Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


szuwarks

Rekomendowane odpowiedzi

318i z 2020 , 72 tyś przebiegu , 115 tyś zł wycena , jedna szkoda z AC : 5900 zł :evil:

Wyszlo Ci prawie tyle samo co za m340d 2021r 15tys km przebiegu. Zaplacilem właśnie w Hesti 6002zl. Oferte od dealera mialem 7900zl.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

318i z 2020 , 72 tyś przebiegu , 115 tyś zł wycena , jedna szkoda z AC : 5900 zł :evil:

Wyszlo Ci prawie tyle samo co za m340d 2021r 15tys km przebiegu. Zaplacilem właśnie w Hesti 6002zl. Oferte od dealera mialem 7900zl.

 

Mialem podobne oferty cenowe w Hestii i z Allianz od dealera co Ty ale dla 330i z 21' przpebieg 11 tys. Poprosilem od dolna granice wyceny bo mam GAP i zrobilo sie 7200 zl. Poprawcie mnie jesli sie myle ale do mozliwosci skorzystania z zewnerznego ubezpieczenia w leasingu trzeba doliczyc chyba jeszcze z 300 zl prawda? Wybralem ostatecznie i tak od dealera ze wzgledu na ''rowna droga'' ktorej nie ma w Hestii a juz dwa razu felgii 19 przytarte na krawezniku wiec tutaj warto doplaci te 1000 zl bo serwis i tak drozej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
do mozliwosci skorzystania z zewnerznego ubezpieczenia w leasingu trzeba doliczyc chyba jeszcze z 300 zl prawda?

200zł netto za analizę wniosku i wydanie zgody , bez wypełnienia specjalnego wniosku z konkretnymi wymogami ubezpieczenia , nie ma mowy na zgodę BMW leasing. No i trzeba pamiętać że składka roczna musi być opłacona jednorazowo , gdzie przy dealerskim nie musi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mozliwosci skorzystania z zewnerznego ubezpieczenia w leasingu trzeba doliczyc chyba jeszcze z 300 zl prawda?

200zł netto za analizę wniosku i wydanie zgody , bez wypełnienia specjalnego wniosku z konkretnymi wymogami ubezpieczenia , nie ma mowy na zgodę BMW leasing. No i trzeba pamiętać że składka roczna musi być opłacona jednorazowo , gdzie przy dealerskim nie musi .

W skrócie jest lista głównych TU od cała procedura, jak w każdej firmie leasingowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mozliwosci skorzystania z zewnerznego ubezpieczenia w leasingu trzeba doliczyc chyba jeszcze z 300 zl prawda?

200zł netto za analizę wniosku i wydanie zgody , bez wypełnienia specjalnego wniosku z konkretnymi wymogami ubezpieczenia , nie ma mowy na zgodę BMW leasing. No i trzeba pamiętać że składka roczna musi być opłacona jednorazowo , gdzie przy dealerskim nie musi .

 

Dzięki Krakus za wyjaśnienie, ja już nie muszę odpisywać na powyższego posta.


Dodam tylko że od dealera wybrałem ofertę za 7200 zł w płatności jednorazowej natomiast w dwóch ratach wychodziło całkowicie 8500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodziłem dzisiaj oponę w mega wielkiej dziurze, opona do wymiany. Felga chyba ok ale możliwe że jest krzywa. Mam duży pakiet z Allianz czy jest sens wrzucić to na AC?

 

Ja w Allianz tak jak pisalem wczesniej mam ,,rowna droge,, ktora obejmuje tego typu uszkodzenia i podobnie jak tobie tez mi sie zdazylo. Wczesniej wyslalem zdjecie uszkodzenia do serwisu z powyzszym zapytaniem, szybka ocena i opona do wymiany. Wyszlo chyba z 5500 brutto :) pokryte z ubezpieczenia.

Nowa opona , felga , robocizna za wymiane i uwaga ustawienie zbieznosci bo po takim uderzeniu moglo sie cos przestawic u mnie przynajmniej tak bylo. Ciekawe jak wachacz....? Mam nadzieje ze opona na tyle uszkodzona ze mozesz podjechac do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodziłem dzisiaj oponę w mega wielkiej dziurze, opona do wymiany. Felga chyba ok ale możliwe że jest krzywa. Mam duży pakiet z Allianz czy jest sens wrzucić to na AC?

A nie prościej z ubezpieczenia zarządcy drogi? To oni są winni tej dziury, nie ty! Po co swoje AC wykorzystywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Allianz tak jak pisalem wczesniej mam ,,rowna droge,, ktora obejmuje tego typu uszkodzenia i podobnie jak tobie tez mi sie zdazylo. Wczesniej wyslalem zdjecie uszkodzenia do serwisu z powyzszym zapytaniem, szybka ocena i opona do wymiany. Wyszlo chyba z 5500 brutto :) pokryte z ubezpieczenia.

Nowa opona , felga , robocizna za wymiane i uwaga ustawienie zbieznosci bo po takim uderzeniu moglo sie cos przestawic u mnie przynajmniej tak bylo. Ciekawe jak wachacz....? Mam nadzieje ze opona na tyle uszkodzona ze mozesz podjechac do ASO.

 

Rozumiem, że działa to tak, że masz ochronę zniżek tak długo jak przedłużasz w Allianz? Bo sama szkoda i tak jest wrzucana w system i widoczna przez innych ubezpieczycieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej z ubezpieczenia zarządcy drogi? To oni są winni tej dziury, nie ty! Po co swoje AC wykorzystywać.

To powinna być pierwsza droga usunięcia szkody - no chyba, że były oznaczenia pionowe że droga jest w remoncie, uszkodzona, etc.

Czasem też warto zweryfikować jak dany zarząd dróg likwiduje szkody - ja miałem w tym roku sytuację, że zarząd dróg nie miał ubezpieczenia OC, więc finalnie opierało się na opinii biegłego sądowego i akceptacji warunków ugody (to znowu wydłużyło czas likwidacji szkody)

 

Rozumiem, że działa to tak, że masz ochronę zniżek tak długo jak przedłużasz w Allianz? Bo sama szkoda i tak jest wrzucana w system i widoczna przez innych ubezpieczycieli?

Ogólnie to z założenia, ochrona zniżek działa w ramach przedłużenia ochrony u tego samego ubezpieczyciela.

Obecnie każda szkoda OC czy AC jest rejestrowana w UFG. Można się zalogować profilem zaufanym i sprawdzić jak wygląda historia szkodowości - zazwyczaj są to informacje wraz z kwotami szkód.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się ze nie mam równej drogi. A zdjęcia dziury nie mam.


Jak zatem od zarządcy drogi to załatwić ?

 

Ja miałem taką podobną sytuację, wjechałem w wyrwę w drodze. Na pierwszy rzut oka nic nie było widać - felga cała, opona cała.

Pojeździłem 30km i czujnik ciśnienia zaczął wskazywać ubytek (akurat mówię o obecnym moim samochodzie - Volvo).

Okazało się następnego dnia, że felga jest wygięta o wewnętrznej strony.

Pojechałem na miejsce, gdzie to się zdarzyło, zrobiłem zdjęcia. Zadzwoniłem na 112, bo nie wezwałem policji podczas zdarzenia, bo wyglądało, ze nic się nie stało.

Konsultant kazał mi się zgłosić na komisariat, złożyć zeznania, potem oni przygotowali notatkę. Ja zgłosiłem ten fakt zarządowi dróg, i potem cała papierologia, oględziny, ugoda, wypłata (zarząd nie miał OC, całość zajęła 2 miesiące niespełna)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się ze nie mam równej drogi. A zdjęcia dziury nie mam.


Jak zatem od zarządcy drogi to załatwić ?

 

Ja miałem taką podobną sytuację, wjechałem w wyrwę w drodze. Na pierwszy rzut oka nic nie było widać - felga cała, opona cała.

Pojeździłem 30km i czujnik ciśnienia zaczął wskazywać ubytek (akurat mówię o obecnym moim samochodzie - Volvo).

Okazało się następnego dnia, że felga jest wygięta o wewnętrznej strony.

Pojechałem na miejsce, gdzie to się zdarzyło, zrobiłem zdjęcia. Zadzwoniłem na 112, bo nie wezwałem policji podczas zdarzenia, bo wyglądało, ze nic się nie stało.

Konsultant kazał mi się zgłosić na komisariat, złożyć zeznania, potem oni przygotowali notatkę. Ja zgłosiłem ten fakt zarządowi dróg, i potem cała papierologia, oględziny, ugoda, wypłata (zarząd nie miał OC, całość zajęła 2 miesiące niespełna)

Dzięki za info ,przyda sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety się nie udało. Kilka lat temu wpadłem w dziurę w Warszawie na ul.Bokserskiej. Uszkodziłem oponę i pogiąłem felgę. Nie wzywałem Policji i to był błąd. Bo samo wysłanie zdjęć i pisma do zarządcy nic nie dało. Dostałem odpowiedź żebym spadał na drzewo, a jak mi nie pasuje to mogę iść do sądu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec zeszłego roku też zaliczyłem dziurę. Na łuku drogi ostre krawędzie przecięły mi dwie opony przebite tak że druty z RFT wyszły na zewnątrz.

Nie wzywałem policji (podobno czeka się koło 6 godzin). Zrobiłem zdjęcia uszkodzenia, miejsca, dziury. Do pomocy skorzystałem z BMW Mobile Care (byłem daleko od miejsca zamieszkania). Auto zostało przetransportowane do najbliższego ASO, a sam dostałem zastępcze (swoja drogą też BMW 3) na 3 dni.


Ostatecznie ASO wymieniło mi wszystkie opony ze względu na zużycie bieżnika i wystawili fakturę na ponad 6k. Zgłosiłem się do ubezpieczalni obsługującej miasto zdarzenia, wysłałem dokumenty. Po paru miesiącach przyznali mi odszkodowanie w wysokości około 750 zł. Napisałem parę reklamacji, odwołanie, nic to nie dało. Za każdym razem odpisywali że nie mają obowiązku pokrywać zawyżonych kosztów. Dodatkowo leasing potracił sobie 500 zł za naprawę auta w serwisie nie z ich listy + cesja odszkodowania. Wychodzi że otrzymałem zwrot 250 zł z 6200 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie ASO wymieniło mi wszystkie opony ze względu na zużycie bieżnika i wystawili fakturę na ponad 6k

 

I nie pytali o zgodę ? tak poprostu sobie wymienili ? :)

Pytali, ale dałem się przekonać do wymiany wszystkich opon :?

 

zawsze policja, nie mozesz czekac to bierzesz na klatę koszty i tyle.

Tylko co mi wezwanie policji pomogłoby w tym przypadku? Ubezpieczyciel uznał szkodę na podstawie mojej dokumentacji, tylko wypłacił niską kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jakie opinie macie o Warta?

 

Wszystkie inne samochody mam w Allianzu na dealerskich ofertach. W BMW wziąłem Warte bo Allianz zwariowal z cena. Wymiana szyby po kamieniu z AC (nie z pakietu szybowego) w sumie bezproblemowa. Taka uwaga - zawsze było pytanie czy naprawa z pakietu "szybowego" czy z normalnego AC. Z pakietu nie płacą za oryginalne szyby i robią kosztorys z zamiennikow. Z normalnego AC nie było problemu - kosztorys na oryginale zaakceptowany bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za opinie. To po co brać w takim razie pakiet szybowy? Mam te same odczucia co do cen w Allianz, auto trochę straciło na wartości a stawka poszła lekko w górę. Warta w moim przypadku jest tańsza 3 tys niż Allianz i chyba w tym roku wybiorę Wartę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Wartę rok temu. Całe szczęście nie musiałem korzystać z AC, ale z wcześniejszych doświadczeń (sprzed kilku lat) dobrze ich wspominam.


Odnośnie pakietu szyby, to akurat korzystałem chyba w Allianz - wymiana na oryginał, choć początkowo proponowali zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.