Skocz do zawartości

Harman Kardon vs HIFI - opinie


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

cześć.


Widzę że nie ma takiego wątku. W grupie dla F30, jest a interesuje mnie czy HK gra lepiej. Na jedzie próbnej miałem auto z zestawem HiFi. Grało bardzo dobrze, trudno mi sobie wyobrazić co HK miał by robić lepiej. A jak u was? jesteście zadowoleni z dopłaty do HK? W porównaniu z poprzednim modelem trójki ponoć w zestawach została zmniejszona głośność zestawu audio. Są jeszcze jakieś różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.


Widzę że nie ma takiego wątku. W grupie dla F30, jest a interesuje mnie czy HK gra lepiej. Na jedzie próbnej miałem auto z zestawem HiFi. Grało bardzo dobrze, trudno mi sobie wyobrazić co HK miał by robić lepiej. A jak u was? jesteście zadowoleni z dopłaty do HK? W porównaniu z poprzednim modelem trójki ponoć w zestawach została zmniejszona głośność zestawu audio. Są jeszcze jakieś różnice?

Porównania do HiFi nie mam, ale jeżeli w Twoim odczuciu HiFi gra dobrze to chyba nie ma sensu dopłata do HK, bo według mnie HK gra co najwyżej poprawnie, nie mówiąc o tym, że trzeba kręcić głośność do 3/4 skali żeby cokolwiek zaczęło się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.


Widzę że nie ma takiego wątku. W grupie dla F30, jest a interesuje mnie czy HK gra lepiej. Na jedzie próbnej miałem auto z zestawem HiFi. Grało bardzo dobrze, trudno mi sobie wyobrazić co HK miał by robić lepiej. A jak u was? jesteście zadowoleni z dopłaty do HK? W porównaniu z poprzednim modelem trójki ponoć w zestawach została zmniejszona głośność zestawu audio. Są jeszcze jakieś różnice?

Porównania do HiFi nie mam, ale jeżeli w Twoim odczuciu HiFi gra dobrze to chyba nie ma sensu dopłata do HK, bo według mnie HK gra co najwyżej poprawnie, nie mówiąc o tym, że trzeba kręcić głośność do 3/4 skali żeby cokolwiek zaczęło się dziać.

 

Miałem F30 i F31 z Hifi i wydawało mi się, że gra dobrze. Teraz mam G21 z HK i przeskakiwałem przez chwilę pomiędzy hifi a HK i uważam, że jest przepaść. Nawet jak ktoś twierdzi że HK jest kiepski to dla mnie mocno głuchego jest o niebo lepiej.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie HiFi i gdybym miał raz jeszcze robić konfig to wybrałbym HK lub zostawił basic i zrobił wszystko od zera z nowym wzmacniaczem i głośnikami. HiFi jest tylko z nazwy - ani średnicy, ani basu. Przy szybszej jeździe, czy rozmowie nie słychać muzyki. Podkręcenie głośności niewiele daje. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze jesteście świadomi ze każda ingerencja w instalacje elektryczna pojazdu to rewelacyjna okazja do odmowy roszczeń gwarancyjnych :)

 

W punkt ale montażyści obiecają Ci tyle samo. a nawet więcej niż tunerzy:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj siedziałem w nowej 5. Włączyłem radio DAB na Harmanie - gra pięknie. To samo w X3 Hybryd - gra słabo. Widzę po wyglądzie głośników, że g20 ma to samo co X3 niestety.


https://allegro.pl/oferta/bmw-3-g20-glosnik-wzmacniacz-harman-kardon-9878195-8487613184


https://allegro.pl/oferta/bmw-g30-harman-kardon-wzmacniacz-zestaw-komplet-8592362852

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wczoraj siedziałem pierwszy raz w moim byłym Tiguanie i muszę powiedzieć że jest przepaść między jakością audio w G20 HiFi a Tiguanem z wyższym systemem audio ale jeszcze nie Dynaudio..na korzyść BMW :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopłaciłem do HK i nie żałuje. Zwłaszcza jak się da głośniej to jest sympatycznie. W połączeniu z dobrym wyciszeniem całego auta sprawdza się naprawdę dobrze.

Ale oczywiście nie ma to podejścia do np. B&W z Volvo ale cena tez całkiem inna.

Zdarza mi się, ze po zakończonej jeździe zostanę w aucie posłuchać jakiegoś kawałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
podejrzewam że sprawa jest jak kupić pokój w hotelu 5 gwiazdkowym z częściowym widokiem na morze - HiFi- lub kupić w tym samym hotelu za dopłatą pokój z panoramicznym widokiem na morze - HK- , wychodzisz rano na balkon i dopiero poczujesz różnicę :8) niby to samo ale nie to samo :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w końcu auto odebrałem w piątek (g21 330i luxury line), więc teraz mogę sam podzielić się wrażeniami dot. H&K


Po pierwszym włączeniu, brzmiało płasko, i jakoś tak bezpłciowo. Po zabawie z equalizerem jest znośnie ale dupy nie urwało.


Testowałem głośniki na plikach FLAC i dźwięk jest czysty, przestrzenny ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że czegoś mu brakuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@pawel629 dokładnie jak kianek pisze , oceń audio za 3 tygodnie , u mnie - mam HiFi- było to samo , po 3 tygodniach korzystania, audio w tym aucie nabrało inne - lepsze- brzmienie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.