Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów montował u siebie filtr antysmogowy? Widzę, że jest dostępna usługa montażu filtra PM10 i PM2.5. Zastanawiam się jaki jest koszt i użyteczność czegoś takiego. Jak rozumiem zamienia to filtr kabinowy na ten w teorii "mocniejszy"?

Przerabiałem temat w f30, sprawa wygląda tak, że zwykły filtr węglowy nie wyłapuje PM2,5, które jest najbardziej szkodliwe. Przy moim stylu użytkowania auta to nie ma sensu, bo po mieście robię krótkie odcinki i powietrze nie zdąży się oczyścić, a w trasie smogu nie ma :D Jakbym był taksówkarzem pewnie bym wydał te 500zł :D Lepiej zainwestować w porządne urządzenie, które utrzymuje jakość powietrza w domu.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów montował u siebie filtr antysmogowy? Widzę, że jest dostępna usługa montażu filtra PM10 i PM2.5. Zastanawiam się jaki jest koszt i użyteczność czegoś takiego. Jak rozumiem zamienia to filtr kabinowy na ten w teorii "mocniejszy"?

Przerabiałem temat w f30, sprawa wygląda tak, że zwykły filtr węglowy nie wyłapuje PM2,5, które jest najbardziej szkodliwe. Przy moim stylu użytkowania auta to nie ma sensu, bo po mieście robię krótkie odcinki i powietrze nie zdąży się oczyścić, a w trasie smogu nie ma :D Jakbym był taksówkarzem pewnie bym wydał te 500zł :D Lepiej zainwestować w porządne urządzenie, które utrzymuje jakość powietrza w domu.

 

Akurat w domu mam już oczyszczacz ;) "Problem" w tym, że jakieś 80% jazdy będzie po stolicy, dlatego też się zastanawiam. Czyli 500zł i wymiana co roku jak mniemam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I od razu zapytam gdzie leży ten filtr w G20 ? bo mieszkając w Krakowie i okolicy, co pół roku muszę zmieniać filtr , a nie chce go szukać pól dnia :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od razu zapytam gdzie leży ten filtr w G20 ? bo mieszkając w Krakowie i okolicy, co pół roku muszę zmieniać filtr , a nie chce go szukać pól dnia :wink:

To jest wkładka filtra kabinowego, tylko ze ma filtr hepa

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów montował u siebie filtr antysmogowy? Widzę, że jest dostępna usługa montażu filtra PM10 i PM2.5. Zastanawiam się jaki jest koszt i użyteczność czegoś takiego. Jak rozumiem zamienia to filtr kabinowy na ten w teorii "mocniejszy"?

Przerabiałem temat w f30, sprawa wygląda tak, że zwykły filtr węglowy nie wyłapuje PM2,5, które jest najbardziej szkodliwe. Przy moim stylu użytkowania auta to nie ma sensu, bo po mieście robię krótkie odcinki i powietrze nie zdąży się oczyścić, a w trasie smogu nie ma :D Jakbym był taksówkarzem pewnie bym wydał te 500zł :D Lepiej zainwestować w porządne urządzenie, które utrzymuje jakość powietrza w domu.

 

Akurat w domu mam już oczyszczacz ;) "Problem" w tym, że jakieś 80% jazdy będzie po stolicy, dlatego też się zastanawiam. Czyli 500zł i wymiana co roku jak mniemam?

Ja kabinowy wymieniam co pół roku, bo nie chce jeździć z tymi grzybkami, które tam mieszkają :duh:

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I od razu zapytam gdzie leży ten filtr w G20 ? bo mieszkając w Krakowie i okolicy, co pół roku muszę zmieniać filtr , a nie chce go szukać pól dnia :wink:

To jest wkładka filtra kabinowego, tylko ze ma filtr hepa

Właśnie o filtr kabinowy pytam , jest po Bożemu montowany czyli za schowkiem na rękawiczki , czy w bardziej pomysłowym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskoczyła mi aktualizacja 11/2019.70 - ma ktoś już ten soft ?


edit [widze że w X5 jest gadka na ten temat]

 

Z najciekawszych nowości widzę przygotowanie do zakupu aplikacji Drive Recorder :cool2: oraz możliwość ustawienia opcji włączania świateł tylnych razem ze światłami DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Aktualizacja zrobiona, oczywiście nie może to być proste i przyjazne, najpierw zaczął pobierać samochód - w ciągu 20 min pobrał 0%. Potem wyskoczyło powiadomienie na telefonie, pobrałem. Wróciłem do auta, ciągle ten sam komunikat o przygotowaniu i 0%. W telefonie pokazuje że przesyła ale nic się nie dzieje - w końcu odpaliłem silnik - ruszyło :roll: Załadował do końca i wyskoczył komunikat że poinformuje kiedy będzie mógł zaktualizować. Zgasiłem więc silnik, zapytał czy chcę aktualizować, kilka alertów (zaciągnij ręczny, auto niedostępne do jazdy przez 20 min itp). W końcu się udało, nie widzę żadnych zmian poza tym że nie mogę już ustawić reguł klimatyzacji :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zgasiłem więc silnik, zapytał czy chcę aktualizować, kilka alertów (zaciągnij ręczny, auto niedostępne do jazdy przez 20 min itp). W końcu się udało, nie widzę żadnych zmian poza tym że nie mogę już ustawić reguł klimatyzacji :mad2:

 

A jakbyś nie włączył aktualizacji to mógłbyś korzystać z auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak, oczywiście, można ją odłożyć na później.

Z menu apps zupełnie zniknął program z regułami klimatyzacji, aktualizowałem zawartość - bez zmian.

W zasadzie tego nie używałem ale w zimie spoko było ustawić automatyczne podgrzewanie foteli poniżej jakiejś tam temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienialiscie już może klocki hamulcowe z tylu? Jeśli tak to ile wam wytrzymały? Bo moje skończyły się po 18 000 km...

 

U mnie się jeszcze trzymają, a mam ponad 27 000 km. Ostatnio jak patrzyłem, to trochę ich tam jeszcze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
A u mnie dotychczas zero monitów o aktualizacjach, ani w aucie, ani w aplikacji (pewnie efekt wizyty w ASO z aktualizacją softu w związku z działaniem asystenta pasa, TC i ustawianiem zbieżności). Zaktualizowałem tylko mapy. Ale dziwnym trafem grzebiąc w menu odkryłem, że Drive Recorder się zmaterializował i mogę od kilku dni rejestrować jazdę.
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników M340i lub kogoś w temacie.

Interesuje mnie jaki mają rozmiar przednie tarcze - 348 mm czy 374 mm. Może ktoś wymieniał i się orientuje?

W salonie twierdzą że w M340 są 348 mm a dopiero czerwone M Performence są większe i mają 374 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.