Skocz do zawartości

Trzeszczące plastiki w G20


Slawek1976

Rekomendowane odpowiedzi

320i M Sport 18" opony run flat, zawieszenie sportowe M.

Wykończenie "drewno szlachetne, dąb słojowany".


Wyprodukowany Sierpień 2019. Przebieg 13tys km. Narazie cisza.


Na marginesie. Wszedłem na polski konfigurator, żeby zobaczyć jak nazywa się opcja wykończenia. W Polsce jest zdecydowanie większy wybór kolorów, felg, opcji wykończenia wnętrza oraz opcji wyposażenia dodatkowego niż w konfiguratorze w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was pocieszę, że jechałem ostatnio demówką Audi A5 i po 5 tys przebiegu wszystko w środku trzeszczało tak, aż aż pytałem handlowca czy bita nie była ;)


Generalnie wszędzie jest teraz tandeta. Ja w swoim egzemplarzu póki co trzasków podczas jazdy nie mam (pół roku, 10kkm przebiegu) ale obserwuję przy dużych zmianach temperatur trzaski naprężających się elementów gdzieś przy szybie/słupkach, nawet jak auto stoi tylko mocno nagrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim F11 plastiki trzeszczały. Problem rozwiązałem w następujący sposób:

1. Plastikowe listwy zdemontować, przesmarować wazeliną (może być kosmetyczna) wszelkie punky łączeń itd. i złożyć.

2. Przy większych odstępach między plastikami, np. słupek tylny w kombi, pomaga taśma filcowa.

Cisza od 2 lat. Jedynie panel środkowy trzeszczy pod naciskiem ale nigdy sam z siebie.

Auto zostało zakupione jako używane, więc gwarancja AUC nie obejmowała trzasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeszczące elementy na styku sufit/przednia szyba spowodowały właśnie przy kolejnym nagrzaniu auta pęknięcie przedniej szyły. Wsiadam i bach, poszła pod domem na podjeździe, od krawędzi do połowy szyby.

 

czy to byl samochod na gwarancji ? jezeli tak to czy ją uznali

http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to byl samochod na gwarancji ? jezeli tak to czy ją uznali

 

Auto jest na gwarancji ale wg ASO na linii pęknięcia jest ślad po uderzeniu kamienia (którego nie było wcześniej i który pojawił się dopiero po tym, jak szyba pękła i odprysł pewnie kawałek szyby), więc idzie z ubezpieczenia. Ciekawe co będzie, jak po wymianie kolejna zacznie też najpierw trzeszczeć, a później pęknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeszczące elementy na styku sufit/przednia szyba spowodowały właśnie przy kolejnym nagrzaniu auta pęknięcie przedniej szyły. Wsiadam i bach, poszła pod domem na podjeździe, od krawędzi do połowy szyby.

 

Mam wrażenie, że szyby w serii G są mega miękkie. Po ręcznej myjni mam już kilka rysek. :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie trzeszczące elementy na styku sufit/przednia szyba spowodowały właśnie przy kolejnym nagrzaniu auta pęknięcie przedniej szyły. Wsiadam i bach, poszła pod domem na podjeździe, od krawędzi do połowy szyby.

 

Mam wrażenie, że szyby w serii G są mega miękkie. Po ręcznej myjni mam już kilka rysek. :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

A kto jest producentem szyb? W F30 i F80 boczne szyby produkuje fuyao. Pamiętam 10 lat temu jak miałem E92 i dostałem kamieniem to była najtańsza dostępna na rynku szyba przednia była 40% tańsza od montowanej na oryginał saint gobain ale każdy odradzał bo zniekształcały i nie trzymał wymiarów. Teraz mam ją w M3 i napis fuyao jest obok znaczka bmw :mad2: a szyby rysują się od wszystkiego i myślę że one odpowiadają za słabe wyciszenie modeli 3 serii F.

Nie ma już żadnej jakości liczy się najniższa cena ale i BMW potaniały na tle konkurencji audi jest droższe 20-30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tak jest , boczne przednie i tylne Fujyao, a szyba przednia i tylna Sekurit , natomiast zdziwiło mnie że wszystkie szyby są z 2020 r. , a boczne tylne z 2019r. :shock: paaaanie składak :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to byl samochod na gwarancji ? jezeli tak to czy ją uznali

 

Auto jest na gwarancji ale wg ASO na linii pęknięcia jest ślad po uderzeniu kamienia (którego nie było wcześniej i który pojawił się dopiero po tym, jak szyba pękła i odprysł pewnie kawałek szyby), więc idzie z ubezpieczenia. Ciekawe co będzie, jak po wymianie kolejna zacznie też najpierw trzeszczeć, a później pęknie ;)

 


mam identyczny problem, szczerze? dziadostwo jakich mało. W e90 szyba była naprawde konkretna. przejechałem ponad 300tkm i dalej byla oryginalna, gdy dostala kamieniem zrobil się ślad ktory nigdy nie zamienił się w pająka, takicy śladów miałem 3, a tu? 30tkm i miałem pająka na szybie, chwile z tym jeżdzę niestety musze się zmusić na wymiane aczkolwiek odstawiam to w czasie znając „fachowców” a tam masa czujników.. nie zdziwie się jak będzie przeciekać. Jutro wstawie zdjęcie tej szyby, musicie to zobaczyć, niech ktoś sie tam dopatrzy śladu kamienia.

http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj (wpływ temperatury?) okno dachowe zamknęło się z nadzwyczajnym trzaskiem. Cofnąłem, żeby zobaczyć o co chodzi i patrząc z góry zauważyłem fragment jakiegoś ułamanego plastiku. Zachowałem na pamiątkę dla konsultantów w serwisie. Od momentu odbioru samochodu (luty) otwierałem sporadycznie, a mimo tego od kilku dni przy na zmianę wysokiej temperaturze i obfitych opadach, a więc dużej wilgotności cały szyberdach trzeszczy, hałasuje i to nie na jakichś kocich łbach, o które nie trudno we Wrocławiu, ale przy gładkiej drodze i np. pokonywaniu łuku. Duże rozczarowanie z jakości tego elementu.

Poza tym trzeszczy coś w okolicy kanapy z tyłu (bagażnik pusty, bez luźnych elementów), myślałem, że to fotelik dziecka, ale jedna trasa bez fotelika wyprowadziła mnie z błędu. Rozumiem, że to tylko samochód, ale do tej pory żadne auto marek dużo tańszych, w tak krótkim okresie eksploatacji, nie zaprezentowało tak dużego obniżenia komfortu w zakresie wrażeń akustycznych, co moje G20 330ix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (wpływ temperatury?) okno dachowe zamknęło się z nadzwyczajnym trzaskiem. Cofnąłem, żeby zobaczyć o co chodzi i patrząc z góry zauważyłem fragment jakiegoś ułamanego plastiku. Zachowałem na pamiątkę dla konsultantów w serwisie. Od momentu odbioru samochodu (luty) otwierałem sporadycznie, a mimo tego od kilku dni przy na zmianę wysokiej temperaturze i obfitych opadach, a więc dużej wilgotności cały szyberdach trzeszczy, hałasuje i to nie na jakichś kocich łbach, o które nie trudno we Wrocławiu, ale przy gładkiej drodze i np. pokonywaniu łuku. Duże rozczarowanie z jakości tego elementu.

Poza tym trzeszczy coś w okolicy kanapy z tyłu (bagażnik pusty, bez luźnych elementów), myślałem, że to fotelik dziecka, ale jedna trasa bez fotelika wyprowadziła mnie z błędu. Rozumiem, że to tylko samochód, ale do tej pory żadne auto marek dużo tańszych, w tak krótkim okresie eksploatacji, nie zaprezentowało tak dużego obniżenia komfortu w zakresie wrażeń akustycznych, co moje G20 330ix.

Niestety ale problemy z trzeszczącym oknem dachowym w G20 są bardzo powszechne, na bimmerpost bardzo wielu ludzi się na to skarży. Niestety BMW nie potrafi rozwiązać problemu, ale warto poczytać wątek bo ludzie z tym sami walczą i opisują różne improwizowane rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Naprawdę teraz niektóre kia są lepiej wykonane niż BMW.

Fakt BMW bmw nie jest już zbytnio droższe ale jakość w wielu kwestiach to masakra. Do tej pory Audi bylo przykładem ale w nie ktorych nowych modelach też jest słabo a ceny są wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No i mam dziada , od kilku dni nie daje mi spokoju trzeszczenia z prawej strony , już wiem skąd :8) słuchawki na uszach panowie :

https://streamable.com/ydy7ax

Ja już to mocowanie poobklejałem taśmą, ale nic nie dało. Nadal na wybojach strzela. W weekend wymontuję to chjstwo i wrzucę do bagażnika. Dramat.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W weekend wymontuję to chjstwo i wrzucę do bagażnika. Dramat.

Koniecznie , bo cała konstrukcja jest nie przemyślana pod względem mikrodrgań - gaśnica jest zbyt ciężka - nawet nie mogę wierzyć że coś takiego wymyślił ktoś o imię Marti który jest weganem , i regularnie uprawia jogę i pilates :P

a w bagażniku leży idealnie

IMG-20200701-204438075.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.