Skocz do zawartości

BMW 3 G20 - spalanie


CamillooS

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę podzielić się pierwszymi informacjami na temat spalania G20 z silniekiem 330i.

Wstawiam zdjęcie średniego spalania z pierwszej dłuższej podróży: Polska -> Monachium -> Como -> Turyn -> Nicea -> Monako -> Toskania -> Polska

~3600km, głównie autostradami 120 - 130 km/h, trochę po miastach w korkach, kilkanaście kilometrów po niemieckiej autostradzie >200 km/h.

Średnie na całej trasie: 6.2 l/100km


Onfh4nR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej miarodajne będzie spalanie przy X prędkości stałej.

Mnie z bagażnikiem na haku głównie eSkami do Świnoujścia wyszło ponad 9l, gdzie auto normalnie na podobnej trasie zadowalało się koło 7l

Jazda w kapeluszu daje dobry wynik i zakłamuje ciśnięcie.


Pokaż foty, jak wygląda spalanie na DK na odcinku ca. 200km i eSka czy A przy 150-170.


Wtedy będzie pogląd.


Średnia jest ściemą, bo nie wiadomo, wg jakiego algorytmu liczy komp.

Ze staniem czy nie, etc.


Zrobiłem kiedyś Wlochy ponad 6kkm i wyszło 8 z haczykiem. Autostrada raz 180.


To są wszystko kwestie względne.


Zatankowanie i trasa DK za tirami 70-90 da spalanie małe koło 6, Dynamicznie będzie ponad 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kiedyś robiłem pomiar z około 50 km na tempomacie g30. 530xi na kołach 19 przy prędkości 150 km/h i pomiar pokazał 8,5. Przy 130 coś koło 7,2 było przy podobnej długości trasy. Ogólnie 30i potrafi być bardzo oszczędny ze spalaniem z całej trasy poniżej 7 ale przy mocnym ciśnieniu spalanie potrafi być bardzo wysokie rzędu ponad 18 litrów. Pali tak jak jeździsz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem jak w 330i zejść do takiej wartości... Podziwiam taka jazdę...

Mam ten sam silnik tylko trochę mocniejszy i spalanie z wczoraj.

Auto dość załadowana (dziecko, żona, pasażer, wózek itd). Szczecin - Wrocław - Szczecin

W jedną stronę tryb comfort i ciut sport żeby auto w trasie odmolic (nie za często nim jeżdżę)

Średnia prędkość 165km/h spalanie 13

Powrot średnia 150ake tryb Eco spalanie 9,9

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@wehyr: jak masz średnią 165 to musisz "grzać" 180-200 przez większość trasy...bez urazy, nie boisz się o życie pasażerów?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżdżę autem 18lat, zero wypadków itd...

Scigalem się amatorsko również...nie nie boję się...

Tym bardziej jak zerowy ruch. Słońce i temp 15stopni....

W takich warunkach zero obaw...

No chyba że np też będę się bał przechodzić przez ulicę na przejściu jak popada bo mogę się potknac i ktoś mnie przejedzie lub nie daj boże chodzić na treningi bo ktos mi gilotyne lub balache założy i umrę...lyb złamie mi ręke albo na siłownię też zaprzestane chodzić bo jeszcze bez asekuracji mi sztanga klatkę prxygniecie :(

Do senda... Pointa taka... Nie nie bałem się. Ale dzięki za troskę :cool2: :mrgreen:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wehyr: jak masz średnią 165 to musisz "grzać" 180-200 przez większość trasy...bez urazy, nie boisz się o życie pasażerów?

 

Pomijając kwestie prędkości to w F30 ja bym się bał o ich uszy. Przy takiej prędkości to już jest konkretnie głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hehe i tu muszę przyznać rację do 140jest ok...

Było głośno ale wydech m performance i dp zagluszal szum szyb :mrgreen:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wehyr ale co tu nie wiedzieć? Jak jedziesz krajowymi przy normalnym ruchu kiedy nie ma jak wyprzedzić bo sznurek w dwie strony to i tak jedzie się 90 wiec i spalanie niskie. To samo przy dłuższych trasach autostradowych. Jak człowiek zmęczony po całym dniu roboty albo nie ma ochoty na szybka jazdę to tempomacie 150 i się kula w ciszy, a jak jest ochota to gaz w podłogę i spalanie razy 2 :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w 330i zejść do takiej wartości... Podziwiam taka jazdę...

Mam ten sam silnik tylko trochę mocniejszy i spalanie z wczoraj.

Auto dość załadowana (dziecko, żona, pasażer, wózek itd). Szczecin - Wrocław - Szczecin

W jedną stronę tryb comfort i ciut sport żeby auto w trasie odmolic (nie za często nim jeżdżę)

Średnia prędkość 165km/h spalanie 13

Powrot średnia 150ake tryb Eco spalanie 9,9

Pozdrawiam

 

Nie ma co podziwiać, po prostu w codziennym ruchu staram się jeździć z maksymalną dozwolnać predkośćią + 5-10 km/h i przede wszystkim przewidywac sytuację na drodze, aby unikać zbędnego hamowania.

Ale przy Twoich średnich prędkościach nic nie pomoże i musi palić >10l/100km (fizyki i oporów powietrza nie oszukasz)


Generalnie wygląda na to, że z moim stylem jazdy 330i G20 pali bardzo podobnie jak F20 116i, które miałem 3 lata temu. Oczywiście przy normalnej jeździe, bo przy mocnym ciśnięciu 330i potrafi spalić nawet 3 razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zresetowałem spalanie przy wjeździe na S8 kawałek za Warszawą, trasa do Wrocławia jakieś ~450km. Leciałem na aktywnym nie przekraczałem 160km/h (no może ze dwa, trzy razy na chwilę..), tylko na grota był ścisk i tam wolniej - średnia prędkość z całej trasy ~110km/h (uwzględnia także jazdę parę km po Wrocławiu), średnie spalanie prawie równo 8l. Dopiero niecałe 1500km przejechane więc być może jeszcze to spalanie spadnie (dotarcie jest do ~2000km przynajmniej w instrukcji tak jest :P). Dla mnie rewelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chociaż sporo ludzi mówi ze posiadanie BMW to stan umysłu, trzeba zapierniczac i nie wolno używać kierunkowskazow :D :D :D

 


:mad2: nie no lepiej jecgac autem 80km/h jeżdżę nim nie za często mam 26k przebiegu i do tego ten samochód służy dbam o niego bardzo....

Gdybym jeździł jak anemik bym kupił g30520d

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"autko troszke odmulic".....srednia 165km/h :D


troszke mocno je odmulasz

 

Jeżdżę nie za często głównie miasto więc jak raz od święta odmule to właśnie tak to wygląda....

Nic w tym dziwnego....

Żeby kazdy dbał tak jak ja to by wszystkie auta w 2 tyg schodzily..

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
330i RWD w MSport ze sportowym zawieszeniem, świeżo po odebraniu, praktycznie pierwsze kilometry, trasa w sumie 1100km Warszawa -> Wrocław -> Moszna -> Wrocław -> Książ -> Wrocław -> Warszawa. Bez szaleństw na dotarciu silnika (4-5 razy bardziej agresywnych przyspieszeń powyżej 4k rpm - np. wyprzedzanie, raz złapałem się z 530i xDrive, zostawało w tyle), na S/A tempomat okolice 160-170km/h, drogi zwykłe do 120km/h, około 150km po mieście. Wynik: 9,7l/100km. Na tempomacie przy 160 pokazuje zależnie od nachylenia od 8,1 do 10,5l/100km. Wrażenia odnośnie kultury pracy jednostki napędowej i przekładni bardzo pozytywne, zbiera się niezależnie od prędkości, redukcja natychmiastowa, w Sport odczuwalny delikatny kick, w Comfort kulturalna ale bez znaczącego laga. Zawieszenie sztywne, ale dla mnie optymalne, nie buja w zakrętach, jedzie się bardzo pewnie, oczywiście nierówności typu bruk wiążą się ze stukami i wibracjami, ale dla mnie w granicy akceptowalności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie spadnie jak jeżdżę f30 330i ten sam silnik tylko po tuningu to spala 13-15 przy normalnej jeździe... Tak to już jest z benzynami....

Oczywiście pisze o spalaniu w mieście na krótkich odcinkach.

Na trasie teraz 200km spalił 7.0

Edytowane przez wehyr
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz opony w tym demo? 19RF? Moim zdaniem bardzo dużo zalezy od opon. Wiadomo wizualnie 19, czy nawet 20, ale pod względem komfortu 18 bez RF, albo 17 i wtedy może być RF


Wersja MPakiet? Jeśli tak to RWD jest obniżone i utwardzone zawieszenie. W adaptacyjnym moim zdaniem będziesz miał więcej komfortu w trybie Comfort, a jeszcze twardziej w SPORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz się przejechałem 330i to się wystraszyłem 14 litrów średnio z dość krótkiej trasy po wyzerowaniu.

Potem dostałem samochód na dłużej po tej samej trasie co zwykle jeżdżę wyszło 8.5 l średnio. OK

Nie chce się rwać tym samochodem, tylko płynnie jechać.

Od 100 do 170 naprawdę zacnie przyspiesza co można całkowicie nie zauważyć ze względu na wyciszenie.

Autostrada " Niemcy" na maxa 14 l średnio. OK


Nigdzie nie mogę znaleźć 320d napęd na tył do testu, tylko xdrive. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.