Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki , @Hamera gdzie tak wygładziłeś opony , na torze Silverstone ? :wink:

choć nie z tego działu , czy hamulce w G30 po lifcie zostały poprawione , czy nadal są beznadziejne jak przed liftem - chodzi o biedę edyszyn - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Pirelli p-zero RF, ale na M 19" 791 Bicolor. Tak jak u kolegi wyżej felga jest schowana, sporo wystaje opona, nawet nie wiem czy nie więcej (nie mam teraz możliwości zrobić zdjęcia). Ciężko byłoby je zarysować, ale trochę trzeba uważać. Wrzuć zdjęcie, ciekaw jestem tych felg :)

Przyglądnąłem się dokładnie i felgi są schowane tak ( na oko) na pół centymetra. Głównym problemem jest profil opony, każdy krawężnik to niebezpieczeństwo, więc tak jak koledzy wcześniej pisali muszę się przyzwyczaić, bo opony w poprzednim aucie pozwalały na bardzo dużo :D


8EsMTgD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do bagażnika G21 wchodzi w miarę komfortowo komplet kół 18"? Oczywiście po złożeniu tylnej kanapy :)

Próbował ktoś? Niechciałbym ich upychać na siłę żeby nie porysować żadnych plastików.

Nawet komplet 19", przecież to kombi ;)


Zdjąłem tylko te listwy z roletą i siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o hotspot WiFi w G20 M340i

BMW niejako przymusza do korzystania ze śmiechu wartych pakietów internetowych T-mobile (20 zł za 1GB).

Zapewne gdzieś jest na stałe wsadzona karta SIM od T-mobile.

Czy ktoś wie gdzie ona jest i czy jest do niej taki dostęp, że można ją bez kłopotów wymienić na jakąś swoją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie możesz jej wymienić. Tzn. jak wymienisz to możesz mieć więcej problemów.

Ta karta jest również wykorzystywana do innych celów w pojeździe, łączność z aplikacją My BMW, łączność z serwerami BMW (Connecteddrive), SOS itp.

Raczej napewno jest zaszyta konkretna ta karta, ze swoim właściwym numerem w systemie.

Jeśli zmienisz ja tylko fizycznie to może być problem. Być może trzeba coś przekodować, a i to nie wiem czy to wystarczy czy czasem nie widnieje gdzieś na serwerach BMW online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pytanie o hotspot WiFi w G20 M340i

BMW niejako przymusza do korzystania ze śmiechu wartych pakietów internetowych T-mobile (20 zł za 1GB).

Zapewne gdzieś jest na stałe wsadzona karta SIM od T-mobile.

Czy ktoś wie gdzie ona jest i czy jest do niej taki dostęp, że można ją bez kłopotów wymienić na jakąś swoją?

Duże prawdopodobieństwo że jest tam esim i nic z tym nie zrobisz gdyż ta karta również opowiada za połączenia samochodu z ConnectedDrive czy emergency call. Raczej nie pozwalają tego wyjmować.


https://www.press.bmwgroup.com/poland/article/detail/T0262398PL/inteligentne-opcje-łączności-dla-pojazdów-bmw-bmw-rozszerza-ofertę-usług-i-aplikacji-łączności-o-wysokiej-wydajności-dla-samochodów-i-motocykli?language=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, nie znalazłem. :)


Czy do bezprzewodowego Carplay/AAuto potrzebna jest opcja hotspot? Czy nie jest potrzebna? Rozumiem ze hotspot umozliwia korzystanie z esima wbudowanego do transmisji danych urzadzen podlaczonych do tego hotspotu i wymaga podpisania jakiejs dodatkowej umowy z dostawca esim'a - tym nie jestem zaintersowany. Interesuje mnie tylko bezprzewodowy carplay/aauto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, nie znalazłem. :)


Czy do bezprzewodowego Carplay/AAuto potrzebna jest opcja hotspot? Czy nie jest potrzebna? Rozumiem ze hotspot umozliwia korzystanie z esima wbudowanego do transmisji danych urzadzen podlaczonych do tego hotspotu i wymaga podpisania jakiejs dodatkowej umowy z dostawca esim'a - tym nie jestem zaintersowany. Interesuje mnie tylko bezprzewodowy carplay/aauto.

 

Też miałem taką wątpliwość. BMW Polska odpowiedziało, że są to niezależne opcje. Obie korzystają z wbudowanego wifi. Hotspot ją tylko rozszerza o możliwość używania Internetu od bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się.


Wracam do auta po 3 dniach pobytu w mieszkaniu ( choroba mnie rozłożyła ), patrzę a tutaj porysowany zderzak przedni.

Nikt nie zostawił kartki i raczej na to nie liczę.


Szkodę będę likwidował z AC.

Moje pytanie jest następujące, czy mogę od serwisu ASO dostać stare uszkodzone elementy wymienione na nowe ?


Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....


Szkodę będę likwidował z AC.

Moje pytanie jest następujące, czy mogę od serwisu ASO dostać stare uszkodzone elementy wymienione na nowe ?


Pozdrawiam serdecznie

Teoretycznie tak, sa przeciez twoje. Z malym wyjatkiem. Kiedys mialem taka sytuacje, ze na ksenonie byly mikrorysy po stluczce z oc sprawcy. Ubezpieczalnia postawila warunek, ze wymienia lampe ale nalezy zutlizowac stara i ASO musialo dac prokol utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się.


Wracam do auta po 3 dniach pobytu w mieszkaniu ( choroba mnie rozłożyła ), patrzę a tutaj porysowany zderzak przedni.

Nikt nie zostawił kartki i raczej na to nie liczę.


Szkodę będę likwidował z AC.

Moje pytanie jest następujące, czy mogę od serwisu ASO dostać stare uszkodzone elementy wymienione na nowe ?


Pozdrawiam serdecznie

Biorąc pod uwagę to, ze ASO objęte są przepisami o zagospodarowaniu odpadów, ISO, wewnętrzna polityka oraz koniecznością rozliczenia z ubezpieczycielem to powinni odmówić wydania takich części.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie jaki olej lać do 330IX 0w30 czy 5w30(auto ma 2500km przebiegu)?? Drugie pytanie, nie świeci mi Led od ambient w prawych tylnych drzwiach, reszta podświetlania boczku swieci tj.przycisk od szyb i od dołu. Jaka może być przyczyna??coś z wiązka?? Nawet kupiłem 2 bok i też nie świeci ten Led.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie jaki olej lać do 330IX 0w30 czy 5w30(auto ma 2500km przebiegu)?? Drugie pytanie, nie świeci mi Led od ambient w prawych tylnych drzwiach, reszta podświetlania boczku swieci tj.przycisk od szyb i od dołu. Jaka może być przyczyna??coś z wiązka?? Nawet kupiłem 2 bok i też nie świeci ten Led.

 

O ledzie się nie wypowiem, ale ASO leje 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso leje już tylko 0w30

Potwierdzam.


Zaraz po zakupie auta (2019) pytałem jaki olej leją na serwisie, dowiedziałem się że LL-04 5W-30. Kupiłem BMW Twin Power Turbo LL-04 5W-30 i taki dwa raz nalałem przy wymianie na włąsną rękę.


W sierpniu 2021 byłem na serwisie olejowym i nalali już BWM LL-04 0W-30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki olej lejecie do m340i i przy jakim przebiegu robiliście pierwszą wymianę?

Mi stuknęło 1000km. Zastanawiam się kiedy się umówić.

Ja wymieniłem po 2000 i 10000km olej z aso 0w30. Teraz przy 15000 zmieniłem na ravenol 0w30. Z racji tego że 90% to jazda po mieście kolejne wymianą będą co 8kkm.

W aso do którego jeżdżę leją to co im dasz lub u nich kupisz ( w granicach rozsądku oczywiście -nikt nie naleje 20w30), gość z serwisu powiedział mi że fajnie jakby olej miał aprobaty bmw, ale to żaden przymus, nikt nie ciśnie że ma to być 0w30 i nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.