Skocz do zawartości

Felgi + opony zimowe 18"


Arek_87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jakiś czas temu odebrałem swoją trójkę na oponach letnich i feldze rozmiar 19" - przód: 225/40 R19, tył: 255/35 R19

Wiem, że jeszcze mam trochę czasu, ale powoli rozglądam się za kompletem felga+opona na zimę w rozmiarze 18". Czy jesteście w stanie polecić jakieś konkretne modele felg i opon? Czy przy zimowych również powinienem rozważyć różną szerokość opon tył/przód?

Co do felgi, podoba mi się ten model i wzorem zbliżony jest do moich letnich (foto poniżej): https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/alkatec-rx10-black-polished-8-00x18-5x112-00-et35-00#25066998

Co do opony, zależy mi na tym aby dobrze trzymała na śniegu i była możliwie jak najbardziej cicha. Na całość przewiduję budżet ok. 6000zł.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...
A orientujecie się jakie opony mogę wstawić na felgi z Mpakietu tj. M Double-spoke 790 Bicolor? Czy musi to być ogumienie mieszane? Czy może to być 225/40R18 albo 225/45R18 zarówno na przód i tył? Sam nie wiem czy szerokość tych felg jest taka sama z przodu i z tyłu, zdaje mi się, że wszystkie felgi mają 7,5 cala.

 


Tak, musisz miec różne na przód i tył. Robiłem dość spore rozeznanie w temacie - wklejam fragment wiadomości z serwisu:


jeżeli auto jest fabrycznie na mieszanym ogumieniu ,nie ma możliwości zamontowania czterech opon w rozmiarze 225/45r18 .

Przy mieszanym ogumieniu felgi przednie maja 7,5’’ szerokość a tylne 8,5’’szerokość, nie ma możliwości założenia opony 225/45r18 na felgę 8,5’’

Pozostają dwa rozwiązania ,zakup opon zimowych o takich samych szerokościach jak opony letnie oczywiści z homologacja Bmw lub zakup całych kół zimowych .


Dodam tylko, że z racji tego, że opony musza mieć homologację BMW, tak naprawdę do wyboru w tych rozmiarach masz:

- Continental WinterContact TS 860 S

- Pirelli Sottozero 2

- Pirelli Sottozero 3

- Continental ContiWinterContact TS 830 P


Ja wybrałem Conti WinterContact TS 860 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tak, możesz :roll: Wtedy będziesz miał 4 takie same felgi i 4 takie same opony. Natomiast na felgi różnej szerokości nie zakłada się opon o takich samych szerokościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz jak wół w opisie aukcji parametry felgi: szerokość, rozstaw śrub. Musisz dopasować do tego co masz. O ile szerokość wpłynie na oponę jaką założysz to już rozstaw śrub musisz pewnie dopasować do auta.


No i pamiętaj, że jeśli masz xDrive to nie może być różnicy w średnicy kół pomiędzy osiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość oraz rozstaw śrub mają te felgi te same, jednak nie wiem na ile robi różnicę ET 30 vs 27. Nie mam xdrive. Wybaczcie pytania laika, sęk w tym, że nie wiem jakie dokładnie felgi mam teraz na aucie, kupiłem je jako używane, z dobrodziejstwem inwentarza, pierwszy raz bez kompletu zimowego. Z mojego researchu wynika, że mimo wersji advantage mam takie felgi:

https://allegro.pl/oferta/felga-felgi-kolo-bmw-g20-wz790-790-m-18-9142679593

felga szer 7,5" opony 225/45 R18 z przodu

felga szer 8,5" opony 255/40 R18 z tyłu

Poszukam czegoś w 18" o szerokości 8" pod opony 225/40 R18 albo 235/45 R18.

 

Jasne, rozumiem. Ja sam jestem laikiem i w tym temacie Ci więcej nie jestem w stanie pomóc.

 

A co się wydarzy, jeśli kupię do mojego RWD inne opony?

 

Podobno ubezpieczyciel może mieć problemy z wypłatą jeśli zdarzenie będzie spowodowane np awarią opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość oraz rozstaw śrub mają te felgi te same, jednak nie wiem na ile robi różnicę ET 30 vs 27. Nie mam xdrive. Wybaczcie pytania laika, sęk w tym, że nie wiem jakie dokładnie felgi mam teraz na aucie, kupiłem je jako używane, z dobrodziejstwem inwentarza, pierwszy raz bez kompletu zimowego. Z mojego researchu wynika, że mimo wersji advantage mam takie felgi:

https://allegro.pl/oferta/felga-felgi-kolo-bmw-g20-wz790-790-m-18-9142679593

felga szer 7,5" opony 225/45 R18 z przodu

felga szer 8,5" opony 255/40 R18 z tyłu

Poszukam czegoś w 18" o szerokości 8" pod opony 225/40 R18 albo 235/45 R18.

 

Jasne, rozumiem. Ja sam jestem laikiem i w tym temacie Ci więcej nie jestem w stanie pomóc.

 

A co się wydarzy, jeśli kupię do mojego RWD inne opony?

 

Podobno ubezpieczyciel może mieć problemy z wypłatą jeśli zdarzenie będzie spowodowane np awarią opony.

 

Jakieś potwierdzenie tych słów? Wszystkie opony premium mają homologację do poruszania się po drogach :)

W gwarancji nie znalazłem zapisu że opony muszą być z homologacją BMW. W OWU tym bardziej...

Bo to że w ASO się ich nie kupi to oczywiste, bo ASO sprzedaje opony z homologacją BMW.

Ale że ubezpieczyciel zakwestionuje wykonanie naprawy, lub gwarant, bo ktoś miał Micheliny Pilot Sporty w stanie bardzo dobry, zgodnie z rozmiarem z tabliczki auta - jakoś nie chce mi się wierzyć, bo byłoby to "widzimisię", jeśli nie ma takiego zapisu w warunkach ubezpieczenia/gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale że ubezpieczyciel zakwestionuje wykonanie naprawy, lub gwarant, bo ktoś miał Micheliny Pilot Sporty

 

Może próbować zarzucić nieutrzymanie samochodu w należytym stanie poprzez montaż opon bez homologacji producenta auta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
myślę że brak homologacji może jedynie wiązać się z nieuznaniem gwarancji przez ASO w niektórych przypadkach np: uszkodzenie napędu XD , problemów z geometrią czy przekładnia kierowniczą . chyba bardziej powinni pilnować tematu gwiazdy na oponach posiadacze XD , bo w RWD co może się zepsuć przez oponę bez gwiazdy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do wzoru 642 to będzie ok.

Względem 17`, będą wystawione na zewnątrz o 6mm.

Natomiast względem 20` będą schowane do wewnątrz o 3mm.

Czyli są pomiędzy dopuszczalnymi zakresami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zapewne można nawet naciągnąć oponę 18 na felgę 19 jak ktoś się uprze ale nie o to w tym chodzi. Nie jest poprawne zakładanie takich samych opon na felgi o rożnej szerokości bo teraz masz inne obwody kół. W xdrive problem będzie ze skrzynką rozdzielczą, w ośce może np świrować kontrola trakcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na rozmiary kół np. takich rial X10 do tego modelu. Jeśli chcesz felgi bez jakichś adaptacji to musisz kupić w rozmiarach z fabryki. Na forum jest temat jakie rozmiary potrzebujesz. A jak chcesz kupić nowy komplet to zagadaj z felgi-niemieckie.pl. Kupowaliśmy u nich 18"+conti ts 860 tj. Randall i ja. Jesteśmy zadowoleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.