Skocz do zawartości

Brak strzelania z wydechu - 330i


areoqs

Rekomendowane odpowiedzi

Odebralem samochod w piatek. Przy puszczeniu gazu czy redukcji nie strzela z wydechu jak testowy z salonu. Czy wydech musi sie jakos przepalic czy cos? Zrobilem 700km i nadal nic. Handlowiec twierdzi ze pewnie musi sie "dogrzac" jakis czas. Jak bylo u was? Wyprzedzam pytania - robie to tylko w sport/sport+ Edytowane przez areoqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie, usunęli tą funkcjonalność wraz z oprogramowaniem 07.2019. Więc żadna 330i produkowana od lipca nie ma strzałów i mieć nie będzie.


(I tak, wiem, że brzmi to dość komicznie, że update softa zmienia dźwięk wydechu, ale tak dokładnie jest w tym przypadku. I ubiegając pytania - mam na myśli prawdziwe strzały z wydechu, a nie dźwięk puszczany z głośników do wnętrza auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiemu winne WLPT i walka o kazdy 0,01l oszcędności paliwa.. Na pocieszenie strzały w 30i są raz dopiero po rozgraniu, dwa słyszalne są jakby z oddali - jest to zrobione słabo, jak się w coś takiego pchali to mogli to zrobić poprawnie albo od razu sobie darować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy można yo przywrócić? Ja tez jestem zawiedziony, tak na prawdę nikt mi nie powiedział przy zamawianiu ze nie będzie strzelał. A nawet 320i potrafiło z wypożyczalni. Myślałem ze jak zamówię 330 to tez będę miał a tu taka przykra niespodzianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko czekać jak w M340i to wyłączą aktualizacją... to dopiero byłaby porażka.

 

Nie sadze bo u nas i tka juz jest bida :mrgreen:


Jest cos takiego jak MG flasher https://www.mgflasher.com/ ktory ma opcje exhaust burble on the fly, na te chwile do silnikow 20i/30i/40i w Fkach, ale tylko czekac az beda dostepne do serio G. Do togeo dochodza mapy silnika.


https://youtu.be/FWDvrjMDwSc/html/


Polecil mi to renomowany tuner wiec musi byc :cool2: do tego mozna flashowac przed wizyta w ASO. Minus, nie ma tego jeszcze na iOS. Pytalem, ale wciaz jest development. Bardzo fajna i niezbyt droga ta zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
I to jest jakaś opcja. Ile kosztuje ta apka na Androida?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do Hypertecha, od 2019 są montowane OPF w benzynach, od wakacji juz nowy soft wyciszajacy wydech. Jest mozliwosc normalnej pracy wydechu - ale jest to robione w cenie modyfikacji sterownika (czyli przy zwiekszaniu mocy odblokuja wydech) - 2460zł (chyba netto)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ciekawe, mój tuner powiedział mi przed chwilą że dostał info żeby nie ruszać sterowników z nowym softem, mają nowe zabezpieczenie i jak narazie jest "work in progress", po wrzuceniu softu auto nie jedzie lub w ogóle sterownik zmienia się w cegłę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiąc w sofcie wydechu tracimy gwarancje na wsio? Czy tak jak w przypadku wymiany wydechu tylko na wydech?

Bo zaczynam powoli się skłaniać do opcji zmiany żeby nie tracić gwarancji na resztę :roll:

Najlepsze jest to ze w sumie w ASO dokładnie nie znają tematu, bo oficjalnego info nie było o zmianie głośności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tylko moim zdaniem jeśli wyłączyli to softem to w innym wydechu też nie będzie tych dźwięków. Przecież to musi mieć związek z mapą paliwową. Jeśli chodziło by tylko o sterowanie klapą w wydechu to wystarczy na chwile wypiąć kostkę i zobaczyć czy dźwięk powróci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie się nie znam. To dla mnie bardzo słabo, Bmw powinno dawać wybór skoro to kwestia softu tylko. A tak będę sobie jakis czas żył ze świadomością ze są auta które są takie same ale lepiej brzmią bo maja inna datę produkcji. :cry: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.