Skocz do zawartości

Nowa 6er GT


speed1211

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma na mysli chyba 320d - 190PS.

630d - posiada 256PS przy 2L dieslu.


Nota bene,

Dorzuce swoje.

Mialem okazje 2 dni testowac w tym silniku (20d)

150km - 11.5L w deszczu i na autostradzie przy 110-130kmh.

Silnika praktycznie nie slychac w kabinie, a na pewno charakterystycznego terkotu R4 :cool2:

Jesli komus zalezy na przemieszczaniu sie z A do B to silnik bedzie odpowiedni.


W tej samej cenie w Niemczech stoja 30d od 50-55k EUR z listopada 2018 badz nawet 03/18 :cool2:


Ale akcyza... :duh:

 


A gdzie kolega testował taką wersje? Szukam dealera ktory miałby takie auto to jest 620d xdrive u siebie do testów a pewnie wiekszosc aut testowych to 3 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety, nie w PL.

Bylem w drodze z Londynu do Oksfordu. :mrgreen:


Kultura pracy na o wiele wyższym poziomie niż w moim prywatnym 120er auto mam z czerwca.


Dodatkowo Sport-Automatikgetriebe naprawdę w 6GT sprawnie działało :cool2:

Jedyne do czego się mogę przyczepić to

-klawisz mikrofonu na kierownicy, tuż pod przyciskiem Vol- , zdarzyło się wcisnąć palcem nie ten co trzeba. :duh:

-ten silnik wg mnie dłużej się nagrzewa niż mojej 530GT.. U mnie momentalnie grzeje ciepłe powietrze :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej, czy ktoś z posiadaczy 6gt mógłby się wypowiedzieć odnośnie awaryjności?

Samochód ma 8 miesięcy, usterki jakie się zdarzyły:

- awaria regulacji kolumny kierownicy, zostawała w najwyższym położeniu, nie dała się opuścić. Za każdym razem po kilku godzinach samo przechodziło

- awaria jakiegoś modułu sterującego - choinka się zapalała w samochodzie komunikująca awarie kilku róznych systemów

Edytowane przez Michelsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie, nic z wymienionych przez Ciebie usterek mi się nie przytrafiło.

Mnie natomiast irytuje trzeszcząca półka. Mam też 5GT i tam jakoś potrafili to zrobić porządnie.


Natomiast zastanawiam się, czy nie wyje mi delikatnie skrzynia biegów (słyszalne tylko przy zwalnianiu, kiedy następuje automatyczna redukcja biegów). Niby od zawsze był ten dźwięk, niby nic, ale i w X5, i w 5 GT (wszędzie te same silniki i pewnie skrzynie) jakoś było ciszej. No nic, zgłoszę to na najbliższym przeglądzie.


Ale ogólnie fajny ten samochód :-) W szczególności w porównaniu do 5GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies konkretne silniki na mysli??

40i czy 30/40d ?


Tak, polka jest ciensza w G32 niz w F07.


Co do kolumny kierownicy, to mam pytanie:

rozumiem, ze jak jest manualna regulacja, to nie podnosi sie do wysiadania z samochodu, czy sie myle..? Czy tylka ta funkcja jest przy elektrycznej regulacji (+ew. pamiec foteli) :duh: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich


Przymierzam się do zakupu


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-6-620d-xdrive-gran-turismo-m-sport-led-dealer-bmw-olszowiec-ID6CbwlU.html


Co sądzicie o tym modelu?

Ile można waszym zdaniem urwać z ceny?:)


Zamawiając nowy w salonie cena około 309K

Nie którzy z Was piszą że można utargować ok 17% ? Mi udało się wstępnie zwykłe 5% dostać:)



Pytanko 190 km jest ok? Nie zależy mi na silnuku

3.0. Czy przy tej masie 2.0 daje radę ?


Czy ktoś mi może napisać czy na pełnym baku w trasie w jeździe spokojnej 100-130 km/h zrobię

okolo 1000km ?


Dzięki


:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tam ceny katalogowej. Najczęściej Premium selection to rabat do 30-35% od ceny katalogowej. Czy się da więcej to pewnie już zależy od konkretnego auta i handlowca.


17% utargować to chyba chodzi o nowe auta do produkcji. Tam rabaty są najczęściej w przedziale 10-25%. Tez zależy od modelu, okresu sprzedaży, okresu życia modelu, handlowca i pewnie innych czynników.


Silnik 190 jest fajny ale wiadomo, ze są szybsze :) Ja mam od 4 lat ten silnik w F10, zrobiłem power kita aby go trochę przyspieszyć. Na duży plus spalanie, można spore trasy robić bez tankowania.

Co do mocy to już sam ocen czy koło 8 sekund do 100 to dla Ciebie super/ok/za mało. To już kwestia mocno indywidualna. Ja teraz dla odmiany zamówiłem benzynę w 6GT. Zobaczę, czy będę żałował tego super spalania w 20d :)


W f10 xdrive przy 140 km/h mam spalanie 7,5-8l/100km. 1000 km na jednym baku jest osiągalne. Bak 70 litrów jest w F10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź:)


Z tego ogłoszenia co wstawiłem utargowalwm na 222 tys.

I nic nie da rady niżej.....jak narazie.....co uważasz?


Dla mnie 190 km będzie ok :) spalanie przy 140 normalne :)


Jak kupić w tej fabryce za taką kasę auto :)? Każdy może sobie od tak zadzwonić i kupić:) ? Czy Twoje kosztowało około 200k?


Czy coś Ci się się przez ten czas popsuło?

Edytowane przez Nowy2019
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za odpowiedź:)


Z tego ogłoszenia co wstawiłem utargowalwm na 222 tys.

I nic nie da rady niżej.....jak narazie.....co uważasz?


Dla mnie 190 km będzie ok :) spalanie przy 140 normalne :)


Jak kupić w tej fabryce za taką kasę auto :)? Każdy może sobie od tak zadzwonić i kupić:) ? Czy Twoje kosztowało około 200k?


Czy coś Ci się się przez ten czas popsuło?

 

wystarczy że poszukasz aut rocznych w DE... najwięcej jest 630d 640i, trochę 630i i bardzo mało 620d

jak się dobrze trafi to można i zejść poniżej 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o brokerach ? Np select automotive? Warto u nich złożyć zamówienie?

 

Ja w zeszłym miesiącu przerabiałem temat X5 30d G05. Wszyscy brokerzy ( z wyjątkiem Select Automotive) dawali zazwyczaj 20% rabatu na auto. Gość z TwojaFlota obiecywał na październik/listopad nawet 22% rabatu - jak sprzedadzą jakąś pulę aut BMW. Natomiast Select Automotive tylko 18% - żenada.


Ostatecznie po negocjacjach zamówiłem auto w salonie BMW Inchcape Poznań, co prawda 15% rabatu na auto, ale leasing 102,96%, co sumarycznie kwotowy całkowity koszt leasingu u nich wyszedł najkorzystniej, nawet wobec ofert brokerów - Ci dają niestety zdecydowanie gorsze warunki leasingu.

Tym bardziej, że handlowiec z BMW dorzucił jeszcze w gratisie powłokę ochronną wartości 3000 zł i matę ochronną bagażnika wartości 800 zł, czym postawił kropkę nad "i", a ja podpisałem zamówienie i zaliczkowałem auto.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.