Skocz do zawartości

BMW F20 116i by mac_gregor


mac_gregor

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe widze ze nasze mody niemal identyczne :D

 

Opony i dywaniki też :P

 

Tez mam smaki na blackline z tylu tylko chcialbym je zobaczyc na zywo no i dostac jakas dobra cene. Mysle tez powaznie o podstopnicy i pedalach performance.

 

 

Zauważyłem do tej pory jeden problem, mianowicie nie znany mi jest algorytm którym posługuje się radio profesionall przy sortowaniu muzyki z zew. źródła. Przykładowo jeśli mam audiobooka który jest poprawnie otagowany (sprawdzałem w mp3tag oraz iTunes) To radio nie sortuje poprawnie rozdziałów od powiedzmy 1-52 tylko miesza je w sobie znany sposób.

I to by było jeszcze nic strasznego, do tego klikając pokrętłem iDrive na powiedzmy pierwszym rozdziale radio zaczyna odtwarzać przykładowo rozdział 7 ... a wyświetlacz na desce rozdzielczej pokazuje jeszcze co innego (rozdział 4) :)

Próbowałem już kilkunastu albumów, z tego co szukałem po zagranicznych forach problem faktycznie występuje dość często.

Macie z tym jakieś doświadczenia ? :)

 

 

Ten problem mialem od początku wszystko wymieszane, włączam piosenke np. Armina, slysze calkiem cos innego, a na wyswietlaczu jeszcze cos innego :mad2:

 

Probowalem wszystkiego, robilem kilka razy update samodzielnie, robili w serwisie, kodowali cale auto po kilka razy, wszystko na marne. W koncu sprawa trafila do tzw. PUM-y czyli bazy ogolnoswiatowej BMW gdzie zapisywane sa nietypowe problemy i ich rozwiazania. Po miesiacu przyznano mi calkiem nowe radio i wymieniono w ramach gwarancji - od tego czasu (odpukać) wszystko działa poprawnie.

 

U mnie ostatnio wyszła inna wada o ktorej piszą na zagranicznych forach - dziwne stukanie w tylnej części auta na małych nierównościach, jako że dostawałem już szału to jedyneczka została dzisiaj w serwisie a ja woże się Mini One :cool2:

 

Dzięki za podpowiedź, ASO oczywiście nic na ten temat nie wie ... ale będę w przyszłym tygodniu to próbował reklamować.

Napisz co powodowało te stuki u Ciebie :) W ogóle trzeba by pomyśleć nad stworzeniem w dziale F20 takiego "repozytorium usterek" - Dla potomnych :)

 

PS. Mini dali Ci gratis czy odpłatnie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Mini dostalem w cenie paliwa bo do ASO musze dojezdzac 80 km :?

Sprawdzanie stuków skonczylo sie niczym - wymienili wszystkie kolki w plastikach tylnej klapy, wieszaki tlumika - stuka tak samo jak stukało.

Do tygodnia mam czekac na odpowiedz centrali - jestem niemal w stu procentach pewien ze to amortyzator albo jego mocowanie. W niemczech podobne przypadki kończyły się wymianą amorów + mocowań.

 

W sprawie radia podpowiedz im niech sie skontaktuja z AutoPremium w Świlczy k. Rzeszowa, że tam był taki przypadek i znają rozwiązanie - może to przyspieszy sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini dostalem w cenie paliwa bo do ASO musze dojezdzac 80 km :?

Sprawdzanie stuków skonczylo sie niczym - wymienili wszystkie kolki w plastikach tylnej klapy, wieszaki tlumika - stuka tak samo jak stukało.

Do tygodnia mam czekac na odpowiedz centrali - jestem niemal w stu procentach pewien ze to amortyzator albo jego mocowanie. W niemczech podobne przypadki kończyły się wymianą amorów + mocowań.

 

W sprawie radia podpowiedz im niech sie skontaktuja z AutoPremium w Świlczy k. Rzeszowa, że tam był taki przypadek i znają rozwiązanie - może to przyspieszy sprawe.

 

Myśleli przez 10 godzin - doszli do wniosku że trzeba całe auto kodować ... na nic prośby, sugestie ... kodowanie musi być :) No nic chyba muszę całą ścieżkę przejść ...

Też zgłosiłem im stuki na małych nierównościach - dłubali, dłubali, coś niby w jakimś mocowaniu plastiku w bagazniku poprawili, ale problem moim zdaniem jest dalej :) Tyle że u mnie skala tego problemu nie irytuje puki co :)

 

Generalnie cały ten serwis to jedno wielkie nieporozumienie :) Chodzą przez 10 godzin wokoło auta i w sumie to nic nie potrafią na 100% stwierdzić, nie wspominając o naprawie :)

Reasumując auto po całym dniu w serwisie musi do niego wrócić raz jeszcze na kodowanie (które jak wiemy już nic nie da) oraz na dalsze szukanie przyczyny stukania :) Na zleceniu dodatkowo mam pozycję 1000 wymiana instrukcji użytkownika - też to miałeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Hehe muszą robić wszystko po kolei zabierając Twój czas - nie rozumiem tej polityki :mad2:

Wymianę książki też miałem :D Do stukania wracam po nowym roku bo nie ma sensu im dawać auta na święta - i tak nic nie zrobią :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe muszą robić wszystko po kolei zabierając Twój czas - nie rozumiem tej polityki :mad2:

Wymianę książki też miałem :D Do stukania wracam po nowym roku bo nie ma sensu im dawać auta na święta - i tak nic nie zrobią :|

 

Generalnie tego typu drobne usterki typu cos brzeczy badz stuka mocno psuja frajde z posiadania nowego BMW, tym bardziej ze zdarzają się dość często a dzialania podejmowane przez ASO sa raczej z gatunku 'na odwal sie' a nie nastawione na docelowe rozpoznanie i rozwiazanie problemu ('cos tam wyregulowalismy, prosze pojezdzic i w razie czego ponownie sie umowic do serwisu'). W kontekscie takich drobiazgow mam wrazenie ze gwarancja w BMW w gruncie rzeczy na niewiele sie zdaje tym bardziej ze przy rozbieraniu tapicerki / plastykow jest spora szansa ze wiecej uszkodza niz naprawia...

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Hehe muszą robić wszystko po kolei zabierając Twój czas - nie rozumiem tej polityki :mad2:

Wymianę książki też miałem :D Do stukania wracam po nowym roku bo nie ma sensu im dawać auta na święta - i tak nic nie zrobią :|

 

Generalnie tego typu drobne usterki typu cos brzeczy badz stuka mocno psuja frajde z posiadania nowego BMW, tym bardziej ze zdarzają się dość często a dzialania podejmowane przez ASO sa raczej z gatunku 'na odwal sie' a nie nastawione na docelowe rozpoznanie i rozwiazanie problemu ('cos tam wyregulowalismy, prosze pojezdzic i w razie czego ponownie sie umowic do serwisu'). W kontekscie takich drobiazgow mam wrazenie ze gwarancja w BMW w gruncie rzeczy na niewiele sie zdaje tym bardziej ze przy rozbieraniu tapicerki / plastykow jest spora szansa ze wiecej uszkodza niz naprawia...

 

Sporo w tym racji, ja mam jeszcze lepiej bo kazda wizyta w ASO = 160km i pół dnia wyrwane z życia.

Dlatego jak ostatnio dzwonili ze jest u nich jakis specjalista z warszawy i ze on tez chce posluchac tego stukania to odmówiłem i powiedziałem że nie mam jak przyjechać. Po świętach zostawiam auto, biorę Mini i mają to zrobić bo krew mnie zaleje :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe muszą robić wszystko po kolei zabierając Twój czas - nie rozumiem tej polityki :mad2:

Wymianę książki też miałem :D Do stukania wracam po nowym roku bo nie ma sensu im dawać auta na święta - i tak nic nie zrobią :|

 

Generalnie tego typu drobne usterki typu cos brzeczy badz stuka mocno psuja frajde z posiadania nowego BMW, tym bardziej ze zdarzają się dość często a dzialania podejmowane przez ASO sa raczej z gatunku 'na odwal sie' a nie nastawione na docelowe rozpoznanie i rozwiazanie problemu ('cos tam wyregulowalismy, prosze pojezdzic i w razie czego ponownie sie umowic do serwisu'). W kontekscie takich drobiazgow mam wrazenie ze gwarancja w BMW w gruncie rzeczy na niewiele sie zdaje tym bardziej ze przy rozbieraniu tapicerki / plastykow jest spora szansa ze wiecej uszkodza niz naprawia...

 

Sporo w tym racji, ja mam jeszcze lepiej bo kazda wizyta w ASO = 160km i pół dnia wyrwane z życia.

Dlatego jak ostatnio dzwonili ze jest u nich jakis specjalista z warszawy i ze on tez chce posluchac tego stukania to odmówiłem i powiedziałem że nie mam jak przyjechać. Po świętach zostawiam auto, biorę Mini i mają to zrobić bo krew mnie zaleje :mad2:

 

Słuchaj, ale z tymi stukami to jeszcze rozumiem, szukają rozwiązania :) Ale z tym radiem ... mówisz gdzie wiedzą co i jak ... to przecież żadna "mądra głowa" nie zadzwoni, nie sprawdzi ... Nie oczywiscie swoje - będa kodować ... a ja tak będę tam ze 4 razy jeździł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Mac_gregor,

To Ciebie mijałem w piątek, koło 14.00 na Jagiellońskiej w kierunku Modlińskiej? :)

Jakieś 116i czarne na tablicach WWL... :)

 

Tak,tym razem to ja :)

PS. Zderzaki Ci wyszły R E W E L A C Y J N I E :)

 

dzięki :)

Trzeba by się w końcu jakoś poznac na mieście.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac_gregor,

To Ciebie mijałem w piątek, koło 14.00 na Jagiellońskiej w kierunku Modlińskiej? :)

Jakieś 116i czarne na tablicach WWL... :)

 

Tak,tym razem to ja :)

PS. Zderzaki Ci wyszły R E W E L A C Y J N I E :)

 

dzięki :)

Trzeba by się w końcu jakoś poznac na mieście.. :)

 

Jestem za :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Poprzednia jedynka zmieniła właściciela przy przebiegu 49 000.

 

f20_17.jpg f20_18.jpg f20_19.jpg f20_27a.jpg

 

Wraz z jej sprzedażą, na pewien czas zmieniłem strony montowania kierownicy i przeniosłem na antypody.

Ale na mój powrót już czeka kolejna F20 LCI (zastanawiałem się nad 3er ale serio mi tak duże auto nie potrzebne)

 

Tym razem ze 116i przesiadka na nowe 118d LCi w kolorze Estroil Blue (Jeszcze w salonie).

 

Zrzut_ekranu_2017_03_15_o_09_55_31.png Zrzut_ekranu_2017_03_15_o_09_56_31.png Zrzut_ekranu_2017_03_15_o_09_56_55.png

 

Specyfikacja:

 

Lakier i tapicerka

B45 Błękit Estoril

HAAT Tkanina Hexagon/alcantara antracytowa

 

Wyposażenie standardowe:

 

258 Opony z funkcją jazdy awaryjnej

2PA Sruby zabezpieczajace

2VB Czujnik cisnienia powietrza w oponach

423 Dywaniki welurowe

428 Trójkat ostrzegawczy

521 Czujnik deszczu z automatyczna kontrola

575 Dodatkowe gniazdo/gniazda 12V

5DA Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej z przodu

5DC Regulowane zagłówki tylne

6AC Intelligent Emergency Calling

6AE Teleservices

 

Wyposażenie opcjonalne:

 

205 Automatyczna skrzynia biegów

302 System alarmowy

431 Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie

494 Ogrzewanie foteli przednich

502 Spryskiwacze reflektorów

5A2 Reflektory LED

249 Kierownica wielofunkcyjna

2PU 18" Obrecze kol ze stopu lekkiego Double Spoke 461 M

481 Sportowe fotele przednie

493 Pakiet dodatkowych schowków

4AE Podłokietnik z przodu, przesuwany

4FT Listwy ozdobne szotkowane wzdluznie aluminium z listwa akcentowa czarna

508 Czujniki parkowania z tyłu i z przodu

520 Swiatla przeciwmgielne

544 Regulator predkosci z funkcja hamowania

563 Pakiet dodatkowego oświetlenia

606 System nawigacyjny Business

6NS Pełna bezprzewodowa integracja kompatybilnych telefonów komórkowych wraz z USB

704 Sportowe zawieszenie M

710 Kierownica sportowa M, skórzana

715 Pakiet aerodynamiczny M

760 Obramowania BMW Individual Shadow Line czarne na wysoki połysk

775 Podsufitka Individual w kolorze antracytowym

7NH Service Inclusive - 5 years/100.000 km PLN 0,00

8A1 Polska wersja

8AT Polska instrukcja obslugi

ZCO Convenience Package

216 Servotronic

465 System załadunkowy

534 Klimatyzacja automatyczna

ZD4 BMW ConnectedDrive Advanced

6AK ConnectedDrive Services

6WA Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Już odebrany? Jak wrażenia z porównania silników?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.