Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi


Z teorii spiskowych (ale może słusznych) - masz wysoki rabat/niską cenę w stosunku do obecnych więc przeciąga Cię z zamówieniem na LCI żebyś musiał dopłacić :P

 

 

To teoria spiskowa raczej bo dzisiaj w rozmowie dealer zapewnil mnie o gwarancji ceny nawet jak moj samochod wpadnie na LCI. Wiec zobaczymy jak bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się martwię że jak moje przejdzie na lci to będzie trzeba dopłacić i to sporo mimo iż mam w aktualnej konfiguracji te minimum cl musi być aby wyprodukował się z wersji lci

Ale na spokojnie przeczytałem owu zamówienia to tak naprawdę diler może wssystko...

Ja zamawiałem w bawari motors może ktoś ma inne zapisy ?


A najbardziej w tym wszystkim martwi mnie to że podpisałem umowę leasingiem bmw w grudniu jak zamawiałem auto bo były jeszcze dobre warunki mam stała stopę %

A teraz jak by sie okazało że jest zmiana ceny to automatycznie nowe przeliczenie warunków leasingu i pewnie tak korzystnie nie będzie.

Edytowane przez mario2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owu raczej mamy te same bo ten sam właściciel.

Ale nie jest korzystnie dla nas skonstruowane, ja dzisiaj poprosiłem mojego dorsdce zsby przeliczył mi taka sama konfigurację jak mam zamowiona, to w wersji podstawowej bo juz nie ma sport line i z gorsza kierownica bo tylko w mpaku jest dostępna sportowa bazowo wyszło 12 tysięcy więcej

A patrząc że w grudniu jak zamawiałem dostałem 15% rabatu to dla nich teraz słaby biznes, miałem w piątek status 112 na 23 tydzień teraz znowu spadłem na 105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mario2017 A pytałeś może na jaką wersję przejdzie zamówienie jeśli nie zdąży się wyprodukować przed lipcem? Ja mam zamówiony sportline z kierownicą M, światłami przeciwmgielnymi i laserami i boje się trochę czy brak tych elementów po liftingu to nie będzie pretekst do anulowania zamówienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że kompletnie Was tu nie rozumiem. Naprawdę zamierzacie dopłacać extra hajs za opóźnione auto, bo tak sobie zażyczył, mimo podpisanej umowy na określoną kwotę?


Dla mnie ta sytuacja brzmi trochę, jakbym zamówił taksówkę z dworca, umówił się na 50 zł i nie dość, że trasę 10 km na pół godziny taksówkarz robiłby 2 godziny, to jeszcze na po 1,5h, 6 km od celu, powiedziałby, ze albo dopłacam 30 złotych, albo mnie wysadza te 6 km od celu. Względnie - zatrudniam ekipę murarzy, umawiam się z nim na 50k, a oni przychodzą spóźnieni o 3 miesiące, robią 3 pierwsze warstwy muru i dzwonią, że albo zapłacę 70k, albo rozbierają mur. Serio byście dopłacali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem jest taki, że większość klientów wpłaciła pewnie zaliczki, więc BMW może bez większych konsekwencji wycofać się z umowy. (Tak zachowali się w przypadku X1). Ja osobiście nie zamierzam im nic dopłacać, tylko niestety u konkurencji teraz zapłacę też więcej niż bym musiał zapłacić w sierpniu 2021.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że kompletnie Was tu nie rozumiem. Naprawdę zamierzacie dopłacać extra hajs za opóźnione auto, bo tak sobie zażyczył, mimo podpisanej umowy na określoną kwotę?


Dla mnie ta sytuacja brzmi trochę, jakbym zamówił taksówkę z dworca, umówił się na 50 zł i nie dość, że trasę 10 km na pół godziny taksówkarz robiłby 2 godziny, to jeszcze na po 1,5h, 6 km od celu, powiedziałby, ze albo dopłacam 30 złotych, albo mnie wysadza te 6 km od celu. Względnie - zatrudniam ekipę murarzy, umawiam się z nim na 50k, a oni przychodzą spóźnieni o 3 miesiące, robią 3 pierwsze warstwy muru i dzwonią, że albo zapłacę 70k, albo rozbierają mur. Serio byście dopłacali??

 

Nie jest tak łatwo wycofać się z umowy, Ogólne Warunki Sprzedaży u większości dealerów są dla kupującego bardzo niekorzystne. Dużo zależy od dobrej woli dealera oraz ludzkiego podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że kompletnie Was tu nie rozumiem. Naprawdę zamierzacie dopłacać extra hajs za opóźnione auto, bo tak sobie zażyczył, mimo podpisanej umowy na określoną kwotę?


Dla mnie ta sytuacja brzmi trochę, jakbym zamówił taksówkę z dworca, umówił się na 50 zł i nie dość, że trasę 10 km na pół godziny taksówkarz robiłby 2 godziny, to jeszcze na po 1,5h, 6 km od celu, powiedziałby, ze albo dopłacam 30 złotych, albo mnie wysadza te 6 km od celu. Względnie - zatrudniam ekipę murarzy, umawiam się z nim na 50k, a oni przychodzą spóźnieni o 3 miesiące, robią 3 pierwsze warstwy muru i dzwonią, że albo zapłacę 70k, albo rozbierają mur. Serio byście dopłacali??

 

Twoje rozumowanie jest typu: na złość babci, strzelę sobie w kolano :-) Po pierwsze wynegocjowane w zeszłym roku warunki są już przeszłością i prawdopodobnie długo nie wrócą, także każda obraza i rezygnacja wiąże się z dużo większymi kosztami. Po drugie, dopłaty w LCI wynikają z podwyższonego standardu wersji LCI, więc jeśli ktoś chciał przy zamawianiu np. przyoszczędzić na braku navi czy małym kole, to w LCI nie ma już takiej opcji, bo nie będą produkowane bez navi i z małym kołem, stąd dopłata.


A co do opóźnień, to dealerzy obecnie mogą tyle samo co klienci a zamówieniami rządzi jeden wielki chaos. Można się oczywiście obrazić i zerwać umowę, tylko po co? Żeby kupić gdzie indziej drożej i czekać jeszcze dłużej :-)? Jak czytam tu niektóre komentarze to naprawdę się zastanawiam, co ludzie mają w głowach. Niemal wszystkie marki mają teraz tragiczną sytuację z zamówieniami, zresztą nie dotyczy to tylko branży samochodowej. Wystarczy przyjąć to do wiadomości. W takich czasach żyjemy i i pech, że akurat postanowiliśmy zamówić teraz nowe auto, ale trzeba to wziąć na twarz a nie rzucać się na kogoś, kto jest równie wku.wiony ,bo nie może sprzedawać, jak kiedyś. A co do BMW, to akurat jest to jedna z ostatnich marek, która dawała jeszcze gwarancję ceny, bo z tego, co wiem, to też ma się skończyć.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj wpadł status 112 (wcześniej spadł ze 111) z terminem na pierwszy tydzień czerwca. Trochę liczyłem już, ze dostanę po lifcie… (zamówienie z 09.2021 - M340i)

 

A czy mógłbyś powiedzieć jakie masz wyposażenie ( kamery 360, Head-up display, H&K) ?

Z informacji od dealera jestem cały czas na 047 przez head-up display, zamówienie też z września ubiegłego roku (M340i) :?

 

Raczej ściema dealera - zamówienie z 02.2022 M340i - (H&K, HUD, 360 i inne) status 150 w produkcji.

utrzymywanie się na 047 znaczy brak slotu produkcyjnego dla dealera albo dealer pcha inne samochody do produkcji albo w ogóle slotów nie ma.


Z teorii spiskowych (ale może słusznych) - masz wysoki rabat/niską cenę w stosunku do obecnych więc przeciąga Cię z zamówieniem na LCI żebyś musiał dopłacić :P


Dzisiaj pojawiło się info o LCI na stronie BMW i startuje w ogóle od 180.000 PLN więc zakładam że wszystkie konfiguracje pójdą w górę.


Aaaa i oczywiście jednak w LCI iDrive 8 i usunięty lewarek skrzyni biegów na rzecz "przycisku" ;)

 


Przy M340 nie ma czego raczej dopłacać, bo nie ma różnic w wypo. Zamówieniami rządzi obecnie jeden wielki chaos, naprawdę nie ma reguł i nie ma się co doszukiwać teorii spiskowych. Dealerzy są równie bezradni, a wszelkie monity z terenu PL odbiera jedna osoba i zazwyczaj spuszcza na drzewo i rozkłada ręce :-) A jeśli zamówiłeś w lutym i już masz 150, to masz niebywałe szczęście i tyle. Ja czekam od września :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przy M340 nie ma czego raczej dopłacać, bo nie ma różnic w wypo. Zamówieniami rządzi obecnie jeden wielki chaos, naprawdę nie ma reguł i nie ma się co doszukiwać teorii spiskowych. Dealerzy są równie bezradni, a wszelkie monity z terenu PL odbiera jedna osoba i zazwyczaj spuszcza na drzewo i rozkłada ręce :-) A jeśli zamówiłeś w lutym i już masz 150, to masz niebywałe szczęście i tyle. Ja czekam od września :-)

 

No właśnie nie do końca wierzę w to szczęście. Mój handlowiec w lutym był PRZEKONANY że auto będzie produkować się pod koniec kwietnia (nie przewidział tylko wstrzymania produkcji na 2 tygodnie).

Już w lutym mnie informował kiedy wchodzi LCI, do kiedy będzie można zamawiać preLCI, że w LCI będzie tablet iDrive 8 (niektórzy tutaj jeszcze dwa dni temu przekonywali mnie że to niemożliwe) - mówiąc wprost - dealerzy sporo wiedzą ale nie zawsze chcą/mogą otwarcie mówić :)


Do Bawarii w Warszawie dzwoniłem kilka dni po złożeniu zamówienia i wprost z nimi pogadałem o opcji złożenia zamówienia na preLCI, że mam zamówione auto ale obawiam że sie nie wyprodukuje itd. i sprzedawca do mnie: skoro Pan szczerze to ja też szczerze - nie ma opcji na preLCI nie mamy już kwot a dzisiaj dostaliśmy maila od BMW o zakazie zamawiania preLCI (to był luty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma potwierdzone info dotyczące iDrive 8 w G80? Zamówione w kwietniu 04/22, produkcja podobno max do grudnia. Słyszałem różne opinie - ze iDrive wejdzie tak samo do G80 jak i do G20, a niektorzy mówią, ze jednak w 2023/24.


Może forumowa „wtyka” w fabryce wie coś na ten temat?


EDIT Już sprawdziłem, ze MY23 będą miały iDrive8 w standardzie. Można sprawdzić wszystko np w konfiguratorze na stronie UK. Pytanie, czy zamowienie z kwietnia 22 będzie miało jeszcze iDrive7…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem od mojego doradcy słabą wiadomość, moje M340i zamówione w listopadzie 2021 niestety nie wyprodukuje się, tyle miesięcy zwodzenia przez dealera zmiany statusów 112-105 i w drugą stronę, obietnice itp. Dealer zaproponował zamówienie wersji LCI oraz czekanie na produkcje, termin przybliżony 6-8 miesięcy. Miałem na tamten moment super warunki, korzystny leasing, rabat dlatego szkoda było odpuścić. Jestem sfrustrowany działaniami dealera oraz sposobem w jaki sposób przekazano mi tą informację. Rabat na LCI to podobno aż 3% ale doradca musi dopytać. To jakiś absurd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem od mojego doradcy słabą wiadomość, moje M340i zamówione w listopadzie 2021 niestety nie wyprodukuje się, tyle miesięcy zwodzenia przez dealera zmiany statusów 112-105 i w drugą stronę, obietnice itp. Dealer zaproponował zamówienie wersji LCI oraz czekanie na produkcje, termin przybliżony 6-8 miesięcy. Miałem na tamten moment super warunki, korzystny leasing, rabat dlatego szkoda było odpuścić. Jestem sfrustrowany działaniami dealera oraz sposobem w jaki sposób przekazano mi tą informację. Rabat na LCI to podobno aż 3% ale doradca musi dopytać. To jakiś absurd.

 

Jaki dealer? Bo to jest jakiś idiotyzm. Oznaczałoby to, że raczej kłamał ze statusami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem od mojego doradcy słabą wiadomość, moje M340i zamówione w listopadzie 2021 niestety nie wyprodukuje się, tyle miesięcy zwodzenia przez dealera zmiany statusów 112-105 i w drugą stronę, obietnice itp. Dealer zaproponował zamówienie wersji LCI oraz czekanie na produkcje, termin przybliżony 6-8 miesięcy. Miałem na tamten moment super warunki, korzystny leasing, rabat dlatego szkoda było odpuścić. Jestem sfrustrowany działaniami dealera oraz sposobem w jaki sposób przekazano mi tą informację. Rabat na LCI to podobno aż 3% ale doradca musi dopytać. To jakiś absurd.

 

Czyli w skrócie: "sory ziomek, czas minął. Wypad na koniec kolejki". Super podejście. Napisz który to dealer żeby ludzie wiedzieli kogo omijać.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy dealer w PL posiadający 4 salony. Statusy to informacja od sprzedawcy nie miałem jak tego zweryfikować byliśmy umówieni na comiesięczny raport i nagle telefon. Zastanawiam się gdzie mogę to zgłosić? 7 miesięcy czekania na marne + ewentualne kolejne 6-8msc. Przez ten czas przeszło mi koło nosa kilka stokowych aut, oraz dwie okazyjne cesje, ale dealer mówił warto czekać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy dealer w PL posiadający 4 salony. Statusy to informacja od sprzedawcy nie miałem jak tego zweryfikować byliśmy umówieni na comiesięczny raport i nagle telefon. Zastanawiam się gdzie mogę to zgłosić? 7 miesięcy czekania na marne + ewentualne kolejne 6-8msc. Przez ten czas przeszło mi koło nosa kilka stokowych aut, oraz dwie okazyjne cesje, ale dealer mówił warto czekać..

 

jpd.... Takie osoby jak Ty które czekają tyle czasu, powinny dostać możliwość wzięcia Polifta jako jedni z pierwszych w Polsce.... a nie takie zmieszanie z błotem jak tu piszesz xD


EDIT: Inchcape lub Bawaria pewnie

Edytowane przez jaworq
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ktoś ma potwierdzone info dotyczące iDrive 8 w G80? Zamówione w kwietniu 04/22, produkcja podobno max do grudnia. Słyszałem różne opinie - ze iDrive wejdzie tak samo do G80 jak i do G20, a niektorzy mówią, ze jednak w 2023/24.


Może forumowa „wtyka” w fabryce wie coś na ten temat?


EDIT Już sprawdziłem, ze MY23 będą miały iDrive8 w standardzie. Można sprawdzić wszystko np w konfiguratorze na stronie UK. Pytanie, czy zamowienie z kwietnia 22 będzie miało jeszcze iDrive7…

Zawsze lift wnętrza był w ttm.samym czasie co serii 3 ale póki co w konfiguratorze niemieckim M3 ma stare wnętrze. Szczerze też czekamy na 2x M3 jedno zamowienie koniec sierpnia drugie styczeń i nie chciałem ID8 ale kupować model tuż przed liftem staty to też strzał w kolano więc sam już nie wiem jak lepiej. Na szczęście M3 ma nadal lewarek od zmiany biegów więc duży plus i dla mnie może być i tablet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem od mojego doradcy słabą wiadomość, moje M340i zamówione w listopadzie 2021 niestety nie wyprodukuje się, tyle miesięcy zwodzenia przez dealera zmiany statusów 112-105 i w drugą stronę, obietnice itp. Dealer zaproponował zamówienie wersji LCI oraz czekanie na produkcje, termin przybliżony 6-8 miesięcy. Miałem na tamten moment super warunki, korzystny leasing, rabat dlatego szkoda było odpuścić. Jestem sfrustrowany działaniami dealera oraz sposobem w jaki sposób przekazano mi tą informację. Rabat na LCI to podobno aż 3% ale doradca musi dopytać. To jakiś absurd.

Pewnie tylko czekali aż wejdzie cennik LCI i robią cię celowo w ciula. Są pewni, że masz takie ciśnienie że i tak zamówisz, za więcej i jeszcze łaskawie poczekasz.


Miałem kiedyś taki przypadek z Focusem II po lifcie. Znany, Trójmiejski dealer. Czekałem 9 m-cy i robili mnie w ciula. Zerwałem umowę, pojechałem do Starogardu i auto miałem po 3’ech miesiącach i jeszcze za mniej. Więc moja rada: znajdź innego dealera. Zapewne będziesz musiał czekać, zapewne zapłacisz więcej, ale może będą cię lepiej traktować.


Koniecznie napisz jaki to dealer! Bawarię mi odradzono bo robią ludzi w ciula. Podobno BMW Polska im się nawet przygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj wpadł status 112 (wcześniej spadł ze 111) z terminem na pierwszy tydzień czerwca. Trochę liczyłem już, ze dostanę po lifcie… (zamówienie z 09.2021 - M340i)

 

A czy mógłbyś powiedzieć jakie masz wyposażenie ( kamery 360, Head-up display, H&K) ?

Z informacji od dealera jestem cały czas na 047 przez head-up display, zamówienie też z września ubiegłego roku (M340i) :?

 

Mam zarówno kamery 360, jak i HK. Head-up nie brałem. Życzę cierpliwości, bo tez powoli moja mi się kończy. Widząc posty osób, którym anulowano zamówienia, w swoje uwierzę jak zobaczę auto na własne oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma potwierdzone info dotyczące iDrive 8 w G80? Zamówione w kwietniu 04/22, produkcja podobno max do grudnia. Słyszałem różne opinie - ze iDrive wejdzie tak samo do G80 jak i do G20, a niektorzy mówią, ze jednak w 2023/24.


Może forumowa „wtyka” w fabryce wie coś na ten temat?


EDIT Już sprawdziłem, ze MY23 będą miały iDrive8 w standardzie. Można sprawdzić wszystko np w konfiguratorze na stronie UK. Pytanie, czy zamowienie z kwietnia 22 będzie miało jeszcze iDrive7…

Zawsze lift wnętrza był w ttm.samym czasie co serii 3 ale póki co w konfiguratorze niemieckim M3 ma stare wnętrze. Szczerze też czekamy na 2x M3 jedno zamowienie koniec sierpnia drugie styczeń i nie chciałem ID8 ale kupować model tuż przed liftem staty to też strzał w kolano więc sam już nie wiem jak lepiej. Na szczęście M3 ma nadal lewarek od zmiany biegów więc duży plus i dla mnie może być i tablet.

 


Sprawdzalem przed chwila w niemieckim konfiguratorze i już przerzuca na nowy środek. Ja po prostu nie lubię dotykać paluchami ekranu, a np włączenie wentylacji siedzeń będzie wymagało teraz przejścia 4 poziomów ustawień.


Pomijam, że w takiej sytuacji (jeśli miałbym produkcje pod koniec roku MY23) zastanawiam się nad zmianą zaliczki z g80 na g81 (na które już można składać depozyty w UK, bo produkcja ma się zacząć listopad/grudzień 22).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie napisz jaki to dealer! Bawarię mi odradzono bo robią ludzi w ciula. Podobno BMW Polska im się nawet przygląda.

 

Też mam niemiłe wspomnienia z Bawarią - jak prosiłem o przygotowanie oferty na finansowanie, to pomijam fakt, że była najgorsza wśród innych Dealerów.

Ale Sprzedawca tez mi powiedział, że jak jakiś element jest na restrykcji to nawet nie przygotuje takiego zamówienia ... (btw. oczywiście mówię o F40, ale pewnie dla innych modeli mogło być podobnie)

Jeszcze przy okazji odwiedziłem ich salon - bo chciałem zapytać czy mają jakiś samochód w danym kolorze - Pani powiedziała, że nie wie, a nie będzie sprawdzać każdego VINu i kazała mi zabrać próbnik i poszukać sobie na placu ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.