Skocz do zawartości

F20 M135i xDrive LCI


el__

Rekomendowane odpowiedzi

Auto zamówiłem jakoś na początku grudnia, a odebrałem na początku lutego. Na zewnątrz Estoril Blue, w środku tkanina Hexagon + listwy alu Hexagon.

 

Z wyposażenia: Navi Pro plus jakieś internety i inne, nagłośnienie HiFi, kamera cofania (nic w niej nie widać jak jest mokro :mad2: ), adaptacyjne zawieszenie, LED-y skrętne, tempomat, dostęp komfortowy, pakiet oświetlenia wnętrza, grzanie tyłka i jakieś inne głupoty.

 

Mody: nakładki na pedały M Perf + etui na kluczyk M Perf :twisted: :lol:

 

http://i.imgur.com/VdO3b5Y.jpg

 

http://i.imgur.com/RX9SFLU.jpg

 

http://i.imgur.com/aQmYOO8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to adaptacyjne zawieszenie? W komforcie jest przyjemnie?

Zawieszenie daje radę na krakowskich dziurach, czuć tylko że runflaty nie mają za bardzo ochoty wyrabiać. Gdyby nie one to by była już niezła kanapa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, do czego służy kamera cofania w jedynce? :D

Jak jest brudna to do niczego :D

 

A z przecieraniem to trochę syzyfowa praca, teraz cały czas leje i jest syf na drodze, jeżdżąc dużo po mieście i często parkując musiałbym za każdym razem wysiadać z auta, przecierać i dopiero parkować. Byłem pewien że kamera jest pod znaczkiem jak w X5 albo w głupim Golfie, a nie w miejscu idealnym do zasyfienia się :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna jedyneczka z "odpowiednim" silnikiem ! ;)

Z tą kamerą cofania do 1 to faktycznie trochę przesada, faktycznie jest Ci potrzebna? Czy po prostu fajnie ją mieć jako gadżet?

 

Ps. W x5 mam i praktycznie bardziej mi przeszkadza niż pomaga, czujniki parkowania w 100 % wystarczają.

 

 

(..) Byłem pewien że kamera jest pod znaczkiem jak w X5 albo w głupim Golfie, a nie w miejscu idealnym do zasyfienia się :roll:

W X5 również jest tak samo zamontowana jak w 1, nie jest pod znaczkiem tak jak piszesz, a powinna bo w naszym klimacie do niczego nie służy jeżeli nie jest chowana...

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 6er jest chowana na szczęście, w E71 też miałem brudzącą się, choć tam znacznie mniej niż takie 1er, które ma zawsze uwalony tył. Tak czy siak bardziej chodziło mi o to, po co jest ta kamera, skoro tylna szyba to koniec auta, a czujniki są i tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to samo pytam właściciela czy rzeczywiście kamera jest dla niego niezbędna przecież w tak małym aucie czy po prostu zamówił ją bardziej jako gadżet...

 

Tym bardziej nie rozumiem czemu BMW potrafiące zrobić kamerę chowaną jak 6er nie zastsowała tego np. W F15 które zadebiutowała przecież później niż F12. W przypadku gdy nie jest chowana staje się często bezużyteczna!

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, do czego służy kamera cofania w jedynce? :D

Jak jest brudna to do niczego :D

 

A z przecieraniem to trochę syzyfowa praca, teraz cały czas leje i jest syf na drodze, jeżdżąc dużo po mieście i często parkując musiałbym za każdym razem wysiadać z auta, przecierać i dopiero parkować. Byłem pewien że kamera jest pod znaczkiem jak w X5 albo w głupim Golfie, a nie w miejscu idealnym do zasyfienia się :roll:

 

Teraz byly takie dwa tygodnie ze spokojnie daloby sie jezdzic i nie trzebaby jej non stop przecierac. ;) Ja też tak myślałem, dlatego to były najlepiej nie wydane pieniądze przy mojej konfiguracji :)

 

W 6er jest chowana na szczęście, w E71 też miałem brudzącą się, choć tam znacznie mniej niż takie 1er, które ma zawsze uwalony tył. Tak czy siak bardziej chodziło mi o to, po co jest ta kamera, skoro tylna szyba to koniec auta, a czujniki są i tak.

 

I tak i nie. W szybie widzisz tylko to co jest wyzsze niz linia okien. Na szczęście czujniki są bardzo dokładne i stosunkowo cienkie słupki czy stojaki na rowery również wykrywa.

 

Zaletą kamery jest natomiast nieco większa precyzja niż przy samych czujnikach. Czujniki mają spory zapas kiedy już piszczą na maxa a dalej jest kilkanaście cm do przeszkody. Kamerą można podjechać w zasadzie na centymetr bez ryzyka uszkodzenia. Przy ciasnym równoległym parkowaniu się niewątpliwie przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera to trochę gadżet, a trochę też przydatna rzecz. Często parkuję w ciasnych miejscach i czujniki już dawno wariują, a kamera mi skutecznie podpowiada że mam jeszcze trochę miejsca żeby się dobrze ustawić. Przydaje się też przy parkowaniu tyłem do wysokiego krawężnika, którego czujniki nie wyłapią - jak na foto poniżej, żeby nie dostać zawału wysiadając po zaparkowaniu ;-)

 

http://i.imgur.com/rt4N7es.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to adaptacyjne zawieszenie? W komforcie jest przyjemnie?

Zawieszenie daje radę na krakowskich dziurach, czuć tylko że runflaty nie mają za bardzo ochoty wyrabiać. Gdyby nie one to by była już niezła kanapa ;)

run flaty w m135i dziwne bo takich nie montują w fabryce :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Pokaż trochę więcej zdjęć żeby było co chwalić;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dyzfuzor trochę inny, ale patrząc jak ma ubrudzony tył to może być jedynka;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.