Skocz do zawartości

Pierwsza wymiana oleju


TomekGnomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 482
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam takie dziwne pytanie, jako że pierwszy raz będę wymieniał olej w ASO BMW Sikora Mikołów, to czy ta czynność robiona jest na poczekaniu. Tzn umawiam wizytę, jadę wymieniają i tego samego dnia odjeżdżam autem czy trzeba samochód zostawić?

 

Tego samego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Możesz też spytać za ile zrobią jak przywieziesz swój olej i filtr bo na tym mają dużą przebitkę. Mi za samą robociznę w ASO w Szczecinie ale bez kasowania licznika w kompie policzyli 200zł, a za resztę kupując samemu online zapłaciłem 300zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy możecie polecic jakiś warsztat w Krakowie / okolicach gdzie można wymienić olej (pierwsza wymiana 2000km) gdzie zrobią wpis w systemie? W M-Cars chcą 1200 zł

Jaki też olej polecicie do 430i 258km?

 

Stożek Auto Clinic

450 zł brutto, oryginalny olej i filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Auto w leasingu, 2.0 190km xDrive. Pierwsza wymiana oleju przy 2000-2500. Moje pytania:

- Czy mogę to zrobić poza aso na oryginalnym oleju i częściach? (Jak tak to jakie)

- Czy może lepiej udać się do aso z moimi częściami i mieć wpis / nie stracić gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w leasingu, 2.0 190km xDrive. Pierwsza wymiana oleju przy 2000-2500. Moje pytania:

- Czy mogę to zrobić poza aso na oryginalnym oleju i częściach? (Jak tak to jakie)

- Czy może lepiej udać się do aso z moimi częściami i mieć wpis / nie stracić gwarancji

 

Jeśli robisz to dla siebie jedź do zaufanego warsztatu i zrób za 30% ceny. Gwarancji w żadnym wypadku nie stracisz ASO nie będzie miało pojęcia, że olej był wymieniany.


Jeśli robisz dla kolejnego właściciela to do ASO po wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek to w tym roku (tak samo jak w zeszłym) podjechałem do ASO na wymianę oleju z własnym olejem ale tym razem odmówili mi wymiany, bo niby od czerwca zmieniły im się wytyczne, żeby wymieniać tylko jak kupisz u nich za 200% ceny rynkowej. Brzmiało trochę jak wymyślony na prędce tekst żeby naciągnąć na pełną usługę u nich.

Olej miałem oryginalny BMW ale typek i tak twierdził, że na rynku są podróbki itp. Wymiana pomiędzy interwałami, na własny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile was wychodzi wymiana (razem z olejem, kpl filtra) w zaufanym serwisie?

Ostatnio po 10k km placilem 570 w Aso za wszystko.

 

W którym ASO?


Ja jak pytałem rok temu w Rzeszowie czy Kaliszu to 900 - 1000 zł za wymianę oleju w 118i ~ 4.5L oleju... W wątku przewija się, że FUS wymienia za 600 zł?


Problem z wymianą oleju jest tylko taki, że rzekomo jest tam czujnik zasiarczenia oleju i wlewając świeży olej zaburza się nieco interwał z pakietu serwisowego, tzn. komputer pokładowy przeciąga interwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile was wychodzi wymiana (razem z olejem, kpl filtra) w zaufanym serwisie?

Ostatnio po 10k km placilem 570 w Aso za wszystko.

 

W którym ASO?


Ja jak pytałem rok temu w Rzeszowie czy Kaliszu to 900 - 1000 zł za wymianę oleju w 118i ~ 4.5L oleju... W wątku przewija się, że FUS wymienia za 600 zł?


Problem z wymianą oleju jest tylko taki, że rzekomo jest tam czujnik zasiarczenia oleju i wlewając świeży olej zaburza się nieco interwał z pakietu serwisowego, tzn. komputer pokładowy przeciąga interwały.

 

Bawaria Motors Warszawa - 599 PLN brutto

Fus (gdzie wymieniałem już olej na 2000 i 12000 km) - 540 - 550 PLN brutto.


U mnie wymiana międzyprzeglądowa nie zaburza interwalów - śledzę to i u mnie lecą km do przeglądu normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Problem z wymianą oleju jest tylko taki, że rzekomo jest tam czujnik zasiarczenia oleju i wlewając świeży olej zaburza się nieco interwał z pakietu serwisowego, tzn. komputer pokładowy przeciąga interwały.

 

Dwa razy zmieniałem pomiędzy i nic takiego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w leasingu, 2.0 190km xDrive. Pierwsza wymiana oleju przy 2000-2500. Moje pytania:

- Czy mogę to zrobić poza aso na oryginalnym oleju i częściach? (Jak tak to jakie)

- Czy może lepiej udać się do aso z moimi częściami i mieć wpis / nie stracić gwarancji

 

A może zmień samemu tak jak ja? Wtedy zobaczysz jak wygląda filtr i olej. U mnie po 8 tys km był żółty jak nowy, zero opiłków a olej w ogóle nie przepracowany. Wymiana jest bardzo łatwa i nie ma sensu przepłacać jeśli nie potrzebujesz faktury. Ciekawy jestem czy u Ciebie też przedwczesna wymiana okaże się zupełnie zbędna tak jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Problem z wymianą oleju jest tylko taki, że rzekomo jest tam czujnik zasiarczenia oleju i wlewając świeży olej zaburza się nieco interwał z pakietu serwisowego, tzn. komputer pokładowy przeciąga interwały.

 

Dwa razy zmieniałem pomiędzy i nic takiego nie zauważyłem.

 

Potwierdzam. Nic takiego nie ma miejsca. Ja zmieniałem olej i filtr dwa razy przed pierwszym serwisem w BMW a i tak samochód skrócił trochę interwał. Jeżdżę normalnie, ani nie pałuje ani nie zamulam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej lejecie do M340i? Myślałem o Ravenolu i ziomek z pomoc@ravenol.pl doradził mi ten olej:


https://www.ravenol.pl/oleje-silnikowe-usvo/1242-RAVENOL-VMP-SAE-5W-30-USVO-4014835723313.html


"Zalecane oleje przez producenta samochodu to w pierwszej kolejności 5W-30 z normą Longlife 04, więc zalecałbym olej RAVENOL VMP SAE 5W-30 USVO® - w pełni syntetyczny, bardzo wytrzymały na obciążenia olej."

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej oleje m4k…. Są najlepsze, sprawdzone jakościowo, polecane przez yt i influencerow…


Uwaga: to powyżej to lekki, sarkastyczny żart.


Chyba nie ma jednego, widzącego producenta olejów, ze tylko on a reszta be….

Wiec w takim wianuszku dostawców można wybrać tych, którzy są najbliżej serduszka. Dowolnych powodów…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej lejecie do M340i? Myślałem o Ravenolu i ziomek z pomoc@ravenol.pl doradził mi ten olej:


https://www.ravenol.pl/oleje-silnikowe-usvo/1242-RAVENOL-VMP-SAE-5W-30-USVO-4014835723313.html


"Zalecane oleje przez producenta samochodu to w pierwszej kolejności 5W-30 z normą Longlife 04, więc zalecałbym olej RAVENOL VMP SAE 5W-30 USVO® - w pełni syntetyczny, bardzo wytrzymały na obciążenia olej."

 

Ja używam ravenol rup 5w40 wymieniam co 7-8 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Niedługo bedzie pierwsza wymiana oleju w moim 430i ( 2000km) Dzwoniłem do lokalnego niezależnego serwisu BMW, zalecił mi wymiane na oleju Liqui Moly Molygen 5W-30 + oryginalny filtr

za 500 zł.Nie robi wpisu w system BMW ( nie wiem czy to konieczne, mówił coś o wpisie w ksiązke serwisową).

Jak doczytałem ten olej jest ok ale nie ma aprobaty BMW tylko spełnia normy ACEA - wymiana na ryzyko własciciela - nie zalecany na wymiany w czasie gwarancji.

Kolejną wymiane planuje za 15 tys km, co byście polecili dobrego w alternatywie do LM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.