Skocz do zawartości

Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jak to brak, a EQV to co? :D

 

Kupiłbyś busa z zasięgiem 200km? To jest swietne rozwiązane dla hoteli doworzacych gości na lotnisko lub pracownikow do fabryki.


Byłem dziś zawieźć córę na obóz. Jakieś 300km w jedna stronę, w obie 600 z czego 240km to krajowki 360km to s5 i a2. Nie jeżdżę tymi trasami prawie wogole ale wydawał mi się jakos wyjątkowo mały ruch jak na niedzielne popołudnie. Spoko można było przypalić dpfa w obje strony. Tak jak pisze Adam, większość ludzi jedzie grzecznie, natomiast wiekszosc raczej drogich aut jedzie zdecydowanie szybciej plus podłączy się czasem jakieś auto jak komuś gol skoczy ze kto inny jedzie szybciej. Robiąc 600 km trasę nie miałem ani jednej potrzeby ani na siku, ani na jedzenie po drodze. Wyjechałem z domu około 13, po 16 byłem na miejscu gdzie spędziłem około godzinki i o 20 byłem już w domu. Średnia predkosc 95,5 km/h. Tankować nigdzie nie musiałem średnie spalanie 7,9 l/100. Może i trochę drożej jak elektryka ale podróż to jak porównanie klasy ekonomicznej z biznes klasa. Można pojechać taniej ale po co się męczyć? :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo po zdjęciach widzę, że praktycznie to samo co u mnie, może poza białymi niepraktycznymi skórami i niższym wyposażeniem.

V-klasa prowadzi się totalnie nijak, co jest mi obojętne. Kiedy wsiadam np. do 700+ konnego 2 osobowego auta, to nie ma znaczenia gdzie jadę, liczy się jazda. W V-klasie liczy się cel, a nie jazda. Jazda ma być "przeźroczysta" i taki warunek to spełnia. GUI ma błędy, co jak na markę z takim doświadczeniem może być rozczarowaniem. Ale za to ma fizyczne przyciski do wielu rzeczy, co jest 10x wygodniejsze od ekranów dotykowych. Ma Android Auto, więc w sumie poza ustawianiem klimy nic mi nie potrzeba. Co dziwne, klima automatyczna nie działa tak dobrze jak w osobowych BMW, nie wiem z czego to wynika, choć BMW w tym względzie jak zauważyłem jest dla mnie dosłownie wzorcem i ponadprzeciętnie dobre.

Są w GUI takie dziwactwa, jak np. nie pokazuje u mnie zasięgu, jak jest rezerwa - ikonka rezerwy zastępuję ikonkę z kilometrami do końca chyba od 50km. Idiotyzm. Tam jest takich rzeczy kilka, ale absolutnie żadna nie zaprzecza zaletom tego samochodu - footprint (powierzchnia?) na drodze tego auta jest jak 7er czy x7, a pakowność kosmos.


190KM to nie jest najmocniejsza wersja, może kiedyś była. 300d ma 240KM. Że to źle działa, to albo jesteś uczulony, albo jest to już zużyte od jazdy złej (nie szanujesz przecież skrzyni/silnika w takim aucie). Plastiki mogą być od stania w słońcu zmęczone to raz, dwa, V-klasa to nadal obszyty skórą bus dla budowlańców i piekarzy ;) To widać w kilku miejscach.


Anyway - każde auto ma swój target, nie musisz się akurat w tym znajdować ;)

Edytowane przez Slawomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Konia z rzędem temu kto widział zadbane 7 letnie auto w wypożyczalni. Toc to zużyty zaniedbany trup. Chciałbym zobaczyć jak będzie wyglądała teslunia po tylu latach w wypożyczalni i czy będzie jeszcze w stanie jezdzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czy ktoś widział Tesle lub inne elektryki w typowych popularnych wypożyczalniach? Jeśli to tak dobre i tanie rozwiązanie, to powinno być tego pełno i powinno mieć konkurencyjna cenę.


Planuje wypożyczać na wakacjach w tym roku auto i myślałem o elektryku. A najchętniej o Tesli, wiec jak jakieś sugestie macie, to się podzielcie. Adam, korzystałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy ktoś widział Tesle lub inne elektryki w typowych popularnych wypożyczalniach? Jeśli to tak dobre i tanie rozwiązanie, to powinno być tego pełno i powinno mieć konkurencyjna cenę.

Hertz wykupil jedynie 100k sztuk TM3 ;)

 

Planuje wypożyczać na wakacjach w tym roku auto i myślałem o elektryku. A najchętniej o Tesli, wiec jak jakieś sugestie macie, to się podzielcie. Adam, korzystałeś?

https://www.superprezenty.pl/jazda-tesla-model-3-daniel-grzyb ;)

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten voucher to jest jakis żart i kpina. Ponad 300 za godzinę jazdy. Już lepiej się na jazdę testowa umówić lub jak komuś się nie chce jechać do wawy to zagadac na grupie tesli model 3/y na Facebooku. Z tego co widziałem to jest sporo chętnych coby pokazać auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy ktoś widział Tesle lub inne elektryki w typowych popularnych wypożyczalniach? Jeśli to tak dobre i tanie rozwiązanie, to powinno być tego pełno i powinno mieć konkurencyjna cenę.

Hertz wykupil jedynie 100k sztuk TM3 ;)

 

Planuje wypożyczać na wakacjach w tym roku auto i myślałem o elektryku. A najchętniej o Tesli, wiec jak jakieś sugestie macie, to się podzielcie. Adam, korzystałeś?

https://www.superprezenty.pl/jazda-tesla-model-3-daniel-grzyb ;)

 

I właśnie gdzie te auta trafiły? Chciałem w normalnym Hertzu wypożyczyć na wakacjach żeby być ekologicznym i umartwiać się na ładowarkach, ale nigdzie nie znajduje takiej możliwości.


To mnie zastanowiło czy to te wielkie firmy takie nierozsądne ze nie kupują do floty aut z dobrym, ekonomicznym napędem? Patrzyłem w Hiszpanii, patrzyłem w Stanach, rodzinnych stronach Tesli, i nie ma w typowych wypożyczalniach. Jak chcesz Tesle, to są tylko jakieś niszowe lokalne marki z wysokimi cenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spjrzalem na strone hertza i faktycznie ciezko znalezc: niby maja specjalna strone z blogiem do tesli: https://www.hertz.com/blog/electric-vehicles/tesla/ ale link wynajmnij auto nie dziala

Natomiast na stronie najmu w takim USA jest polstar 2 oraz tajemnicze nazwy sugerujace tesle typu: (E) Electric Midsize Long Range lub (E2) Electric Intermediate SR lub podobny

https://www.hertz.com/rentacar/vehicleguide/index.jsp?targetPage=vehicleGuideHomeView.jsp&countryCode=US&category=Standard



edit: w Norwegii lub w Niemczech mozesz wypozyczyc 3 lub podbny: https://www.hertz.com/rentacar/vehicleguide/index.jsp?targetPage=vehicleGuideHomeView.jsp&countryCode=NO&category=Green%20Collection, https://www.hertz.com/rentacar/vehicleguide/index.jsp?targetPage=vehicleGuideHomeView.jsp&countryCode=DE&category=Standard


@BmFun szukaj tam gdzie powinno byc ich najwiecej :D Wybierz punkt odbioru np lotnisko Gardermoren w Oslo i tam znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś widział Tesle lub inne elektryki w typowych popularnych wypożyczalniach? Jeśli to tak dobre i tanie rozwiązanie, to powinno być tego pełno i powinno mieć konkurencyjna cenę.

Hertz wykupil jedynie 100k sztuk TM3 ;)

 

Hertz ogłosił w zeszłym roku, że zamawia 100tys. Tesli do swojej floty, już się fani elektromobilności zdążyli nakręcić a akcje Tesli skoczyć i ponad 10% w górę.

Problem w tym, że Hertz kilka miesięcy wcześniej był krok od bankructwa, darmowa reklama była im bardzo na rękę, a Elon zdementował informację, mówiąc że żadnego kontraktu nie podpisano (https://www.bbc.com/news/business-59132512).

W ciągu 14 miesięcy Tesle miały stanowić 1/5 całej floty. Aktualnie można raz na ruski rok spotkać Teslę w Hertz, nie wiadomo ile ich jest, ale bardziej ich nie ma niż są.


Także no, tak średnio bym powiedział ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Swoja droga fajnie widac jak duze firmy gola lemingi z kasy na gieldzie. Musk cos twitnie, akcje tesli czy jakiegos dodgecoin w gore lub w dol o 20-30%, Hertz cos oglosi i i bum 10% do gory :D taki legalny gambling i okradanie tzw kowalskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga fajnie widac jak duze firmy gola lemingi z kasy na gieldzie. Musk cos twitnie, akcje tesli czy jakiegos dodgecoin w gore lub w dol o 20-30%, Hertz cos oglosi i i bum 10% do gory :D taki legalny gambling i okradanie tzw kowalskiego.

Przecież nikt nie każe Ci akcji kupować. Generalnie giełda to gra o sumie zerowej i jeśli typowy kowalski, nawet po przeczytaniu jednej czy dwóch książek, myśli że ogra rynek, to się zwykle myli ;)

Kupujesz indeks i masz z głowy myślenie o inwestycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie znam się na giełdzie ale to wygląda tak jakby firma Hertz wypożyczyła taką ilość akcji tesla jaka po wzroście kursu Tesli oraz po ogłoszeniu zakupu samochodów Tesli przez Hertza pozwoliłaby tej firmie uzyskać zysk ze wzrostu tych akcji, który pozwalałby jej zapłacić za kupione od Tesli auta.

 

Niektórzy jakby nawet trochę przewidzieli po co taki deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież nikt nie każe Ci akcji kupować. Generalnie giełda to gra o sumie zerowej i jeśli typowy kowalski, nawet po przeczytaniu jednej czy dwóch książek, myśli że ogra rynek, to się zwykle myli ;)

Kupujesz indeks i masz z głowy myślenie o inwestycjach.

 

Tak jak napisales, suma jest zerowa wiec twoj zysk to zawsze czyjas strata. Kupujac indeks ogola cie podwojnie. Jak akcje poleca to raz a drugi raz zaplacisz prowizje zeby ktos mogl sie pobawic akcjami za Twoje pieniadze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś widział Tesle lub inne elektryki w typowych popularnych wypożyczalniach? Jeśli to tak dobre i tanie rozwiązanie, to powinno być tego pełno i powinno mieć konkurencyjna cenę.


Planuje wypożyczać na wakacjach w tym roku auto i myślałem o elektryku. A najchętniej o Tesli, wiec jak jakieś sugestie macie, to się podzielcie. Adam, korzystałeś?

 

Wypożyczałem w Holandii 3LR w UFO Drive.

https://www.ufodrive.com/en/?gclid=CjwKCAjwzeqVBhAoEiwAOrEmzdjzFLti1dYo3XFjOU8crgsU4MEtxSE2Yl7TMyfSo77qsozAM5IxMxoCB1YQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pol godziny na podładowanie, pół godziny na dojazd do ładowarki, pół godziny na poszukanie pensjonatu z gniazdkiem, pol godziny przez wolniejsza jazdę a może wyjadę z domu głodny bo za dwie godziny mam przymusowy postój albo po prostu zjem nadprogramowy posiłek który na pewno w brzuszek nie wejdzie. Komfort i wygoda pelna geba :cool2: redaktor ze spiders Web tez jakiś dziwny, ze narzeka bo przecież Adam niczym Cygan przemierzył tesla pół Europy.

:cool2:


gdyby ten cały proces zajmował max 30min do pełnego ładowania, i można by na prawie każdej stacji...

w przypadku pojazdów użytkowych baterie dobiera się konkretnie pod profil jazdy, a w osobowych to d. zbita...

 

Tu się z Tobą zgadzam, niby z roku na rok ilość stacji rośnie, ale w niektórych miastach dostęp jest tylko do 1-2 stacji. Sam niestety tak mam, mieszkam w Bielsko Białej (1 stacja ładująca na miasto... tutaj można podejrzeć https://optimalenergy.pl/stacje-ladowania-samochodow-elektrycznych/mapa-stacji-ladowania/bielsko-biala/) i jeżeli chodzi o punkty ładowania elektryków to no przydałoby się tego zdecydowanie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą zgadzam, niby z roku na rok ilość stacji rośnie, ale w niektórych miastach dostęp jest tylko do 1-2 stacji. Sam niestety tak mam, mieszkam w Bielsko Białej (1 stacja ładująca na miasto... tutaj można podejrzeć https://optimalenergy.pl/stacje-ladowania-samochodow-elektrycznych/mapa-stacji-ladowania/bielsko-biala/) i jeżeli chodzi o punkty ładowania elektryków to no przydałoby się tego zdecydowanie więcej.

Nie czaję. Tych 7 pozostałych jest nieczynne?


xLC7NS4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Facet wykonuje bardzo dobry ruch i na pewno umie liczyc, widac ze kolega z branzy :D . Jak napisal, spelnil marzenie, pobawil sie osiagami, nie kreci go to zbytnio, nie ma gdzie tego wykorzystac, mieszka pod miastem, czekaja go teraz codzienne dojazdy do pracy i chce tanio jezdzic. Przesiada sie z auta za 300k do auta za 150k. Oszczedzi na ubezpieczeniu ze 2500 rocznie plus na paliwie oraz jeszcze mniejsza utrata wartosci, do tego bardziej funkjonalne auto w stosunku do jakiegokolwiek sedana. Obecny przebieg 9 tysiecy rocznie wskazuje ze nigdzie dalej sie nie zapuszcza wiec auto w jego przypadku sprawdzi sie doskonale. Ja bym poszedl jeszcze dalej i rozwazyl dacie dustera ktory jest o polowe tanszy od tej kianki a przynajmniej ladniejszy :D W kazdym razie doskonaly przyklad ze oszczednosc ma sens tylko wtedy gdy kupujemy auto w podobnych cenach lub tansze :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem wczoraj Jeepem, więc wolno Ok 150 Wrocław-Międzyzdroje. Wyprzedziły mnie 2 auta!!!kilka Q7, Panamera max 130...

 


ja wczoraj jechałem tą drągą, od boboszowa przez wrocław do leszna, to ja cię wyprzedzałem :twisted:

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Smutno sie czyta takie artykuly na forum BMW ale mam dziwne wrazenie, ze bedzie ich tylko wiecej.


"Przy ostatnim tankowaniu 60-litrowego baku stwierdziłem, że przy elektryku tyle to ja wydam w ciągu całego roku."

Jak to slonik lecialo, przy aucie za "300k" stowka w ta czy tamta na benzynie to przeciez orzeszki, nie? ;)

Facet pewnie mentalnie nie dojrzal do takiego potwora jak M340i? ^^


"auto po wakacjach będzie miało trzy lata i zaledwie… 11 tysięcy kilometrów przebiegu. "

w to tez ciezko uwierzyc, przeciez statystyczny Polak jezdzi minimum 2x w miesiacu trase 1000km bez przystanku ze srednia predkoscia 170-180km/h :norty:


"Kiedy jechałem po Chojnowie i na Rokitkach, w kilku miejscach słyszałem okrzyki dzieci „Patrzcie, Tesla!” "

A skonsternowany tata - "ee tam, my mamy za to prawdziwa Vernasce a nie skaje oraz 20 znaczkow ///M" :D

 

Jechalem wczoraj Jeepem, więc wolno Ok 150 Wrocław-Międzyzdroje. Wyprzedziły mnie 2 auta!!!kilka Q7, Panamera max 130...

Pisze o tym od miesiecy, na zachodzie Europy, poza Niemcami to juz standard.

Cena benzyny + urealnione mandaty daja szybko efekty.

Mnie tam to cieszy bo statystyki wypadkow beda lepsze, bedzie bezpieczniej na drogach.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

"Przy ostatnim tankowaniu 60-litrowego baku stwierdziłem, że przy elektryku tyle to ja wydam w ciągu całego roku."

Jak to slonik lecialo, przy aucie za "300k" stowka w ta czy tamta na benzynie to przeciez orzeszki, nie? ;)

Facet pewnie mentalnie nie dojrzal do takiego potwora jak M340i? ^^

 

Facet nie czuje zajawki i nic w tym zlego. Po prostu chce miec tani dupowoz i tak samo jak dla niego bez sensu jest trzymac drogie bmw tak samo przeplacac za jakas tesle w stosunku do e niro. Kumasz juz czy jeszcze dokladniej mam wytlumaczyc?

 

"auto po wakacjach będzie miało trzy lata i zaledwie… 11 tysięcy kilometrów przebiegu. "

w to tez ciezko uwierzyc, przeciez statystyczny Polak jezdzi minimum 2x w miesiacu trase 1000km bez przystanku ze srednia predkoscia 170-180km/h :norty:

 

Kazdy ma inny styl jazdy. To ty tutaj innych probujesz przekonac co jest lepsze bazujac na jakis statystycznych kowalskich.

 

"Kiedy jechałem po Chojnowie i na Rokitkach, w kilku miejscach słyszałem okrzyki dzieci „Patrzcie, Tesla!” "

A skonsternowany tata - "ee tam, my mamy za to prawdziwa Vernasce a nie skaje oraz 20 znaczkow ///M" :D

 

Nic nowego, w kazdym artykule na smieciowozie jest odwolanie do tesli ze stwierdzeniem ze i tak jest najlepsza. Radosna tworczosc autora jak widac nie ma konca. W naglowku dodal marke BMW, szkoda ze jeszcze nie dodal ze bohater tesle tez ma gdzies i uwaza ze jej zakup nei ma sensu o czym sam bohater nie omieszkal wspomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.