Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam na aucie obecnie Eagle F1 Asymmetric 3

Są całkiem w porządku ale jak się zużyją to na bank zakupie Piloty 4S

Piloty 4S runflat są tez z homologacja BMW czy na to nie zwracasz uwagi?

W UK zdecydowana większość wyjeżdża z salonu na oponach Pilot 4 ZP (zero pressure/runflat). Potem w zależności jaką masz felgę/model, to są to Pilot 4S albo Pilot 4 "bez S" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić "normalne" nie RSC. Ten model jest jako jedyny nie RSC dostępny w tabelce opon dla g20/g22. Jeśli chodzi o 19-stki.

https://www.bmw.pl/pl/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/oznaczenie-opon-bmw.html

Edytowane przez konopson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


z tego co piszesz wynika ze dolna klapa (ktora u mnie sie wlasnie zaciela w pozycji zamknietej) nie do konca jest do czegos potrzebna :)

 

Myślę, że jest potrzebna do optymalnego chłodzenia po osiągnięciu przez silnik wysokiej temperatury. Jakbym miał wybierać, to wolałbym jednak żeby zacięła się w pozycji otwartej.

 

W 318i przy temperaturze zewn. ok 20st dolna i górna zasłona zamknięta przy zgaszonym aucie. Po odpaleniu (silnik po dłuższym postoju raczej zimny) obie od razu się otwierają. Jak jest w innych przypadkach nie wiem bo nigdy nie zwracałem uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po szybie przy 800km przebiegu przyszedl czas na gume przy przebiegu 900km... ;)


Pirelli P-zero runflat (jak to w M340i) - rozumiem, ze czekam do wtorku i grzeje (50km/h) do autoryzowanego serwisu? Rozumiem tez ze gwarancja na opony powoduje, ze jezeli trzeba wymienic opone na nowa (lub pewnie pare, kto to wie?) to pokrywane jest to z ubezpieczenia ktore BMW ma z Allianzem? Tak mam napisane w dokumentach:


Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft (zwana w dalszej części dokumentu „BMW AG”) zawarła z Allianz Versicherungs- Aktiengesellschaft (zwaną w dalszej części dokumentu „Ubezpieczycielem”) grupową umowę ubezpieczenia zgodnie z poniższymi Warunkami ubezpieczeń opon BMW. Z chwilą zakupu nowego pojazdu BMW lub MINI (wyjątki patrz punkt 5) wyposażonego w opony letnie oznaczone gwiazdką oraz otrzymania informacji o ubezpieczeniu Kupującemu (zwanemu w dalszej części „Osobą ubezpieczoną”) w przypadku szkody przysługuje odszkodowanie ze strony Allianz Versicherungs-AG na następujących warunkach:

1. Przedmiot ubezpieczenia

Ubezpieczone są oznaczone gwiazdką opony letnie o głębokości bieżnika co najmniej 4,5 mm, zamontowane w momencie zakupu na nowym pojeździe BMW lub MINI. Nowy pojazd musi zostać nabyty w salonie autoryzowanym przez BMW Group.

2. Zakres ochrony ubezpieczeniowej

W ramach ubezpieczenia opon zapewnia się ochronę ubezpieczeniową dotyczącą opon opisanych w informacji o ubezpieczeniu zgodnie z poniższymi Warunkami, jeśli szkoda nie jest objęta innym ubezpieczeniem lub ubezpieczeniem albo nie istnieje obowiązek odszkodowawczy.

Ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje w przypadku szkód powstałych na ubezpieczonych oponach, które zostały spowodowane bezpośrednio przez:

a) ostre przedmioty: uszkodzenia np. gwoździem lub odłamkiem szkła;

b) bezpośrednie uderzenie w krawężnik podczas parkowania z małą prędkością, bez uszkodzenia zawieszenia kół i podwozia, również felgi;

c) wandalizm;

d) kradzież: odszkodowanie przysługuje za ubezpieczone opony w przypadku kradzieży pojazdu lub opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po szybie przy 800km przebiegu przyszedl czas na gume przy przebiegu 900km... ;)

Co sie stalo ze opona poległa? Zastanawiam sie, czy nie kupic dojazdówki z podnosnikiem i nie wozic w bagazniku, bo troche lipa jak gdzies w trasie w srodku nocy opona klęknie i trzeba bedzie jechac kilkaset kilometrów na runflat bez powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po szybie przy 800km przebiegu przyszedl czas na gume przy przebiegu 900km... ;)

Co sie stalo ze opona poległa? Zastanawiam sie, czy nie kupic dojazdówki z podnosnikiem i nie wozic w bagazniku, bo troche lipa jak gdzies w trasie w srodku nocy opona klęknie i trzeba bedzie jechac kilkaset kilometrów na runflat bez powietrza

 

A może taki zestaw warto kupić


5b9bdd856f710742015e6a816e7af2e2f5ca906e_original.jpeg

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po szybie przy 800km przebiegu przyszedl czas na gume przy przebiegu 900km... ;)

Co sie stalo ze opona poległa? Zastanawiam sie, czy nie kupic dojazdówki z podnosnikiem i nie wozic w bagazniku, bo troche lipa jak gdzies w trasie w srodku nocy opona klęknie i trzeba bedzie jechac kilkaset kilometrów na runflat bez powietrza

 

A nie wiem - smigalem po nutelle do Żabki i się stało. Tylna lewa, po próbie podpompowania kompresorem jest wyraźne uszkodzenie po środku (czyli na szczęście wzmocnienia nie uszkodzone - może da się uratować). Jeżeli do wymiany to jestem ciekaw jak zadziała ubezpieczenie BMW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiegoś pecha albo sąsiedzi Ci źle życzą. :mrgreen: Plus taki że masz stosunkowo niewielki przebieg więc nie musisz wymieniać całego kompletu opon.

 

Samochod w garazu przy domu za bramą, wjazd na ulice kolejna brama... :) Sąsiedzi mega spoko (np wczoraj bardzo mnie pocieszali - troche mnie glowa boli). Mam nadzieje ze pech na poczatku sie juz wyczerpie i przez nastepne 10 lat bedzie juz git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki zestaw warto kupić

5b9bdd856f710742015e6a816e7af2e2f5ca906e_original.jpeg

 

Mysle ze uzycie takiego zestawu w nocy, w deszczu, gdzies w szczerym polu, praktycznie graniczy z cudem samo znalezenie dziury moze byc niewykonalne. Dodatkowo trzeba miec czym napompowac koło. Jednak nawet biedna objazdówka w bagazniku to pewniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki zestaw warto kupić

5b9bdd856f710742015e6a816e7af2e2f5ca906e_original.jpeg

 

Mysle ze uzycie takiego zestawu w nocy, w deszczu, gdzies w szczerym polu, praktycznie graniczy z cudem samo znalezenie dziury moze byc niewykonalne. Dodatkowo trzeba miec czym napompowac koło. Jednak nawet biedna objazdówka w bagazniku to pewniak

 

Zgadzam się, nie jest to łatwe zadanie i raczej bym tego nie chciał przechodzić.ale jako opcja awaryjna za 10pln czemu nie.

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po szybie przy 800km przebiegu przyszedl czas na gume przy przebiegu 900km... ;)

Co sie stalo ze opona poległa? Zastanawiam sie, czy nie kupic dojazdówki z podnosnikiem i nie wozic w bagazniku, bo troche lipa jak gdzies w trasie w srodku nocy opona klęknie i trzeba bedzie jechac kilkaset kilometrów na runflat bez powietrza

 

A nie wiem - smigalem po nutelle do Żabki i się stało. Tylna lewa, po próbie podpompowania kompresorem jest wyraźne uszkodzenie po środku (czyli na szczęście wzmocnienia nie uszkodzone - może da się uratować). Jeżeli do wymiany to jestem ciekaw jak zadziała ubezpieczenie BMW...

 

Generalnie było to:



Przejechałem do ASO ok 30km dzisiaj z prędkością maks 60km/h. Wszyscy mnie wyprzedzali nawet na zabudowanym :) Musiałem wyglądać na turbodziada. Opona nie zniszczona, dziura załatana, koniec tematu. Jest git. Mam nadzieje ze pecha wykorzystałem i teraz już będzie elegancko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnych krajach się nie naprawia. Dlatego w używańcach jest mnóstwo opon prawie nowych RSC z naprawą/łatką. Taka opona w normalnych okolicznościach to już śmieć. To tylko opona. Jak skarpetki, zrobiło się przetarcie i do śmietnika. Co najgorsze są oferowane do sprzedaży opony z wyrwanymi rantami z opisem /po profesjonalnej naprawie/ :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.