Skocz do zawartości

120d xdrive - po pomiarach PKit


anwod

Rekomendowane odpowiedzi

wreszcie!

 

Po prawie 3 miesiacach jest f21 120d xdrive. :mrgreen:

 

Niestety albo nie umiem albo nie moge dodac zalacznikow dlatego na razie bez fotek.

 

Z wyposarzenia takie niezbedne dla mnie minimum, poza tym ograniczalem sie finansami a wiec

- sportowe fotele z podporka ledzwiowa

- podgrzewane

- sportowa kiera

- BT

- troszke lepsze radio chyba hi fi to sie nazywa

- xenon

- deska rozszerzona

- klima auto

- kolor czarny

- fele alu 16

 

To chyba tyle z najwazniejszych spraw :-)

 

Co do pierwszych wrazen to trzyma sie drogi jak wariat. Pozycja za kierownica genialna. Na razie jeszcze delikatna jazda.

 

Dopiero 300km wiec zapaszek nowej fury jest wyczuwalny. Z minusow to mogloby byc troche ciszej no i diler mnie wkopal zapewniajac ze w standardzie sa 2 gniazdka 12v a tu klops - jest tylko 1.

 

Spalanie na razie 6,6.

 

http://i1313.photobucket.com/albums/t554/Andrzej_Wodecki/F20MOOD_zps3c3ab786.jpg

 

 

Pozdro

Edytowane przez anwod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z automatem to mega sciemniali. Jeszcze w grudniu zeszlego roku zapewniali ze bedzie od marca, kontaktowalem sie z bmw polska i powiedzieli ze 2015 :duh:

Ale tak wywnioskowalem z rozmowy ze sami nie sa pewni. Powiedzieli ze jesli chce automat to zebym jeszcze chwile poczekal bo bedzie slabsza wersja z xdrivem.

 

Co do zmian to power kit, poczekam jeszcze z miesiac zeby pozniej czuc roznice. No i z drobiazgow to przyciemnie delikatnie tylne szybki. I to raczej tyle. Mam 5 lat pelnej gwarancji bo to byl dla mnie priorytet, wiec nie bede z niczym dodatkowym ryzykowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Z minusow to mogloby byc troche ciszej no i diler mnie wkopal zapewniajac ze w standardzie sa 2 gniazdka 12v a tu klops - jest tylko 1.

 

Pozdro

 

Jedno gniazdko masz na konsoli przed lewarkiem zmiany biegów.

 

383800_10151158816677288_719558068_n.jpg

 

A co masz na środkowym tunelu z tyłu?

(tak jak na zdjęciu)

 

269763_10151158818857288_146653513_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic.

Gladka powierzchnia. Gniazdka brak. :cry2:

 

A dzisiaj mialem okazje jechac po luku "slimaku" ktorym czesto jezdzilem poprzednim swoim samochdem (renault laguna) i przy predkosci przy ktorej w lagunie kontrola trakcji wariowala i prostowala auto, w bejcy nawet nic nie zamrugalo.

Dla Was to juz pewnie normalka, ale dla mnie roznica w trakcji po przesiadce z innego samochodu jest powalajaca. Kiedy laguna parla przodem jak dzika na zewnatrz, tutaj czuc tylko delikatne przesuwanie sie calego samochodu na zewnatrz zakretu. Dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Z tego co czytalem na zagranicznych forach to jest jeszcze jedno miejsce na gniazdko zapalniczki - wsadz reke glebiej pod schowek po lewej stronie. U mnie jest tam tylko dziura ale niektorzy maja tam drugie gniazdo..

 

Nawet poszedlem i zrobiłem foto :)

 

http://i287.photobucket.com/albums/ll137/randall1986/th_null_zps0570ebeb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde aż sprawdziłem, u mnie wersja dla niepalących i gniazdko przy tylnych nawiewach jest. Kolejne tak jak kolega wyżej napisał w kufrze. U mnie dodatkowo jest jeszcze jedna ciekawostka. Mimo iż nie kupowałem siatki oddzielającej przestrzeń bagażową to mam w siedzeniach tylnych oparć mocowania do niej. W aucie znajomego (także bez opcji siatki) sprawdzałem i tych uchwytów nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do automatu to tez bym bardzo chcial:-)

Navi cena z kosmosu a z automapa nic nie wygra.

Felgi to troche taki kompromis cena/komfort. 16" rof sa akurat, imho, jesli chodzi o komfort jazdy. Nie jest za twardo, nie jest kanapowo. Duzo jezdze po kraju i po roznych drogach. 16 to chyba najpopularniejszy rozmiar i ceny opon rozsadne.

Natomiast zgadzam sie ze na wiekszych wyglada lepiej. Moze z czasem na 17" przeskocze.

 

Szybki przyciemnione dyskretnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jak zmieniac felgi to na 18", szkoda pieniedzy na wymiane z 16 na 17 bo różnica prawie niewidoczna.. W tej budzie nawet 19" nie robi jakiegos wielkiego wrazenia :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wziales run flaty, bo to podstawowa sprawa??

Ja przed zmiana na 18 tez mialem 16, ale w jednej rft a w drugiej miekkie, powiem tylko tyle ze roznica jest MASAKRYCZNA. Moim zdaniem na 18 bez rft jezdzi sie tak samo jak na 16 z rft!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam 16 run flat.

 

Wczoraj wieczorem lal deszcz i nie wytrzymalem, podjechalem na Karowa. Na sliskiej kostce przy wylaczonych wszystkich systemach mimo 4x4 zamiata tylem jak trzeba chociaz sporo zalezy od momentu dodania gazu bo poczatkowo jest podsterowny, przy wlaczonych zreszta tez probuje tanczyc ale szybko konczy sie zabawa. Natomiast jestem powalony trakcja, nawet na tej cholernie sliskiej kostce rwie do przodu jak wariat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz chwile o pierwszych wynikach spalania 120 w xdrive "na docierce"

Warszawskie korki 50 km dziennie spalanie na eco pro ale z wyl start stop 6,1l.

Pierwsza trasa autostarada tempomat 130 km/h 5,5l.

Dzisiejsza trasa Warszawa/Gdansk przez Torun, pozniej autostrada tempomat 140, a do Torunia calkiem ostro ale nie przekraczajac 3500 rpm spalanie 6,2.

 

Ogolnie calkiem niezle. Po tych pierwszych 1,5 k km to uwazam ze mogloby byc ciszej, tylko to mnie drazni. Jeszcze traktuje go dosc delikatnie, takze jak mi sie znudzi to pewnie spalanie wzrosnie.

Wszystkie wskazania z komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.