Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Spokojnie można dostać teraz ok. 13% - zamawiałem M340i, rozesłałem zapytania po całej Polsce.

 

Oczywiście, najmniejszy rabat na x1 bo popyt mega...

Można i mieć 20% mając prawdziwa flotę 100bmw

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spokojnie można dostać teraz ok. 13% - zamawiałem M340i, rozesłałem zapytania po całej Polsce.

 

Oczywiście, najmniejszy rabat na x1 bo popyt mega...

Można i mieć 20% mając prawdziwa flotę 100bmw

Znasz kogoś kto taką flotę ma? W Polsce chyba tylko Lidl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spokojnie można dostać teraz ok. 13% - zamawiałem M340i, rozesłałem zapytania po całej Polsce.

 

Oczywiście, najmniejszy rabat na x1 bo popyt mega...

Można i mieć 20% mając prawdziwa flotę 100bmw

Znasz kogoś kto taką flotę ma? W Polsce chyba tylko Lidl.

 

Znam osobę co na każde auto bmw ma rabat 20%+

Niw wiem jak nie mam pojęcia...

Miałem nie raz 20%+ ale teraz przy zamówieniu m czy tym bardziej x1 było to nierealne

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobę co na każde auto bmw ma rabat 20%+

Niw wiem jak nie mam pojęcia...

Miałem nie raz 20%+ ale teraz przy zamówieniu m czy tym bardziej x1 było to nierealne

 

Takie rabaty często bywają dla klientów strategicznych - firm, i ich pracowników (ale tutaj wymagane jest poświadczenie zatrudnienia).

Obecnie rabaty na poziomie ok.20% - przed pandemią ok.25% ;)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz flota to dodatkowe 2%.

Jeszce pół roku temu nic.

2 lata temu 10%

Potwierdzam te wahania, rok temu rabat na G05 "skakał" między 10%, 12% i 17%:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=224&t=359887&p=2875132#p2875132

Pod koniec minionych wakacji na X5 z ulicy można było dostać 12%. Klient flotowy w tym czasie miał 17%. Miesiąc później rabat flotowy spadł na 10%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to że rabaty na np. audi A5 albo Q5 są nieporównywalnie wyższe niż na BMW seria 4, ewentualnie 3. Tutaj jedno z kilku audi tak mocno zrabatowanych przez salon na otomoto.

Fragment opisu opisu:

Audi A5 Coupé S line 45 TFSI quattro 195 kW (265 KM) S tronic

Cena katalogowa: 331 670 PLN BRUTTO

Rabat: 72 970PLN BRUTTO / 22 %!!

NASZA Cena samochodu z VAT: 258 700 PLN!!!

Cena obowiązuje w przypadku finansowania VW Leasing.

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-nowa-dostepna-od-reki-wyprzedaz-okazja-bardzo-bogata-wersja-aso-ID6F9kZa.html


Jeśli chodzi o analogiczne bmw 4 to największe rabaty jakie znalazłem na otomoto to jakieś 12% i to raczej na konfiguracje które z jakiegoś powodu nie zeszły. W Październiku 2022 wysyłałem zapytania do kilku salonów w polsce na konfiguracje 3 oraz 4, obie w okolicach 300k i odpowiedź była zawsze że rabat w okolicach 6/7% (pewnie dało by się ugrać więcej już będąc w salonie). Dalej to ma się nijak do 20-22% rabatu które dają salony audi.

Zastanawiam się z czego to wynika, auta z tego samego segmentu, oba koncerny z niemiec, podobne ceny, konfiguracje, sytuacja światowa (pandemia - wojna) raczej dotknęła oba koncerny jednakowo. Czy jest coś jeszcze co definiuje aż takie różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to, że obecna generacja Audi jest dłużej na rynku niż BMW 3/4? W przypadku serii 5, która niedługo będzie miała następcę rabaty też są wyższe.


Jest tam też informacja, że taki rabat jest dostępny przy ich finansowaniu, możliwe że za gotówkę byłoby niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to, że obecna generacja Audi jest dłużej na rynku niż BMW 3/4? W przypadku serii 5, która niedługo będzie miała następcę rabaty też są wyższe.


Jest tam też informacja, że taki rabat jest dostępny przy ich finansowaniu, możliwe że za gotówkę byłoby niższy.

 

To prawda, rabaty na 5 są większe niż na serie 3/4, może nie aż 22%, ale da się znaleźć 18%, z tym że seria 5 to odpowiednik A6. W sumie ciekawe jak duża jest to kwestia ile model jest na rynku, to A5 z linku niby miało facelift w 2019, a seria 4 G22 premierę w 2020, ale to dalej jest to facelift vs nowa generacja. W necie widziałem info że w 2024 ma być nowa generacja A5, może sukcesywnie pozbywają się obecnych modeli. Zastanawiałem się czy to nie dziwna strategia biznesowa, że jeden koncern daje rabat na dany segment 22%, a drugi 12% na ten sam, w tej samej klasie i analogicznym wyposażeniu, to jest ponad ~20k pln różnicy i w tej klasie to wyraźna różnica, ale seria 4 sprzedaje się znacznie lepiej niż audi A5 w US i EU, więc chyba nie muszą dawać aż takich rabatów bo auta i tak nieźle schodzą.


USA:

- seria 4: https://carsalesbase.com/us-bmw-4-series/

- A5: https://carsalesbase.com/us-audi-a5/


EU:

- seria 4: https://carsalesbase.com/europe-bmw-4-series/

- A5: https://carsalesbase.com/europe-audi-a5/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Audi na RS5 daje nawet 25-30% bo to się nie sprzedaje to odświeżony kotlet. Tutaj też masz zaznaczone że z ich finansowaniem więc na tym też zarobią. Zawsze na model który jest zbyt długo i się nie sprzedaje są duże rabaty. Na F36 na koniec produkcji były oferty na -35%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też warto wspomnieć, jak ja przeglądałem oferty Audi końcem 2021 orku, że mieli super oferte


- Cena samochodu bez rabatu, finansowanie 0%

- Cena samochodu z rabatem, finansowanie z dużym % - wówczas wychodziło, że lepiej brać samochód bez rabatu i z 0% finansowaniem.

Więc coś za coś - jeśli ktoś kupuje za gotówkę, to patrzy się na sam poziom,

jeśli ktoś finansuje (kredyt/leasing/...) to sam rabat na samochód mało daje, ważne są warunki finansowania, bo zarówno BMW, Audi, czy inne marki będą sobie odbijać udzielony rabat ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
racja, koszt leasingu względem 2019/2020 jest o jakieś 6/7% większy, do tego droższa podstawa auta, droższe wyposażanie i mniejszy rabat, czyli tanio to już było...

Leasing to masz droższy o 6-7% ale...rocznie od pożyczonej kwoty bo tyle jest wibor a wcześniej był 0.

Np przy 0 wplaty 59mcy wykup 35% leasing wynosi obecnie w okolic 135% :) wcześniej bylo to poniżej 110%.

Wszystko zależy od parametrów.

Wpłata 25% 35mcy wykup 1% teraz ok 118% wcześniej 103%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście że BMW w styczniu 2023 podniosło ceny wyposażenia ? I to dość konkretnie, więc mają z czego rabaty większe dawać :D .

 

Wracając jeszcze do tej wiadomości - zauważyłem, że nawet dla 318i "Pakiet Repair Inclusive - 5 lat / 200.000km" to teraz już 10100 zł. 4 lata / 200kkkm to 3200. Co tam się dzieje z tymi autami w piątym roku!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zauważyliście że BMW w styczniu 2023 podniosło ceny wyposażenia ? I to dość konkretnie, więc mają z czego rabaty większe dawać :D .

 

Wracając jeszcze do tej wiadomości - zauważyłem, że nawet dla 318i "Pakiet Repair Inclusive - 5 lat / 200.000km" to teraz już 10100 zł. 4 lata / 200kkkm to 3200. Co tam się dzieje z tymi autami w piątym roku!?

 


odpowiedz sobie sam :cool2:

dlatego biorę i ten i ten na 5 lat

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w BMW Wrocław, rabat na serie 3 330i xdrive, specyfikacja pod 300k - 10%, może udałoby się 12%. Podobno 15% to tylko jak ktoś ma flote. Najtańszy leasing u nich (45% wkład, 24 miesiące) - 110% mega słabo. Mają też swój leasing 104% na serie 2 GC, 5, X3 i chyba X5. Na otomoto co jakiś czas salony wystawiają co prawda biedne wersje wyposażenia serii 3 (np. bez M pakietu), ale z 15-20% rabatem w stosunku do konfiguratora i leasing 109% przy tych samych warunkach co wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Z moich obserwacji wynika, że te kilka % (w przypadku m340i 2,5% - 3,5%) więcej, które ostatnio pojawiło się to efekt podwyżek na wyposażeniu (około 10%). W moim zamówieniu rabat zostaje ten sam, ale nie obejmują mnie podwyżki. Wychodzi właściwie na to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.