Skocz do zawartości

F20 - 116i - Kamazzi


kamazzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Samochod zapłacony, zarejestrowany, ubezpieczony i odebrany w dniu dzisiejszym.

Stał w salonie przykryty białą płachtą, oficjalnie wydany... brakowało tylko krakowiaków i tradycyjnej muzyki z magnetofonu :)

Za całokształt wydania samochodu Inchcape otrzymuje ode mnie 10 punktów na 10 możliwych. Aż chce się kupić kolejny samochód :)

 

 

398582_10150617815572288_1476852879_n.jpg?oh=3a7e277ec72a2f02ecce24bfa380efc5&oe=554AA036

 

Konfiguracja samochodu jest następująca:

300 biel alpejska

BDAT Tkanina Move antracytowy

 

Poza standardowym wyposażeniem, samochód posiada:

240 Kierownica skórzana

249 Kierownica wielofunkcyjna

302 System alarmowy

320 Rezygnacja z emblematu modelu

441 Pakiet dla palących

663 Radio Professional

6WA Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie

 

Co ciekawe, seryjne wyposażenie wcale nie jest takie ubogie jak to niektórzy opisują :)

Więcej wrażeń wkrótce :)

Edytowane przez kamazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne auto. Bardzo mi się podoba, choć osobiście dołożyłbym na pewno alu, ale pamiętam jakie ma być docelowe przeznaczenie auta :). Daj znać jak silnik się spisuje.
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne auto. Bardzo mi się podoba, choć osobiście dołożyłbym na pewno alu, ale pamiętam jakie ma być docelowe przeznaczenie auta :). Daj znać jak silnik się spisuje.

 

Masz całkowitą rację. Zgadzam się z Tobą w 100%.

Uważam, że każdy samochód na kołpakach wygląda tanio i niewykończony, ale cieszę się że pamiętasz przeznaczenie auta :) Miło mi :)

Póki co... odebrałem samochód ze stanem licznikowym 3,7 km i aktualnie jest około 110 :)

W środku jest kilka seryjnych gadżetów, które umilają życie.

Na tym etapie mogę napewno polecić rozszerzoną deskę z górnym monitorem. Ułatwia to użytkowanie... wszystkiego :) Wizualizacja działania KERS jest typowym gadżetem, który zaskakuje pasażera :)

Ciekawostką jest ustawialny ogranicznik prędkości z koła kierownicy. Fajna sprawa, która może się sprawdzić w nieprzekraczaniu dopuszczalnej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja na swoją jeszcze chwilkę poczekam. W zasadzie podstawowe pakiety plus kilka dodatków :)

 

116i 5-drzwiowe

Sport Line

Szafirowoczarny met

Tkanina Track antracytowy, czerwony akcent

17" Leichtmetallrder Sternspeiche 379

Listwy ozdobne czarne, błyszczące

Pakiet Drive Comfort

Polski pakiet plus

System alarmowy

Szyby przeciwsłoneczne

Dywaniki welurowe

Dodatkowe gniazda 12-V

Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc autko przejechało już swoje pierwsze 5000 km.

Poniżej zdjęcie komputera pokładowego z trasy Warszawa, Plac Narutowicza - Frankfurt, Lotnisko - Warszawa, Plac Narutowicza.

Podróż w cztery osoby, autko bardzo wygodne jak na ten rozmiar i klasę. Cichutko, gładziutko i.... szybko :)

 

Bardzo jestem zadowolony z białego koloru. Po takiej podróży nie widać było aż tak bardzo całego syfu i soli na samochodzie.

Samochód bez żadnego protestu może sunąć z prędkością +200 km/h, a przy tej prędkości możesz spokojnie słuchać sobie muzykę z niezłej jakości sprzętu grającego lub spokojnie prowadzić konwersację.

Osiągi są bardzo zadowalające. Podczas szybkiej i agresywnej jazdy ma się wrażenie, że samochód ma więcej mocy niż te deklarowane 136 KM.

 

Z czego nie jestem zadowolony? Mały bak paliwa. Za często trzeba stawać i dolewać.

Dla czterech osób, przydałyby się nawiewy powietrza z tyłu. Mój model tego nie ma.

Koniecznie należy zamawiać światła przeciwmgielne z przodu. Tylko wtedy jest ogrzewanie lusterek bocznych.

 

Cały czas jeszcze jest to samochód rzadki. Nawet we Frankfurcie gdzie starych jedynek jest jak psów, na całej trasie widziałem raptem dwie sztuki w nowej budzie.

 

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/400331_10150660965102288_856933161_n.jpg

Edytowane przez kamazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że jest to na odcinku ponad 2 tysięcy kilometrów, to faktycznie niezła, aczkolwiek od Strykowa do Warszawy spadła troszkę ;)

 

Tak w ogóle to czuć sporą różnicę mocy pomiędzy programem Sport i Eco Pro.

Chyba trzeba będzie zwiększyć mu troszkę doładowania, żeby moc wyszła jak w 118i albo lepiej :)

Potem jak handlowiec dostanie autko to znów się zmniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Biorąc pod uwagę, że jest to na odcinku ponad 2 tysięcy kilometrów, to faktycznie niezła, aczkolwiek od Strykowa do Warszawy spadła troszkę ;)

 

Tak w ogóle to czuć sporą różnicę mocy pomiędzy programem Sport i Eco Pro.

Chyba trzeba będzie zwiększyć mu troszkę doładowania, żeby moc wyszła jak w 118i albo lepiej :)

Potem jak handlowiec dostanie autko to znów się zmniejszy :)

ze Strykowa do Warszawy znam temat tez mi raz drastycznie spadła srednia :wink: od razu czuc ze wjechało się do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza F20 w naszej galerii :8) fajne też jest to że za ok. 1600zł za radio Prof jest ten monitor LCD, na ktorym widać też właśnie takie dane jak np. spalanie itd.

Co daje deska o rozszerzonym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła

 

 

Rozszerzony zakres

 

http://www.youtube.com/watch?v=TbbPQQPx9rE&feature=related

 

Ta druga dolne części zegarów ma cyfrowe i wyświetla min. parametry ED i różne inne pierdoły w zależności od ustawienia auta:) Do tego wskaźnik zbiornika paliwa jest wyświetlany na biało lub po włączeniu świateł na czerwono :) I takie tam :) Generalnie za 600 zł nawet nie ma się co zastanawiać nad zakupem - szkoda tylko że takie "ficzer" nie jest standardowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Ta druga dolne części zegarów ma cyfrowe i wyświetla min. parametry ED i różne inne pierdoły w zależności od ustawienia auta:) Do tego wskaźnik zbiornika paliwa jest wyświetlany na biało lub po włączeniu świateł na czerwono :) I takie tam :) Generalnie za 600 zł nawet nie ma się co zastanawiać nad zakupem - szkoda tylko że takie "ficzer" nie jest standardowy.

 

Racja. Jeśli ktoś miałby brać samochód z minimalną ilością opcji dodatkowych, to przynajmniej trzeba wrzucić rozszerzoną deskę. Aczkolwiek, to nie jest 600 zł :) 690 zł owszem za rozszerzoną deskę, ale razem z tym musi być radio professional, czyli dodatkowe 1630 zł. W sumie już 2310. Ale to nie koniec... Razem z tym musisz wziąć kierowicę wielofunkcyjną a to doatkowe 735 :) Suma: już ponad 3 tysie. No ale wielofunkcja jest tylko w skórze.... więc to dodatkowe 770 zł :)

W sumie jeśli chcesz deskę o rozszerzonym zakresie, dolicz do ceny auta 3934 zł :).... a nie 600 :)

 

No dobra :) Dalej: Co ciekawe, wskaźnik zbiornika paliwa i komputer pokładowy zmienia podświetlenie z białego na czerwony, ale nie po włączeniu świateł, tylko w zależności od natężenia światła zewnętrznego. Ja jeżdżę na światłach 24/h nie koszystając ze świateł dziennych i wyświetlacz zmienia kolor podświetlenia w zależności od światła zewnętrznego.

Sam ekran na środku deski, też zmienia autmatycznie jasność i kontrast w zależności od światła.

 

Co jeszcze jest fajnego?

Funkcja "LIM" czyli ogranicznik z kierownicy. Po włączeniu, ogranicza prędkość samochodu do bieżącej prędkości, lub można zmienić w górę lu w dół. Prawie jak tempomat, tyle że szybszy i łatwiejszy w obsłudze wjeżdżając na przykład w teren zabudowany.

Hill holder, czyli przytrzymanie hamulca na wzniesieniu przed ruszeniem, dzięki czemu samochód nie stoczy się ani centymetra.

Dwa kluczki z pamięcią ustawień pod danego kierowcę, domykanie czy otwieranie szyb z kluczyka.... takie pierdoły, które ułatwiają życie :)

 

Póki co, z racji ujemnych temperatur system Start/Stop nie funkcjonuje dlatego też nie powiem jaka jest różnica w spalaniu.

Na chwile obecną biorąc pod uwagę, że samochód był docierany, temperatury bardzo niskie a ostatnie 2300 km zrobione przy wysokich prędkościach, średnia wynosząca według komputera pokąłdowego na poziomie 8,8 nie jest tragiczna.

Do daje nam teoretyczny zasięg niecałych 600 kilometrów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi na zależności bo deska była jedną z ostatnich opcji jaką dobrałem. Wcześniej dobrałem Pakiet Polski/Plus i Comfort Package .... czyli w nich już miałem to o czym napisałeś (kierownica radio profesionall) dlatego pamiętałem o tych 600 na koniec :)

 

Co do podświetlania, masz czujnik zmierzchu ? W aucie testowym którym zrobiłem około 200 km był (była opcja świateł AUTO) i faktycznie mogło być tak jak piszesz .... w swoim tego ustroństwa nie zamawiałem i zastanawiam się na podstawie jakiego czujnika będzie mi to się ściemniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujnika zmierzchu. W mojej opinii, na naszym rynku funkcja świateł AUTO jest bezuzyteczna i pomimo tego że kolejną jedynkę wyposażę trochę inaczej niż tą, to funkcji świateł AUTO i tak nie będzie.

Wyświetlacz prawdopodobnie ma swój czujnik aby dostosować się do warunków otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kluczki z pamięcią ustawień pod danego kierowcę, domykanie czy otwieranie szyb z kluczyka.... takie pierdoły, które ułatwiają życie :)

e87 też miało przecież tą opcję. Światła AUTO - super sprawa przy ksenonach - uwielbiam widok BMW kiedy jedzie na samych ringach, a przy przejeżdżaniu przez tunele i ogólnie uruchamianiu samochodu nie trzeba machać żadnymi przełącznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e87 też miało przecież tą opcję. Światła AUTO - super sprawa przy ksenonach - uwielbiam widok BMW kiedy jedzie na samych ringach, a przy przejeżdżaniu przez tunele i ogólnie uruchamianiu samochodu nie trzeba machać żadnymi przełącznikami.

 

Ja wcale nie twierdzę, że e87 nie miało tej opcji... :), ale nie o e87 tu mowa :)

Ja akurat jeżdżę na światłach cały czas bez względu na to czy auto wyposażone jest w ksenony czy halogeny. Po prostu lubię być dobrze widoczny, a tych tuneli u nas tyle, że ho-ho-ho.... ;) Dlatego w mojej opinii - zbyteczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamazzi, mac_gregor pytam z czystej ciekawości ponieważ zastanawia mnie ile % dostaliście rabatu na swoje samochody? Czy 2% rabatu na auta do produkcji a 4% na samochody z poprzedniego rocznika to prawda?

 

P.S. Gratuluję obu Panom zakupu i wyboru :D

 

Dzięki ŁukaszJ.

Rabaty o których mówisz, czyli 2 i 4% to realne rabaty dla osób, które kupują jeden samochód.

Nie wiem jak Mac-gregor, ja dostałem troszkę więcej, ale mam podpisaną umowę z BMW.

Według niej w zeszłym roku kupiłem dwie F10, a w tym roku planuję jeszcze jedną F25, F30 i E84, więc rabaty troszkę inne.... ale pocieszę Cię - nie wiele :)

To nie Opel, gdzie za Insignię za 127 tysięcy na "dzień dobry" bez większych negocjacji spuścili na 99.... :) Szok.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamazzi, mac_gregor pytam z czystej ciekawości ponieważ zastanawia mnie ile % dostaliście rabatu na swoje samochody? Czy 2% rabatu na auta do produkcji a 4% na samochody z poprzedniego rocznika to prawda?

 

P.S. Gratuluję obu Panom zakupu i wyboru :D

 

Dzięki ŁukaszJ.

Rabaty o których mówisz, czyli 2 i 4% to realne rabaty dla osób, które kupują jeden samochód.

Nie wiem jak Mac-gregor, ja dostałem troszkę więcej, ale mam podpisaną umowę z BMW.

Według niej w zeszłym roku kupiłem dwie F10, a w tym roku planuję jeszcze jedną F25, F30 i E84, więc rabaty troszkę inne.... ale pocieszę Cię - nie wiele :)

To nie Opel, gdzie za Insignię za 127 tysięcy na "dzień dobry" bez większych negocjacji spuścili na 99.... :) Szok.... :)

 

Dziękuję za odpowiedź. Trochę się zdziwiłem jak w salonie, gdzie w przeciągu 4 lat kupiliśmy już kilka aut powiedziano mi, że od nowego roku na auto do konfiguracji dostanę 2% rabatu a na samochód, który jest z poprzedniego rocznika i z tego powodu stracił już kilkanaście % dostanę jedynie 4% rabatu :mrgreen: (oferta z kategorii tych dla idiotów)Tym bardziej było to dla mnie zaskakujące, że w zeszlym roku przy zakupie x5 rabat wynosił około 8% plus kompletne koła zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kolejną podróż, tym razem krótsza: Warszawa - Kraków, piątek po południu.

Temperatura ciut poniżej zera, jazda 100% przepisowa, Radom zakorkowany, w kilku miejscach jazda za piaskarką.....

Paskudne warunki, ale możlwość w miarę dobrego średniego spalania i wyszło tak:

 

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/429435_10150675127932288_581772287_11083301_295782639_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ładne spalanie ,niezła srednia jak na te warunki ,jaka jest moc tego silnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.