Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


szuwarks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Potwierdzam. Początek lipca w salonie 3.3%, u agenta 2.6% (PZU) osoba bez zniżek. Obecnie osoby bez historii liczone są znacznie gorzej. Nie wiem czy tylko w PZU czy wszędzie.

 

Ale stawka ryczałtowa jest chyba "ogólnopolska", nie? Rozumiem, że po prostu wyliczyli Ci ubezpieczenie nie stawką a normalnie i wyszło mniej - tak też może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Orientuje się ktoś czy biorąc leasing FS obowiązkowo muszę się zgodzić na ubezpieczenie proponowane przez BMW (Allianz, Hestia) w pierwszym roku leasingu ? Czy jest możliwość ubezpieczenia auta na 'własną rękę' w pierwszym roku ? (zakładając że mój ubezpieczyciel będzie zaakceptowany przez BMW). Dostałem właśnie takie info u dealera, przeglądam umowę FS i nie mogę znaleść żadnego pkt mówiącego o takich ograniczeniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy biorąc leasing FS obowiązkowo muszę się zgodzić na ubezpieczenie proponowane przez BMW (Allianz, Hestia) w pierwszym roku leasingu ? Czy jest możliwość ubezpieczenia auta na 'własną rękę' w pierwszym roku ? (zakładając że mój ubezpieczyciel będzie zaakceptowany przez BMW). Dostałem właśnie takie info u dealera, przeglądam umowę FS i nie mogę znaleść żadnego pkt mówiącego o takich ograniczeniach.

Nie, chociaż czasami mówią że obowiązkowy. Nie mogą ci zabronić wyboru jest to nie zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem od siebie, że warto sprawdzać u różnych brokerów ceny.. właśnie mam taką sytuację, że dla tej samej ubezpieczalni od leasingodawcy mam o 2k więcej na OC/AC niż brokera... i nie mam pojęcia skąd to się bierze/wzięlo, bo zazwyczaj cene mialem taką samą i brałem od leasingodawcy - może ktoś powie co mogło wpłynąć ? - chyba że osoby które robią kalkulacje mają jakiś % z tego i sobie tam doliczają coś..

Ciekawe czy robią zwyżki jak kilka firm wysyla zapytanie o ofertę albo ponawia zapytanie po tygodniu / dwoch ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie kończy mi się ubezpieczenie na 3. Różnice tylko w jednym TU są na poziomie 3 tys a miedzy rożnymi TU 6-8 tys. Co najciekawsze najlepszą ofertę dostałem w tym roku w salonie BMW. Nawet dostawcze mercedesy ubezpieczyłem tam. Z ciekawostki dostawczaki mają wyższe składki - nawet od ///M - prawdopodobnie szkodliwość jest większa .

Szukać i jeszcze raz szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie odszkodowania z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu. 5 miesięczny samochód, wjechał we mnie typ, do wymiany drzwi plus błotnik wgnieciony. Czy ktoś z Was domagał się takiego odszkodowania? Jak to wygląda?

Dwa auta do tyłu korzystałem z utraty wartości. Kilka miesięcy po zakupie miałem kolizje - wjechała we mnie Pani którą duże rondo przerosło.

Oczywiście jak zawsze w takich przypadkach sprawa tyczyła się naszego narodowego ubezpieczyciela. Oczywiście mimo pięknych opisów na stronie olali temat.

Sprawa jest prosta od strony prawnej - rzeczoznawca ocenia kwotę roszczenia - pismo do TU - a potem sprawa do sądu. To było już kilka ładnych lat temu więc sprawa poszła dość szybko 1,5 roku. PZU nawet się nie odwoływało. Dzisiaj to będzie z pewnością dobre dwa lata.

Po kilku sprawach z TU. Uważam że TU wiedzą że przegrają sprawy (widać że mają dość słabych prawników) i nawet specjalnie nie walczą. A PZU to już zawodowiec w tej materii.

U mnie to była kwota na kilka tys PLN + koszty procesu i odsetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było już kilka ładnych lat temu więc sprawa poszła dość szybko 1,5 roku. PZU nawet się nie odwoływało.

 

2 lata to szybko? :shock: Ja niestety też będę to wysyłać do PZU... Czyli chyba zlecę to komuś kto się zajmuje odszkodowaniami i zapomnę na parę lat.. Masakra :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było już kilka ładnych lat temu więc sprawa poszła dość szybko 1,5 roku. PZU nawet się nie odwoływało.

 

2 lata to szybko? :shock: Ja niestety też będę to wysyłać do PZU... Czyli chyba zlecę to komuś kto się zajmuje odszkodowaniami i zapomnę na parę lat.. Masakra :lol:

1,5 roku kiedyś to jest bardzo szybko. Dzisiaj może to być już nie realne.

Przeciwny jestem przekazywania takich spraw jakiś dziwnym firmom - tylko prawnikom.

Zęby też leczę u stomatologa, a nie u weterynarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przeciwny jestem przekazywania takich spraw jakiś dziwnym firmom - tylko prawnikom.

Zęby też leczę u stomatologa, a nie u weterynarza.

 

Z tego co wyczytałem jest od groma papierologii w przypadku tego roszczenia. Takie firmy robią to w swoim zakresie, potem faktycznie mogę na koniec zlecić wysłanie tego wszystkiego prawnikowi, zastanawiam się tylko czy gra jest warta świeczki. Do wymiany mam drzwi i zaprawka ubytku lakieru na krawędzi błotnika przy progu wielkości 0,5 cm, bo lakierować go nie chcę :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem jest od groma papierologii w przypadku tego roszczenia. Takie firmy robią to w swoim zakresie, potem faktycznie mogę na koniec zlecić wysłanie tego wszystkiego prawnikowi, zastanawiam się tylko czy gra jest warta świeczki. Do wymiany mam drzwi i zaprawka ubytku lakieru na krawędzi błotnika przy progu wielkości 0,5 cm, bo lakierować go nie chcę :x

Korzystałem swego czasu i wystarczyło moje, jedno pismo do TU. Oczywiście wypłata trochę zaniżona, ale nie na tyle aby opłacało się toczyć z nimi wojny.

Za elementy wymienione - odkręć/przykręć, utrata wartości nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

za nieco ponad miesiąc kończy mi się polisa OC/AC i tym razem chciałbym przynajmniej spróbować poszukać czegoś tańszego niż oferta BMW.

Przeczytałem wątek i nadal jedna sprawa jest dla mnie trochę niejasna:

- czy zgoda BMW (za 200zł) jest pod konkretną ofertę od zewnetrznego agenta?

- czy też najpierw występuję o zgodę, płacę 200zł, a później szukam oferty u agentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek i nadal jedna sprawa jest dla mnie trochę niejasna:

- czy zgoda BMW (za 200zł) jest pod konkretną ofertę od zewnetrznego agenta?

- czy też najpierw występuję o zgodę, płacę 200zł, a później szukam oferty u agentów?

Pod konkretną ofertę, bo na wniosku wpisujesz szczegły oferty ubezpieczenia. Jak mieliby sprawdzić i zaakceptować ubezpieczenie obce nie znając jego warunków?!


1. Wybierasz najkorzystniejsze ubezpieczenie spełniające wymogi BMW FS

2. Piszesz do BMW FS o aktualną wersję Wniosku o ubezpieczenie pojazdu przez Korzystającego

3. Wypełniasz Wniosek (PDF ma wbudowany formularz), drukujesz, podpisujesz i wysyłasz do BMW FS

4. Czekasz na odpowiedź od BMW FS, w razie pozytywnej ubezpieczasz auto samemu i wysyłasz kopię polisy do BMW FS

5. Dostajesz fakturę od BMW FS


56NBypB.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek i nadal jedna sprawa jest dla mnie trochę niejasna:

- czy zgoda BMW (za 200zł) jest pod konkretną ofertę od zewnetrznego agenta?

- czy też najpierw występuję o zgodę, płacę 200zł, a później szukam oferty u agentów?

Pod konkretną ofertę, bo na wniosku wpisujesz szczegły oferty ubezpieczenia.

Dzięki za wyjaśnienie.

A jak odrzucą? (ktoś pisał, że odrzucili)

Wtedy też płacę 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@dzbpl na stronie nr 6 tego wątku masz kompletny wniosek, gdzie widnieje na samym końcu miejsce na podpis i pieczątkę agenta ubezpieczeniowego - to dość ważny szczegół - powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek i nadal jedna sprawa jest dla mnie trochę niejasna:

- czy zgoda BMW (za 200zł) jest pod konkretną ofertę od zewnetrznego agenta?

- czy też najpierw występuję o zgodę, płacę 200zł, a później szukam oferty u agentów?

Pod konkretną ofertę, bo na wniosku wpisujesz szczegły oferty ubezpieczenia.

Dzięki za wyjaśnienie.

A jak odrzucą? (ktoś pisał, że odrzucili)

Wtedy też płacę 200zł?

a co mają ci odrzucić - każdy lesingodawca ma podobną politykę czyli listę rekomendowanych TU. Jeszcze się nie spotkałem aby odrzucili czołowych firm ubezpieczeniowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzbpl na stronie nr 6 tego wątku masz kompletny wniosek, gdzie widnieje na samym końcu miejsce na podpis i pieczątkę agenta ubezpieczeniowego - to dość ważny szczegół - powodzenia

Jako ciekawostka (bo niczego nie gwarantuje): dwa razy składałem wniosek ze swoim (tylko) podpisem i dwa razy otrzymałem akceptację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie ma wątku w F40, więc korzystając z najbardziej żyjącej serii:


Ubezpiecznie na drugi rok (jak to zleciało!): 2,65% wartości auta. Na pierwszy rok było to 2,78% wartości auta.

W między czasie wartość auta poszła w górę +8% względem ceny fakturowej, co finalnie dało nieco droższą składkę +88zł.

Pakiet Dealerski Ergo Hestia w najwyższej specyfikacji: Ochrona zniżek, AC Serwisowe, Assistance Prestiż (14 dni auto zastępcze itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.