Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Takie głupie pytanie mam odnosnie pasa dla trzeciego pasażera z tylu… jak macie ten pas zamocowany na co dzien? Do czarnej końcówki na kanapie przyczepiony? Podciągnięty do mocowania na tylnej polce? A moze „luźno” tylko wyciągnięty?

 

Pas mam podciągnięty na tylną półkę a klamre wcisnąłem do środka, żeby się nie wbijała nikomu w tyłek.

PXL-20220617-201836382.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić wycieraczki (pióra same). Czy te będą ok? https://e-wycieraczki.pl/wycieraczki-bosch-aerotwin-do-bmw-seria-3-g20-022019-nie-zawiera-dyszy-spryskiwaczy-p-19055.html

Obsługa sklepu mi pisze, ze one nie będą pasować bo nie mają zintegrowanych dyszy (niby jest informacja na czerwono). Ale przeciez wszystkie g20 / g21 mają zintegrowane dysze więc o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanie mam odnosnie pasa dla trzeciego pasażera z tylu… jak macie ten pas zamocowany na co dzien? Do czarnej końcówki na kanapie przyczepiony? Podciągnięty do mocowania na tylnej polce? A moze „luźno” tylko wyciągnięty?

 

Pas mam podciągnięty na tylną półkę a klamre wcisnąłem do środka, żeby się nie wbijała nikomu w tyłek.

PXL-20220617-201836382.jpg

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Chcę kupić wycieraczki (pióra same). Czy te będą ok? https://e-wycieraczki.pl/wycieraczki-bosch-aerotwin-do-bmw-seria-3-g20-022019-nie-zawiera-dyszy-spryskiwaczy-p-19055.html

Obsługa sklepu mi pisze, ze one nie będą pasować bo nie mają zintegrowanych dyszy (niby jest informacja na czerwono). Ale przeciez wszystkie g20 / g21 mają zintegrowane dysze więc o co chodzi?

Ktoś tam w sklepie nie ogarnia. Dysza swoje wycieraczka swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić wycieraczki (pióra same). Czy te będą ok? https://e-wycieraczki.pl/wycieraczki-bosch-aerotwin-do-bmw-seria-3-g20-022019-nie-zawiera-dyszy-spryskiwaczy-p-19055.html

Obsługa sklepu mi pisze, ze one nie będą pasować bo nie mają zintegrowanych dyszy (niby jest informacja na czerwono). Ale przeciez wszystkie g20 / g21 mają zintegrowane dysze więc o co chodzi?

Ktoś tam w sklepie nie ogarnia. Dysza swoje wycieraczka swoje.

No niestety, nie pasują ;) bmw pewnie od 2021 cos zmieniło, bo brakuje około 2 - 3mm, żeby weszły jak oryginały na klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wymieniacie klocki hamulcowe - można poza ASO gdy auto na gwarancji ? Wczoraj zapłaciłem za wymianę przednich po 40k km prawie 1800 pln ;(, a tylne już trzy razy były wymieniane na szczęście tylne udało się cały czas w ramach gwarancji. Nie mniej za chwilę znowu mnie to czeka i myślałem o jakimś tańszym sposobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wymieniacie klocki hamulcowe - można poza ASO gdy auto na gwarancji ? Wczoraj zapłaciłem za wymianę przednich po 40k km prawie 1800 pln ;(, a tylne już trzy razy były wymieniane na szczęście tylne udało się cały czas w ramach gwarancji. Nie mniej za chwilę znowu mnie to czeka i myślałem o jakimś tańszym sposobie

 

Zamienniki są słabe, a za przód zapłaciłeś tanio:-) Ja mam mocniejsze hamulce i koszt klocków to 3000 zł.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki są słabe, a za przód zapłaciłeś tanio:-) Ja mam mocniejsze hamulce i koszt klocków to 3000 zł.

 

Czyli że jakie masz heble? M performance to tylko ciut większy zacisk ale bebechy ma te same co te sportowe czerwone/niebieskie heble (siła hamowania jest taka sama). do M340i są lepsze klocki niż te z linka poniżej?


https://allegro.pl/oferta/klocki-hamulcowe-przod-bmw-g20-m340-oryginal-11333073768

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu odebrałem swoje długo oczekiwane auto 430i Coupe. Mam kilka pytań:


1. Przy otwieraniu drzwi samo zbliżenie z kluczykiem nie otwiera auta, trzeba nacisnąć na pilocie otwarcie, rozumie że ta opcja jest jedynie przy dostępie komfortowym którego nie mam?

2. Po zatrzymaniu i ustawieniu P oraz zgaszeniu auta, nie włącza sie automatycznie hamulec ręczny.Można to jakoś ustawic?

3. Jako że to coupe i posiadam fotele elektryczne z pamięcią, przy otwarciu fotela kierowcy i zamknięciu, fotel nie wraca do pierwotnej pozycji - 1 . Tak ma być?

4. Nie działa mi gniazdo zapalniczki w tunelu środkowym ( w bagażniku ok) . Przepatrzyłem bezpieczniki pod schowkiem pasażera i wszystko jest ok. To trzeba aktywować gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Nie działa mi gniazdo zapalniczki w tunelu środkowym ( w bagażniku ok) . Przepatrzyłem bezpieczniki pod schowkiem pasażera i wszystko jest ok. To trzeba aktywować gdzieś?

 

Jeśli ciągle montują, to co jest u mnie w G20 z 2019, to te gniazdo z przodu jest inne od tego z tyłu. Cigarette lighter socket vs accessory socket. To się różni tam z milimetr dosłownie. Nie każdy adapter pasuje do tego z przodu.

Edytowane przez Hamera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jeśli masz na pamięci ustawione położenie fotela to ono zostaje, zmienia się tylko po wybraniu innej pozycji zaprogramowanej na 2.

 


No właśnie nie wraca, mam ustawioną pod siebie 1. Nie wiem czy to nie jest tak że musze poczekac aż fotel całkowicie sie odsunie i wtedy dopiero zamknąć fotel....musze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli ciągle montują, to co jest u mnie w G20 z 2019, to te gniazdo z przodu jest inne od tego z tyłu. Cigarette lighter socket vs accessory socket. To się różni tam z milimetr dosłownie. Nie każdy adapter pasuje do tego z przodu.

 


Ale taki pierścień wogół gniazda nie powinnien być podświetlony? U mnie nie świeci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli ciągle montują, to co jest u mnie w G20 z 2019, to te gniazdo z przodu jest inne od tego z tyłu. Cigarette lighter socket vs accessory socket. To się różni tam z milimetr dosłownie. Nie każdy adapter pasuje do tego z przodu.

 


Ale taki pierścień wogół gniazda nie powinnien być podświetlony? U mnie nie świeci...

 

Byłem teraz sprawdzić u siebie. Źle napisałem wcześniej. To nie tyle rozmiar, co kształt adaptera ma znaczenie. Czy się podwietla? W dzień nie, może w nocy. Szczerze, to nigdy nie zwróciłem na to uwagi.


Na zdjęciu dwa standardy adapterów. Ten po lewej działa w obu gniazdach, ten po prawej tylko z tyłu.


PXL-20220628-133122655-PORTRAIT-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu odebrałem swoje długo oczekiwane auto 430i Coupe. Mam kilka pytań:


3. Jako że to coupe i posiadam fotele elektryczne z pamięcią, przy otwarciu fotela kierowcy i zamknięciu, fotel nie wraca do pierwotnej pozycji - 1 . Tak ma być?

 

3. Powinno wrócić do ustawienia jakie było zanim złożyłeś fotel, nawet jak rozłożyłeś go z powrotem w połowie przesuwania do przodu. O ile dobrze pamiętam nie dzieje się tak chyba jak masz włączony silnik, wtedy musisz przytrzymać przycisk od pamięci żeby wróciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.