Skocz do zawartości

120d/125d


netrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na dniach sprzedaje swoje E81 i rozglądam się za 120d 184km bądź 125d. Pytanie moje dotyczy opinii o tych silnikach, najlepiej samych użytkowników, bo jedni mówią że są poprawione niż te w E8x, a jedni że nadal to samo dziadostwo. Jak to z tym w końcu jest, jak z rozrządem, jak z pompa wysokiego ciśnienia ? Z góry dzięki.


Pozdrawia i życzę miłej niedzieli. :cool2:


PS. co prawda mam ten silnik w 520d f11 i przy przebiegu 235k jest wszystko w porządku, o dziwko nawet rozrządu nie słychać, aczkolwiek słyszałem, że do 1er są montowane gorsze podzespoły niż do 5er ?

Edytowane przez netrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rok 2011-2013 to podobno problemy z rozrządem są takie same jak w przypadku e8x od 2013 już niby jest rozrząd poprawiony, ja u siebie 20d z września 2013 mam powyżej 160kkm zrobiłem nią jakieś ok 60kkm od zakupu i problemów na razie nie ma rozrządu nie słychać również a jestem na to uczulony po tym co było w seriach e8x. Wszystkie filtry i oleje wymieniam co 10-13kkm (nie wiem jak poprzedni właściciel), mam również u siebie zrobiona mapę na 224 km i 437 nm przejechałem już ponad 20kkm po tym zabiegu i również jest wszystko jak na razie ok. Za rozrząd pewnie będę się brać w niedalekiej przyszłości zobaczyć co się dzieje i w razie czego wymienić. Ogólnie na Twoim miejscu szukałbym 125d ze względu na te 220km które można jeszcze podnieść sama mapa, chociaż jak ja szukałem swojej 2 lata temu to ciężko było znaleźć sensowna 120d nie mówiąc już o 125d... Mój znajomy ma f10 520d z 2011 roku i rozrząd robił bo było słychać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DE juz jest już w czym wybierac sam miałem jechać tam po swoją ale udało się znaleźć w PL. Nie mam pewności, ale raczej jest to samo.

Ps. Piękny kolor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja szukając 2 lata temu to 125d lepiej wyposażone to 100k :wink: i za moja 120D dałem więcej jak ta co znalazłeś,ale w sumie racja już 7 lat moje ma 5 a jak kupowałem było 3 letnie, leci czas nieubłaganie a za rogiem czeka nowa jedynka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja szukając 2 lata temu to 125d lepiej wyposażone to 100k :wink: i za moja 120D dałem więcej jak ta co znalazłeś,ale w sumie racja już 7 lat moje ma 5 a jak kupowałem było 3 letnie, leci czas nieubłaganie a za rogiem czeka nowa jedynka...

 

No właśnie, nie ma co cen porównywać do cen sprzed 2 lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.