Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam,


Auto zamówiłem na początku czerwca. Na zamówieniu jest "Termin wydania pojazdu" określony na 15.09.2020. Auto nie zostało oddane w tym terminie.

Dostałem info że odbiór nastąpi 25 września. Czy dealer w tym wypadku ponosi jakąś odpowiedzialność? np zwiększenie rabatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zamówiłem na początku czerwca. Na zamówieniu jest "Termin wydania pojazdu" określony na 15.09.2020. Auto nie zostało oddane w tym terminie.

Dostałem info że odbiór nastąpi 25 września. Czy dealer w tym wypadku ponosi jakąś odpowiedzialność? np zwiększenie rabatu?

Jestem ciekaw: podpisałeś umowę na kilkaset tysięcy bez jej czytania? Może teraz do niej zajrzyj?


W moim przypadku Termin Wiążący był ustalony na 6 tygodni od daty określonej w Zamówieniu. Po upływie Terminu Wiążącego przysługiwał mi rabat 0,03% Ceny Pojazdu za każdy dzień, max. 4%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zamówiłem na początku czerwca. Na zamówieniu jest "Termin wydania pojazdu" określony na 15.09.2020. Auto nie zostało oddane w tym terminie.

Dostałem info że odbiór nastąpi 25 września. Czy dealer w tym wypadku ponosi jakąś odpowiedzialność? np zwiększenie rabatu?

Jestem ciekaw: podpisałeś umowę na kilkaset tysięcy bez jej czytania? Może teraz do niej zajrzyj?


W moim przypadku Termin Wiążący był ustalony na 6 tygodni od daty określonej w Zamówieniu. Po upływie Terminu Wiążącego przysługiwał mi rabat 0,03% Ceny Pojazdu za każdy dzień, max. 4%.

 


A to mamy to samo. Chciałem sprawdzić jak to jest u was - myślałem że umowy będą się różnić czy coś. Dzięki za odpowiedź. temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czołem wszystkim.

Odkopuje temat, żeby nie zakładać nowego.


Zastanawia mnie czy ktoś ma podobne doświadczenia do moich.

Auto zamówiłem około 5.11.20. W umówię mam wpisana date odbioru najpóźniejsze z możliwych, czyli 28.02.21.

Sprzedawca zapewniał, ze auto będzie wcześniej. Pierwotna wersja miała być poczatek lutego. Niestety wczoraj dostałem info, ze jest opóźnienie i pewnie odbiór będzie bliżej daty z umowy...

Myslalem, ze najgorsze skutki lockdownu mamy już za sobą i produkcja aut zamówionych dużo przed końcem poprzedniego roku, będzie w priorytecie i ze ruszy od początku roku bez problemu.

Czy ktoś się z podobna sytuacja spotkał?

Nie będę ukrywał, ze jest to wielki test mojej cierpliwości, bo w tym momencie jestem bez własnego auta już od dłuższego czasu. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim.

Odkopuje temat, żeby nie zakładać nowego.


Zastanawia mnie czy ktoś ma podobne doświadczenia do moich.

Auto zamówiłem około 5.11.20. W umówię mam wpisana date odbioru najpóźniejsze z możliwych, czyli 28.02.21.

Sprzedawca zapewniał, ze auto będzie wcześniej. Pierwotna wersja miała być poczatek lutego. Niestety wczoraj dostałem info, ze jest opóźnienie i pewnie odbiór będzie bliżej daty z umowy...

Myslalem, ze najgorsze skutki lockdownu mamy już za sobą i produkcja aut zamówionych dużo przed końcem poprzedniego roku, będzie w priorytecie i ze ruszy od początku roku bez problemu.

Czy ktoś się z podobna sytuacja spotkał?

Nie będę ukrywał, ze jest to wielki test mojej cierpliwości, bo w tym momencie jestem bez własnego auta już od dłuższego czasu. :mad2:

 

Ja zamówiłem auto 09.2020 i odebrałem 01.2021 też byłem zapewniany że 2-2,5 miesiąca będę miał auto. Odebrane nowe auto okazało się niezgodne z zamówieniem i teraz na ponowne mam termin na odbiór koniec kwietnia. Więc nie masz źle czekaj spokojnie. :cool2:

Edytowane przez woltan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dealerzy nie mają aktualnie dużego wpływu na opóźnienia. Największy problem ponoć jest teraz po stronie polskiej centrali BMW i priorytetowym traktowaniu rynków zachodnich przy produkcji. No i w marcu podwyżki cen, więc od końca jesieni do teraz dużo zamówień poszło.
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Podwyżka chyba już jest?

Od kilku dni mi konfig podrozal o 5k+

W marcu kolejne?

Mój zaufany sprzedawca w ASO mówił mi, że podwyżki dopiero od marca. Nie bawiłem się teraz konfiguratorami, więc nie zauważyłem. Być może stopniowo podwyższają ceny, z miesiąca na miesiąc. Podobno ktoś w centrali BMW w Monachium uznał, że BMW jest nie dość "premium", więc żeby było bardziej to musi być droższe. A stawiam, że winą podwyżek jest po prostu wzrost kosztów produkcji, prawdopodobnie związany też z dodatkowymi kosztami przez Koronasyf.


EDIT: żeby było śmiesznie, to moja konfiguracja na M4 Competition staniała z 534400 (cena z 09.2020) na 527200 :lol: Ale podejrzewam, że rabatowanie będzie niższe, więc pewnie wyjdzie drożej.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To i cena poszłaby grubo w dół u mnie konfig 09.20 plys 20k więcej niż po mild hybrid, więc przy m4 powinna być różnica z 35k :mrgreen:
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedziłem swojego sprzedawcę. Poinformował mnie, ze opóźnienia biorą się z kłopotów w produkcji. Także nie ma problemów z transportem, bo to podobno idzie sprawnie, ale fabryki się nie wyrabiają.

Kazał się uzbroić w cierpliwość.

Podobno zamówienia z tego roku będą jeszcze bardziej opóźnione, także współczuje zamawiającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie zmienili termin z 28 lutego na kwiecień... Zamawiane jeszcze w zeszłym roku.

Pandemia daje się we znaki i zaczyna brakować części. Podobno czeka się teraz do sierpnia na okno produkcyjne

 


Kolego, nie strasz. Ja ty już wychodzę z siebie bo miałem w tym tygodniu odbierać auto a już wiem, ze jest opóźnienie.

Kiedy dokładnie zamawiałeś swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na umowie mam wydanie pojazdu do max 28 lutego. Teraz w systemie widnieje data produkcji na kwiecień. Tak jak ktoś tu pisał, do 6 tygodni od daty wydania mogą się śliznąć bez kar, więc (odpukać) na tym kwietniu się skończy :cry:

Zamówione dokładnie 24.10 zeszłego roku. Wtedy mogłem mieć na koniec grudnia, ale już przełożyłem o ten miesiąc (miało być miesiąc) by mieć rocznik 2021.

Silnik 318i, konfiguracja za 220k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na umowie mam wydanie pojazdu do max 28 lutego. Teraz w systemie widnieje data produkcji na kwiecień. Tak jak ktoś tu pisał, do 6 tygodni od daty wydania mogą się śliznąć bez kar, więc (odpukać) na tym kwietniu się skończy :cry:

Zamówione dokładnie 24.10 zeszłego roku. Wtedy mogłem mieć na koniec grudnia, ale już przełożyłem o ten miesiąc (miało być miesiąc) by mieć rocznik 2021.

Silnik 318i, konfiguracja za 220k

 


Ja zamówienie złożyłem 5.11 także troszkę wcześniej. Mam nadzieje ze jednak ta końcówka lutego będzie aktualna.

Dziecko w drodze, poród początek marca, a nie będzie czym malucha ze szpitala odebrać :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.