Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś otrzymał informacje o przeniesieniu produkcji na przyszły rok to nie nastawiałbym się, że po zmianie kalendarza BMW magicznie zacznie traktować polskich klientów na równi z zachodnimi. BMW Group Polska samo zresztą twierdzi, że: "[...] ryzyko dalszych ograniczeń produkcji i wydłużonych terminów dostaw niektórych modeli będzie się utrzymywać także na początku przyszłego roku."

 

A orientujesz się jak to wygląda na innych rynkach (zachód) ?

Opóźnienia chyba są wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się jak to wygląda na innych rynkach (zachód) ?

Opóźnienia chyba są wszędzie.

 

Opóźnienia to, tak jak piszesz, są wszędzie. Różnica polega na tym, że na inne rynki większość wysoko-technologicznych opcji nie jest objęta restrykcjami. Dla przykładu, takie M3/M4 z HK, kamery 360, HUD czy lasery wyprodukuje się dla USA czy UK, może trafić się opóźnienie kilku tygodniowe, ale jednak się wyprodukuje. Na nasz rynek będzie spychane w nieznane terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A orientujesz się jak to wygląda na innych rynkach (zachód) ?

Opóźnienia chyba są wszędzie.

 

Opóźnienia to, tak jak piszesz, są wszędzie. Różnica polega na tym, że na inne rynki większość wysoko-technologicznych opcji nie jest objęta restrykcjami. Dla przykładu, takie M3/M4 z HK, kamery 360, HUD czy lasery wyprodukuje się dla USA czy UK, może trafić się opóźnienie kilku tygodniowe, ale jednak się wyprodukuje. Na nasz rynek będzie spychane w nieznane terminy.

W USA boją się konsekwencji prawnych więc inaczej traktują klienta zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila, co to za przyklad z tym M3, M4 - u nas tez taka eMka wyprodukuje sie bez restrykcji.

Na zwykle modele u nich tez sa te same restrykcje. Inna sprawa ze maja wiecej slotow produkcyjnych, co przyspiesza caly proces.

 

Mówisz? Moja jakoś się nie produkuje przez restrykcje na:

  • 610 Wyświetlacz Head-Up
  • 688 Zestaw HiFi Harman Kardon Surround Sound
  • 5DN Asystent parkowania Plus z systemem kamer 360
  • 5AZ Reflektory laserowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa ze maja wiecej slotow produkcyjnych, co przyspiesza caly proces.

 

Może jakiś protest FB / Insta pt " dajcie nam więcej slotów " " stop nierównemu traktowaniu klientów " :D

Niejeden koncern miękł przy odpowiednim naporze w social mediach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
adaptacyjne światła LED

 

To są te pośrednie pomiędzy standardem a laserami ?

Bo ja je zamawiałem ale dealer nic nie wspominał że są na restrykcji...

 

Tak to te pośrednie.

Pozostaje wybrać lasery :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 12 Sierpnia złożyłem zamówienie na bmw G20 M340d ( konfiguracja własna ) , na tamtą chwilę w restrykcjach było nagłośnienie HK więc musiałem z niego zrezygnować . Produkcja była przewidywana na połowę Listopada, natomiast kilka dni temu otrzymałem informację od dealera że teraz doszła restrykcja na aktywny tempomat i jeżeli nie zrezygnuję z aktywnego tempomatu to auto przeskoczy z produkcją najprawdopodobniej na styczeń 2022 roku . Czy ktoś z was też ma taką informację że do restrykcji doszedł aktywny tempomat ?


Nie wiem co w takiej sytuacji zrobić gdyż tak naprawdę jak zrezygnuję z tego aktywnego tempomatu to nikt mi nie gwarantuje że auto zostanie wyprodukowane w Listopadzie . Dziwna jest ta sytuacja gdyż przy składaniu zamówienia aktywny tempomat nie był na restrykcjach więc czemu mam z niego teraz rezygnować, dodatkowo po rozmowie telefonicznej z dealerem dowiedziałem się że za niedługo do restrykcji może dojść automatyczna klapa bagażnika dla bmw serii 3 .


Co robić w takiej sytuacji, nie po to konfigurowałem sobie auto żeby teraz co chwilę z czegoś rezygnować a i tak na końcu nie wiadomo kiedy auto zostanie wyprodukowane, ja rozumiem że są braki podzespołów itp. ale w Sierpniu nikomu to nie przeszkadzało i auto przyjęli na produkcję a teraz się okazuję że nie ma aktywnego tempomatu :( W styczniu znowu się może okazać że czegoś nie ma :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacyjne światła LED

 

To są te pośrednie pomiędzy standardem a laserami ?

Bo ja je zamawiałem ale dealer nic nie wspominał że są na restrykcji...

 

Tak to te pośrednie.

Pozostaje wybrać lasery :wink:

 

A dopiero co kolega wyżej napisał:

 

Mówisz? Moja jakoś się nie produkuje przez restrykcje na:

610 Wyświetlacz Head-Up

688 Zestaw HiFi Harman Kardon Surround Sound

5DN Asystent parkowania Plus z systemem kamer 360

5AZ Reflektory laserowe

 

Jeśli adaptacyjny byłyby na restrykcji to chyba dealer by mi o tym powiedział LUB wyskoczyłoby to w systemie w momencie konfiguracji (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mathx88, mój błąd, przegapiłem, sporo się dzieje w tym wątku :mrgreen:

Czyli co, laserów brak, adaptacyjnych brak :mad2:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 12 Sierpnia złożyłem zamówienie na bmw G20 M340d ( konfiguracja własna ) , na tamtą chwilę w restrykcjach było nagłośnienie HK więc musiałem z niego zrezygnować . Produkcja była przewidywana na połowę Listopada, natomiast kilka dni temu otrzymałem informację od dealera że teraz doszła restrykcja na aktywny tempomat i jeżeli nie zrezygnuję z aktywnego tempomatu to auto przeskoczy z produkcją najprawdopodobniej na styczeń 2022 roku . Czy ktoś z was też ma taką informację że do restrykcji doszedł aktywny tempomat ?


Nie wiem co w takiej sytuacji zrobić gdyż tak naprawdę jak zrezygnuję z tego aktywnego tempomatu to nikt mi nie gwarantuje że auto zostanie wyprodukowane w Listopadzie . Dziwna jest ta sytuacja gdyż przy składaniu zamówienia aktywny tempomat nie był na restrykcjach więc czemu mam z niego teraz rezygnować, dodatkowo po rozmowie telefonicznej z dealerem dowiedziałem się że za niedługo do restrykcji może dojść automatyczna klapa bagażnika dla bmw serii 3 .


Co robić w takiej sytuacji, nie po to konfigurowałem sobie auto żeby teraz co chwilę z czegoś rezygnować a i tak na końcu nie wiadomo kiedy auto zostanie wyprodukowane, ja rozumiem że są braki podzespołów itp. ale w Sierpniu nikomu to nie przeszkadzało i auto przyjęli na produkcję a teraz się okazuję że nie ma aktywnego tempomatu :( W styczniu znowu się może okazać że czegoś nie ma :roll:

 

Musisz sobie sam odpowiedzieć czy chcesz auto tak jak je skonfigurowałeś, czy jesteś teraz bez środka transportu i musisz z czegoś zrezygnować żeby mieć samochód jak najszybciej. Ja wiem, że prędzej zrezygnuję z całego zamówienia niż, z którejś z opcji.

Nie liczę też, że w styczniu zaczną się nagle produkować auta bez restrykcji. Restrykcje, mimo że do końca roku, mogą (i stawiam, że będą) zostać przedłużone, na jak długo? Tego się dowiemy w styczniu.


Co do zamówienia bez restrykcji, które się pojawiły później. Tutaj chyba jedyną opcją jest rozwiązanie atomowe, złożyć skargę do UOKiK, ale oberwie się dealerowi bo to on Tobie sprzedał samochód. Zresztą, podobnie jak i my, jest zdany na łaskę producenta, nawet uderzanie do importera niewiele pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila, co to za przyklad z tym M3, M4 - u nas tez taka eMka wyprodukuje sie bez restrykcji.

Na zwykle modele u nich tez sa te same restrykcje. Inna sprawa ze maja wiecej slotow produkcyjnych, co przyspiesza caly proces.

 

Mówisz? Moja jakoś się nie produkuje przez restrykcje na:

  • 610 Wyświetlacz Head-Up
  • 688 Zestaw HiFi Harman Kardon Surround Sound
  • 5DN Asystent parkowania Plus z systemem kamer 360
  • 5AZ Reflektory laserowe

 


W USA czy UK wcale nie jest lepiej, moje X3 M40i wyprodukowało się miesiąc po zamówieniu (zamówione na początku września), w czasie gdy identyczne konfiguracje zamówione długo przede mną na forach USA/UK mają produkcję przekładaną na styczeń :)


Kraj nie ma znaczenia, bardziej sloty produkcyjne dealerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA czy UK wcale nie jest lepiej, moje X3 M40i wyprodukowało się miesiąc po zamówieniu (zamówione na początku września), w czasie gdy identyczne konfiguracje zamówione długo przede mną na forach USA/UK mają produkcję przekładaną na styczeń :)


Kraj nie ma znaczenia, bardziej sloty produkcyjne dealerów.

 

Z czystej ciekawości, podeślesz te posty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze lepsze:


https://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=1854977&page=21


https://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=1869588


W USA niektórzy dilerzy zamiast rabatów podnoszą ceny :D

 

No i jest tam wyraźnie napisane, że wszystko zależy od opcji więc nie są to jak pisałeś identyczne konfiguracje. Też znam przykład M3, która się wyprodukowała na polski rynek w drugiej połowie tego roku, ale nie ma żadnej z opcji, które są objęte restykcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze lepsze:


https://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=1854977&page=21


https://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=1869588


W USA niektórzy dilerzy zamiast rabatów podnoszą ceny :D

 

No i jest tam wyraźnie napisane, że wszystko zależy od opcji więc nie są to jak pisałeś identyczne konfiguracje. Też znam przykład M3, która się wyprodukowała na polski rynek w drugiej połowie tego roku, ale nie ma żadnej z opcji, które są objęte restykcjami.

 

tam są wogóle ciekawe rzeczy napisane --> że na restrykcje wlatują EKRANY DOTYKOWE

 

I read a dealer post that confirms that the touchscreen will no longer be available on the followiing:


Impacted models:

G20 3 Series

G22/G23 4 Series Coupe and Convertible

G26 4 Series Gran Coupe (excluding i4)

G29 Z4

G05/G06/G07 (all variants)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest tam wyraźnie napisane, że wszystko zależy od opcji więc nie są to jak pisałeś identyczne konfiguracje. Też znam przykład M3, która się wyprodukowała na polski rynek w drugiej połowie tego roku, ale nie ma żadnej z opcji, które są objęte restykcjami.

 

Moja M-ka odebrana 4 tygodnie temu miała wszystkie wymienione przez Ciebie restrykcje, czyli HK, kamery 360, hak, Head-up, lasery. Sprzedawca podkreślał, ze Mki mają priorytet wiec coś w tym musi być. Być może aktualnie stany magazynowe nie są niskie, tylko zerowe i dlatego nawet Mki mają restrykcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja M-ka odebrana 4 tygodnie temu miała wszystkie wymienione przez Ciebie restrykcje, czyli HK, kamery 360, hak, Head-up, lasery. Sprzedawca podkreślał, ze Mki mają priorytet wiec coś w tym musi być. Być może aktualnie stany magazynowe nie są niskie, tylko zerowe i dlatego nawet Mki mają restrykcje.

 

No ciężko się doszukiwać prawidłowości w tym wszystkim. Wiem też, że fabryka fabryce nie równa. Był czas, że M4 produkowały się a M3 były przesuwane o kilka tygodni. Wszystko zależy ile części dotrze do fabryki.


Długo czekałeś od zamówienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i jest tam wyraźnie napisane, że wszystko zależy od opcji więc nie są to jak pisałeś identyczne konfiguracje. Też znam przykład M3, która się wyprodukowała na polski rynek w drugiej połowie tego roku, ale nie ma żadnej z opcji, które są objęte restykcjami.

 

Tak jak mówie, nie jest to zależne od kraju. Te same opcję powodują opóźnienia na całym świecie.


Bez problematycznych opcji moje zamówienie w Polsce zostało wyprodukwoane w miesiąc. Znajomy zamawial M340i i też nie czekał więcej niz 2 mies.


Wieksze opóźnienie jest w transporcie, siłą rzeczy w przypadku X3 przy produkcji USA szybciej dostanie je Amerykanin niż Polak, bo w portach są też opóźnienia.

Edytowane przez Robert2323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma reguły. Brat teraz odbiera M340i praktycznie w pełnej opcji head up, lasery, harman, kamery 360 itd Brak lędzwi u pasażera, otwierania bagażnika nogą oraz karty digital key na to byly restrykcje i to usunięto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostałem info że usunięto mi automatycznie kamery 360 a w zamian kamera cofania.... orientuje sìę ktoś czy systemy parkowania, cofania będą działać dalej tylko że z kamerą cofania? Jak zamawiałem auto w czerwcu to nie było możliwości zamówienia xdrive, zastanawiam się czy spróbować jeszcze domówić? Czy warto domawiać xdrive czy napęd na tył będzie wystarczający dla 430i, dotychczas miałem a5 quattro i była duża różnica z napędem tylko na przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.