Skocz do zawartości

Pierwsza wymiana oleju


TomekGnomek

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro wymieniasz w okresie gwarancyjnym to wlej OEM BMW.

To są przyzwoite oleje - nic im nie brakuje.

 

Tak chyba zrobię... Boję się że kupię jakąś podróbę oleju. Motula np dużo widziałem podróbek sprzedają. Skąd wiesz na co trafisz.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 482
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Obdzwoniłem trochę ASO i generalnie wymiana oleju wraz z ich olejem i filtrem to 1100-1200 zł.

Część serwisów wyraża zgodę na swój olej i filtr, wtedy robocizna ok. 350 zł brutto.

Przy zakupie oleju oryginalnego wraz z filtrem wyjdzie w sumie jakieś 750 zł wraz z robocizną, więc jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdzwoniłem trochę ASO i generalnie wymiana oleju wraz z ich olejem i filtrem to 1100-1200 zł.

Część serwisów wyraża zgodę na swój olej i filtr, wtedy robocizna ok. 350 zł brutto.

Przy zakupie oleju oryginalnego wraz z filtrem wyjdzie w sumie jakieś 750 zł wraz z robocizną, więc jest różnica.

 

Serwis łaski nie robi że robi na twoich materiałów - nie zależnie jakie części. Oleje, tarcze, klocki i wiele innych części - korzystałem z tej opcji od X lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

330i i garażowany w tzw blaszaku, przejechane 2700km, jeżdżę raczej normalnie bez szaleństw (czasami może depnę), 80%-90% to miasto i często korki, reszta to autostrada. Co doradzicie?

1. jaki olej zalać...jestem jednak skłonny na 0w30 ll04 - taki jak podobno leje ASO

2. czy kasować interwał czy zostawić po tej zmianie, bo zamierzam i tak wymieniać co roku (mniej więcej co 15tyś)

3. podeślijcie jaki kupić filtr...ten niby oryginalny żeby się ASO nie czepiało jeśli tam będę robił

4. gdzie na Podkarpaciu mógłbym to zrobić poza ASO w Krasnem/Rzeszów bo jeszcze nie wiem ile za to cenią (pytanie do ludzi z okolicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

330i i garażowany w tzw blaszaku, przejechane 2700km, jeżdżę raczej normalnie bez szaleństw (czasami może depnę), 80%-90% to miasto i często korki, reszta to autostrada. Co doradzicie?

1. jaki olej zalać...jestem jednak skłonny na 0w30 ll04 - taki jak podobno leje ASO

2. czy kasować interwał czy zostawić po tej zmianie, bo zamierzam i tak wymieniać co roku (mniej więcej co 15tyś)

3. podeślijcie jaki kupić filtr...ten niby oryginalny żeby się ASO nie czepiało jeśli tam będę robił

4. gdzie na Podkarpaciu mógłbym to zrobić poza ASO w Krasnem/Rzeszów bo jeszcze nie wiem ile za to cenią (pytanie do ludzi z okolicy)

Kup 0w30 taki jak w ASO i oryginalny filtr. Nie widzą potrzeby zerowania interwału. Wymień u mechanika, którego znasz (to nie jest kosmiczna technologia, wystarczy doświadczenie z 1.9 TDI i urządzenie do odsysania). Ja przy okazji wymieniam filtr kabinowy i powietrza

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. gdzie na Podkarpaciu mógłbym to zrobić poza ASO w Krasnem/Rzeszów bo jeszcze nie wiem ile za to cenią (pytanie do ludzi z okolicy)

 

ZK Motors w Krasnem bierze około 1100zł za wymiane oleju. A jak weźmiesz swój olej i filtr to 370 zł brutto robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś ma sprawdzone info ile oleju potrzeba do wymiany w m340xi zawsze lałem 6,5 l ( własny olej) tak też mi powiedzial opiekun serwisowy. Ostatnio bylem na przegladze i obsługiwał mnie inny czlowiek i zaczął robic jakieś schody że trzeba 7.2l że oni polecaja tylko oryginalny olej itp itd koniec końców gość z serwisu nie odpowiedzial mi czy 6,5 czy 7,2.

Po zalaniu 6,5 l poziom na komputerze mam max.

Może ktoś z was ma sprawdzone info ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam powiadomienie o zbliżającej się wymianie oleju w serwisie, ale akurat wyjeżdzam, a od czasu wyświetlenia powiadomienia jakoś z dnia na dzień ubywa na kompie po 100km mimo, że tyle nie nawijam. Pytanie czy serwisy robią jakieś, ale jeśli się pokażę po przyjeżdzie z urlopu. Na pewno nakręcę kilka stów więcej przed wizytą. Mam się organizować na trasie czy dać sobie siana i ogarnąć po powrocie? Olej sam i tak wymieniałem wcześniej więc z nim jest spoko, ale aso tego nie wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam powiadomienie o zbliżającej się wymianie oleju w serwisie, ale akurat wyjeżdzam, a od czasu wyświetlenia powiadomienia jakoś z dnia na dzień ubywa na kompie po 100km mimo, że tyle nie nawijam. Pytanie czy serwisy robią jakieś, ale jeśli się pokażę po przyjeżdzie z urlopu. Na pewno nakręcę kilka stów więcej przed wizytą. Mam się organizować na trasie czy dać sobie siana i ogarnąć po powrocie? Olej sam i tak wymieniałem wcześniej więc z nim jest spoko, ale aso tego nie wie.

Z tego co pamiętam to serwis mówił mi że można przekroczyć 10% interwału (około 300km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby 6,5 litra. 6.9 Quarts = 6.5 L. Więc albo serwisant w ASO czegoś nie wie albo my...




a wg tej strony 7.2 L


https://www.car.info/en-se/bmw/3-series/m340i-xdrive-18044828/specs

 

Może jest jakaś różnica między m340i a m340xi. Te filmy z usa to są chyba m340i.

Może te 7,2 to jest napełnienie nowego "czystego" silnika? Nie mam pojęcia.

Jednak zawsze jak wymieniam to leje 6.5 i mam max na wskaźniku.

Dla mnie gość z serwisu na konkretne pytanie ile oleju ewidentnie się motał i skupił się na tym że mój olej jest niezalecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo wpisują na fakturę to co w instrukcji, a nie to ile wlali - nikt nie patrzy ile faktycznie weszło. U mnie niby 5,2l bodajże wchodzi, ale jeszcze całej bańki 5l nie udało mi się zmieścić. Zresztą w serwisie - nie ASO - musieli zakupić specjalnie olej dla mnie taki jaki chciałem, pewnie wg instrukcji kupili 6l (no bo 5,2l nie da się kupić) i przy zwrocie auta dostałem zamkniętą bańkę 1l :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem przypadkiem w serwisie i poruszyłem temat ile oleju. Wg instrukcji 7,2l. No to się pytam proszę Pana wlałem 6,5l i mam max. O co chodzi ? Odpowiedzi nie otrzymałem.

Więc jedynym rozwiązaniem to przed wymianą oleju doleję 0,7 l i zobaczymy co wtedy komp pokarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że 7.2 l to wypełnienie czystego silnika. Wiadomo że podczas spuszczania oleju nie jesteśmy w stanie zrobić tego w 100% ( jest to około 90-95%) z tego wynika prawdopodobnie 6,5l które jest wszędzie podawane. Jedynym sensownym rozwiązaniem jeżeli ktoś wymienia sam to wlanie 6.5l i sprawdzenie wskazań na kompie.

Jeszcze przed kolejną wymianą doleje do tych 7,2l i zobaczę wskazania kompa (jak czuły jest czujnik) Jeżeli pokaże za dużo to fajnie, jeżeli nie to lipa :mrgreen: i nadal nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wygląda sprawa z wymianą oleju przed czasem w serwisie lub czy mogę zrobić pierwszą wymianę sam. Przebieg już ponad 5tys km i chciałbym tą pierwszą wymianę zrobić szybciej niż 10 czy 15 tys km.

Czy można samemu wymienić, nie ma tam żadnych "plomb"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wygląda sprawa z wymianą oleju przed czasem w serwisie lub czy mogę zrobić pierwszą wymianę sam. Przebieg już ponad 5tys km i chciałbym tą pierwszą wymianę zrobić szybciej niż 10 czy 15 tys km.

Czy można samemu wymienić, nie ma tam żadnych "plomb"?

Mnóstwo postów o tym jest na forum, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wygląda sprawa z wymianą oleju przed czasem w serwisie lub czy mogę zrobić pierwszą wymianę sam. Przebieg już ponad 5tys km i chciałbym tą pierwszą wymianę zrobić szybciej niż 10 czy 15 tys km.

Czy można samemu wymienić, nie ma tam żadnych "plomb"?

 

Można, nie ma plomb.

Zalecane tylko żeby filtr był oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.