Skocz do zawartości

ANDROID AUTO bezprzewodowy trafi do BMW już w Lipcu


KrzychoM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy będzie możliwość dokupienia tej opcji do modeli wyprodukowanych przed okresem wakacyjnym?
Z tego co rozumiem, będzie to jedynie kwestia aktualizacji oprogramowania.


https://www.slashgear.com/bmw-reveals-wireless-android-auto-roadmap-11602937/ :

As for existing owners, those with a car running Operating System 7.0 will get Android Auto via a Remote Software Upgrade by mid 2020.

 

https://www.theverge.com/2019/12/11/21009806/bmw-android-auto-2020-wireless-compatibility-carplay :

Android Auto will appear on all BMW vehicles equipped the 7.0 version of the company’s in-car software (iDrive) and the company’s “Live Cockpit Professional” hardware (a fancy name for “the biggest touchscreens”), which are available on all 2019 / 2020 3 Series

 

Wymogiem jest iDrive 7.0 (dostępny w Live Cockpit Professional). Podejrzewam, że pod stary system nie opłaca im się tak dużych zmian wprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Co prawda w ASO nie pytałem, ale na tym filmiku widać że informacje z Android Auto są w pełni przeniesione na zegary przed kierowcą plus w komentarzu gość wspomina, że będzie to dotyczyć również head-up display. :mrgreen:




Trochę BMW było spóźnione z Android Auto, ale teraz to będzie pełen pakiet - bezprzewodowo i jednocześnie info na wszystkich ekranach.


Już niedługo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jaki masz soft i skąd? (online update?)
Na razie jedyny oficjalny firmware z lipca (a więc z Android Auto) to 07/2020.25. Na pewno BMW go szybko nie udostępni przez OTA, pewnie wykryją jakieś błędy, wypuszczą kilka kolejnych 07/2020.* i dopiero któreś (po odpowiednim czasie) oprogramowanie zdecydują się udostępnić przez OTA.


Jak się komuś spieszy, to trzeba będzie kombinować z nakłonieniem serwisu do ręcznej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend odebrałem G21 i korzystam z Android Auto - więc jakby ktoś miał pytania to śmiało.

Moje obserwacje do tej pory:

- czasami zrywa muzykę na chwilę. Nie ma zasady kiedy się to dzieje, nie ma zasady czy pokrywa zamknięta/otwarta czy w schowku się ładuje

- trochę głupieje w sytuacji kiedy chcę posłuchac muzyki z pendrive (FLAC). Wtedy nie wiedziec czemu zabranie telefonu z tacki ładowania powoduje ponowne przeskoczenie na AA. Było to na tyle irytujace i nieprzewidywalne, ze w pewnym momencie musialem wyłączyć BT w telefonie

- zabawne jest, że w IDrive kontakty lecą nazwiskami a w AA lecą jak są w ksiazce, czyli u mnie imionami

- nie da się podejrzeć (albo nie potrafię) powiadomień z Messengera/Whatsappa - system stara się odczytac te wiadomości głosowo, ale po angielsku - wychodzi dramat

- jest Waze, Maps, TuneIn, Spotify oczywiscie. Maps w okrojnej wersji na HeadUpie i na ekranie centralnym

- wyszukiwanie w Spotify czegoś, czego nie mamy w bibliotece już słuchanych utworów jest dość trudne (mi się nie udało mówiąc szczerze)

- przełączą sie na AA i "łapie" ogolnie bardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witaj

1- słuchasz muzyki z YT , postanowisz dzwonić do kochanki , po zakończonej rozmowy czy automatycznie jest ponawiany streaming z YT ? bo u mnie jest tak że często ręcznie muszę ponowić połączenie telefonu z autem po rozmowie telefonicznej żeby słuchać muzyki

2- czy jest taka opcja u Ciebie , że widok z ekranu telefonu jest kopiowany na ekran auta ? i co się dzieje na ekranie telefonu jest tez widoczne na ekranie w aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czyli mając telefon z dwoma kartami SIM jak w moim przypadku , jestem raczej skazany na trzymanie tego telefonu na widoku żeby wybierać z której karty ma być wykonane połączenie , oraz żeby widzieć na który telefon przychodzi połączenie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.