Skocz do zawartości

Samochód zastępczy ASO - kiedy przysługuje?


michau6211

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, kiedy przysługuje samochód zastępczy na czas naprawy a kiedy nie? Pytam, bo ja już się gubię mówiąc szczerze.

Kiedyś oddawałem samochód na naprawę gwarancyjną, to miałem powiedziane że "naprawa zajmie mało jednostek roboczych" i z tego powodu samochód zastępczy nie przysługuje. Teraz oddaję samochód na naprawę blacharsko - lakierniczą i znowu się dowiaduję że mi nie przysługuje. BMW w ogóle daje samochód zastępczy na czas naprawy czy nie? Są jakieś reguły BMW Polska, czy każdy salon/serwis stosuje to uznaniowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, kiedy przysługuje samochód zastępczy na czas naprawy a kiedy nie? Pytam, bo ja już się gubię mówiąc szczerze.

Kiedyś oddawałem samochód na naprawę gwarancyjną, to miałem powiedziane że "naprawa zajmie mało jednostek roboczych" i z tego powodu samochód zastępczy nie przysługuje. Teraz oddaję samochód na naprawę blacharsko - lakierniczą i znowu się dowiaduję że mi nie przysługuje. BMW w ogóle daje samochód zastępczy na czas naprawy czy nie? Są jakieś reguły BMW Polska, czy każdy salon/serwis stosuje to uznaniowo?

Nie wiem jakie są oficjalne zasady odnośnie auta zastępczego na czas naprawy, na pewno jeśli trzymają auto do następnego dnia, czy dłużej to auto się "należy" przy naprawie gwarancyjnej.

W temacie napraw lakierniczych to z OC sprawcy przysługuje, a z AC to zależy od wariantu ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) a z AC to zależy od wariantu ubezpieczenia.

Nie tylko od wariantu ale samej konstrukcji oferty.polisy - czasem TU daje tylko gdy wykonuje się naprawę w ich sieci naprawczej (warto sprawdzić przed zawarciem polisy które ASO są wliczane w to).

Z własnego doświadczenia raz musiałem odstawić samochód na tydzień do ASO odległego o 150km, gdzie pod nosem miałem swoje - bo nie mieli umowy w ich sieci naprawczej ... (akurat nie mówię tutaj o BMW :))

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem na gwarancji naprawę, to mi dali na pół dnia serie 1.

Ale to też zależy od salonu/serwisu, bo w innym miejscu powiedzieli, że trzeba wcześniej informować, że się chce, a jeszcze innym razem powiedzieli, że dają za dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kiedyś było tak, ze jeśli naprawa auta z powodu jego unieruchomienia to dostaje się na 3 dni z BMW assistance (pierwsze 3 lata). Oprócz tego masz często asistance od ubezpieczyciela (najczęściej 3-5dni). Jeśli naprawa się przedłuża to da się dogadać ze bierzesz auto zastępcze z pierwszego assistance i kontynuujesz z drugiego.


Unieruchomienie to awaria albo np jakaś akcja serwisowa przywoławczą która zabrania poruszania się (np te z wadliwymi egr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.