Skocz do zawartości

G21 M pak - gaśnica, a regulacja siedziska


alph

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,


Samochód odebrany, jestem zachwycony, nie miałem się do czego przyczepić, aż wpuściłem żonę :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:


Usiadła na miejscu pasażera, a że lubi fotel na sportowo no to chciała zrobić kołyskę. łapie prawą ręką za regulacje, a ona nawet nie drgnie bo jest od dołu zablokowana gaśnicą. Jest to fabryczna gaśnica, oryginalna itd. Co za debil ją tam zamontował. Czy u Was też tak jest i czy możecie regulować góra dól siedziskiem (prawa dźwignią z przodu fotela pod podparciem uda).


Poza tym samochód to rewelka, skok w stosunku do serii F.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapewne niemieccy inżynierowie nie wypruwali sobie żył w temacie mocowania gaśnicy.

W DE nie trzeba mieć gaśnicy, bo tam uważają, że zdrowie i życie jest ważniejsze od żelastwa, a od pożarów są służby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A u mnie mocowanie gasnicy zaczelo dzis trzeszczec jak siedzenie w starym Żuku. Odkrecilem je od fotela, nakleilem na nie tasme izolacyjna i przestalo. Masakra.

 

u mnie to samo :duh: musiałem cos włożyć miedzy zapięcie a gaśnice, na szczęście nie widać wizualnie tego „zabiegu” no ale mówi samo za siebie.

http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gaśnicę z uchwytem można zdemontować i wrzucić do bagażnika. U mnie zrobił to dealer przed odbiorem (na moją prośbę).

 

Właśnie też chciałem przed odbiorem to zlecić, ale jest teraz znowu trochę zamieszania z wydawaniem aut więc diler chce minimalizować zamieszanie ze zmianami czy dodatkowymi czynnościami. Czy odkręcenie tej gaśnicy i całego uchwytu to jakiś mega temat? Mogę to ewentualnie zrobić sam. A jak trzyma się to w bagażniku? Jest jakoś przykręcone do czegość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Potrzeba śrubokręt i około 5-6 minut wolnego czasu :) W bagażniku można gaśnicę wrzucić w jakąś kieszonkę bo ten uchwyt jest odpowiedni tylko do ramy fotela. Moja chwilowo leży w garażu :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dobre i estetyczne:) Dzięki.

PS. to chyba ta firma to robi: http://torbapol.pl/ i są na allegro. Do tego widzę, że mają fajny pokrowiec na olej. To też fajne rozwiązanie. Dlaczego Helmuty tego tak nie wymyśliły :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
cała gaśnica razem z mocowaniem do fotela idzie do bagażnika pomiędzy lewą ścianą boczną a zestawem naprawczym , bez żadnego mocowania , leży idealnie . jest to konieczny zabieg ze względu na okropne hałas z tej konstrukcji który można zauważyć jeżdżąc np. drogą z kostki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.