Skocz do zawartości

Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu
Rzeczywiście, konfigurator niemiecki dużo bardziej rozbudowany, ma sporo opcji więcej do wyboru. Chociażby tapicerki z indyviduala. Słabe, że u nas tego nie ma. Mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieśli je do pakietów.

W którym pakiecie jest w takim razie szyberdach , elektryczna klapa i inne opcje typu np pasy z przeszyciami :?:

Bo ślepej chyba na starość :wink:

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem swoje nowe 330i - w skrócie polecam BMW Inchcape Wrocław - fenomenalna obsługa i podejście do klienta.

Auto wybrałem bez jazd próbnych i pierwsze wrażenie jest takie, że auto wydaje mi się znacznie szersze i ogólnie większe przez co na początku ciężko się przyzwyczaić.. przed nim miałem E46 wiec skok jest gigantyczny. Mam nadzieję, że po kilku dniach się przyzwyczaję :) O ile wyczucie przestrzeni przed sobą jest ok o tyle najtrudniej mam z bokami - po prostu więcej miejsca zajmuje na drodze, same drzwi też są szersze przez co jest inne wrażenie odległości od boku auta.

Jedyna rzecz która mi się trochę nie spodobała to działanie skrzyni biegów tzn w trybie comfort trzyma czasami za niskie obroty - zauważyłem, że przy lekkim dodawaniu gazu potrafi nie zrzucić biegu nawet przy ~1000RPM i odczuwam wtedy, że dla silnika to za mało (czuć zwiększone wibracje).

Największa różnica względem E46 (pomijając oczywiście silnik, skrzynię itp.) to ilość miejsca i wyciszenie. Wyciszenie jest fenomenalne jak dla mnie. Jeszcze jedna rzecz, która rzuciła mi się w oczy to to, że nie czuć tak prędkości - jadąc 60km/h miałem wrażenie, że jadę jakieś 35 :D


Auto świetnie się prowadzi i świetnie wyglada - prawie wszyscy się oglądają :D (nie zależało mi na tym bo nawet nie specjalnie lubię być w centrum uwagi ale po prostu robi się w jakiś sposób człowiekowi miło :) ).


Jak ktoś się waha i zastanawia - dla mnie to auto jest genialne i miałem wątpliwości przed kupnem ale im dłużej je posiadam tym bardziej się z niego cieszę, a to chyba najważniejsze. Pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Przenieśli je do pakietów.

W którym pakiecie jest w takim razie szyberdach , elektryczna klapa i inne opcje typu np pasy z przeszyciami :?:

Bo ślepej chyba na starość :wink:

Koledze chodziło tylko o światła z tego co widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Jaka konfiguracja?

M Sport, Niebieski Portimao, wnętrze beżowe (zarówno fotele jak i dolna część drzwi itp.).

Listwy aluminium tetragon, Asystent Parkowania, Pakiet Innowacji, Audio H&K, Dostęp komfortowy, ogrzewanie foteli przednich, pakiet schowków, przyciemniane tylne szyby, lotka m na klapie, ładowanie indukcyjne, oba pakiety serwisowe na 5 lat.

Auto było ze stocka.

Do full opcji głównie brakuje asystenta parkowania z kamerami 360, foteli z elektryką i pamięciami, elektrycznej klapy bagażnika, podparcia lędźwi, zawieszenia adaptacyjnego, sportowego dyfra, pakietu z asystentem trzymania toru jazdy (tzw semi autopilot) i dachu panoramicznego.

Gdybym ja składał auto na pewno wziąłbym jeszcze kamery 360, pewnie klejone szyby (chociaż na zwykłych i tak jest super) i pakiet business class zamiast brania dostępu komfortowego i przyciemnianych szyb oddzielnie, bo fotele elektryczne to fajny bajer :)

auto wybrałem bez jazd próbnych

Nigdy tak nie rób.

Może i powinienem odbyć jazdy ale z drugiej strony, znając mnie jeszcze większy miałbym mętlik i musiałbym się przejechać jeszcze C klasą i A4/A5, które też rozważałem. Szkoda czasu - recenzenci wszyscy zgodnie mówili, że auto prowadzi się super i dokładnie tak jest - czasami takie za długie zastanawianie się i kombinowanie jest bezsensu. Nawet jak odbędziesz jazdę próbną to potem i tak zostają w głowie pytania „a może wezmę kolejną jazdę z adaptacyjnym/zwykłym zawieszeniem” itp. Czasami lepiej dać sobie spokój i wybrać to co się po prostu podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Amg317 załóż temat, pokaz fotki.

Btw. Jak Ci sie udało bez jazdy próbnej? Przeciez to pierwsze co proponuje sprzedawca. Odmowiles? :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i powinienem odbyć jazdy ale z drugiej strony, znając mnie jeszcze większy miałbym mętlik i musiałbym się przejechać jeszcze C klasą i A4/A5, które też rozważałem. Szkoda czasu - recenzenci wszyscy zgodnie mówili, że auto prowadzi się super i dokładnie tak jest - czasami takie za długie zastanawianie się i kombinowanie jest bezsensu. Nawet jak odbędziesz jazdę próbną to potem i tak zostają w głowie pytania „a może wezmę kolejną jazdę z adaptacyjnym/zwykłym zawieszeniem” itp. Czasami lepiej dać sobie spokój i wybrać to co się po prostu podoba :)

 

Też czasami dochodze do takich refleksji... nie ma samochodów idealnych... np. ja dostałem 320d na dwa dni... w ziemie na 18 calowych kołach. Komfort był ok. Zamówiłem więc na 18 calowych letnich i było za twardo....zmieniłem na 17 calowe i jest ok.... Teraz też wziąłbym Fulle Led bo w demo źle świeciły ale pewnie dlatego że były źle uswawione... jak moje auto odebrałem z salonu (nowe) to też miałem źle ustawione światła..... itd. itd.....


Też pewnie skończy się na tym, że zamówię niedługo nową 330ix, bez dłuższego zastanawiania się, bo 340i będzie tylko w wersji M, czyli twardo :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się dowiedziałem, że w G20 można kupić wentylacje foteli :D

Mało wiedzą, ale znam takie osoby które tam pracują i się uczą więc plusik dla nich.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu użyczyli Ci auto na weekend? Ja miałem jazdę w Łodzi ale to byla jakaś kpina. Jazda trwała max 15 minut w dodatku miałem wrażenie że na temat g20 mam większe pojecie od handlowca....

 

Tak. Jakoś nie miałem problemu. Dwa salony BMW w Wawie użyczyły mi auto. Najczęściej użyczają jednego dnia po południu i chcą żebyś oddał następnego dnia rano przed 10. Ale na weekend też można, tylko jest limit km - chyba 200 dziennie jeśli dobrze pamiętam.

Aha, M2, M4 i M5 miałem tylko jazdy po 1h z pracownikiem salonu.... czegoś się boją ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co się dzieje z polskim konfiguratorem?


- Szyby akustyczne tylko w pakiecie

- Lasery w pakiecie

- Czarna podsufitka tylko w Mpaku


I pewnie coś przegapiłem. WTF? Pomijam, że w DE już G21 jest, a u nas ani widu ani słychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w juesej mają juz 340i RWD :)

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wiedzy sprzedawców to też mam takie wrażenie :) Miałem pakiet innowacji, gdzie jest "Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go" (wg. cennika), a sprzedawca powiedział mi, że to zwykły tempomat. Zapytałem go wtedy czy jest pewny (oczywiście powiedział, że tak), zapytałem go nawet "To w takim razie na czym polega aktywność tego tempomatu" - nie potrafił odpowiedzieć. Po paru dniach oddzwonił do mnie mówiąc, że jest to jednak tempomat aktywny :roll: .

Większość sprzedawców jest dobrych w sprzedawaniu czegokolwiek, ale wiedzę techniczną mają zazwyczaj na co najwyżej "akceptowalnym" poziomie. W sumie mi to aż tak nie przeszkadza ale to kolejny dowód na to, że czasami za dużo o wszystkim czytamy i analizujemy zamiast skupić się na przyjemności z jazdy i posiadania fajnego auta :) "Im człowiek mniej wie tym lepiej śpi" - trochę to smutne ale prawdziwe :lol:


PS: Wiadomo kiedy będzie premiera nowej serii 2 i 4 ? (Dwójka w odróżnieniu od jedynki ma podobno mieć RWD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.