Skocz do zawartości

Brak strzelania z wydechu - 330i


areoqs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli co szybkie wyciągnięcie kostki po odpaleniu auta i powinny być otwarte na stałe? Jak ktoś spróbuje to niech da znać, ciekawy temat. Nie wyjdzie potem w sterowniku ze kostka odpiera i błędów wywalać? Może to głupie o co pytam ale te kwestie są kompletnie mi obce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie skoro to kwestia softu ktory nie wpływa ogolnie na produkt to Bmw samo powinno dawać możliwość wgrania takiego softu. Przecież nawet gdyby auto przekraczało dB to w razie kontroli ka mam problem a nie oni. Chyba ze zle rozumuje


W ogóle czy w m340i ten problem tez występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie skoro to kwestia softu ktory nie wpływa ogolnie na produkt to Bmw samo powinno dawać możliwość wgrania takiego softu. Przecież nawet gdyby auto przekraczało dB to w razie kontroli ka mam problem a nie oni. Chyba ze zle rozumuje


W ogóle czy w m340i ten problem tez występuje?

 

Tak, tez nie ma “strzelania”


Ja mam wyciagnieta wtyczke ze sterownika, ale to tylko troche poprawia sam dzwiek bez efektow spencjalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Odróżnijmy jeszcze strzały przy zmianie biegów (których w g20 nie było od początku) od tzw burbles czyli „pierdów :lol: ” przy przegazowaniu na luzie. Te wydają się być obecne w m340i i w 330i przed zmiana softu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mogę się mylić, pooglądałem chyba wszystkie filmy w sieci na ten temat i ani razu nie słyszałem takich strzałów jak mam w f30. Tak czy owak trochę szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jak jeździłem testowym 330i z początku produkcji, to popiardywał przy odpuszczaniu gazu około 3-4K rpm i przy redukcji biegu przy tych samych obrotach, natomiast przy zmianie biegów na wyższy przy przyśpieszaniu nie było nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randal ma racje, sam wydech nie uaktywni dzwiekow, a sama klapa tez nic nie zmieni. To jest kwestia softu.

 

Otóż nie. Mój seryjnie prawie w ogóle nie strzela, z nonres Milltekiem zdecydowanie strzela ;) Mapa mapą, tam można dorzucić wiadrem popsy i bangsy. Ale bardziej odetkany wydech będzie strzelać mocniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a ja rozmawialem z jednym z najlepszych fachowcow w PL czyli MG Motorsport i powiedzial mi tak jak napisalem. Downpipe + frontpipe (zastapienie gpf) i wydech seryjny da nam jedynie glosny, wyrszniejszy dzwiek + kilka KM wiecej. Samo strzelanie to efekt softu. Wspolpracuja z Dynosoftem i taki mam komunikat :D


Tak obecnie jest w serii G, odnosisz sie konkretnie do tego modelu czy czerpiesz te wiedze ze swojego S4 (bez zlosliwosci) jestem jedynie ciekawy :cool2:


Np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czesc,

pisze w sprawie "dzwiekow M340i"


Jak jeździłem testowym egzemplarzem przed zakupem to pięknie strzelał z wydechu na "p" podczas postoju i przy redukcji biegu lub odpuszczeniu gazu 3-4 tys obrotów.

W grudniu odebrałem nowe auto i owszem strzela w trybie parking ale juz podczas jazdy nie...

Poczytalem, ze moze to byc kwestia aktualizacji oprogramowania.

Wiecie cos na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dlatego niestety pierwsza zmiana jak będę miał 330i rwd szpera lub 340i to kompletny wydech no może bez końcówek od mg motorsport, gpf out i kat eur5.

Jeszcze o ile w 330i da radę to przeżyć, to jyz przy 340i wstyd.

No chyba że ktoś lubi ciszę i mu to odpowiada wtedy :cool2:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam do konca gwarancji i wgrywam strzaly ;) Jeszcze 22 miesiace :D

 

Haha, ja sie pewnie nie doczekam bo 5 lat xD

Juz wmawiam sobie "a po co mi te strzały" xD

I tak dobrze, ze zamowilem 330i a nie 320i jak mialem w pierwotnym planie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W dniu dzisiejszym zaktualizowałem system przy pomocy telefonu (apka BMW Connected) do wersji 11/2019.70. Miałem obawy o utratę "strzałów", ale wg mnie nic się nie zmieniło... :o Strzela zarówno przy warczeniu jak i redukcji biegów/hamowaniu.

Liczyłem, że pojawi się obsługa głosowa w pl albo apka spotify, ale tutaj niestety nadal trzeba czekać... :mad2:

G20 wyprodukowane 04.2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.