Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś okazję porównać zawieszenie sportowe M z zawieszeniem adaptacyjnym M ?

 

W jezdzie testowej w 330i mialem adaptacyjne, kupilem zwykle i drugi raz bym zrobił tak samo. Adaptacyjne w trybie sportowym twardsze, w komfortowym chyba takie samo jak mpakowe zwykłe.

Adaptacyjne podobno czyta dane z navi i ustawia się przed zakrętami. Piszę podobno, bo nie wiem, czy ktoś testował działanie tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna miec adaptacyjne bez navi?


mam zegary analogi i brak navi ,ale zamowilem adaptacyjne,mam na zamowieniu,mam po vinie ,ale nie mam nawet przelacznika adaptiv


od miesiaca sprzedawca nie potrafi wyjasnic jak to mozliwe. pisali do centrali,kontaktowal sie serwis i dalej nie wiedza czy mam czy tez nie..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

mam 3 pytania

1- czy jest wyraźna różnica w wyciszeniu kabiny , w przypadku zamówienia opcji dodatkowej izolacji akustycznej przednich szyb ?

2- czy jest wyraźna różnica jakości systemu audio między podstawowym a HiFi ?

3- czy jest wyraźna różnica w mocy i jasności między podstawowymi LED a światłami LED adaptacyjnymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam 3 pytania

1- czy jest wyraźna różnica w wyciszeniu kabiny , w przypadku zamówienia opcji dodatkowej izolacji akustycznej przednich szyb ?

2- czy jest wyraźna różnica jakości systemu audio między podstawowym a HiFi ?

3- czy jest wyraźna różnica w mocy i jasności między podstawowymi LED a światłami LED adaptacyjnymi ?

 

1. Tak

2. Tak.

3. Nie. Adaptacyjne są skrętne i mają ładne drl. Laserowe mają opcję "wycinania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 3. Testy IIHS pokazują znaczą różnicę pomiędzy bazowymi LED a LED adaptacyjnymi. Bazowe LEDy dostały ocenę P - Poor, adaptacyjne M - Marginal (też kiepsko, ale lepiej).


Link do wyników pomiarów: https://www.iihs.org/ratings/vehicle/bmw/3-series-4-door-sedan/2019#headlights


Oczywiście badania w Stanach, nie wiem jak to się przekłada na wersje EU, ale patrząc na wykresy to światła są asymetryczne, więc mogą być takie same.

Najwyższa opcja (lasery) ma identyczne wyniki dla świateł mijania jak LED adaptacyjny, ale drogowymi laserami nadrabia ogólną ocenę do G - Good.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziękuję za odpowiedzi , faktycznie jest różnica , ale patrząc na różnicę na tej stronie między światłami LED w moim Tiguanie a G20 , to różnica jest na poziomie około 70% na korzyść G20. dla mnie będzie ogromny skok- i tak miało być ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim g20. Od sierpnia kiedy ja odebrałem walczę z trzaskali plastików na desce rozdzielczej oraz w tunelu środkowy. Słyszał ktoś może o takich przypadkach i rozwiązaniach ? BMW wymieniło już raz cały tunel a teraz twierdzi ze to „cecha modelu” i nic więcej nie zrobią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 szybkie pytania.

Jaki olej teraz leje bmw? Chcę go zmienić po dotarciu w 320d i z braku czasu nie dam rady pojechać do serwisu, w którym będę chciał serwisować auto a do tego w moim mieście nie chce jechać :mad2:

druga sprawa obniżał ktoś z was swoją trojkę? Niestety brałem gotowe auto i ktoś przy konfigurowaniu wybrał standardowe zawieszenie zamiast m pakiet, przez co strasznie ten prześwit jest dużo za duży.

6ff0d43911e3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Odwieczny dylemat. Według moich doświadczeń przy praktycznie nowym aucie można zmienić same sprężyny i amortyzatorom nic się nie dzieję. Przerabiałem to na kilku autach, ale zaraz napewno ktoś napisze że trzeba zmienić też amortyzatory itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, że nie powinno się nic stać z amortyzatorami. W przypadku wymiany sprężyn tracę gwarancje na amortyzatory i resztę zawieszenia? Ostatnie 2,5 roku przejeździłem w większości autem na gwincie stąd też myśl, że trzeba troszkę trójkę obniżyć :D
6ff0d43911e3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zmienić same sprężyny ? jaki to ma wpływ na amortyzatory ?

 

W poprzednim aucie (F30) zmieniłem same sprężyny (również hr) i nie dało się jeździć,Strasznie dobijało zawieszenie .

Po kilku dniach powróciłem do fabrycznych .

A przy okazji myślał ktoś z Was o czymś takim ?


Edytowane przez Loop
89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tracisz jeśli ktoś się o tym dowie. Przez ostatnie 7 lat miałem F20 i F30 na Eibachu, nikt w ASO słowa nie powiedział, w dodatku wymienili na gwarancji jakieś tuleje w zawieszeniu itp :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zmienić same sprężyny ? jaki to ma wpływ na amortyzatory ?

 

W poprzednim aucie (F30) zmieniłem same sprężyny (również hr) i nie dało się jeździć,Strasznie dobijało zawieszenie .

Po kilku dniach powróciłem do fabrycznych .

A przy okazji myślał ktoś z Was o czymś takim ?


 



Dostałem info od BMW, że w Polsce video recorder JESZCZE nie jest dostępny, nie wiadomo kiedy będzie. Ale na pewno będzie :D tylko kiedy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dostałem info od BMW, że w Polsce video recorder JESZCZE nie jest dostępny, nie wiadomo kiedy będzie. Ale na pewno będzie :D tylko kiedy :lol:

 


najlepsze ze "do nowego", w konfiguratorze na etapie produkcji jest taka możliwość

Sprzedam Alufelgi BMW M791 Double Spoke '19 5x112 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=383676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza za brak odpowiedzi na w.w. pytanie, ale nie mogę się powstrzymać od komentarza co BMW myślał projektując te zegary. Albo użyteczne elektroniczne, albo ładne analogowe. A tutaj ani takie, ani takie. Mam w swojej F11 elektroniczne zegary i uważam, że są jedną z najgorszych cech tego samochodu. Dobrze, że head-up daje radę to nie muszę za bardzo na nie patrzeć. Ale widzę, że G20 przebija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia


Może głupie pytanie, ale ostatnio "zakup kontrolowany" na TVN Turbo i w odcinku była pokazana 3 letnia Mazda 6. Nie mogłem uwierzyć jak 3 letnie auto może być "od spodu" skorodowane. Mowa była jak to m.in producenci teraz szukają na wszystkim oszczędności.


No to związku z tym pytanie o nowe BMW. Jak to tutaj wygląda? Marka BMW dobrze zabezpiecza podwozie czy lepiej zainwestować trochę PLNów i samemu zlecić fachowcowi zabezpieczenie. Akurat jestem mocno sentymentalny i nie kupuję auta na 3-5 lat, a pewnie z 10 pojeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.