Skocz do zawartości

Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

Moje G20 też jest bardziej wrażliwe na podmuchy boczne przy dużych prędkościach niż inne auta, którymi dotychczas jeździłem. Ale to nie jest tak, że się nie da jechać te 160 i nie jest to duża różnica. Tłumaczę to tym, że układ kierowniczy jest bardziej precyzyjny niż w serii F, porównywalny z tym, co było np. w E46 a jednak opory na kierownicy są przy tym dużo mniejsze niż w E46. Czyli jadąc te np. 160, wykonując mały ruch kierownicą (który można wykonać jednym palcem), już skręcamy. W e46, żeby wykonać taki sam skręt, kierownicę trzeba było skręcić tak samo, natomiast wymagało to sporo większej siły. Natomiast np. w nowych Volvo opory na kierownicy są również małe, ale żeby skręcić musisz wykonać większy ruch kierownicą. Także przestrzegam, nie każde nowe BMW ma zepsutą geometrię :D

Natomiast to,że wypuszczają na ulice nowe samochody z zepsutą geometrią to prokurator moim zdaniem. Nikt k*a tego nie sprawdza?

Z tym samochodem zastępczym, to jest tak, że może trafiłeś na lenia. Z tym też jest trochę zachodu, bo to przecież nie salon płaci za auto zastępcze, tylko centrala, więc też im muszą wysyłać dokumentację, zgody itp. Może po prostu pracownikowi się nie chciało.

 

Ja swoją odebrałem 3 dni temu i dla mnie wręcz przeciwnie. Znacznie mniej podatna na wiatr niż moja F30 330. Być może dlatego, że mam teraz 340, która jest cięższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawa informacje znalazłem w auto świecie. Masa rzeczywista G21 320d to 1676kg(wg autocentrum minimalna masa 1565), gdzie dla testowanego również przez nich w 2014r F31 320d podali masę 1644kg. Jeżeli chodzi o wyciszenie to oba modele przy 130km/h 68db. Z kolei masa rzeczywista G21 330i to 1694kg. Miało być lepiej względem poprzednika a w rzeczywistości wychodzi ze tak nie jest.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mega... Takie autko to marzenie :)

Zaczynam się powoli rozglądać za g20, ale przerażają mnie te opinie o niestabilności samochodu, zwłaszcza to http://www.w205.pl/klasa-c-w205-ogolnie-f2/bmw-330i-2019-kontra-mercedes-c-250d-4matic-2016-p-t534.html


Pytanie do użytkowników g20: też tak macie, czy to jednostkowy przypadek?

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest, na forum g30 jest duży wątek i to samo jest w g20.

Zauważyłem, że przy słabej przyczepności problem występuje przy niższych prędkościach jednak z mniejszym natężeniem.


Zdaje się, że tylko część egzemplarzy ma ten problem.


Samochód jest lekko niedopracowany, zdarzają się problemy, ale to nowy model, będą poprawki, po to jest gwarancja. Mam nadzieje, że te problemy z niestabilnością zostaną jakąś aktualizacją rozwiązane, jednak zdarzają się przypadki z krzywą kierownicą :duh:


Auto prowadzi się bardzo dobrze, czucie drogi jest bardzo dobre jak na wzpomaganie elektryczne. W zasadzie nie ma na co narzekać jeśli chodzi o prowadzenie, a komfort jak na sportowe zawieszenie bardzo dobry.


Muszę przy okazji pochwalić kolejny raz bardzo wygodne sportowe fotele. Wyglądają super (niebo a ziemia w porównaniu z f30). Do tej pory sporty miałem tylko w e36, ale wszystkie fotele w e9x i e8x jakie mialem były o wiele twardsze mimo, że standardowe. Mogę w nich siedzieć godzinami i tylko rozsądek nakazuje przerwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nigdzie nie mogłem znaleźć dobrego zdjęcia (nie komputerowej wizualizacji) prawidłowego odcienia koloru śródziemnomorski niebieski (mediterranean blue) i tego jak wygląda na G20 przed zamówienień, więc jakby ktoś potrzebował lub szukał to wrzucam tutaj:


wNkUqdH.jpg


I jeszcze 4 ujęcia tu: https://imgur.com/a/Z9FgLTh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....


Samochód jest lekko niedopracowany, zdarzają się problemy, ale to nowy model, będą poprawki, po to jest gwarancja. Mam nadzieje, że te problemy z niestabilnością zostaną jakąś aktualizacją rozwiązane, jednak zdarzają się przypadki z krzywą kierownicą :duh:.... .

Musze Cie zmartwic. W G30 problem jest znany i zglaszany chyba juz od 2 lat i jakos BMW do tej pory nie rozwiazalo problemu niestabilnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od lata zmiany w wyposażeniu standardowym:

"W nowym BMW serii 3 najnowsza generacja systemu wyświetlania i sterowania będzie standardową funkcją od lata 2020 r. Wcześniej używany tylko w połączeniu z BMW Live Cockpit Professional, system operacyjny BMW 7 oferuje szeroką personalizację i personalizację wyświetlanych treści na wyświetlaczu kontrolnym. Standardowy kokpit BMW Live obejmuje teraz również przeprojektowany zestaw wskaźników z 5.1-calowym cyfrowym wyświetlaczem pośrodku. BMW Live Cockpit Plus, podobnie jak BMW Live Cockpit Professional, obejmuje również inteligentnego asystenta osobistego BMW. Ten cyfrowy towarzysz umożliwia intuicyjną obsługę wielu funkcji pojazdu za pomocą sterowania głosowego („Hej, BMW”). W BMW serii 1 i BMW serii 2 Gran Coupé system operacyjny BMW 7 będzie również częścią opcjonalnego BMW Live Cockpit Plus od lipca 2020 r.


Fotele sportowe M są nowością w ofercie opcjonalnych dodatków do nowego BMW serii 3 Limuzyna i nowego BMW serii 3 Touring. Charakteryzują się doskonałym podparciem bocznym, szeroką gamą opcji regulacji i zagłówkami z wytłoczonym logo M. Fotele sportowe M dla kierowcy i pasażera z przodu są dostępne w połączeniu z linią wyposażenia Sport Model M, a także w samochodach BMW M nowego BMW serii 3. Wybór kolorów nadwozia dla nowego BMW serii 3 jest uzupełniony wariantem w kolorze niebieskiego fitytonicznego."

Edytowane przez rkmi09
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak nie analizowałem, chyba opcje bo M340i dalej się od 289k zaczyna ale mój potencjalny konfig zleciał z 388k na 372k. 330i podobnie skonfigurowane chyba podrożało (ale pewien nie jestem na 100%). Może ma to związek z wprowadzaniem mild hybrid do M340i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja potaniała z 348 na 341 tys. Ale dołożę chyba fotele sportowe M i wyjdzie podobnie. Być może rzeczywiście chodzi o akcyzę. Cena wyjściowa - 289400 pln, się nie zmieniła (czyli w rzeczywistości wzrosła) ale potaniały dodatki. Edytowane przez rkmi09
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W m340i można mieć inne fotele ?

Nie tylko do M340i. Do wszystkich wersji dodali w opcji Sportowe fotele przednie M za 4470 pln, ale trzeba zamówić również skórę.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie!

Dlaczego nie mogło ich być wcześniej :evil: :evil: :evil:

Zepsułeś mi dzień :lol:

Sorry, to nie ja :mad2: ,to BMW.

Wyglądają super, ciekawe jak w realu.

W G30 też dodali taką opcję.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zmiany w serii 3 od lata 2020. Trochę dużo tego jak na rok po uruchomieniu produkcji.

Dane z BMW Press Polska:

"BMW serii 3 Limuzyna i BMW serii 3 Touring teraz z systemem operacyjnym BMW 7 w standardzie.


Od lata 2020 r. w nowym BMW serii 3 standardowe wyposażenie obejmować będzie system wskazań i obsługi najnowszej generacji. System operacyjny BMW 7 stosowany dotychczas tylko w połączeniu z BMW Live Cockpit Professional oferuje szerokie możliwości indywidualizacji i personalizacji wskazań na monitorze pokładowym. Teraz również standardowy BMW Live Cockpit będzie obejmował nowy zestaw wskaźników z dużym cyfrowym wyświetlaczem o przekątnej 5,1 cala pośrodku. BMW Live Cockpit Plus, podobnie jak BMW Live Cockpit Professional, będzie oferował również inteligentnego asystenta osobistego BMW. Cyfrowy asystent umożliwia intuicyjną obsługę wielu funkcji pojazdu za pomocą mowy („Hej, BMW”). Od lipca 2020 r. system operacyjny BMW 7 będzie wchodził w skład opcjonalnego BMW Live Cockpit Plus również w BMW serii 1 i BMW serii 2 Gran Coupé.


Nowością w ofercie wyposażenia dodatkowego nowego BMW serii 3 Limuzyna i nowego BMW serii 3 Touring są fotele sportowe M. Charakteryzują się doskonałym trzymaniem bocznym, szerokim zakresem regulacji oraz zagłówkami z logo M. Przednie fotele sportowe M są dostępne w połączeniu z linią stylistyczną M Sport oraz w modelach BMW M nowego BMW serii 3. Wybór lakierów w nowym BMW serii 3 uzupełniono o wariant metalizowany w kolorze niebieskim Phytonic.


Więcej komfortu i bezpieczeństwa: system asystujący kierowcy Professional z dodatkowymi funkcjami.


Opcjonalny system asystujący kierowcy Professional to niezwykle obszerna kompilacja systemów wspomagających kierowcę stworzona w celu optymalizacji komfortu i bezpieczeństwa, dzięki której BMW w wielu aktualnych modelach toruje drogę do zautomatyzowanej jazdy. Głównym elementem jest asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu, który od lata 2020 r. zostanie rozszerzony o dodatkowe funkcje w BMW serii 3, BMW serii 5, BMW serii 6 i BMW serii 8, w BMW X5, BMW X6 i BMW X7 oraz we wszystkich wariantach BMW M5 i BMW M8.


Nowa aktywna nawigacja wskazuje podczas prowadzenia do celu zmiany pasa ruchu konieczne do kontynuowania jazdy na wybranej trasie. Kierowca może wtedy wygodnie wykonywać tę operację za pomocą asystenta zmiany pasa. Nowy asystent korytarza ratunkowego automatycznie prowadzi samochód do idealnej krawędzi pasa. Ponadto aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go będzie w przyszłości obejmował adaptacyjną regulację odstępu, która dostosowuje się do sytuacji na drodze i warunków otoczenia.


Dalszy postęp dokonuje się również w zakresie inteligentnego sterowania wskazaniem ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania. We wszystkich wariantach BMW serii 1, BMW serii 3, BMW serii 5, BMW serii 6, BMW serii 7 i BMW serii 8, BMW serii 2 Gran Coupé, BMW Z4, BMW X5, BMW X6 i BMW X7 oraz BMW M5, BMW M8, BMW X5 M i BMW X6 M rozpoznawanie znaków drogowych będzie w przyszłości uwzględniało także ograniczenia prędkości ograniczone czasowo i obowiązujące tylko w określone dni tygodnia. W innych dniach wyświetlane będzie ograniczenie prędkości wynikające z danych nawigacyjnych.


Zoptymalizowana integracja smartfonów: oprócz Apple CarPlay w samochodach pojawi się też Android Auto.


Od lata 2020 r. oferowana w zależności od serii standardowo lub opcjonalnie integracja smartfonów pozwoli w wielu aktualnych modelach BMW na korzystanie z funkcji Android Auto oraz Apple CarPlay. Teraz również właściciele smartfonów z systemem operacyjnym Android, podobnie jak użytkownicy iPhone, będą mieli w samochodzie dostęp do znanych im aplikacji na smartfonach, takich jak cyfrowy asystent głosowy Google Assistant, Mapy Google, serwisy streamingowe Spotify czy Amazon Music oraz komunikator WhatsApp.


Bezprzewodowa łączność między smartfonem i samochodem za pośrednictwem Wi-Fi umożliwia bezpośrednią integrację aplikacji z systemem wskazań i obsługi w samochodzie. Kierowca widzi wszystkie istotne informacje z aplikacji na monitorze pokładowym, a wskazówki nawigacyjne na zestawie wskaźników oraz na opcjonalnym wyświetlaczu Head-Up."

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowa łączność między smartfonem i samochodem za pośrednictwem Wi-Fi umożliwia bezpośrednią integrację aplikacji z systemem wskazań i obsługi w samochodzie. Kierowca widzi wszystkie istotne informacje z aplikacji na monitorze pokładowym, a wskazówki nawigacyjne na zestawie wskaźników oraz na opcjonalnym wyświetlaczu Head-Up."

Czy to oznacza że wskazania z Google Maps będą na head-upie? Bo chyba można się spodziewać aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra ile zmian, dobrze ze nie kupowałem

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Masakra ile zmian, dobrze ze nie kupowałem

Wszystko poza fotelami M było dostępnie przy Live Cockpit Pro już na początku roku. Podejrzewam, ze kolejne aktualizacje dodadzą autom z LCPro dodatkowe funkcje. Już po ostatniej aktualizacji nawigacji ostrzeżenia o ograniczeniach prędkości i zakazach wyprzedzania pojawiają się sprawniej i zgodne są w 100% z tym, co widać na znakach. Tych foteli tylko szkoda :evil:

Edytowane przez vulnerarius
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.