Skocz do zawartości

Bardzo niewygodne sportowe fotele w 330i Touring G21


michalmalicki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dwa miesiące temu odebrałem nowy 330i Touring G21. Po pierwszej dłuższej trasie (350 km) okazało się, że fotele sportowe są bardzo niewygodne.

Fotele te są pokryte materiałem na siedzisku i plecach i materiałem skóropodobnym na boczkach. Mój dealer zapomniał dodać, że regulacja lędźwiowa jest dostępna ale jako dodatkowa opcja. Więc dostałem fotele bez regulacji lędźwiowej.

Byłem już w firmie, która wstawiła mi wersję regulacji lędźwiowej (w uzgodnieniu z BMW, więc gwarancja jest OK). Dodatkowo rozszerzyli nieco boczki w siedzisku. Ale to nie pomogło. Czuję, że główny problem z tymi siedzeniami to zbyt wąskie siedzisko i zbyt agresywne boczki. Czuję ból w kości prawej strony biodra. Jestem średniej budowy (176 cm i 73 kg). Jest teraz tak źle, że nie mogę jechać dłużej niż 20 minut...

Mam teraz do wyboru:

1. WYdać nieco kasy (BMW ma zapłacić część, jako że to oni mi wcisnęli te fotele sportowe bez reguilacji lędźwiowej) i zmienić siedzenia na niesportowe

2. Wymienić auto na BMW x3 za dużą dopłatą


Zastanawia mnie jednak, czy wymiana na siedzenia niesportowe pomoże. Czy ktoś tutaj próbował dłuższej jazdy z siedzeniami sportowymi i siedzeniami niesportowymi? Czy siedzenia niesportowe są szersze w siedzisku?

Dzięki!

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sensownym bedzie dogadać sie z dilerem i wziąć 3 z innymi fotelami badz x3 o której wspominasz na weekend, pojeździć i zdecydować. W tej kwestii to kazdy może mieć inne odczucia. Ja posiadam sportowe fotele z regulacja i mi pasuja.

 

Cześć,

Dzięki za odpowiedź.

Oczywiście, jestem w trakcie dogadywania się na jazdy testowe.Jednak chciałbym też usłyszeć od kogoś zdanie na temat porównania tych foteli.

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w Mpakiecie ? Jeśli tak to po wymianie na zwykłe fotele będzie niesprzedawalne chyba że zostawisz stare na podmianę :)

 

Nie nie, nie jest w M pakiecie. Kupiłem te fotele sportowe, bo dealer powiedział mi, że są wygodniejsze na autostradzie haha

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bingo :D mam 190cm i BMI 22,5 ,wcześniej jeździłem Tiguanem z podstawowymi fotelami , 2 dni w tygodniu robię po 130km w jedną stronę bez przystanku , i powiem że te fotele są wygodne DLA MNIE ,a ponieważ punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i dochodu netto , a znając wysokość zarobków w NL i porównując ich do naszych , to obawiam się że określenie komfort w moim przypadku może mieć całkiem inny wymiar niż u Ciebie :wink:

w galerii - nasze auta - są fotki tych foteli 318i 500+ , mogę Ci pomóc i pomierzyć różne wymiary tych foteli żeby mieć jakieś porównanie do sportowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo :D mam 190cm i BMI 22,5 ,wcześniej jeździłem Tiguanem z podstawowymi fotelami , 2 dni w tygodniu robię po 130km w jedną stronę bez przystanku , i powiem że te fotele są wygodne DLA MNIE ,a ponieważ punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i dochodu netto , a znając wysokość zarobków w NL i porównując ich do naszych , to obawiam się że określenie komfort w moim przypadku może mieć całkiem inny wymiar niż u Ciebie :wink:

w galerii - nasze auta - są fotki tych foteli 318i 500+ , mogę Ci pomóc i pomierzyć różne wymiary tych foteli żeby mieć jakieś porównanie do sportowych .

 

Cześć!

Super. Problem z moim dealerem polega na tym, że niestety większość modeli w salonach ma siedzenia sportowe. Więc nie jest to łatwe aby dostać auto z niesportowymi siedzeniami. Ja jestem w ogóle zniesmaczony tym wszystkim, jako że w firmie która założyła mi namiastkę podparcia lędźwiowego powiedziano mi, że często klienci przychodzą prosić o rozszerzenie boczków w siedzisku foteli sportowych. Wydaje się więc, że wąskość siedziska to nie jest mój odosobniony problem.

Główne pytanie, które mnie teraz nurtuje (zanim dealer załatwi mi egzemplar, do spróbowania) to różnica w szerokości siedzeń sportowych i niesportowych.

Zaraz zejdę i pomierzę i zrobię fotki. Jakbyś mógł przyjazny kolego z Krakowa zmierzyć siedzisko w Twouch fotelach to byłoby super!

Pozdrawiam.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia fotela.

Na czerwono zaznaczony jest obszar/punkt, który powoduje ucisk na prawe biodro, które po jakimś czasie boli.


4d9e8b57451861efmed.jpg


Na poniższym zdjęciu pokazuję zmierzone odległości siedziska od miejsca gdzie zaczynają wznosić się boczki.

Proszę zauważyć, że po wstawieniu regulacji lędźwiowej warsztat rozszerzył też nieco oryginalne siedzenia (przez podniesienie poduszki). Także podaję oryginalne rozmiary oparte o pomiary siedzenia pasażera (górne z dopiskiem "oryginalne") i aktualne pomiary siedzenia kierowcy (niższy numer).


5a9fa5f444f11b88med.jpg


Zmierzyłem też wysokość boczków. W zależności od pozycji to około 4 cm.

Długość siedziska od podstawy oparcia (z kompletnie złożonym podudziem) to 52 cm.


Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez michalmalicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ok , wieczorem w domowym zaciszu pomierzę , jakbyś mógł jeszcze pomierzyć wysokość tych boczków tam gdzie Ci boli i tam gdzie są najwyższe - czuję się jak lekarz ortopeda :D - najlepiej kłaść czegoś płaskiego na tych boczkach i pomierzyć wysokość od siedziska , a dla mnie z ciekawości jakbyś pomierzył długość siedziska z i bez wysunięcia podparcia ud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

takie wymiary siedziska :

IMG_20200722_191550323.jpg

IMG_20200722_191612588.jpg

natomiast obawiam się że różnica tkwi w bokach , gdzie u mnie są niskie i mają bardzo otwarty kąt połączenia z samym siedziskiem i to na całej długości:

IMG_20200722_192017812.jpg

co powoduje że praktycznie realna szerokość siedziska gdzie nie mm ograniczenia na poziomie biodra czy uda jest taka - 37cm na wysokości biodra ,40cm dla ud :

IMG_20200722_192443150.jpg

IMG_20200722_192502057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie wymiary siedziska :


natomiast obawiam się że różnica tkwi w bokach , gdzie u mnie są niskie i mają bardzo otwarty kąt połączenia z samym siedziskiem i to na całej długości:


co powoduje że praktycznie realna szerokość siedziska gdzie nie mm ograniczenia na poziomie biodra czy uda jest taka - 37cm na wysokości biodra ,40cm dla ud :




Dzięki!

Rzeczywiście szerokość siedziska od podstawboczków jest podobna u Ciebie do oryginalnych siedzeń sportowych. Jednak, jak mówisz, kąt nachylenia boczków jest bardzo inny - u Ciebie nie jest tak agresywny jak u mnie.

Tak jak Ty, przypuszczam, że to może być głownym problemem. Mój dealer się odezwał i w piątek przejadę się G20 z siedzeniami niesportowymi. Więc będzie dobre porównanie. Dam znać jakie moje wrażenia.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działasz na sytuację/skutek - zastanawiałeś się nad przyczyną? dlaczego dokucza tylko jedna kończyna? - może jakieś złe przyzwyczajenia?/krzywo siedzisz? [nic nie dzieje sie bez przyczyny]

- mamy takie okoliczności: z natury symetryczne kończyny przy symetrycznym fotelu nie powinny dawać jednostronnych dolegliwości [może jakieś RTG kości udowej/st. biodrowego?]

Sprzedam Alufelgi BMW M791 Double Spoke '19 5x112 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=383676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj z innymi ustawieniami fotela. Nieraz nawet podwyższenie siedziska o 1-2 cm (lub obniżenie) potrafi zdziałać cuda - całkiem inny jest wtedy kąt nogi pod kolanem. A możliwości ustawień jest sporo.

Miałem jakiś czas temu F30 sportline właśnie ze sportowymi fotelami. nie miały oczywiście pamięci ustawień i praktycznie za każdym razem po oddaniu na myjnie musiałem sobie na nowo ustawiać fotel.

Kiedyś była taka sytuacja, że strasznie mi przeszkadzała szerokosc fotela (po odwiedzinach na myjni) w ok. bioder jak u Ciebie i to była kwestia ustawień. Trzeba było się pobawić fotelem, poprzestawiać i tyle - oczywiście wiadomo należy znaleźć złoty środek, żeby to było ustawieni ergonomiczne odnośnie widoczności i obsługi auta. I było to juz chyba po roku użytkowania auta i kilku trasach, gdzie w ogóle nie narzekałem na wygodę tych foteli - tak wiec tylko kwestia odpowiednich ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działasz na sytuację/skutek - zastanawiałeś się nad przyczyną? dlaczego dokucza tylko jedna kończyna? - może jakieś złe przyzwyczajenia?/krzywo siedzisz? [nic nie dzieje sie bez przyczyny]

- mamy takie okoliczności: z natury symetryczne kończyny przy symetrycznym fotelu nie powinny dawać jednostronnych dolegliwości [może jakieś RTG kości udowej/st. biodrowego?]

 

Cześć,

Być może mam złe przyzwyczajenia. Jednak w moim poprzednim aucie (Audi A4) nie miałem żadnych problemów. Dlaczego tylko prawa strona? Myślę, że to dość oczywiste. Pozycja w samochodzie nie jest symetryczna jako, że prawa stopa obsługuje pedał gazu i hamulca (mam automatyczną skrzynię biegów) a lewa stopa jest w spoczynku. W związku z tym pozycja prawego uda jest inna niż pozycja lewego uda.


Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj z innymi ustawieniami fotela. Nieraz nawet podwyższenie siedziska o 1-2 cm (lub obniżenie) potrafi zdziałać cuda - całkiem inny jest wtedy kąt nogi pod kolanem. A możliwości ustawień jest sporo.

Miałem jakiś czas temu F30 sportline właśnie ze sportowymi fotelami. nie miały oczywiście pamięci ustawień i praktycznie za każdym razem po oddaniu na myjnie musiałem sobie na nowo ustawiać fotel.

Kiedyś była taka sytuacja, że strasznie mi przeszkadzała szerokosc fotela (po odwiedzinach na myjni) w ok. bioder jak u Ciebie i to była kwestia ustawień. Trzeba było się pobawić fotelem, poprzestawiać i tyle - oczywiście wiadomo należy znaleźć złoty środek, żeby to było ustawieni ergonomiczne odnośnie widoczności i obsługi auta. I było to juz chyba po roku użytkowania auta i kilku trasach, gdzie w ogóle nie narzekałem na wygodę tych foteli - tak wiec tylko kwestia odpowiednich ustawień.

 


Cześć,

Dzięki. Oczywiście próbowałem przez 2 miesiące różnych ustawień. Od pozycji dość wysokiej do pozycji bardzo niskiej i odsuniętej od konsoli. Niestety to nie pomogło. Mam też już 5 różnych poduszek i podkładek, które też nie pomogły. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że dla mnie te siedzenia sportowe są za wąskie.

Dam sprawozdanie jutro po przetestowaniu BMW G20 z siedzeniami niesportowymi.

Pozdrawiam.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
działasz na sytuację/skutek - zastanawiałeś się nad przyczyną? dlaczego dokucza tylko jedna kończyna? - może jakieś złe przyzwyczajenia?/krzywo siedzisz? [nic nie dzieje sie bez przyczyny]

- mamy takie okoliczności: z natury symetryczne kończyny przy symetrycznym fotelu nie powinny dawać jednostronnych dolegliwości [może jakieś RTG kości udowej/st. biodrowego?]

Bardziej kręgosłup lędżwiowy :twisted:

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odczuwałem ból w tym miejscu nogi po kontuzji na siłowni. Jak siadałem do auta to właśnie w tym miejscu czułem ból. To było w fotelach sportowych w F10.


Zrobiłem sobie kuku przy martwym ciągu i coś mi się zerwało w dolnej części pleców. Miałem bardzo spięte mięśnie w prawym udzie przez jakiś czas. Pomogły masaże i czas. Może sprawdź ten trop.




Z ciekawości sprawdziłem jakie wymiary mają fotele komfortowe w serii 6 i wychodzi, że są bardzo podobne.


uPq6wco.jpg


jpXPLNz.jpg


lE6dJOG.jpg



FFaqUVK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działasz na sytuację/skutek - zastanawiałeś się nad przyczyną? dlaczego dokucza tylko jedna kończyna? - może jakieś złe przyzwyczajenia?/krzywo siedzisz? [nic nie dzieje sie bez przyczyny]

- mamy takie okoliczności: z natury symetryczne kończyny przy symetrycznym fotelu nie powinny dawać jednostronnych dolegliwości [może jakieś RTG kości udowej/st. biodrowego?]

Bardziej kręgosłup lędżwiowy :twisted:

 

b. mało prawdopodobne


"...Czuję ból w kości prawej strony biodra..."

objawy bez drętwienia/mrowienia kończyny i bez bólu/promieniowania bólu od kręg l-s

Sprzedam Alufelgi BMW M791 Double Spoke '19 5x112 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=383676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odczuwałem ból w tym miejscu nogi po kontuzji na siłowni. Jak siadałem do auta to właśnie w tym miejscu czułem ból. To było w fotelach sportowych w F10.


Zrobiłem sobie kuku przy martwym ciągu i coś mi się zerwało w dolnej części pleców. Miałem bardzo spięte mięśnie w prawym udzie przez jakiś czas. Pomogły masaże i czas. Może sprawdź ten trop.




Z ciekawości sprawdziłem jakie wymiary mają fotele komfortowe w serii 6 i wychodzi, że są bardzo podobne.


uPq6wco.jpg


jpXPLNz.jpg


lE6dJOG.jpg



FFaqUVK.jpg

 


Dzięki za pomiary!

Rzeczywiście szerokość podobna. Ja myślę, że problem tkwi w agresywnie wyprofilowanych boczkach przy siedzisku w moich siedzeniach. Sprawdzę to eksperymentalnie dzisiaj, jako że będę testował G20 z siedzeniami niesportowymi.

Jeśli idzie o kontuzje to nie wykluczam tego. Aczkolwiek, nie przypominam sobie żebym coś sobie nadwyrężył z prawej strony biodra. Dodatkowo, ten trop raczej mnie nie przekonuje dlatego że nie miałem najmniejszego problemu w moim Audi A4.

Napiszę o moich spostrzeżeniach po jeździe trójką z niesportowymi fotelami.

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalmalicki - naprawdę polecam wizytę u fizjoterapeuty (jak już koledzy sugerowali) - mi to wygląda na coś z pasmem biodrowo piszczelowym - polecam poczytać.

A jeśli jeszcze dużo ćwiczysz np. biegasz to może to być wyniki przeciążenia lub nadwyrężenia - miałem podobne problemy i wizyta i fizjoterapeuty pomogła a przyznam

że byłem dużym sceptykiem odnośnie fizjoterapii ale nabrałem szacunku teraz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie ma jak teleporad ortopedyczno-motoryzacyjnych :P

@geno1234 nie wiem czy jest tak podobnie , u Ciebie jest 50cm realnej szerokości fotela patrząc na sposób wyprofilowania boczków siedziska , czyli około 35% więcej niż w standartowych w G20 i jeszcze więcej niż w sportowych , ale ciekawy jestem jaka jest długość siedziska u Ciebie z i bez wysunięcia podparcia ud ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.