Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odpiąłem plastikowe zapięcie, gaśnica sie trzyma i nie trzeszczy.


Powracając do tematu nie świecacych ambientów po lewej stronie na drzwiach: Dziś odebrałem samochód z ASO i po rozpięciu, oczyszczeniu styków, podpięciu wszytsko wróciło do normy. Nie mialo to związku z modułem lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z problemem skrzypiącego mocowania do gaśnicy pod fotelem pasażera? Fotele M-pak, z regulacją elektryczną. Generalnie problem pojawia się przy dużych nierównościach, kiedy gaśnica zaczyna pracować góra/dół. Ktoś ma na to jakiś patent poza przeniesieniem gaśnicy do bagażnika? ;)

 

Temat poruszany wiele razy na forum. U mnie gaśnica jeszcze przed pierwszym 1000km wylądowała w bagażniku, a uchwyt w piwnicy :D.

 

Finalnie chyba najlepsza opcja, od razu też środek lepiej wygląda i nic nie zawadza :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, to czy ktoś wie, skąd ten upór producenta do szpecenia wnętrza tą gaśnicą? To są jakieś przepisy, czy przeświadczenie, że tak jest lepiej (bezpieczniej)?

Skoro były tu powtarzane historie o (jakoby) uchylaniu gwarancji i odmów wypłat odszkodowań bo felga w zimówkach była nie cacy, to jakoś brakuje mi tu refleksji, że taka - było nie było - ingerencja ma znaczenie w kontekście np. odpowiedzialności odszkodowawczej.

Sedno pytania to nie zachęcanie do wzbudzania się straszeniem, że "odmówiom", tylko ciekawi mnie: czy ktoś wie, skąd wynika ten upór takiego instalowania gaśnicy przez fabrykę? To z rajdów może :lol: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamontowane opony zimowe w 320i bridgestone blizzak lm 001 rft . 225/50 R17


Jakie powinno być prawidlowe ciśnienie, albo jakie Wy stosujecie?


Zapoznałem się z tabelą na drzwiach i jakoś 2.2 na przód i tył wydaje mi się trochę mało, z takim cisnieniem odebrałem samochod z salonu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, to czy ktoś wie, skąd ten upór producenta do szpecenia wnętrza tą gaśnicą? To są jakieś przepisy, czy przeświadczenie, że tak jest lepiej (bezpieczniej)?

Skoro były tu powtarzane historie o (jakoby) uchylaniu gwarancji i odmów wypłat odszkodowań bo felga w zimówkach była nie cacy, to jakoś brakuje mi tu refleksji, że taka - było nie było - ingerencja ma znaczenie w kontekście np. odpowiedzialności odszkodowawczej.

Sedno pytania to nie zachęcanie do wzbudzania się straszeniem, że "odmówiom", tylko ciekawi mnie: czy ktoś wie, skąd wynika ten upór takiego instalowania gaśnicy przez fabrykę? To z rajdów może :lol: ?

Obawiam się, że to przepisy unijne, byś w razie W miał pod ręką. Co do ubezp. to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież chyba polskie przepisy. Nie we wszystkich krajach uni jest obowiązkowa gaśnica.

Dokładnie, w wielu krajach UE jest tylko zalecana, ale nie obowiązkowa. Natomiast polskie przepisy raczej nie precyzują, gdzie powinna się znajdować gaśnica w aucie.

Za https://www.autocentrum.pl/publikacje/porady/gasnica-na-pokladzie-co-warto-o-niej-wiedziec/

... Przepisy nie precyzują, gdzie należy ją przyczepić. Optymalnym miejscem wydaje się profil podłogi pod fotelem pasażera, który znajdziemy w większości samochodów, ewentualnie boczna ściana bagażnika. ...

ale https://autokult.pl/36270,gasnica-samochodowa-czy-mozna-dostac-mandat-za-zle-umiejscowienie-i-brak-legalizacji

...  Jednak jeśli gaśnica nie jest zabezpieczona (zamocowana do pojazdu), to może stwarzać zagrożenie dla pasażerów, np. podczas kolizji. W takim przypadku kierujący może dostać do 200 zł mandatu za używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamontowane opony zimowe w 320i bridgestone blizzak lm 001 rft . 225/50 R17


Jakie powinno być prawidlowe ciśnienie, albo jakie Wy stosujecie?


Zapoznałem się z tabelą na drzwiach i jakoś 2.2 na przód i tył wydaje mi się trochę mało, z takim cisnieniem odebrałem samochod z salonu.

Pozdr.

 

Jak wprowadzisz w systemie fakt, ze masz oponę zimową, wyskoczy Ci pole do wybrania rozmiaru. Jak klikniesz swój to będziesz miał na komputerze wyświetlone docelowe ciśnienie na przednia i tylną oś łącznie ze wskazaniem aktualnego ciśnienia w kołach. Mam te same koła, ale nie dziś jestem na nockę w pracy innym autem. Mogę jutro podać co pokazuje u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę jutro podać co pokazuje u mnie.

 

Będzie to dla mnie ciekawe, co Twój komputer wskazuje.


Przed nabiciem opon, komputer wskazywal mi, ze powinno być 2.2 z przodu i z tyłu. Jakoś intuicyjnie podniosłem na stacji do 2.4 obie osie. Po reset pomiaru, wskazywal prawidłowo 2.4 wszędzie, oraz że powinno być 2.3 przód i tył.


Niewiem dlaczego komp. Zmienił zdanie?


Ogólnie wydaje mi się, że samochod wydaje się trochę twardszy, oraz poprawiła się dynamika i spalanie, ale to wszystko będzie wymagało dłuższej analizy. Zastanawiam się również, czy przód i tył powinien mieć takie same wartości ciśnienia?


Tabliczka informuje, że w trybie Eco powinno być 2.7 obie osie. Trochę daje mi do myślenia ta rozbieżność między komputerem i tabliczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę jutro podać co pokazuje u mnie.

 

Będzie to dla mnie ciekawe, co Twój komputer wskazuje.


Przed nabiciem opon, komputer wskazywal mi, ze powinno być 2.2 z przodu i z tyłu. Jakoś intuicyjnie podniosłem na stacji do 2.4 obie osie. Po reset pomiaru, wskazywal prawidłowo 2.4 wszędzie, oraz że powinno być 2.3 przód i tył.


Niewiem dlaczego komp. Zmienił zdanie?


Ogólnie wydaje mi się, że samochod wydaje się trochę twardszy, oraz poprawiła się dynamika i spalanie, ale to wszystko będzie wymagało dłuższej analizy. Zastanawiam się również, czy przód i tył powinien mieć takie same wartości ciśnienia?


Tabliczka informuje, że w trybie Eco powinno być 2.7 obie osie. Trochę daje mi do myślenia ta rozbieżność między komputerem i tabliczką.

 

Komputer reaguje na otoczenie (temperatura i rozgrzanie opon) ot cała filozofia. Nie piszcie kolejnych 100 postów to tylko ciśnienie. Napompuj jak na tabliczce i będzie ok.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

będąc dziś w ASO zadałem pytanie : co się zmienia w silniku w przypadku wyboru trybu SPORT IND. ale tylko silnik ?

odpowiedź fachowca była że zmienia się szybkość reakcji przepustnicy na pedał gazu , dlatego odnosi się wrażenie że silnik jest zrywniejszy w tym trybie , a przy okazji S/S off gratis :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

porażka , czyli to wada wrodzona , moim zdaniem warto zgłosić ją do BMW Niemcy , @Randall @BMK może warto wysłać w imieniu Forum BMW email do BMW z tą sprawą ? , podobno słuchają użytkowników .

a to dla porównania fotkę z przodu , w Tiguanie składają się idealnie równo

IMG-20210124-121608330-2.jpg

IMG-20210124-121600177-HDR-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy pierwszego świata, serio.


Na bimmerpost dawno temu też ktoś o to pytał i wszyscy potwierdzali, że nie składają się równo. Podawali też inne marki gdzie jest podobnie, nie pamiętam już jakie. Zapewne jest jakiś powód, np. lusterka różnią się wewnętrzną budową i są jakieś ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy pierwszego świata, serio.

 

Mi to nie przeszkadza, ale jak ktoś ma OCD, to może go to irytować.

Powód zapewne jakiś jest. Pytanie czemu nie zadali sobie trochę trudu, żeby było ładnie, symetrycznie.


Poza tym, można by teraz powiedzieć, że mamy składane lusterko i pół :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

moim zdaniem nawet na poziomie Kenijskie wioski taka asymetria w BMW głównego szamana byłaby nieakceptowalna :wink:

i znowu będę musiał z dala od C klasy i A4 parkować pod MAKRO , chyba że zostawię napis pod szybę : nie śmiejcie z moich nierówno składanych lusterek ..tak musi być podobno ! :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.