Skocz do zawartości

Problem z Apple CarPlay


kamsoner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów,


jestem posiadaczem G20 od ponad miesiąca (wersja z iDrive 7) i w ostatnich dniach zauważyłem problem z działaniem Apple CarPlay. Problem polega na ciągłym zrywaniu połączenia pomiędzy samochodem a CarPlayem. Co ciekawe, Apple CarPlaya mam skonfigurowanego od pierwszego dnia użytkowania samochodu, i na początku wszystko działało rewelacyjnie. Sprawdziłem, że wersja oprogramowania jaką mam to 07.2019.30.


Czy ktoś miał taki problem i był z nim w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie też zrywa/zrywało, z tym że nie ciągle. Są okresy że nie da się używać, a są i takie bez problemów. Na początku nie działało w ogóle. Na infolinii stwierdzili, że obecna aktualizacja rozwiązuje problem. Na razie czekam bo zmieniłem też iOS na najnowszy - na razie działa ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
Panowie, jak odpalacie tego CarPlaya? Ja nie mogę sobie dać rady, w Volvo nie miałem takiego problemu. Działa wam ten cały screen mirroring? Bo tego też nie mogę odpalić. Instrukcja za bardzo nie pomaga. iPhone 11, najnowszy iOs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak odpalacie tego CarPlaya? Ja nie mogę sobie dać rady, w Volvo nie miałem takiego problemu. Działa wam ten cały screen mirroring? Bo tego też nie mogę odpalić. Instrukcja za bardzo nie pomaga. iPhone 11, najnowszy iOs.

 

U mnie działa bardzo dobrze i płynnie od kiedy zaktualizowałem iOS do 13. Mam iPhone XS.


Spróbuj usunąć tel z listy w BMW oraz "zapomnij" swoje BMW w iPhonie i sparuj jeszcze raz.


Podczas dodawania tel. musisz kilka rzeczy na spokojnie zaakceptować i po stronie auta i po stronie tel. Powinien Ci domyślnie sparować tel w opcji Apple Car Play.

W ustawieniach urządzeniach mobilnych w BMW możesz zawsze zmienić tryb, czy ma być Apple Car Play (zauważyłem, że to idzie po WiFi) czy normalny Tel po Bluetooth.


Może próbujesz oprócz Apple Car Play udostepnić HotSpot w iPhonie? Po WiFi nie możesz obsługiwać kilku rzeczy.... iPhone nie ogarnie tego...


W Volvo jaki i innych markach jest po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

No niestety, łączenie przez BMW iDrive działa szybko, sprawnie. Telefon, streaming audio- bez zarzutu. Natomiast przy próbie przełączenia na CarPlay gubi łączność z telefonem. Tzn. w iPhonie nawet czasami się pokazuje, że połączono, czasami niepołączono, natomiast w BMW w opcji com zawsze brak komunikacji. Próbowałem parować od nowa kilkukrotnie- to samo :mad2:

Natomiast co ciekawe, jeżeli przy parowaniu domyślnie ustawię CapPlay- automatycznie się zmienia na iDrive, czyli muszę ręcznie zmieniać na CarPlay i wszystko się sypie. Próbowałem podłączyć kablem- bez zmian.

No nic- spróbuję jutro jeszcze poszukać aktualizacji do systemu samochodu. Obecnie mam 07.2019-55, ale na parkingu szuka i szuka tych aktualizacji, chyba trzeba to robić w trakcie jazdy.

Mam pytanie, żebym wiedział czego się spodziewać. Jak już macie połączone CarPlay to gdzie się pojawiają te ikonki? W com?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dokładnie tej wersji softu (55) działa wszystko bez zarzutu, no może czasem przy odtwarzaniu muzy przez Spotify pojawiają się sekundowe pauzy, ale sporadycznie i być może przez utratę zasięgu. Reszta stablinie, po wejściu do samochodu w dosłownie kilka sekund mam połączenie. Widać to na wyświetlaczu centralnym na pasku na górze ekranu pojawia się Ikona z napisem CarPlay.


Może zależy też od telefonu i aktualnej wersji systemu? Mam 8 plus, wersja iOS 13.2.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba

Usługa Apple Car Play jest dostępna za 50% wartości w sklepie Connected Drive :-)

Przesyłam informacyjnie, bo może jest ktoś zainteresowany, a 1250 pln go odstrasza ;-)

Chyba regularnej ceny, a nie wartości. 1250 zł to z wartością tego ma niewiele wspólnego.


Pytanie jak to u Was wygląda z licencją? Jak wiadomo BMW w co raz to nowych rynkach zmienia model CarPlaya na subskrypcję zamiast opcji lifetime płatnej jednorazowo. W momencie konfigurowania i zakupu nie widziałem u siebie żadnych informacji dotyczących tego, że usługa jest tymczasowa. Natomiast w panelu ConnectedDrive widnieje informacja, że usługa jest zamówiona jedynie do "20/10/2020". Jeżeli okażę się, że zmienili usługę na subskrypcję to jest to temat do podjęcia w UOKiKu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba
Usługa Apple Car Play jest dostępna za 50% wartości w sklepie Connected Drive :-)

Przesyłam informacyjnie' date=' bo może jest ktoś zainteresowany, a 1250 pln go odstrasza ;-)[/quote']

Chyba regularnej ceny, a nie wartości. 1250 zł to z wartością tego ma niewiele wspólnego.


Pytanie jak to u Was wygląda z licencją? Jak wiadomo BMW w co raz to nowych rynkach zmienia model CarPlaya na subskrypcję zamiast opcji lifetime płatnej jednorazowo. W momencie konfigurowania i zakupu nie widziałem u siebie żadnych informacji dotyczących tego, że usługa jest tymczasowa. Natomiast w panelu ConnectedDrive widnieje informacja, że usługa jest zamówiona jedynie do "20/10/2020". Jeżeli okażę się, że zmienili usługę na subskrypcję to jest to temat do podjęcia w UOKiKu

 

Nie sądzę. U mnie jest napisane - Jednorazowo, na czas nieokreślony.


Może zmienią to na licencję, ale na pewno nie wstecznie.... tylko dla nowych aut... więc tym bardziej warto kupić za 650 pln... ja pół roku temu zapłaciłem 1250 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tym bardziej warto kupić za 650 pln...

... pod warunkiem, że nie ma się już aktywnego CarPlay'a. Ja na stronie mam:

 

Usługa została zamówiona dla pojazdu: BMW "FH******" do dnia 26.11.2020 r.

Usługę można przedłużyć na dwa tygodnie przed końcem jej trwania.

i przycisk "Przedłuż usługę teraz" jest nieaktywny :) Nawet nie widzę tej ceny 650zł


Oczywiście mówimy o "Apple CarPlay Preparation", prawda?


PS. Odnośnie umowy i subskrypcji - przy zamawianiu auta dostałem mnóstwo różnych dokumentów, jednych z nich były warunki dla usług Connected Drive. Drobnym druczkiem kilka (naście?) stron i tam było wyszczególnione na jaki okres jest jaka usługa. Wiedziałem że Apple CarPlay jest na rok (chociaż o dziwo mam aktywne do 26.11, więc rok i 2mc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe ilu drugich właścicieli (bo pierwszy ma w pakiecie) to wykupi... ja z pewnoscią nie :D dobrze że szpera nie jest na abonament...

 

Na razie .... :-)

Audi planuje np. że zdalnie będą zarządzać różnymi rzeczami... np. chcesz mieć więcej mocy to zamawiasz na miesiąc większą moc i za to płacisz, chcesz mieć navi na całą Europę, bo jedziesz na wakacje to zamawiasz na miesiąc navi a oni Ci ją odblokują itp ,itd... moim zdaniem bardzo nieodległa przyszłość...niestety... albo stety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW zmienia zdanie i CarPlay jednak będzie bezpłatnie przedłużany dożywotnio dla wszystkich samochodów z iDrive 7 i ogólnie będzie w standardowym wyposażeniu w nowych samochodach z tym systemem. W starszych obniżają cenę.


Przynamniej w UK ;) Ciekawe czy u nas też...


https://www.autocar.co.uk/car-news/technology/bmw-u-turns-apple-carplay-subscription-fees-uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW zmienia zdanie i CarPlay jednak będzie bezpłatnie przedłużany dożywotnio dla wszystkich samochodów z iDrive 7 i ogólnie będzie w standardowym wyposażeniu w nowych samochodach z tym systemem. W starszych obniżają cenę.


Przynamniej w UK ;) Ciekawe czy u nas też...


https://www.autocar.co.uk/car-news/technology/bmw-u-turns-apple-carplay-subscription-fees-uk

Wstępne informacje/plotki sprzed kilku dni wymieniały zniesienie abonamentu oraz dodanie obsługi Android Auto:

Szkoda że to drugie nie zostało dzisiaj potwierdzone :(


Inne źródło informacji podanej przez Yossi123, gdzie warto zwrócić uwagę na "this change does also apply to the U.S. market":

Liczę że my też się załapiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Udało mi się ogarnąć problem, już działa. Po prostu przed połączeniem telefonu przez CarPlay trzeba podłączyć telefon do WiFi samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzisiaj dostałem po ponad miesiącu w końcu jakąś informacje.

Podobno problem jest powszechny i zostanie naprawiony wraz z aktualizacją IOs, która będzie ,,niebawem" - czyli nie wiadomo kiedy. :mad2:

Do tego czasu samochód nie widzi w ogóle opcji przełączenia telefonu na obsługę apple carplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.