Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Podpytaj o kod, ale podejrzewam że 112. O tym świadczy ten termin wyznaczony na 12. tydzień. Ale jak pisałem wcześniej, wszystko się może zmienić.


U mnie kod 112 miałem od grudnia z terminem na 5., potem 3., 4. i w końcu znowu 5. tydzień. A dopiero wczoraj otrzymałem informację o kodzie 150, nadaniu nr VIN i podania konkretnego dnia produkcji.


Ale tak, tydzień 12. jest realny. Sprzedawcy zawsze wpisują w umowę terminy z zapasem. Aha, jeżeli wyprodukuje się w 12., to ty go najwcześniej będziesz mieć za 2-3 tyg.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką sytuację przy okazji konwersji zamówienia na LCI. Salon nie chciał podpisywać aneksu, tłumaczyli się tym, że na tym etapie nie ma to już sensu i wystarczy potwierdzenie konfiguracji przez email. Po wyprodukowaniu samochodu musiałem dopłacić ponad 10k, zrezygnować z zamówienia, albo walczyć w sądzie o swoje. Teraz jak myślę o tej sytuacji, to salon pewnie nie chciał tego aneksu, żeby w razie ewentualnej sprawy w sądzie tłumaczyć się tym, że samochód który się wyprodukował znacząco różni się od tego co zamówiłem.


A jeśli chodzi o cenę finalną to poznałem ją dopiero jak dealer dostał fakturę od BMW. Pewnie u Ciebie jest podobnie i czekają na finalną cenę dla nich, żeby podjąć decyzję jak zachować się wobec Ciebie.


Z ciekawości, zamawiałeś auto w Krakowie?

W Krakowie szybko za to wracają zaliczkę, tyle dobrze po 14 miesiącach czekania....... Szkoda miał być fajny sportline, a przez różne perturbacje wyszedł z tego o 32tyś droższy sedan, który po lificie bez M pakietu wygląda słabo...

Taka historia, i też przekładania terminów itp itd...

32 tyś drożej i to jeszcze z łaskawym upustem... bez sesnu... teraz wystawiony od kilku m-cy na olx za 187700 i nie ma chętnych...

czyli o prawie 50tyś więcej niż w momencie zamówienia...ale tablet w cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście dobrze się skończyło, auto odebrane (G22 M440i). Podobno dealer dostał jakąś rekompensatę. Zapłaciłem ostatecznie ok 83% ceny katalogowej w chwili odbioru. Początkowy rabat wynosił ok 11% i wszystkie kolejne podwyżki dealer/importer wzieli na siebie, ale moja umowa nie przewidywała wzrostu ceny. Z tego co słyszałem już się to zmieniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Właśnie otrzymałem info o wyprodukowaniu mojej G20 , niestety dochodzi transport z Meksyku. Czytałem że czas oczekiwania to 6-8 tygodni dla aut wyprodukowanych w Meksyku. Pytanie dla tych których auto było również wyprodukowane za oceanem jak długo czekali za odbiorem auta od momentu wyprodukowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie otrzymałem info o wyprodukowaniu mojej G20 , niestety dochodzi transport z Meksyku. Czytałem że czas oczekiwania to 6-8 tygodni dla aut wyprodukowanych w Meksyku. Pytanie dla tych których auto było również wyprodukowane za oceanem jak długo czekali za odbiorem auta od momentu wyprodukowania.

Pozdrawiam

 

Moje wyprodukowało się w Meksyku w ostatnie dni września, do odbioru u dealera było od 13.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie otrzymałem info o wyprodukowaniu mojej G20 , niestety dochodzi transport z Meksyku. Czytałem że czas oczekiwania to 6-8 tygodni dla aut wyprodukowanych w Meksyku. Pytanie dla tych których auto było również wyprodukowane za oceanem jak długo czekali za odbiorem auta od momentu wyprodukowania.

Pozdrawiam

 

Moje wyprodukowało się w Meksyku w ostatnie dni września, do odbioru u dealera było od 13.01

3,5 miesiąca to jakaś masakra :mad2: a ja się łudzę że bedzie za 6 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 30.12, 340i w sedanie. W zeszłym tygodniu dostałem informację, że samochód ma nadany numer VIN. Do odbioru w okolicach przełomu kwietnia i maja. Byłby szybciej, ale świadomie poprosiłem o przesunięcie na późniejszy slot. Ciekawe, czy jeszcze produkcja Monachium :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem w jakiej wersji dokładnie, ale kilka dni temu na FB BMW Mobile Coders pojawiła się relacja z uzupełniania poliftowej trójki o... kamerę cofania.

Szok.

Ci goście uprawiają storytelling, nie ma w poście klarownej informacji że ta kamera cofania faktycznie była na restrykcjach, równie dobrze ktoś mógł jej nie zamówić w konfiguratorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na chwile obecną jest na restrykcjach?

Aktualnie nic. Moja 330i xdrive wyprodukowała się 12 tygodnia. Mam wszystkie pakiety oprócz pakietu Travel. Nie brałem jeszcze HK, lędźwie są kamery 360 stopni są zawias adaptacyjny też. Jedyny minus że cała produkcję G20 przenieśli do Meksyku. 6-8 tygodni dodatkowego czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedynie, czytałem gdzieś, że system który dociąga pasy na chwile przed wypadkiem został usunięty z serii 3.

I jeszcze chyba, to że wykrywa kolizję np z pieszym czy rowerzystą i sam wyhamuje pojazd.

Nie pamiętam nazwy tego systemu, ale też mogłem coś pomieszać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hamowanie przed pieszym/rowerzystą nie jest przypadkiem obecnie wymaganym elementem wyposażenia? Wydaje mi się, że tak, także raczej tego nie mogli wyciąć. Co do dociągania pasów, to miałem taką funkcję w Mercedesie i szczerze powiedziawszy byłoby nawet spoko, jakby jej w BMW nie było :) Czasami po zapięciu pasów, chciałem jeszcze po coś sięgnąć, a one wtedy robiły sobie "dociągnięcie" i się musiałem z nimi szarpać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Active Protection jest usunięte. Nie jest także wymaganym wyposażeniem pojazdu. Nie wiadomo jednak w jakim zakresie usunięto poszczególne funkcje. Hamowanie awaryjne przed kolizją z przodu jest zawarte w Systemy asystujące kierowcy Professional.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.