Skocz do zawartości

E87 120d Japanrot by Marcin


Marcin-ziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym dzisiaj przedstawić moje nowe oczko w głowie. Od dawna interesowałem się marką BMW, wcześniej szukałem e36, później e46, jednakże los sprawił, że moim pierwszym samochodem była Corolla E12. Ostatnio znajomy poinformował mnie, że sprzedaje swoje BMW E87 120d. Zaproponował mi żebym wsiadł i wybrał się z nim na przejażdżkę a ponieważ (tak jak pisałem wcześniej) zawsze chciałem mieć BMW to długo się nie zastanawiałem. Nie miałem jeszcze w planach zmiany samochodu, ale od razu gdy się tylko przejechałem wiedziałem, że to jest to. Ponieważ nie chciałem stracić okazji (samochód był pewny) to zdecydowałem się na zakup swojego pierwszego samochodu z logiem szachownicy. Przebieg auta to udokumentowane 205 tys, silnik jak pisałem to 2.0d M47 163KM. Jeśli chodzi o wyposażenie to obecnie nie powala, chciałbym z czasem doposażyć trochę jedynkę. Samochodzik według mnie prezentuje się w porządku, ale ponieważ uwielbiam dłubać przy autach to na pewno moja Bunia przejdzie szereg modyfikacji, które już wkrótce. Komentujcie i podsuwajcie pomysły na przyszłe modyfikacje. Na pewno chce dołożyć m pakiet z zewnątrz, kierownice wielofunkcyjną, wymienić boczki drzwi, przyciemnić szyby, pomalować nerki na czarno, zamontować większe felgi w letnim sezonie. Co więcej to czas i budżet pokaże.

Poniżej specyfikacja wyposażenia i fotki:

 

Type code: UG51

Model: 120D OL (EUR)

E-F-R series: E87

Series: 1

Type: SH

Steering: LL

Doors: 5

Engine: M47/T2

Displacement: 2.00

Power: 120 (163 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 438 - JAPANROT

Upholstery code: AFAT - STOFF MOIRE/ANTH

Prod.date: 2004-11-11

 

wyposażenie:

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S4AG Interior trim finishers Titanium matt

P7RP Advantage package

S8SP Control unit COP

S321 Exterior parts in vehicle colour

S411 Window lifts,electric,front/rear

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S450 Height adjustment, passenger seat

S473 Armrest front

S520 Fog lights

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S640 Preparation f tel.installation universal

S662 Radio BMW Business CD

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

S915 Omission of outer-skin preservation

 

23ca6a8e457da158.jpg

 

a38ca911206c3b03.jpg

 

108eccff422a0d79.jpg

 

49f7b23d6c6607fe.jpg

 

W najbliższym czasie postaram się o więcej zdjęć

Edytowane przez Marcin-ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ładna :cool2:

 

tak jak Randall napisał, dołóż do listy xenony LCI oraz tylne lampy led LCI, do tego koła masz zamiar wrzucić większe to proponuję 18" i pomaluj w czarny połysk skoro i nerki idą w czarny, szyby mogę zasugerować cały samochód jednakową folia najlepiej 30 % oraz jak masz zamiar zmieniać kierownicę na multifunkcje to wrzuć od razu m-pakietową :wink: w przyszłości możesz dorzucić jeszcze do listy chipa :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Chciałem was się jeszcze poradzić odnośnie m pakietu. Myślałem żeby założyć na przód zderzak z wersji poliftowej, bo według mnie jest ładniejszy od tego z przed liftu. Spotkałem się jednak z opinią na forum, że przy ewentualnej sprzedaży później pojawić się pytania typu "czemu ten zderzak jest z polifta w aucie przedliftowym". Co o tym myślicie? A druga sprawa to zmieniając zderzak na mpak poliftowy muszę chyba też liczyć się z wymianą nadkoli tak? Słyszałem, że są inne mocowania czy ktoś kto zamieniał zderzaki może to potwierdzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz według własnych upodobań i samochód pod siebie, najlepiej rób zdjęcia do tego już będziesz mieć historię auta tu na forum. Dużo osób robi w samochodach pre-lci różne dodatki z lci, bo przeważnie są ładniejsze. Co do nadkola to nie mam pojęcia, bo ja u siebie zmieniałem, ze zwykłego na m-pak do e87/e81 a Ty rozumie, że chcesz do swojego auta wrzucić zderzak od e82/e88 ?

Według mnie na żywo wygląda do e87 jednak lepiej ten od e87, bo sam miałem do siebie zakładać ten od e82, ale ten od e82 lepiej pasuje do coupe, ale to juz Twoj wybór :cool2:

Tu gdzieś na forum kilka osób wrzucało zderzak przedni od e82 do e87, więc może gdzieś coś takiego się pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najladniejszy kolor :) hehehehe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ten kolor... wiele bym dał, żeby moja jedynka była czerwona :roll:

 

Nie patrz na takie teksty jak 'zderzak z przedlifta w polifcie' itd. To są modyfikacje, które potem kupujący doceni i dzięki temu raczej szybciej auto sprzedaż niż miało by to utrudnić pozbywanie się wozu. Auto rób pod siebie ale solidnie, a na pewno nie będziesz żałował wydanej na to fortuny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hej!

Zabrałem się za modyfikacje. Postanowiłem, że na początek zamontuje kierownicę m-pakietową jednak jak się okazało ponieważ nie mam wtyki w przełączniku zespolonym na przyciski z kierownicy multifunkcyjnej to muszę kupić nowe przełączniki. Po żmudnych poszukiwaniach znalazłem firmę, która miała do sprzedania owe przełączniki wraz z tempomatem. Pomyślałem, że to dobra okazja żeby dołożyć tempomat do jedyneczki. Niestety zamawiałem przełączniki z manetką, do obsługi wycieraczek bez czujników deszczu i obsługi tylnych wycieraczek a otrzymałem takie z manetką do obsługi wycieraczek bez czujnika deszczu i bez obsługi tylnej wycieraczki.

Moje pytanie brzmi czy mogę coś zrobić z tym PZ, który do mnie doszedł np: zamienić prawą manetkę? Czy pozostaje mi tylko wymiana przełącznika na inny?

Edytowane przez Marcin-ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeśli chodzi o parking, to akurat fotka z galerii handlowej, na co dzień faktycznie mogłoby być kiepsko, ale za to bezpiecznie :D

Wracając do przełącznika zespolonego to dzięki za odpowiedź. Będę musiał więc bujać się z wymianą :/ Jutro przyjdzie kierownica multifunkcyjna z mpakietu i zostanie (poza przełącznikami zespolonymi :x) już tylko poduszka do kupienia. No i na koniec montaż z kodowaniem, czy ktoś z Was ma godną polecenia osobę, która mogłaby zamontować całość i zakodować najlepiej w okolicy Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kierownica zakupiona :D Teraz poszukuje poduszki pod kierownice i przełączniki zepsolone. Kierownice kupiłem z lekko zdartą blendą, dlatego też będę chciał ją odświeżyć. Mam dwa pomysł pierwszy to pomalować ją w czarny mat (prawie jak oryginał) drugi pomysł to obszyć ją zamszem. Jak uważacie? Edytowane przez Marcin-ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plasti lakiem dobry pomysł. Miałem plasti dipa na dachu w poprzednim samochodzie i 3 sezony wytrzymał, później farba zaczęła trochę schodzić. Ciekawe jak zachowa się w środku na kierownicy. Może warto spróbować.

Mam jeszcze jedno pytanko, byłem wymieniać opony na zimówki i jestem niezadowolony bo mam bicie wyczuwalne między 75-85km/h. Nie jest to mega duże bicie, ale jednak. Czy ktoś ma w Warszawie do polecenia zakład wulkanizacyjny z naprawdę dobrym sprzętem do wyważenia i z dużą wiedzą. To z pozoru jest łatwa sprawa, ale żeby to zrobić dobrze to jednak trzeba się na tym znać. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj po długich poszukiwaniach doszły przełączniki zespolone do mojej wersji bez czujników deszczu i pod kierownice z multifunkcją. Dodatkowo teraz zamówiłem wersje z tempomatem. Został zakup airbaga i będzie można już wszystko składać i kodować :D

Jakby ktoś miał do sprzedania poduszkę w bardzo dobry stanie to proszę pisać

Edytowane przez Marcin-ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po długich poszukiwaniach doszły przełączniki zespolone do mojej wersji bez czujników deszczu i pod kierownice z multifunkcją. Dodatkowo teraz zamówiłem wersje z tempomatem. Został zakup airbaga i będzie można już wszystko składać i kodować :D

Jakby ktoś miał do sprzedania poduszkę w bardzo dobry stanie to proszę pisać

http://i1168.photobucket.com/albums/r497/marcingorecki/FullSizeRender_zpsr50c7lw3.jpg

 

można tak sobie od tak dołożyć tempomat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kierownica i tempomat wreszcie ogarnięty, niżej fota przed i po. Różnica na plus dodatkowo dla zainteresowanych mogę powiedzieć, że po zamianie przełączników zespolonych i dodaniu multifunkcji odrazu bez kodowania zaczynają działać zarówno tempomat jak i przyciski na kierownicy. Uważam, że mod jak najbardziej warty czasu i pieniędzy. Orientacyjne koszty: to 450 kierownica, 600 poduszka, przełączniki zespolone 199. Moja blenda (plastik kierownicy) była trochę porysowana, ale całkiem ładnie pomalowałem ją w czarny mat. Taka rada jakby ktoś dokładał tempomat, trzeba bardzo uważać na numery części bo omyłkowo za pierwszym razem kupiłem złe. Dodatkowo przełączniki zespolone do tego modelu z tempomatem są bardzo ciężkie do wyhaczenia, ale udało się :lol:

Następne przewidziane modyfikacje to obicie listew alkantarą z czerwoną nicią na wzór tych z 1M. Jednocześnie na bieżąco będę szukać zderzaków M pakiet i fajnych felg na lato.

 

4ae437f6f4496b5fmed.jpg

Edytowane przez Marcin-ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Hej, sposób montażu to 2x uchwyt do kratek z magnesem, jestem zdziwiony jak mocno to się trzyma, tym bardziej ze tablet opiera się o listwę w alcantarze więc nic nie trzeszczy. Jeśli chodzi o software to użyłem programiku na androidy Buzz launcher, trzeba sie pobawić z tą aplikacją, ale wszystko ładnie śmiga jak się trochę w to czasu włoży. Tablet to dodawany gratis do abonamentu w Orange Alcatel Pixi 7, niestety parametry tego tablecika nie powalają szczególnie, że wolno łapie GPS, z czasem pomyśle może o czymś mocniejszym. Kupiłem jeszcze do tego zestawu taki transmiter bluetooth AUX na allegro http://allegro.pl/transmiter-aux-bluetooth-3-5mm-wbudowana-bateria-i6190921123.html i bezprzewodowo łączy się z tabletem transmitując muzykę. O dziwo jakoś dźwięku na bardzo dobrym poziomie. Edytowane przez Marcin-ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.