Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje bardzo wszystkim za odpowiedz, logika podpowiada mi aby wziąć superb (praktyczność) ale serce BMW 3 / 5 :D


Czy bagażnik w 3 jest dużo mniejszy w praktyce od 5? Bo 5 ma niby więcej litrów, ale te nadkola przynajmniej optycznie, niezle zmniejszają kufer

Jeżeli możesz kupić 5 to po co rozważać skodę ze względu na bagażnik ?

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii 5 również miejsca jest dużo mniej niż w superbie. Pytanie tylko na czym Ci zależy, jeżeli na przyjemności z jazdy, prowadzeniu samochodu oraz wyciszeniu wnętrza, czy wygodzie foteli to BMW gra w Lidze mistrzów a Superb zbiera oklaski na okręgowych kartofliskach.


Rozpisz sobie kwestie, na których Ci zależy oraz przyporządkuj wagi do każdej kwestii, potem oceniaj każdy samochód wg. tych samych kryteriów, na koniec wyjdzie co Ci najlepiej odpowiada.


Jeżeli przestrzeń nie jest dla Ciebie priorytetem, to w stronę skody bym nawet nie spoglądał, owszem jest niesamowicie pakowna ale tutaj jej przewagi się kończą, wyciszenie wnętrza jest fatalne nawet w porównaniu z Passatem nie mówiąc już o beemkach serii G, fotele bez takiego zakresu regulacji jak w BMW no i oczywiście prowadzenie, jeździłem V60, S90, Arteonem, Superbem i żaden nie prowadził się tak jak bmw, to jest przepaść - ale oczywiście to moja subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak wyłączyć 'te ważne' notyfikacje z radia które pojawiają się w nieoczekiwanych momentach?

Przyciskiem z symbolem samochodów i anteny radiowej, jest na konsoli radia po lewej stronie pokrętła głośności.

Dziękuję. :handshake:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma system connected professional z dużym wyświetlaczem nawigacji i wirtualnymi zegarami:

1. Czy da się skonfigurować, aby jednocześnie pokazywały średnie spalanie oraz przebieg auta? W volvo widać wszystko na raz, tutaj mi brakuje i muszę przełączać.

2. Czy można gdzieś pokazać historyczne spalanie na przestrzeni kilometrów? Znowu w volvo można fajny wykres zobaczyć jak np. na trasie się to rozkładało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem 31 tys i znowu musze wymieniac klocki hamulcowe tyl. Pierwszy raz wymienialem po 16 tys i zrobili mi to w ramach gwarancji (Bawaria na Czerniakowskiej). Podejrzewam, ze drugi raz to nie przejdzie, choc twierdze, ze wymiana klockow co 16tys to jednak jakies przegiecie. Cena klockow, zaciskow i wymiana to ok 1900 pln. Tak mi powiedzieli. Czy mozna wymienic je poza aso i nie wplynie to na utrate gwarancji, a i czy dzieki temu cena bedzie znacznie nizsza?

 

Masz aktywny tempomat ?

 

Jestem już po serwisie i na gorąco daję znać bo parę osób mnie prosiło o odpowiedź.

Drugi raz udało mi się wymienić klocki w ramach gwarancji. Początkowo pan z serwisu chciał kasę (ale chyba tak z automatu) i wtedy go poprosiłem aby jednak sprawdził, czy czegoś się nie da zrobić. Auto zaledwie 31k km, a już drugi raz wymiana klocków. Powiedział, że "powalczy", a w najgorszym razie dostanę super rabat. Skończyło się na wymianie na koszt producenta. Dodatkowo przedmuchali klimatyzację w gratisie, jak też w gratisie była usługa door to door.

I odpowiadam też na pozostałe pytania, nie mam aktywnego tempomatu, tak jeżdżę na włączonym autoholdzie, nie mam pakietu m sport, zwykły adventage, auto jedno z pierwszych G20 bo produkcja z lipca 2019. Nie przednie klocki jeszcze nie były wymieniane, koła 17.


Skończyło się miło co nie znaczy, że wg mnie coś jest jednak nie tak z tak częstą wymianą klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1. Czy da się skonfigurować, aby jednocześnie pokazywały średnie spalanie oraz przebieg auta? W volvo widać wszystko na raz, tutaj mi brakuje i muszę przełączać.

Nie pokaże obu tych rzeczy na wirtualnych zegarach jednocześnie podczas jazdy. Można sobie odpalić "Journey data" na ekranie środkowym i tam mieć podgląd na spalanie.

 

2. Czy można gdzieś pokazać historyczne spalanie na przestrzeni kilometrów? Znowu w volvo można fajny wykres zobaczyć jak np. na trasie się to rozkładało.

Można.


Driving information>Journey data


Jest tam kilka opcji do wybrania od kiedy ma pokazać dane.


20210917-141448.jpg


20210917-141525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G20, 4 osoby i wózek - porażka. Chyba że jakaś spacerówka ale i tak skończy się tak że trzeba będzie demontować kółka itp.

Proponuje hak i przyczepkę ;-)

Nie wiem jak się nie można zmieścić - akurat w 3 miejsca nie brakuje. My BMW 1 potem 2 coupe przez długi czas jeździliśmy na wakacje po całej Europie i Skandynawii - Dwoje dorosłych i dwoje małych dzieci nie było najmniejszego problemu spakowania się na dwa tygodnie.

Ostatnią usłyszałem od znajomych - VW Passat kombi. Dwoje dorosłych i jedno dziecko 7-8 lat - i się nie mieszczą na wakacje nad Polskim morzem i muszą Q7 kupić. Strasznie ciasne te auta lub raczej dziwny jest ten świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G20, 4 osoby i wózek - porażka. Chyba że jakaś spacerówka ale i tak skończy się tak że trzeba będzie demontować kółka itp.

Proponuje hak i przyczepkę ;-)

Nie wiem jak się nie można zmieścić - akurat w 3 miejsca nie brakuje. My BMW 1 potem 2 coupe przez długi czas jeździliśmy na wakacje po całej Europie i Skandynawii - Dwoje dorosłych i dwoje małych dzieci nie było najmniejszego problemu spakowania się na dwa tygodnie.

Ostatnią usłyszałem od znajomych - VW Passat kombi. Dwoje dorosłych i jedno dziecko 7-8 lat - i się nie mieszczą na wakacje nad Polskim morzem i muszą Q7 kupić. Strasznie ciasne te auta lub raczej dziwny jest ten świat

Haha, true story, mam 100% takie samo zdanie i podobne doświadczenia z podróżami po Europie :cool2: Jak ktoś ma tendencje do zabierania całego dobytku swojego życia, to nawet i X7 / GLS nie spasuje, bo za mało miejsca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
G20, 4 osoby i wózek - porażka. Chyba że jakaś spacerówka ale i tak skończy się tak że trzeba będzie demontować kółka itp.

Proponuje hak i przyczepkę ;-)

Nie wiem jak się nie można zmieścić - akurat w 3 miejsca nie brakuje. My BMW 1 potem 2 coupe przez długi czas jeździliśmy na wakacje po całej Europie i Skandynawii - Dwoje dorosłych i dwoje małych dzieci nie było najmniejszego problemu spakowania się na dwa tygodnie.

Ostatnią usłyszałem od znajomych - VW Passat kombi. Dwoje dorosłych i jedno dziecko 7-8 lat - i się nie mieszczą na wakacje nad Polskim morzem i muszą Q7 kupić. Strasznie ciasne te auta lub raczej dziwny jest ten świat

 

No tak a kiedyś to maluchem się jeździło do Bułgarii :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G20, 4 osoby i wózek - porażka. Chyba że jakaś spacerówka ale i tak skończy się tak że trzeba będzie demontować kółka itp.

Proponuje hak i przyczepkę ;-)

Nie wiem jak się nie można zmieścić - akurat w 3 miejsca nie brakuje. My BMW 1 potem 2 coupe przez długi czas jeździliśmy na wakacje po całej Europie i Skandynawii - Dwoje dorosłych i dwoje małych dzieci nie było najmniejszego problemu spakowania się na dwa tygodnie.

Ostatnią usłyszałem od znajomych - VW Passat kombi. Dwoje dorosłych i jedno dziecko 7-8 lat - i się nie mieszczą na wakacje nad Polskim morzem i muszą Q7 kupić. Strasznie ciasne te auta lub raczej dziwny jest ten świat

 

No tak a kiedyś to maluchem się jeździło do Bułgarii :duh:

Dzisiaj to raczej w kufry na moto się pakujemy (na kulka tygodni) - i raczej dalej. A Bułgaria super kierunek tylko z dala od miejsc turystycznych, koniecznie jeszcze Rumunie trzeba zaliczyć. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii 5 również miejsca jest dużo mniej niż w superbie. Pytanie tylko na czym Ci zależy, jeżeli na przyjemności z jazdy, prowadzeniu samochodu oraz wyciszeniu wnętrza, czy wygodzie foteli to BMW gra w Lidze mistrzów a Superb zbiera oklaski na okręgowych kartofliskach.

 

Poczytaj ten wątek ;D Z tymi fotelami to niektórzy twierdzą że bmw też kartofliska...

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=373568

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii 5 również miejsca jest dużo mniej niż w superbie. Pytanie tylko na czym Ci zależy, jeżeli na przyjemności z jazdy, prowadzeniu samochodu oraz wyciszeniu wnętrza, czy wygodzie foteli to BMW gra w Lidze mistrzów a Superb zbiera oklaski na okręgowych kartofliskach.

 

Poczytaj ten wątek ;D Z tymi fotelami to niektórzy twierdzą że bmw też kartofliska...

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=373568

W Oplu Insignia jest więcej miejsca niż Superb. Pytanie a dlaczego w BMW ma być więcej miejsca niż Superb to jakiś wzorzec auta. Przez miesiąc musiałem jeździć takim jamnikiem - ja dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem 31 tys i znowu musze wymieniac klocki hamulcowe tyl. Pierwszy raz wymienialem po 16 tys i zrobili mi to w ramach gwarancji (Bawaria na Czerniakowskiej). Podejrzewam, ze drugi raz to nie przejdzie, choc twierdze, ze wymiana klockow co 16tys to jednak jakies przegiecie. Cena klockow, zaciskow i wymiana to ok 1900 pln. Tak mi powiedzieli. Czy mozna wymienic je poza aso i nie wplynie to na utrate gwarancji, a i czy dzieki temu cena bedzie znacznie nizsza?

 

Masz aktywny tempomat ?

 

Jestem już po serwisie i na gorąco daję znać bo parę osób mnie prosiło o odpowiedź.

Drugi raz udało mi się wymienić klocki w ramach gwarancji. Początkowo pan z serwisu chciał kasę (ale chyba tak z automatu) i wtedy go poprosiłem aby jednak sprawdził, czy czegoś się nie da zrobić. Auto zaledwie 31k km, a już drugi raz wymiana klocków. Powiedział, że "powalczy", a w najgorszym razie dostanę super rabat. Skończyło się na wymianie na koszt producenta. Dodatkowo przedmuchali klimatyzację w gratisie, jak też w gratisie była usługa door to door.

I odpowiadam też na pozostałe pytania, nie mam aktywnego tempomatu, tak jeżdżę na włączonym autoholdzie, nie mam pakietu m sport, zwykły adventage, auto jedno z pierwszych G20 bo produkcja z lipca 2019. Nie przednie klocki jeszcze nie były wymieniane, koła 17.


Skończyło się miło co nie znaczy, że wg mnie coś jest jednak nie tak z tak częstą wymianą klocków

 

Wymieniali z tyłu zaciski czy same klocki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem najpierw wymienili klocki i powiedzieli, ze zaciski tez powinni ale nie maja ich na stanie i gdy będą to mi je wymienią. W związku z tym oddali auto, zdążyłem zrobić ok 3000 km i dopiero potem wymienili zaciski. Teraz wymienili tylko klocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka melodia w poniedziałkowy poranek ,ktoś ma podobny objaw ?

Chyba czas na kawę w ASO :duh:

https://streamable.com/45k6fx

 

Miałem podobny problem w 430 swojej. Już nie pamiętam co wymienili, ale chyba amory.


Mój stary wątek: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=180&t=355240


:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.