Skocz do zawartości

Pierwsza wymiana oleju


TomekGnomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 482
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie czekaj do tych 30 tysięcy. To wynika z jakichś unijnych wymysłów, że pierwszą wymianę robi się po 30 tys. a kolejne np. co 20 tys. Ma to na celu ograniczać powstawanie zużytego oleju silnikowego. Wymieniaj go co 15 tys. i tyle.

Żaden olej nie będzie trzymać swoich pierwotnych parametrów po 30 tys. kilometrów.

DSC_3573c_mini.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja i tak na Twoim miejscu bym wymienił olej po 15k/roku. 150000 to już konkretny przebieg, więc dbałbym o silnik w miarę możliwości. Swoją mam w CL na 3 lata, nie przejadę pewnie więcej niż 50000, a i tak zmieniłem olej po 2000 i planuję wymieniać co roku. Teoretycznie nie planuję finansowania dalej, ale różne rzeczy w życiu mogą się wydarzyć, to pierwsze. Po drugie to jakiś taki... wewnętrzny głos przyzwoitości i przyzwyczajenie do dbania o swoje rzeczy mi tak podpowiada :lol: A olej do wymiany pozainterwałowej zamawiam poza serwisem, a koszty wymiany wrzucam w swoje koszty więc nie jestem jakoś bardzo w plecy.
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Podpisuje się pod powyższym postem.

Teraz mam już 9k przejechane (7 na oleju, wymieniony po dotarciu), komp pokazuje do wymiany 19, więc będzie jeszcze jedna lud dwie moje po drodze :mrgreen:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod powyższym postem.

Teraz mam już 9k przejechane (7 na oleju, wymieniony po dotarciu), komp pokazuje do wymiany 19, więc będzie jeszcze jedna lud dwie moje po drodze :mrgreen:  

 


Brawo. Mam dokładnie takie samo podejście. Już jestem po wymianie oleju po 1000, 3000 i teraz 13 000 km. Następna w ASO przy 22 000 :-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię roczny przebieg około 25-30 kkm. Zawsze robiłem i będę robił pierwszą wymianę oleju w silniku po 2 kkm a następne po 15 kkm, olej w skrzyni biegów wymieniam po 60 kkm . Rwd jeszcze nigdy nie miałem ale jak już będę miał to olej w moście wymienię też po 60 kkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z pytaniem, czy jest jakiś sprytny sposób żeby sprawdzić, czy olej został faktycznie wymieniony?

Nie ma bagnetu żeby fizycznie sprawdzić kolor oleju, a jeśli po wymianie poziom jest identyczny, temperatura 100st, a pod maską na korku kurz, to człowiek zadaje sobie głupie pytania czy nie kupił przypadkiem samej faktury :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu bagnet jest pod plastikową pokrywą silnika, wymieniłem po 2.000km w ASO za 290zł z filtrem, olej Shell swój.

Druga wymiana ostatnio na życzenie komputera przy około 21.000km i roku 3 miesiącach po wydaniu auta. (dokładne wskazanie komunikatu o zbliżającej się wymianie oleju było przy około 23.000km lub chyba w kwietniu, ale zadzwonili z serwisu od razu jak wyskoczył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pytałem w salonie ile kosztuje wymiana oleju w 330i i serwis powiedział że jest promocja i koszt to 1200 brutto. Ktoś może się orientuje czy ta cena faktycznie jest niska?
Mi w ASO oferowali niecały rok temu 126,68 zł / l, do tego filtr i robocizna. Do 330i wchodzi 5,25 l.


Kupiłem 6 l oleju i filtr za 327 zł na reklamującym się tutaj czescidobmw.pl, wymiana 100 zł w pobliskim serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200 to dobra cena ale za 3 wymiany :lol:

 

Chciałem żeby każda wymiana miała wpis w komputerze, przy ewentualnej odsprzedaży to dobra sprawa, ale chyba to oleje i wymienię sam a do serwisu pojadę jak mi komp pokaże.

Jeżeli części można kupić za 400 pln to opłata w serwisie 1200 to jednak troszkę przesada jak na odkręcenie 2 śrub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dokładnie, zawsze można kupującemu pokazać fakturę za olej i zdjęcie z niezależnego warsztatu z datą jak już będzie taki nieufny :) Natomiast słyszałem że niektórym udaje się dać w ASO swój olej, wtedy wymiana kosztuje dużo mniej (taki absurd że oryginalny olej BMW wszędzie da się kupić taniej niż w BMW :mad2: ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zawsze można kupującemu pokazać fakturę za olej i zdjęcie z niezależnego warsztatu z datą jak już będzie taki nieufny :) Natomiast słyszałem że niektórym udaje się dać w ASO swój olej, wtedy wymiana kosztuje dużo mniej (taki absurd że oryginalny olej BMW wszędzie da się kupić taniej niż w BMW :mad2: ).

 

Ja dawałem swój olej w ASO i za wymianę z ich filtrem płaciłem ok. 350 pln. To jest dobry kompromis bo koszty znacznie niższe i jest adnotacja w historii serwisowej.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zawsze można kupującemu pokazać fakturę za olej i zdjęcie z niezależnego warsztatu z datą jak już będzie taki nieufny :) Natomiast słyszałem że niektórym udaje się dać w ASO swój olej, wtedy wymiana kosztuje dużo mniej (taki absurd że oryginalny olej BMW wszędzie da się kupić taniej niż w BMW :mad2: ).

 

Ja dawałem swój olej w ASO i za wymianę z ich filtrem płaciłem ok. 350 pln. To jest dobry kompromis bo koszty znacznie niższe i jest adnotacja w historii serwisowej.

 

To ja jednak wolę gromadzić faktury. Bez jaj, wymiana oleju to nie rocket science. Rozumiem marżę w ASO, ale bez przesady. To jest pół godziny roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M340i


Pierwsza wymiana po 2.000 km.

Druga wymiana po 10.000 km.

Jedna wymiana to koszt olej, filtr i robocizna 880 zł.


Wg komputera wymiana po ok 30.000 km. Zrobię jeszcze jedną po 20.000 km.

 


To jest cena z aso ?

 

Tak.

880 zł za jedną wymianę. Trzecia przy 20.000 km będzie też płatna. Czwarta po 30.000 km będzie darmowa przez Service Inclusive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częstsza wymiana oleju niż zakłada producent super sprawa,

ja wymieniam olej na własną rękę między interwałami na własną rękę wypada co 12-15 tys km,

ale odwracając cala sytuacje, większość auto na forum nowych g20 to auta które w rękach właścicieli pojezdza 2-5 lat na okres różnego rodzaju finansowan,

później zmienia właścicieli. Z doświadczenia wiem że wszyscy kupujący docenia aspekt dbania o auto, ale nikt nie chce z tego względu  dolozyc wiecej  pieniedzy, zazwyczaj efekt jest odwrotny twarda negocjacja aby zbic cene, także nie dajmy sie zwariowac co do wpisywania historii wymian oleju w elektronicznej książce serwisowej czy może trzymania ewidencji faktur przez wymiar 5 lat, albo co gorsza przepłacania o 100% za wymianę oleju u dilera. 

Jak przyjdzie mi sprzedać auto wspomnę o częstych wymianach oleju, ale moze byc opcja ze zostawie auto leasingodawcy i cały ten wysiłek nikt nie doceni dlatego proponuje realnie podchodzić do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.