATu co jakiś czas) to nikogo od strony podatkowej nie obchodzi. Masz leasing na firmę/JDG nie na osobę fizyczną.


Rozwiązaniem było wzięcie samochodu na kredyt na siebie albo zakup za gotówkę... Wtedy nie ma to nic wspólnego z Twoją działalnością i ubezpieczyciel operuje na kwotach brutto rozliczając się z serwisem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem było wzięcie samochodu na kredyt na siebie albo zakup za gotówkę... Wtedy nie ma to nic wspólnego z Twoją działalnością i ubezpieczyciel operuje na kwotach brutto rozliczając się z serwisem...

 

Prawie ;) Auto mam kupione na siebie, ale mam też JDG i chyba ubezpieczyciel to wyczaił - próbowali mi płacić netto i musiałem im grzecznie i stanowczo tłumaczyć, żeby dokładnie obejrzeli dokumenty auta, że auto jest prywatne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem było wzięcie samochodu na kredyt na siebie albo zakup za gotówkę... Wtedy nie ma to nic wspólnego z Twoją działalnością i ubezpieczyciel operuje na kwotach brutto rozliczając się z serwisem...

 

Prawie ;) Auto mam kupione na siebie, ale mam też JDG i chyba ubezpieczyciel to wyczaił - próbowali mi płacić netto i musiałem im grzecznie i stanowczo tłumaczyć, żeby dokładnie obejrzeli dokumenty auta, że auto jest prywatne :D

 

U mnie przy wymianie szyby z AC nie bylo zadnego problemu. Nie musialem nic robic, poszlo wszystko z automatu. Tez mam JDG na ryczalcie ale auta nie wciagalem do firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nadal będziesz miał obowiązek wrzucenia auta w środki trwałe i bujania się 5 lat. Jeżeli wcześniej sprzedaż auto musisz to zrobić na fakture VAT. Generalnie to, że nie wrzucasz faktur leasingowych w koszty (nadal ma to sens jak jesteś VATowcem - możesz prosić o zwrot VATu co jakiś czas) to nikogo od strony podatkowej nie obchodzi. Masz leasing na firmę/JDG nie na osobę fizyczną.

 

Heh, nic z tych rzeczy kolego. Urząd Skarbowy może mi cokolwiek narzucić odnośnie auta w momencie kiedy wrzucę w koszty i odliczę sobie podatek choćby od najmniejszej faktury związanej z autem. W przeciwnym wypadku to mogą mnie pocałować w trąbkę. Nawet więcej: w przeciwnym wypadku to oni chyba nawet nie wiedzą że ja miałem auto w leasingu ;) Przecież to logiczne, nie sądzisz? Uspokoję Cię jeśli dodam ze potwierdzałem to z urzędem skarbowym i księgową? ;D zresztą na jakiej podstawie urząd skarbowy miałby mi cokolwiek narzucać. Zastanów się. Nie ma podstaw prawnych :) „a bo pan żeś brał leasing na działalność”, odp: „No i co z tego?”. Nawet jak jest kontrola skarbowa to pomijają sprawdzanie rzeczy które nie były wrzucane w koszty mimo tego ze były kupione na fakturę na firmę.

 

Trochę wypadłem z obiegu, ale mam dwie wątpliwości co do twojego przypadku:

1) Jeżeli jesteś na ryczałcie to po co Ci VAT? No chyba, że musisz...

2) Brak ewidencjonowania faktur za leasing nie zwalnia Cię (???) z obowiązków wynikających przy sprzedaży auta - VAT i podatek.

 

1. A bo tak było i po prostu tego nie zmieniałem. Czasem jednak się coś kupuje i odlicza ten VAT. Ale rzadko. Auta natomiast specjalnie nie chciałem wrzucać do firmy tak jak wcześniej pisałem.

2. Mylisz sie tak samo jak kolega wyżej ;)

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoję Cię jeśli dodam ze potwierdzałem to z urzędem skarbowym i księgową? ;D zresztą na jakiej podstawie urząd skarbowy miałby mi cokolwiek narzucać.

No skoro tak mowi ksiegowa i US to kimze ja jestem zeby miec inne zdanie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a realna prawda leży gdzieś po środku bo co urząd skarbowy i co inna Baśka z urzędu to inna interpretacja przepisów podatkowych. Ale nie powinni się czepiać jeśli w koszty nie wrzucasz auta. Na jakiej podstawie? Ja takiej podstawy nie znam.
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet więcej: w przeciwnym wypadku to oni chyba nawet nie wiedzą że ja miałem auto w leasingu ;)

 

Od strony Twojej firmy nie wiedzą, ale przecież faktury są w leasingu. Co więcej, jest JPK więc US wie o każdej wystawionej fakturze.

 

Uspokoję Cię jeśli dodam ze potwierdzałem to z urzędem skarbowym i księgową? ;D zresztą na jakiej podstawie urząd skarbowy miałby mi cokolwiek narzucać. Zastanów się. Nie ma podstaw prawnych :) „a bo pan żeś brał leasing na działalność”, odp: „No i co z tego?”

 

Potwierdzanie z księgową nic nie znaczy ;) Potwierdzanie z US jest też tylko minimalną gwarancją. Jedynie wydana interpretacja indywidualna jest jako taką gwarancją. Ale masz rację, w trakcie kontroli raczej nic nie znajdą, skoro nie ewidencjonujesz nawet pół faktury. No i masz rację, logicznie byłoby sprzedawać bez VAT i PIT skoro nie korzystałeś z tego, ale logika często nie ma nic wspólnego z przepisami niestety.

 

2) Brak ewidencjonowania faktur za leasing nie zwalnia Cię (???) z obowiązków wynikających przy sprzedaży auta - VAT i podatek.

 

2. Mylisz sie tak samo jak kolega wyżej ;)

 

I tego Ci życzę :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się US przywali do mnie że sprzedałem auto bez odprowadzenia podatku to na pewno w tym wątku się odezwę ;D Póki co trząść portkami każdy może ale wskazać prawdziwej podstawy prawnej to jeszcze nikt nie wskazał. W sensie takiej która nakazywałaby odprowadzić VAT i PIT w przypadku gdy ani 1 faktury związanej z leasingiem nie wrzuca się w koszty swojej działalności. Ah te Polskie przepisy. Wszystko takie łatwe i przejrzyste dla prowadzących działalność. Zero zmartwień i wystarczy tylko skupić się na pracy :lol:
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się US przywali do mnie że sprzedałem auto bez odprowadzenia podatku to na pewno w tym wątku się odezwę ;D Póki co trząść portkami każdy może ale wskazać prawdziwej podstawy prawnej to jeszcze nikt nie wskazał. W sensie takiej która nakazywałaby odprowadzić VAT i PIT w przypadku gdy ani 1 faktury związanej z leasingiem nie wrzuca się w koszty swojej działalności. Ah te Polskie przepisy. Wszystko takie łatwe i przejrzyste dla prowadzących działalność. Zero zmartwień i wystarczy tylko skupić się na pracy :lol:

 

W przypadku JDG to nikt nie bedzie wiedzial ze masz samochod bo:


1. W leasingu samochod nie jest Twoj

2. W wykupie i tak rejestrujesz samochod na siebie bo nie ma czegos takiego jak rejestracja na JDG - wiec jezeli nie wciagniesz samochodu na srodki trwale i nie bedziesz sobie nic zwiazanego z nim wrzucac w koszty to luz.


Sytuacja teraz pomiedzy ubezpieczeniem a leasingiem spowodowana jest tym ze firma leasingowa jest platnikiem VATu, wiec ja interesuja kwoty netto. Ale niestety koniec koncow ktos ten VAT musi zaplacic i jest to leasingobiorca... Tak samo jak placisz VAT w fakturze leasingowej ale mozesz odliczyc tylko 50%, czyli placisz 50% VATu de-facto. Tu masz to samo z ubezpieczeniem - musisz zaplacic 50% VATu. Przynajmniej tak to rozumiem swoim nie-ksiegowym mozgiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja teraz pomiedzy ubezpieczeniem a leasingiem spowodowana jest tym ze firma leasingowa jest platnikiem VATu, wiec ja interesuja kwoty netto. Ale niestety koniec koncow ktos ten VAT musi zaplacic i jest to leasingobiorca... Tak samo jak placisz VAT w fakturze leasingowej ale mozesz odliczyc tylko 50%, czyli placisz 50% VATu de-facto. Tu masz to samo z ubezpieczeniem - musisz zaplacic 50% VATu. Przynajmniej tak to rozumiem swoim nie-ksiegowym mozgiem ;)

 

Źle rozumiesz, bo usługi ubezpieczenia są zwolnione przedmiotowo z VAT:

 

1 pkt 37 ustawy o VAT, zwolnione z VAT są usługi ubezpieczeniowe, usługi reasekuracyjne i usługi pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, a także usługi świadczone przez ubezpieczającego w zakresie zawieranych przez niego umów ubezpieczenia na cudzy rachunek"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumiesz, bo usługi ubezpieczenia są zwolnione przedmiotowo z VAT:

 

Chodzilo mi o rozliczenie odszkodowania w przypadku obslugi bezgotowkowej. Wiem ze samo ubezpieczenie jest zwolnione z VAT.


Ale fakt - nie jestem ksiegowym i w sumie place niezla kase komus kto sie musi na tym znac... Bo im jestem starszy tym glowa mniejsza... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Musisz mieć ofertę od firmy przez nich akceptowaną (lista dostępna od agenta w salonie), zakres ubezpieczenia musi pokrywać ich wymagania, podobnie jak sumy ubezpieczenia, następnie wnioskujesz o wydanie zgody. Pamiętaj tylko, że za wydanie zgody BMW FS pobiera opłatę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam leasing w BMW Financial Services, jak odbywa się ubezpieczenie samochodu indywidualnie? Czy muszę prosić BMW o zgodę, czy po prostu wysyłam im ofertę którą dostaję od agenta i oni to akceptują?

Pisałem tutaj: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=2818734#p2818734

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.