Skocz do zawartości

F20 LCI 118i 2015


YamYoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników BMW. Krótko o mnie - Bartek, Warszawa ;)

 

Chciałbym Wam przedstawić moje przyszłe cztery kółka, które zamówiłem dwa tygodnie temu. Jako że auta jeszcze nie mam, będzie to opis plus wizualizacja. Fotki wgram jak tylko odbiorę auto. Wątek zakładam ciut wcześniej ponieważ chciałbym Was podpytać o parę rzeczy- mam jeszcze chwilę na zmiany przed ruszeniem produkcji. (pytania na końcu posta)

A więc tak:

 

2R31 BMW 118i 5-doors

7LF Model M Sport

300 biel alpejska

HAAT Tkanina Hexagon/alcantara antracytowa

 

205 Automatyczna skrzynia biegów

2NH Hamulce sportowe M

322 Dostęp komfortowy

302 System alarmowy

676 Zestaw głośników HiFi

6WA Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie

249 Kierownica wielofunkcyjna

2N3 17" obręcze kół ze stopów lekkich Star Spoke 383M

2PA Śruby zabezpieczające

2VF Adaptacyjne zawieszenie sportowe M

481 Sportowe fotele przednie

493 Pakiet dodatkowych schowków

4AE Podłokietnik z przodu, przesuwany

4GD Listwy ozdobne czarne błyszczące z listwa akcentowa oksydowane srebro, matowe

508 Czujniki parkowania z tyłu i z przodu

544 Regulator prędkości z funkcja hamowania

552 Adaptacyjne reflektory diodowe

563 Pakiet dodatkowego oświetlenia

5A1 Diodowe światła przeciwmgielne

609 System nawigacyjny Professional

6NH Zestaw głośnomówiący z interfejsem USB

710 Kierownica sportowa M, skórzana

715 Pakiet aerodynamiczny M

760 Obramowania BMW Individual Shadow Line czarne na wysoki połysk

775 Podsufitka Individual w kolorze antracytowym

7S9 Pakiet usług ConnectedDrive

6AC Intelligent Emergency Calling (Inteligentne połączenie Alarmowe)

6AE TeleServices

6AK ConnectedDrive Services ??(usługi ConnectedDrive)

6AM Real Time Traffic Information

6AN Concierge Services (Serwis informacyjny)

6AP Remote Services ??(usługi Zdalne)

216 Servotronic

430 Lusterka przyciemniane automatycznie, składane elektrycznie

431 Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie

465 System załadunkowy

502 Spryskiwacze reflektorów

534 Klimatyzacja automatyczna

5AC Asystent świateł drogowych

258 Opony z funkcją jazdy awaryjnej

2VB Czujnik ciśnienia powietrza w oponach

423 Dywaniki welurowe

428 Trójkat ostrzegawczy

521 Czujnik deszczu z automatyczna kontrola

575 Dodatkowe gniazdo/gniazda 12V

5DA Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej z przodu

5DC składane zagłówki tylne

 

 

5a4bd0fc4adaaa1978a8b261f9d6e3b8.jpg

 

037773fd88976f5ab8093b58d024dbf8.jpg

 

99981fb82a16185d53b471ee55e69be1.jpg

 

487f7343000aaa323a24f399242e6963.jpg

 

Poniżej fotki na 18nastkach

 

7e5104b54a23c295940aec5a23c684be.jpg

 

8f7257fee8fffa41711b817f6c2186ab.jpg

 

251dd955d4cb655f01050141446f56f3.jpg

 

 

 

Pytanie:

1. zastanawiam się nad "systemem asystującym kierowcy" - zjechanie z pasa ruchu + ostrzeżenie przed kolizją, + wyhamowanie? - co to robi, jak to działa, warto?

2. W standardzie będzie na 17 StarSpoke 383M na RunFlatach, zastanawiam się ..cholernie kuszą mnie DoubeSpoke 461M 18 RunFlat...warto? wizualnie wiadomo.. ale czy komfortowo? jak to się ma do adaptacyjnego zawieszenia sportowego M? Polska równa nie jest, tu wyboje tam koleiny...kurcze:)

 

Co sądzicie o mojej konfiguracji?

 

Pozdrawiam

YamYoda

Edytowane przez YamYoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srodek sliczny... z zewnatrz.... WTF??

super ze nowa fura !! kolego zakladaj 18 " ani minuty sie nie zastanawiaj... mam w swoim starym 1er 18" na zime a w tym roku moze i 19 na lato wiec zero oporow.... na 17 auto nie wyglada... moze dobre koło doda mu uroku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

F20 wygląda dużo lepiej po lifcie! Przynajmniej nie straszy bez m-paka czego nie można powiedzieć o przedlifcie :P

 

Duzo masz tych dodatkow - warto pakowac tyle kasy w 1er tzn nie lepiej wtedy przesiasc się na wygodniejsza serie 3 bądź wziasc mocniejszy silnik za np. navi czy tym bardziej bezużytecznych asystentow których uzyjesz z ciekawości 3 razy?

 

glosniki hifi nie maja tweeterow w slupkach? (wizualizacja)

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F20 wygląda dużo lepiej po lifcie!
dzięki :)

widziałem w sobotę na salonowej premierze F20LCI w wersji Sport i Advantage, niestety M-ki nie było. Wyglądają naprawdę rewelacyjnie.

wytrwałosci w czekaniu na auto życze

Moja produkcja została przyśpieszona o około 3 tygodnie, za 10 dni około wjeżdża na produkcję :) Więc niebawem fotki

 

Co do dodatków, wizualnie jest tego sporo, ale to są raptem z tego co pamiętam dwa-trzy duże pakiety, w skład których wchodzi masa dodatków. Cenowo opłacało się wziąć jeden duży pakiet i ew użyć tej jednej rzeczy 3 razy do roku, niż dobierać faktycznie te, które są fizycznie potrzebne. Do tego doszedł fajny rabat i cena finalna wcale nie jest aż tak wysoka.

 

glosniki hifi nie maja tweeterow w slupkach? (wizualizacja)
szczerze? to nawet nie wiem, ma być 7 głośników + wzmacniacz 205, chyba tylko HK ma głośniczki w słupkach, ale ręki uciąć sobie nie dam, przyjedzie to zobacze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
HiFi nie ma nic w słupkach. Przynajmniej u mnie;) fajna jest ta nowa kierownica, zazdroszczę. Ta nowa 118i ile ma tych koni? Bo cos strasznie pokombinowali z tymi wersjami po lifcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czekam na nowe 118i LCi, wyposażenie bardzo podobne do Twojego :)

z ciekawości - co dodałeś/wywaliłeś?

Kiedy masz wyznaczony odbiór auta mniej więcej?

w umowie mam połowe czerwca, produkcja została przyśpieszona o 3 tyg około, więc może na początek czerwca/koniec maja będzie już do odbioru:)

Czy wiecie coś może o MPower Pack do tego nowego 118i LCi?

jeszcze nie, ale śledzę temat na bieżąco

 

btw, co do samego silnika 118i, dowiedziałem się że pod koniec roku będzie produkowany on już w wersji 3/4 cylindry/zawory, aktualne są jeszcze 4/4. Taka ciekawostka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czekam na nowe 118i LCi, wyposażenie bardzo podobne do Twojego :)

z ciekawości - co dodałeś/wywaliłeś?

 

Założyłem już swój temat tu na forum- zerknij na konfig :) Tylko ja nie miałem żadnych pakietów do wyboru, chyba brałem jeden pakiet a potem opcje "solo".

 

Możesz napisać jakie ty dokładnie pakiety brałeś?

 

Kiedy masz wyznaczony odbiór auta mniej więcej?

w umowie mam połowe czerwca, produkcja została przyśpieszona o 3 tyg około, więc może na początek czerwca/koniec maja będzie już do odbioru:)

 

Ja mam odbiór max do końca maja :)

 

Czy wiecie coś może o MPower Pack do tego nowego 118i LCi?

jeszcze nie, ale śledzę temat na bieżąco

 

btw, co do samego silnika 118i, dowiedziałem się że pod koniec roku będzie produkowany on już w wersji 3/4 cylindry/zawory, aktualne są jeszcze 4/4. Taka ciekawostka:)

 

Tak to prawda, będzie szedł jako 3 cylindry. Zastanawiałem się na wersją 120i bo wtedy też można dołożyć aktywny tempomat ze stop and go, ale zarówno cena jak i czas oczekiwania sprawiły, że wybrałem 118i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moje przemyślenia o twoich pytaniach:

 

Pytanie:

1. zastanawiam się nad "systemem asystującym kierowcy" - zjechanie z pasa ruchu + ostrzeżenie przed kolizją, + wyhamowanie? - co to robi, jak to działa, warto?

 

Nie brałem tego, teraz w aucie mam asystentów martwego pola, zjechania z pasa. O ile marte pole się przydaje (ale nie ma tego w 1er), to asystent pasa nie. Zamiast tego wziąłem opcje asystenta parkowania i kamerkę :).

 

2. W standardzie będzie na 17 StarSpoke 383M na RunFlatach, zastanawiam się ..cholernie kuszą mnie DoubeSpoke 461M 18 RunFlat...warto? wizualnie wiadomo.. ale czy komfortowo? jak to się ma do adaptacyjnego zawieszenia sportowego M? Polska równa nie jest, tu wyboje tam koleiny...kurcze:)

 

Mam teraz auto na 18, świadomie wybrałem 17 w 1er. Na 18 komfort jest taki sobie. Ale może z opcją adaptacyjnego zawieszenia nie będzie to tak bardzo przeszkadzało- nie jeździłem autem z tą opcją, więc nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moje przemyślenia o twoich pytaniach:

 

Pytanie:

1. zastanawiam się nad "systemem asystującym kierowcy" - zjechanie z pasa ruchu + ostrzeżenie przed kolizją, + wyhamowanie? - co to robi, jak to działa, warto?

 

Nie brałem tego, teraz w aucie mam asystentów martwego pola, zjechania z pasa. O ile marte pole się przydaje (ale nie ma tego w 1er), to asystent pasa nie. Zamiast tego wziąłem opcje asystenta parkowania i kamerkę :).

 

2. W standardzie będzie na 17 StarSpoke 383M na RunFlatach, zastanawiam się ..cholernie kuszą mnie DoubeSpoke 461M 18 RunFlat...warto? wizualnie wiadomo.. ale czy komfortowo? jak to się ma do adaptacyjnego zawieszenia sportowego M? Polska równa nie jest, tu wyboje tam koleiny...kurcze:)

 

Mam teraz auto na 18, świadomie wybrałem 17 w 1er. Na 18 komfort jest taki sobie. Ale może z opcją adaptacyjnego zawieszenia nie będzie to tak bardzo przeszkadzało- nie jeździłem autem z tą opcją, więc nie wiem :)

Witam na lato mam 18 zima 17 różnicy w komforcie niema ale nie mam adaptacyjnego zawieszenia a warto go wziąc jezdziłem mam porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
Zazdroszczę kierownicy! Btw. Wiem czemu nie wypuszczają serii 1 na USA. Po prostu wyglada bardzo dziwnie bez tablicy z przodu;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moja 1-nka też już wyprodukowana ale podobno dopiero za 2-3 tygodnie będzie transportowana do Polski.

a Ty jak długo czekałeś od momentu wyprodukowania do odbioru auta?

no i przede wszystkim jak wrażenia?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.