Skocz do zawartości

F20 118i M-Pakiet


luke_banks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako nowy na forum,

 

złożyłem zamówienie na BMW serii 1 9 listopada. Na zamówieniu data odbioru to 30 stycznia 2017, auto z produkcji w nowym roku na czym mi zależało. Dzisiaj dokonałem wpłaty zaliczki i mam pytanie czy to, że wpłata nastąpiła dopiero teraz ma wpływ na datę odbioru? Dealer powiedział, że po wpłacie zaliczki zajmie miejsce na produkcji (w zamówieniu jest informacja, że zaliczka ma być wpłacona do 30 listopada). Udało mi się dostać bardzo dobry rabat, tym bardziej jestem zadowolony z zakupu. Wcześniej rozważałem jeszcze Volvo V40, ale po jeździe próbnej nie było już wątpliwości.

 

Jak jest z kołami i innych wymiarach z przodu i z tyłu? można kupić opony zimowe do takiej konfiguracji?

 

Mam też pytanie, czy zamawiając serię 1 też dostaje się welcome pack? Co jest w jego składzie?

 

No i poniżej pochwalę się trochę konfiguracją :)

 

doczekać się nie mogę:

 

BMW 118i 5-drzwiowy

Model M Sport

 

biel alpejska

Tkanina Hexagon/alcantara antracytowa

 

Opony z funkcją jazdy awaryjnej Runflat

Śruby zabezpieczające

Czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Dywaniki welurowe

Trójkat ostrzegawczy

Czujnik deszczu z automatyczna kontrola

Dodatkowe gniazdo/gniazda 12V

Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej z przodu

składane zagłówko tylne

Intelligent Emergency Calling

Teleservices

 

System alarmowy

Rezygnacja z emblematu modelu

Lusterka składane elektrycznie, automatycznie przyciemniane po stronie kierowcy

Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie

Spryskiwacze reflektorów

Tuner DAB do odbioru cyfrowych stacji radiowych

Automatyczna skrzynia biegów

Standardowe zawieszenie

Kierownica wielofunkcyjna

 

 

17" obręcze ze stopów lekkich Star Spoke 383M, z ogumieniem mieszanym

Sportowe fotele przednie

Pakiet dodatkowych schowków

Podłokietnik z przodu, przesuwany

Listwy ozdobne aluminium Hexagon z listwa akcentowa w kolorze niebieskim, mat

Czujniki parkowania z tyłu

Pakiet dodatkowego oświetlenia

Diodowe swiatla przeciwmgielne

Reflektory LED

Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go

Radio BMW Professional

Zestaw głośnomówiący z interfejsem USB

Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie

Kierownica sportowa M, skórzana

Pakiet aerodynamiczny M

Obramowania BMW Individual Shadow Line czarne na wysoki połysk

Podsufitka Individual w kolorze antracytowym

Service Inclusive - 5 years/100.000 km

 

Polska wersja językowa

Polska instrukcja obslugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czesc,

 

witamy na forum uzytkownikow 1-er!

Gratuluje podjecia decyzji, z pewnoscia bedziesz zadowolony, konfiguracje masz super.

 

Odnosnie kol - rozmiar 16" (205/55) i 17" (225/45) - opony sa takie same z przodu i z tylu.

Dopiero 18" sie roznia (225/40 przod i 245/35 tyl)

 

Odnosnie konfiguracji - podejrzewam ze masz mozliwosc dokonywania jeszcze zmian wiec z mojego doswiadczenia podpowiem - zastanow sie nad domowieniem:

 

1. ogrzewanie foteli - 1400 PLN - nie ma nic przyjemniejszego w chlodniejsze dni, korzystam kilka miesiecy w roku dzien w dzien majac alcantare, nagrzewaja sie blyskawicznie

2. dostep komfortowy - 1300 PLN - nie mam i cholernie zaluje za ta cene, kluczyk siedzi gleboko w kieszeni, nie bedziesz musial go nigdy wyciagac, must have!

3. dzielone i skladane oparcie tylnej kanapy - w cenniku bmw niby jest domyslnie dla wszystkich wersji ale pozniej wystepuje w cenniku jako opcja platna extra - 900 PLN - upewnij sie ze masz albo ze nie potrzebujesz - jezeli bedziesz chcial cos kiedys przewozic wiekszego to sie przydaje

4. naglosnienie HIFI - 1300 PLN - podstawowe audio gra FATALNIE, nadaje sie do sluchania wiadomosci jedynie, dolozenie zestawu Alpine pozniej bedzie kosztowalo 2x tyle. Upewnij sie bo bedziesz zalowal nawet jak sluchasz muzyki okazjonalnie.

5. kola 18" - doplata 2100 PLN ale warto bo 17" nie beda "wygladac" w M pakiecie, komfort przy standardowym zawieszeniu nie bedzie duzo gorszy a wyglada sporo na plus.

 

Punkty 1, 2 i 4 (lacznie 4k PLN) to wg mnie przy Twojej konfiguracji mus, skoro bierzesz DAB to podejrzewam ze auto bedziesz uzytkowal dlugo bo na razie pozytku z tego zadnego w PL wiec zdazysz zatesknic za tymi rzeczami!

 

Kola 18" - wiadomo, kwestia estetyki, zawsze mozna kiedys tam kupic nowe wieksze a 17" na zimowe przeznaczyc.

 

PS. Pochwal sie rabatem %, to zadna tajemnica a ktos moze skorzystac z tej wiedzy (ile sie trzeba targowac :P)

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Maly edit - zauwazylem ze w m pakiecie przy kolach 17'' opony letnie sa takze rozne - 225/45 przod i 245/40 tyl.

Zimowki ludzie zakladaja takie same przod i tyl tzn przy 16" 205/55 a 17" 225/45 no chyba ze planujesz uzywac jednego zestawu felg zarowno na lato jak i zime to wtedy raczej nie masz wyboru i bedziesz musial miec taki sam mix letnie/zimowe.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za porady, niestety finansowo już jestem tu ograniczony, wybrałem to, co dla mnie najbardziej przydatne. Jesli chodzi o fotele podgrzewane to tragedii nie będzie bo auto jest garażowane zarówno w domu jak i w pracy, dostępu komfortowego nie brałem już w obecnym samochodzie, bo jestem zapominalski boję się, że nie mając klucza przy sobie utknę gdzieś, a samo otwierania auta pilotem mi ni przeszkadza, tym bardziej, że mam składane lusterka, a to trzeba wyzwolić pilotem i tak, dzieloną kanapę 40:20:40 wywaliłem bo wystarczy mi 60:40 (taka jet chyba w standardzie?), Hi-Fi - no fakt przydało by się, ale miałem wybór między tym a radiem cyfrowym, a jak wspomniałeś, auto będzie używane trochę dłużej (zawsze mam auto 5 lat a potem "odkupuje" je ode mnie tata i jeździ kolejne 5 lat a ja mam znowu coś nowego. Koła 18" na wrocławską kostkę brukową się nie nadają, poza tym to kosztowna sprawa jeśli chodzi o zimówki :(

 

Rabat jaki dostałem to 15%, wydaje mi się całkiem nieźle jak na zakup na osobę prywatną a nie na firmę :)

 

Co do opon zimowych to właśnie nie wiem czy można przkładać same opony ze względu na różnicę rozmiarów. Dealer wspominał coś o tym, że wtedy może wariować system kontroli trakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Co do tej skladanej kanapy - zadzwon do dealera i upewnij sie bo w cenniku nie jest napisane 40:20:40 tylko ogolnikowo "Dzielone i składane oparcie kanapy z tyłu (465)" - bmw ma dluga praktyke w sepieniu pieniedzy za bzdury - zebys pozniej nie wyladowal z autem bez skladanych siedzen przez niedopatrzenie doradcy :)

 

2. audio - jezeli auto bedzie w Twojej rodzinie 10 lat to ZAMOW HIFI, 1300 PLN to jak promocja za dodatkowy wzmacniacz i tweetery :) Mowie powaznie - podstawa gra zenujaco, jakbys sluchal muzyki pod woda albo w drugim pokoju przez sciane. BMW powinno sie wstydzic, sporo lepsze audio w podstawie jest w autach takich jak Octavia czy Insignia ktore kosztuja polowe tych pieniedzy, sprawdzane empirycznie. Na naszym forum sa dziesiatki postow o upgradowaniu audio, zastanow sie dobrze a najlepiej posluchaj w salonie podstawowego systemu zebys mial swiadomosc decyzji :O

 

3. Co do opon rozumiem ze w planie masz posiadanie 1 kompletu felg i 2 kompletow opon.

Ja mam 2 zestawy calych kol bo:

a) nie kazdy warsztat radzi sobie dobrze z fachowym sciaganiem opon RoF a takie dostaniesz od dealera

b) sporo warsztatow jest na bakier z dbaniem o felgi tzn wieksze prawdopodobienstwo ze porysuja, pokrzywia itp (widok typa kopiacego na chama w kolo "bo nie chce zejsc", niedbale dokrecajacego sruby rysujac felge czy ostro rzucajacego kolo na maszyne do zdejmowania opony jest wbrew pozorom dosc czesty :( i nie, nie wymieniam opon/kol u pana zdziska za 2 piwa ;)

 

Zestawy przykladowe kol masz np tu:

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/grupa/36-kola/i57282/kL/sN/r2016/m12

http://www.bmwsklep.pl/Kola-zimowe-c1189&filter=16

 

PS. 15% to super rabat jak dla czlowieka "z ulicy", "bedzie pan zadowolony" :twisted:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jako użytkownika podobnej 1er kolega Adam ma dużo racji w swoich postach o tym wyposażeniu, ja mam jedne felgi i dwa razy opony, opony do 17 musisz kupić różne na przód i tył ale nie ma z tym problemów. Zabawa w dodatkowe koła, to już kosztowniejsza sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za porady!

 

Zmieniłem audio zgodnie z namową :) bagażnik powinien być ok, rozmawiałem z kolegą z pracy, który właśnie odebrał swoją jednykę i nie ma tego pakietu załadunkowego, a kanapa dzielona 60:40.

 

Z kołami mam nadzieję, że będę zmagał się dopiero na następną zimę :)

 

Odliczam dni ale jakoś wolno płyną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimówki kup najlepiej w lutym/marcu, będą dużo tańsze niż jesienią :-) Ja tak zrobiłem i zapłaciłem coś ok 2500 za komplet 18 RFT z homologacją BMW, a w salonie chcieli 4000. I spokojnie możesz założyć opony o szerokość 225 na tylne felgi (BMW wymaga na zimę takiej samej szer przód/tył) - tak samo mam z tyłu felgi o szer 8 cali i opony dobrze siedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Z tego co wiem, to auto zawsze przychodzi na letnich oponach, ktoś o tym pisał. A w styczniu może być jeszcze ślisko i zimno.

Chyba, że zamówisz to: S931 Winter instead of summer tires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
Jeszcze foto środka brakuje :) A te felgi to chyba jakaś nowość, u mnie w MPak są inne.

Pewnie zimówki, cała masa 1er i 3er na tym modelu jezdzi w zimie.

A samochód zacny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, faktycznie auto jest teraz na zimówkach. Swoją drogą świetną cenę dostałem bo miały być stalowe, ale okazało się, że różnica jest na tyle mała po rabacie, że grzech nie wiziąć alu.

 

Jedyne zdjęcie ze środka jakie mam na razie to takie jak niżej. Muszę coś zrobić :)

 

0abcbd2a926f619dgen.jpg

 

8d9413c250809bcegen.jpg

 

c3062e7852426983gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super autko, bardzo fajna konfiguracja!

Też bym pewnie nie brał klimy dwustrefowej, bo jest to zbędne moim zdaniem. A dla cyfrowych cyferek szkoda dopłacać :) Ale owszem, wygląda trochę jak w jakimś Daewoo :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez qubsone90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.