Skocz do zawartości

BMW F20 Mineral Grey


ziembull

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Na forum już chwilę jestem, jednak zazwyczaj w osobie pytającej niż tworzącej posty, a do stworzenia tego własnego zainspirował mnie Duffy i jego F21 :handshake:. Wcześniej jeździłem głównie E91 taty, ale w końcu przyszedł czas na coś swojego.

Po prawie pół rocznym poszukiwaniu udało znaleźć się F20 praktycznie taką, jakiej szukałem.

Początkowo muszę się przyznać że miało być A3 8P :nienie:, na nieszczęście albo prędzej i szczęście pojawił się Covid i musiałem odpuścić wyjazd do Niemiec po auto. Zacząłem szukać w Polsce, początkowo zastanawiałem się nad E92 lub E90, ale ostatecznie wygrało auto nowsze i z mniejszym przebiegiem.

Rozglądałem się głównie za 120 i 125d, miał być Mpak ,opcjonalnie automat, ksenon i duża navi.

Po kilku miesiącach trafiła się 120d w manualu, zadzwoniłem do właściciela, okazało się że samochód sprzedany w dniu mojego telefonu :mad2:.

Tak więc szukałem dalej i po pewnym czasie znalazła się okazja, co prawda nie trafiła w 100% w moje wymagania, ale okazjom się nie odmawia :D

Ostatecznie jest 116d z końca 2014 roku, z przebiegiem 65k, manualem, dużą navi w mineral grey.

Auto sprowadzone z Austrii, jeżdżone przez mojego znajomego z pełną historią, po drobnej kolizji, ale kupiona już po wymianie tylnego zderzaka.


Na dzień dobry zrobione :

- lusterka M

- chip 184km 385nm

- halogeny LED

- kodowanie cyfrowego prędkościomierza, pamięć start&stop, wideo podczas jazdy, logo ///M podczas startu systemu, logo mperformance przy prędkościomierzu, dźwięk ostrzeżenia z RollsRoyce, podświetlanie klamek przy wrzuceniu wstecznego biegu oraz kilka innych dupereli.

- czarne nerki

- czarne emblematy

- siłowniki do automatycznego podnoszenia klapy bagażnika

- zaciski hamulcowe na niebiesko

- ramka znaczka BMW na czarno

- przycisk start engine na czerwono

- boczne emblematy M na czarno


Podrzucam zdjęcia jak było na początku i jak jest aktualnie, nie wszystkie modyfikacje mam uwiecznione, ale resztę będę starał się wrzucać na bieżąco.


W najbliższych planach:


- oklejenie tylnych świateł folią na wzór blackline

- w dalszej przyszłości nowe koła (priorytet, ale chce dojeździć aktualne opony letnie), sprężyny, dokładki i inne duperele, o czym będę informował :)


Tak było na początku :

qUZ1vLP.jpg

QoMbE1i.jpg

0uclA0s.jpg


Tak jest aktualnie :

LPPCgnP.jpg

YiVyaVm.jpg

x41M5vL.jpg

88oGMyQ.jpg

oGQMta8.jpg

ozRL7KK.jpg

Edytowane przez ziembull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny samochód! Zazdroszczę NBT.

Z modyfikacjami zaczęło się dobrze i plany też wyglądają zacnie :wink:

Chciałeś manuala czy akurat tak się trafił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny samochód! Zazdroszczę NBT.

Z modyfikacjami zaczęło się dobrze i plany też wyglądają zacnie :wink:

Chciałeś manuala czy akurat tak się trafił?

Rozglądałem się raczej za automatem, ale trafiła się okazja z manualem to nie wybrzydzałem, nie był to dla mnie must have :)

Ładnie to wygląda!

Jaką farbą dokładnie malowałeś zaciski? Fajnie wyszedł ten kolor :cool2:

Zestaw Foliatec RS Blue z allegro, polecam bardzo, jest dużo "dziubania", dokładnej roboty i schodzi w sumie praktycznie cały dzień, ale wydaje mi się że efekt jest tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła kolejna "pierdołka", a dokładniej dynamiczne LED kierunki w lusterkach, było trochę grzebania i nerwów żeby wyciągnąć wkład lusterka, ale się udało :D

Myślę że teraz całość dużo lepiej się prezentuje w czerni.

Gdyby ktoś miał jakieś pytania co do montażu czy potrzebował link do aukcji to zapraszam.


PRZED

Id1JZl1.jpg


PO

T7A4DxD.jpg


I różnica w działaniu na filmie.

Edytowane przez ziembull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wnętrze powoli się kompletuje i myślę że do połowy sierpnia powinno być gotowe. Dzisiaj odebrałem przerobione dekory, a po weekendzie oddaje do obszycia kierownicę i podłokietnik. Zastanawiam się czy ramkę od klimatyzacji wymieniać na czarny połysk czy zostawiać taką jaka jest :roll:

qu3v5p0jygil.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ruch z tymi listwami :) Jest prawie jak ORI. Napis masz haftowany na głównej listwie w desce?


Ramkę klimatyzacji w czarny połysk koniecznie. Mała rzecz, a dodaje uroku wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ruch z tymi listwami :) Jest prawie jak ORI. Napis masz haftowany na głównej listwie w desce?


Ramkę klimatyzacji w czarny połysk koniecznie. Mała rzecz, a dodaje uroku wnętrzu.

 

Tak, napis haftowany, tak jak mówisz nie jest to może OEM, aczkolwiek jakość bardzo zadowalająca i cena też :cool2: :lol:

 

Nie rób wiochy... :duh:

Wszystkie dekory masz w „karbonie/alkantarze”, a ramka klimy będzie błyszczeć... :nienie:

BTW, ten czarny fortepianowy to porażka, widać każdą drobinę kurzu :mad2:

 

Jadę za niedługo w okolicę Duffiego, jak się uda to się złapiemy i na żywo zobaczę jak to wygląda :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano dotarła do mnie obszyta kierownica i podłokietnik, praktycznie komplet tego co chciałem zrobić w środku (zostało tylko obszycie rączki od hamulca ręcznego). Odebrałem paczkę i od razu zabrałem się za montaż wnętrza, poszło w sumie gładko i bezproblemowo, swoją drogą polecam firmę Maximonia z Tomaszowa Mazowieckiego jeżeli chodzi o obszywanie i oklejanie rzeczy, super kontakt, profesjonalizm, jedyne co, to odległe terminy, ale uważam że jak ktoś jest dobry w fachu to trzeba czekać :D.


Tak więc wpadły:

1. Dekory oklejone czarną folią Carbon 3M oraz alcantarą z haftowanym napisem Mperformance.

2. Kierownica obszyta alcantarą z przeszyciem na godzinie 12.

3. Gałka zmiany biegów z mieszkiem OEM Mperformance ($$$) :roll:

4. Podłokietnik obszyty alcantarą w kolorze foteli, przeszyty niebieską nicią.

kB686yd.jpg


W przyszłym tygodniu prawdopodobnie widzę się z Duffym, także zobaczę jak ta ramka w czarnym połysku i czekam na termin z obszyciem rączki od hamulca ręcznego :D

Jakby ktoś miał jakieś pytania, czy potrzebował kontaktu do firm które wykonywały to dla mnie to zapraszam na PW.


PRZED: (sory za ciemne zdjęcia, ale zrobiłem a dopiero później zauważyłem) :mad2:

sGcCvbE.jpg

CFu60sY.jpg



PO:

D4o4hiQ.jpg

eV18wLG.jpg

hZIh373.jpg

35YyYto.jpg

9kwq1IN.jpg

vGayIz8.jpg

p3IbySC.jpg

qbssjot.jpg

ktHKQeO.jpg

FRRXoXf.jpg

Edytowane przez ziembull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie koszty obszyć nie wg jakbys mógł rozpisać

Obszycie dekorów alcantara i napis mperformance 400.

Kierownica i podłokietnik 1000.

Plus koszty folii carbon 240 mb.


A no i trzeba uważać bo jak dekory są a'la aluminium i są chropowate to słabo jest je oklejać, musi być gładka struktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Fajnie to wyszło za promil ceny oryginału :cool2:

Jeszcze do kompletu hamulec ręczny z mieszkiem i nakładki na pedały.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nadal czekam na obszycie rączki hamulca ręcznego (podobno na dniach ma być u mnie), jak będzie komplet wrzucę foty.

Wkrótce przymierzam się do zmian tarcz i klocków (jakby ktoś miał coś ciekawego do polecenia to bardzo chętnie wezmę pod uwagę).

Zapomniałbym dodać że zamówiłem koła na lato, będą 18' więcej informacji wkrótce :D

Edytowane przez ziembull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc środek jak na razie uważam za skończony, przyszła obszyta rączka od hamulca ręcznego i metalowe nakładki na pedały.

Podjąłem decyzję żeby jednak nie zmieniać panelu środkowego w black piano tylko zostawić jak jest, jak to się mówi każdy ma swoje gusta :D

Do tego wpadły wszystkie żarówki LED (kierunki, stop, wsteczny), bardzo odmładzają samochód na żywo także polecam.

Dotarły też do mnie felgi i lotka jednak na razie będą grzecznie czekały w garażu na przyszły sezon letni, także muszę się uzbroić w cierpliwość :cry2:

No i zbliża się wymiana tarcz i klocków, zdecydowałem się na tarcze DBA Street T2 i klocki Galfer Sport FDHP 1050, jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie z w/w podzespołami to chętnie posłucham opinii.

Zaraz po nowym roku wpadnie dyfuzor i podwójny wydech o czym poinformuję :)

Czekam na wiosnę i wtedy będę działał już typowo z zewnątrz, także stay tuned :8)


ŚRODEK

YOBEHS5.jpg

TMr6pfg.jpg



PRZYMIARKA LOTKI

qRIpfZ3.jpg

Edytowane przez ziembull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podobnie jak Duffy, dawno mnie tu nie było i znowu on natchnął mnie żeby się podzielić tym co od ostatniego razu się zmieniło :D

W sumie jesteśmy w ciągłym kontakcie, także na bieżąco porównujemy swoje pomysły, ale czas podzielić się z Wami tym co udało się zrobić.


Od czego by tu zacząć? :roll:

Nowy kolor kół (w czarny połysk) wraz z nowymi dekielkami oraz opony zimowe Bridgestone Blizzak LM005


5lDUPBW.jpg

RUZIzkF.jpg


Wymiana tarcz (DBA Street T2) i klocków hamulcowych (Galfer FDHP1050)

Póki co jestem jeszcze na ich dotarciu, początkowo były dosyć tępe, ale to z racji tego że musiał odłożyć się film cierny.

Aktualnie na nowym zestawie zrobione około 200km, wszystko zaczyna się zgrywać i hamować coraz lepiej, różnica jest bardzo odczuwalna.


yffllaz.jpg

UDrgrWn.jpg

6RSG8MX.jpg

HTEEANh.jpg

63xvQG4.jpg


Nowy dyfuzor Rieger oraz wydech przerobiony na singledouble z końcówkami mperformance

Jest agresywniej :evil:


rhaOJdU.jpg

vBYt1nZ.jpg

ldYHxfZ.jpg

reszta zdjęć dyfuzora i wydechu w dalszej części


Montaż Carplay


puu4451.jpg


Przyciemnione lampy tylne

Jednak ta modyfikacja w mojej opinii nie udała się tak jak chciałem :cry2:

Na dniach umawiam się na zerwanie folii i ponowne oklejenie jaśniejszą, gdyż ta jest dla mnie za ciemna. (nie widać wnętrza lampy)


Znowu przymiarka z tylną lotką, a przy okazji dyfuzor i końcówki z bliższa

kmGiqMf.jpg

4Se7CXQ.jpg


Tutaj efekt jaki miał być oczekiwany :mad2:

uYuroYw.jpg


Jeśli ktoś przyciemniał światła z tyłu i uzyskał podobny rezultat jak w tej powyżej, prosiłbym o informację jaką folią oklejał :cool2:


Detailing samochodu (jednoetapowa korekta lakieru, przygotowanie do zimy, wosk Collinite na lakier, GoodStuff na felgi oraz Glaco na wszystkie szyby)


kBcdni3.jpg


Aktualny wygląd


MVYNyye.jpg

tecs8OZ.jpg

Kwo8xDI.jpg

m6V2vu3.jpg



Przed zimą chcę jeszcze ogarnąć wygląd tych lamp z tyłu, żeby nie było takiej "smoły", chociaż wiem że różne są gusta i niektórym może się to podobać :)

Na wiosnę na pewno wpadną nowe sprężyny (prawdopodobnie H&R), nowe koło 18' oraz pakiet dokładek od Maxtona wraz z lotką, także stay tuned :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zmiany na duży plus.

Ja lubię czarne lampy.

Jedynie dywaniki wolałbym mieć obszyte zwykłą czarną lamówką.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się tak chłodno i ponuro że aż człowiek nie ma ochoty przebywać za długo w garażu, ale przed zimą zdecydowałem się jeszcze na małe pierdoły :D


Retrofit dolnej kratki od m135i


Niezbyt podobały mi się halogeny (chociaż i tak wyglądały lepiej niż w polifcie) i zdecydowałem się zmienić dolne kratki na te od m135i. Halogen oklejony czarną matową folią, reszta plastiku odświeżona i nowa krateczka wpadła na miejsce :8)


ytXYtf2.jpg

tWNqXT8.jpg

obdwt54.jpg

wprUHzw.jpg


Ponownie przyciemnione lampy z tyłu


Tym razem wybór padł na jasną APE, która mi zdecydowanie bardziej siadła, niż wcześniejsza ciemna


5t7NrIx.jpg

ZCCusl6.jpg

OgK1zNq.jpg


Etap reszty modyfikacji póki co zapada w sen zimowy, aczkolwiek zdążyłem sobie zrobić prezenty na Black Friday i zamówić sprężyny H&R i dokładki Maxtona. Dodatkowo w garażu nowe koło czeka już na wiosnę, jak tylko skończy się zima wleci cały zestaw, także stay tuned :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.