Skocz do zawartości

G20 nie działa panel regulacji lusterek i szyb


pako11

Rekomendowane odpowiedzi

od wczoraj w G20 mam nieaktywny panel regulacji lusterek i otwierania szyb, brak podświetlenia i jakiejkolwiek reakcji na przełączniki,

okno otwiera/zamyka się razem z pozostałymi z kluczyka :( , pozostałe panele działają OK

może już ktoś przerabiał temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziś oglądałem akurat film na yt z tym samym problemem, najpierw próbowali softem naprawić a potem wymiana panelu na nowy. Co ciekawe zrozumiałem że najpierw chcieli temu kolesiowi wmówić że musi pokryć koszt panelu :shock: Ponoć usterka bardzo popularna.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie z panelem jest wszystko w porządku, to jest standardowy objaw padniętego lusterka. Nie przestało się jakieś może składać? :wink:


W G20/21 lusterka padają jak muchy - co ciekawe jak wymieniałem lewe lusterko w swoim to część zamienna ma już inny numer katalogowy, czyli producent wprowadził jakieś modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedziano w serwisie zepsute lusterka potrafią siać błędami w innych modułach i jako przykład podali właśnie sterowanie szybami (chociaż u mnie było akurat ok), stąd to podejrzenie.

Dziwne tylko że oba się nie składają bo zazwyczaj padają pojedynczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi panel boczny działa jak chce. Czasem działa normalnie (raz na 10 jazd), czasem trzeba wymyslac kombinacje na otwarcie szyby, np. Dwa razy w dol lewym i raz w gore prawym przyciskiem (od szyby pasazera) otwiera mi okno o jakies 5 cm. Takie cuda. Zaczelo sie od tych objawow co w tym linku powyżej - lusterko lewe ie rano nie rozłożyło. Na siłe je ustawiłem bo musialem jechac. Podczas jazdy cos poszlo i sie przekrecilo "pod wiatr", musialem sie zatrzymac i ustawic recznie do normalnej pozycji.

Podobno wina lezy w lusterku (sterowanie lusterkiem).

Jeszcze nie bylem w serwisie, na autostradzie musze otwierac drzwi zeby skasowac przejazd. Masakra, jak we francuzach z dawnych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym w innym wątku, u mnie też wystąpił ten problem.

Objawy to:

- niedziałający panel sterowania szybami i lusterkami u kierowcy (włącznie z jego podświetleniem),

- niezapalające się diody od martwego pola w obu lusterkach,

- nieskładające się oba lusterka,

- niedziałające otwieranie klapy bagażnika za pomocą nogi,

- prawdopodobnie niedziałające podgrzewanie lusterek.

W serwisie tymczasowo odpięli całą elektrykę lewego lusterka i teraz (poza wszystkim co znajduje się w lewym lusterku) te rzeczy zaczęły działać.

Zaczęło się podobnie jak u kolegi wyżej, czyli miesiąc temu lewe lusterko początkowo nie chciało się rozłożyć, ale później przez około 3 tygodnie wszystko było w porządku.

Z przejazdem przez bramki też miałem pewne obawy, bo co prawda mam viaAuto ale też ma to swoje humory, zwłaszcza na jednej z bramek we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo sie stało, pierwszy raz 2stycznia lusterko prawe nie chciało się rozłożyć, nie działało ustawienie lustra ale szyba prawa się odsuwala. Musialem lusterko na siłę otworzyć. Lewa strona działała normalnie. Na drugi dzień wszystko wróciło do normy. Dodam że juz trzy razy mialem aktualizowany software.

Zgłaszać to? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma na co czekać (lepiej naprawić póki na gwarancji). Miałem takie same objawy jak koledzy powyżej. Czasem działało składanie, czasem nie (i otwieranie szyb). Działało, działało, na jeden dzień przestawało.

W serwisie wymienili lewe lusterko na nowe i wszystko ładnie śmiga (podobno jakieś spięcie się robi w lusterku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nic nie przecieka żadna woda to zwykła ściema.

Ten moduł został wyprodukowany w Bułgarii i jest wadliwy z linii produkcyjnej.

Lusterek nie wymieniają tylko ten moduł.

Podejrzewam ze znając bmw wkładają kolejny nowy wadliwy moduł i usterka będzie powracać po jakimś czasie.

Tym razem starzenie produktu im nie wyszło.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie zamowili modul lusterka i odłączyli niby z kompa, żeby były funkcjonalne pozostałe elementy (szyby, lusterko prawe) i ok, wszystko w porządku, a dzisiaj lusterko lewe było... złożone.

Dziwna sprawa, może ktoś mi puknął na parkingu?


Prawe nadal sk)ada się kiedy chce przy zamknięciu. Czasem zamykam i są rozłożone, wracam a prawe złożone. Nie mam z tym większego problemu, bo się rozkłada, nic nie przycina itp. Ale jednak też ma swoje... humorki :O :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to kwestia jednak wody. Bo u mnie zawsze wywala błędy po myciu. Więc przynajmniej u mnie czekam na nowe lusterko i zobaczymy co dalej.

Po za tym że nie działa lewe lustro to do tego wyrzuca błędy o uszkodzeniu asystentów wspomagania kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to kwestia jednak wody. Bo u mnie zawsze wywala błędy po myciu. Więc przynajmniej u mnie czekam na nowe lusterko i zobaczymy co dalej.

Po za tym że nie działa lewe lustro to do tego wyrzuca błędy o uszkodzeniu asystentów wspomagania kierowcy.

 

W sumie... u mnie padało pół dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka lub lusterko nie działa w krajach gdzie auto wyjechało dopiero z salonu a nie było tam deszczu.

Moduł o którym mowa jest zatopiony szczelnie w przezroczystym plastiku i nie ma możliwości po demontażu odróżnić dobrego i złego jesli położysz je obok siebie.

Jedynie data produkcji a właściwie miesiąc mówi który był założony wcześniej.

Tak jak napisałem bmw na wymianę daje taki sam bułgarski moduł i cześć nie została poprawiona na ta chwile.

Teoria z wymiana całego lusterka jest bardzo wątpliwa bo serwis zdejmuje szkło lusterka i dostaje się do środka bez demontażu jego z auta.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lusterka były wymieniane już 3 razy (obecnie 4 komplet ), lewe nawet z fabryki przyjechało już uszkodzone . W sumie to już się przyzwyczaiłem ze te lusterka ciągle nie działają. Gorzej że szyb od strony kierowcy nie można otworzyć. Auto ma 5 miesięcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie byłem w serwisie ale od momentu cudownego uzdrowienia i wyłączenia składania lusterek problem już nie wystąpił, nie mam czasu żeby odstawić auto a z drugiej strony jeśli naprawa polega na wymianie na nowy-stary moduł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.