Skocz do zawartości

Nowa 6er GT


speed1211

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja przesiadłem się do X5, z której generalnie jestem zadowolony. Ale trzeba przyznać porównując bezpośrednio 6gt oraz x5. 6gt to najbardziej komfortowy samochód jakim jeździłem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

.


Oto jak prezentuje się BMW Serii 6 GT po faceliftingu



Już 27 maja w Korei niemiecki producent zaprezentuje swoje dwa odświeżone auta. Pierwszym z nich będzie Seria

5, drugim ciesząca się mniejszą popularnością Seria 6 GT. O ile Serię 5 mieliśmy już okazję zobaczyć bez siatki kamuflażowej, tak zdjęcia drugiej maszyny wyciekły do sieci dopiero teraz.





https://cartests.net/2020/05/24/oto-jak-prezentuje-sie-bmw-serii-6-gt-po-faceliftingu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie po tym jak nieuważna Pani w Octavii skasowała mi G31 zacząłem rozglądać sie za nowym wozidłem. Mój wybór to G32 (żona chce X5) i tak się zastanawiam ile teraz można ugrać przy zamówieniu do produkcji. Mój sprzedawca, który zawsze stawał na wysokości zadania mówi, ze możemy zacząć rozmawiać od 11%. Pytanie na ile mocno go cisnąć :)


I pytanie co Waszym zdaniem jest w 6GT tzw „must have”. Mam swoje typy bo w końcu to będzie moje 4 auto z tej stajni ale zawsze chętnie poznam opinie innych kierowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
20-25%

 

Chyba na rocznik 2019. Wszystko sprzedaje się na pniu. Niektóre salony nawet nie chcą negocjować bo i tak wszystko sprzedadzą

 

Powinienem doprecyzować. Auto (X5) zamawiane w tym roku ale jeszcze przed "koroną". Rabat ponad 20%.

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-25%

 

Chyba na rocznik 2019. Wszystko sprzedaje się na pniu. Niektóre salony nawet nie chcą negocjować bo i tak wszystko sprzedadzą

 

Powinienem doprecyzować. Auto (X5) zamawiane w tym roku ale jeszcze przed "koroną". Rabat ponad 20%.

 

i pewnie auto ze stoku, albo może od brokera... :mad2: :lol: uwielbiam gości co rzucają rabatami bez podania szczegółów... :nienie:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na rocznik 2019. Wszystko sprzedaje się na pniu. Niektóre salony nawet nie chcą negocjować bo i tak wszystko sprzedadzą.


Powinienem doprecyzować. Auto (X5) zamawiane w tym roku ale jeszcze przed "koroną". Rabat ponad 20%.


i pewnie auto ze stoku, albo może od brokera... :mad2: :lol: uwielbiam gości co rzucają rabatami bez podania szczegółów... :nienie:

 

A ja nie uwielbiam frustratów nie posiadających umiejętności negocjacyjnych :duh:

Pytanie było ile można teraz "ugrać", a nie gdzie dostanę największy rabat. Poza tym ofertę dostaję się indywidualnie a nie grupowo na forum :roll:


Na marginesie, auto zamawiane do produkcji...

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na rocznik 2019. Wszystko sprzedaje się na pniu. Niektóre salony nawet nie chcą negocjować bo i tak wszystko sprzedadzą.


Powinienem doprecyzować. Auto (X5) zamawiane w tym roku ale jeszcze przed "koroną". Rabat ponad 20%.


i pewnie auto ze stoku, albo może od brokera... :mad2: :lol: uwielbiam gości co rzucają rabatami bez podania szczegółów... :nienie:

 

A ja nie uwielbiam frustratów nie posiadających umiejętności negocjacyjnych :duh:

Pytanie było ile można teraz "ugrać", a nie gdzie dostanę największy rabat. Poza tym ofertę dostaję się indywidualnie a nie grupowo na forum :roll:


Na marginesie, auto zamawiane do produkcji...

Kolega mówił że dziś dostaniesz 12% na dużą flotę na X5. 20% na 6GT. 22% na 5. I to jest sporo niższe wsparcie niż w marcu.

Ciekawe, że auto z 2019 kosztowało katalogowo więcej o 20k niż wg obecnego cennika. Mild hybrid i niższa akcyza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie wiem, czy wątek żyje, ale na zamawiane do produkcji 6GT dilerzy w Warszawie oferują 17%, a brokerzy 20-21%. Bez szczególnych ceregieli i magicznych trików negocjatora FBI... po prostu spytałem grzecznie na jaki upust mogę liczyć, przy założeniu finansowania auta w ramach Comfort Lease



Sent from my iPhone using Tapatalk

To już drugi raz, kiedy ohne Freude am Fahren uczę się pokory w antycznym Golfie żony (1.4 bez turbo). Poprzednio 8 miesięcy, zobaczymy ile teraz…

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skórze nie.. ale w sensatecu chyba jest w standardzie? Bo w moim konfigu jest uwzględniona taka opcja, mimo że jej nie wybierałem (w zasadzie wolałbym tworzywo od sensatecu...)

To już drugi raz, kiedy ohne Freude am Fahren uczę się pokory w antycznym Golfie żony (1.4 bez turbo). Poprzednio 8 miesięcy, zobaczymy ile teraz…

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu mogłem zamówić do produkcji z rabatem 23% u dealera.

Teraz nie wiem jak jest. Coś zubożyli chyba te 6GT. Nawet deski w skórze nie można zamówić :roll:

O ile wiem jest problem z indywidualem. Usłyszałem o tym w kontekście X5, ale nie wiem, czy dotyczy to niedostępności, czy czasu realizacji.

23% to większe wsparcie niż było w październiu/listopadzie dla flot dla 6GT.


Delikatnie wzrosły ceny od wczoraj, z porównania wychodzi mi:

_______________Było______Jest______Różnica

6GT 40xi______335 700___337 700______2 000 (+0,5%)

Ogrzewanie______7 070_____7 300________230 (+3,2%)

Pakiet innowacji__9 570_____9 800________230 (+2,4%)


Ale 2 opcje wyglądają lepiej niż w styczniu:

Pakiet asystentów Professional tanieje o 400zł (-3%)

Felgi 20" 817:_____5 270_____4 000_____-1 270 (-24%)


Active steering, Executive Drive, pakiety First Class czy Business class, Hak, Panorama - to zmiana od 10 do 70zł - czyli b. niewielka. Ale może się uzbierać ok. 0,5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całościowym ujęciu, moja konfiguracja podrożała o 1%. Nie wybrałem w niej żadnego pakietu (w każdym są jakieś gadżety, których nie potrzebuję i skomponowałem "wymarzony" samochód z indywidualnych opcji)

To już drugi raz, kiedy ohne Freude am Fahren uczę się pokory w antycznym Golfie żony (1.4 bez turbo). Poprzednio 8 miesięcy, zobaczymy ile teraz…

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenia wysłałem na prv. A w rabat 23% wierzę w przypadku dużych flot.

To już drugi raz, kiedy ohne Freude am Fahren uczę się pokory w antycznym Golfie żony (1.4 bez turbo). Poprzednio 8 miesięcy, zobaczymy ile teraz…

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja jestem bardzo na bieżąco - zamówienie złożyłem w poniedziałek po dosyć długich negocjacjach z kilkoma salonami. Generalnie nowy kwartał drastycznie pogorszył warunki, ale udało mi się otrzymać większość korzyści z pierwszego kwartału. Co do poziomu rabatu - 23% - tak realne, ale tylko w połączeniu z finansowaniem na którym dealer dołoży przynajmniej 23% marży. Realnie jak się policzy finansowanie i porówna do leasingów niezależnych to szczytem jest 21% + może jakiś dodatek, typu zabezpieczenie lakieru. W każdym bądź razie ja już czekam na swoje auto i pewnie pooooooczekam :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!


Jaki model zamówiłeś? Jakie przewidywania odnośnie daty produkcji?


U mnie cisza.... :(


Minął już miesiąc od zamówienia, a samochód nawet nie wszedł do systemu. Nie mam potwierdzonego slotu produkcyjnego tylko jakieś mgliste przewidywanie, że "powinno wejść na produkcję do końca czerwca" :cry:

To już drugi raz, kiedy ohne Freude am Fahren uczę się pokory w antycznym Golfie żony (1.4 bez turbo). Poprzednio 8 miesięcy, zobaczymy ile teraz…

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.