Skocz do zawartości

e87 120d Lemans Blau Kompost


Paszczaku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

1,5 roku temu w drodze zupełnego przypadku zamieniłem e46 330d na takiego bombowca . Był niedaleko , w sumie jak pierwsze foty zobaczyłem to się na nim skupiłem .Ta stylizacja i kolor robią robotę . Nawet jak stoi . Końcówka VIN-u : PV21388 . W dniu zakupu około 290 tyś km już nawet nie pamiętam ile dokładnie .Wiedziałem że trzeba będzie przy nim trochę popracować ale większość prac jestem sam w stanie wykonać .Oczywiście żaden bezwypadek . Lewy tył nadkole w sumie rant musiałbyć kiedyś przytarty bo analiza miernikiem to wykryła . Wprawne mocno oko też to zauważy że ten rejon był malowany ale to musi być wprawne oko i odpowiednio oświetlone . Tak to się 10-ciu pobije czy coś tam było czy nie . Przód drobna kolizja : na zdjęciu jak oglądałem to jakby ktoś wielkim butem sprzedał kopa w lewy kierunkowskaz i zderzak pod nim i ten róg błotnika . Wymienione były 2 lampy na nowe , błotnik ( renomowana firma Tong Yang ) ,zderzak ( akurat ten był kiepski ) , chyba też maska albo była zdjęta do malowania . Poprzedni właściciel wymienił całe sprzęgło . To się by zgadzało bo są znaki markerem na wale . Podobno turbinę regenerował ... no tu bym się zastanowił czy była robiona . Był w miarę serwisowany ale raczej podstawowe rzeczy . Dużo czasu spędził w małopolsce . Musiałbym sprawdzić ale z 10 lat w kraju już . DPF oczywiście jest , wypala się co 700 km . obecnie 4g sadzy i 7g popiołu .


Z ciekawszego wyposażenia :


-Radio proffesional ze wzmacniaczem TOP-HIFI plus max głośników

-M-Pakiet zewnętrzny

-M-Pakiet wewnętrzny

-Zawias M

-Silnik też M tylko że 47TU2 :)

-półskóra ( świetnie trzyma w miejscu )

-bixenon skrętny

-przyciemniane szyby tył fabrycznie

-sensor deszcz-światło

-kierownica multifunkcja

-grzane stołki


Ja doinstalowałem :


-tunel środkowy zamieniony na 3x cupholder

-radio zamienione na poliftowe z BT i USB ( w fabrycznym i tak bladł wyświetlacz to znany problem )

-światła dzienne


W planach :


-lusterko fotochrom ( tak mam na "korbkę" niestety

-może trafię fotel kierowcy z angola w stanie nówka to wymienię


Jako że wymagał "trochę prac" to lista tyle co pamiętam na dzisiaj :


-kolektor dolotowy wymiana na regenerowany , wiadomo podstawa ale mój fabryczny był w super stanie

-pasek alternatora , napinacz paska

-termostaty oba , oring węża od termostatu ( trzymał 66,6 stopnia )

-osłona silnika , osłona skrzyni , listwa zderzak-osłona

-amortyzatory przód ,łączniki przód , poduszka prawa , odboje osłony ( lewy był używka oryginał , prawy monroe ) . historii tego sweterka nikt nie zrozumie .

-amortyzatory , dolne mocowania i górne ( na badaniu technicznym miały 55% czyli już tak sobie )

-intercooler ( w zasadzie fanaberia był na łączeniu troszkę zapocony )

-separator odmy , oleje , filtry , olej w skrzyni

-łożysko koła lewy tył , piasta ( pękło pod domem po 300 km trasie )

-prostowanie felgi lewy tył ( pewnie temu łożysko pękło , ktoś w mega dziurę wjechał )

-przetkanie spryskiwacza tył ( wiadomy temat )

-pompka spryskiwaczy przód ( przeciekała )

-regeneracja obu zacisków tył , malowanie wszystkich

-nowe opony na tył w zalecanym rozmiarze , komplet nowych zimowych plus felgi zimowe

-mechanizm wycieraczek przód ( robiły pełen cykl i potem podnosiły się trochę )

-parownik klimatyzacji ;( ( zamienił się w sitko ) całe wnętrze do demontażu przykra usterka .

-moduł FRM miał uszkodzone wyjście zasilające oba moduły w lampach SMC oraz nie działały przesłony bixenonu . upierdliwa usterka w diagnozie bo z tym "bajerem" go kupiłem . ewidentnie jeden układ scalony jest upalony .

-zderzak przód w kolorze stan super

-halogeny przód

-alu nakładka na próg lewy tył M-pakiet w cebula cenie

-dywaniki welur z logo

-żarówki wszystkie w tylnych lampach ( dla świętego spokoju )


Do zrobienia żeby się nie nudzić :

-świece żarowe

-podgrzewacz filtra paliwa .


Fotki z zakupu na razie mam a aktualne może jutro jakieś popełnię :

e17dfc5fb589ebd0med.jpg01e5bc0a6da8534bmed.jpgd53ef8a0499dad79med.jpgd5106ac8a81c3475med.jpg51436db4b30d567cmed.jpg9871e2a139f175a2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Wnętrze z tym zmienionym tunelem :

05499f7fbaff0c85med.jpg


Dodam że tunel z lifta do przedlifta nie pasuje . Te plastiki które wchodzę tam głęboko pod konsolę są nieco krótsze .


Zimowy zestaw stalowy nawet znośnie wygląda :

0cd631852a8d02e1med.jpg


Lusterko przybyło i czeka na montaż :

96d09fd2f9c30cd2med.jpg


Czekam na przycisk start jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Właśnie kolor i wygląd zadecydował . Może kiedyś tam F20 w takim konfigu ..... jak dożyję .


Gumowy dywanik wyjęty bo zima się skończyła podobno .


Jak na złość namierzyłem takie same jak teraz mam felgi alu tylko w kolorze grafit metalik . Całkiem przyzwoicie zrobione . Na razie rzucam monetą czy kupić czy nie bo to znów przerzucanie gumy i inne atrakcje-problemy pewnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Kolor właśnie robi robotę . Z czarnego dawno się wyleczyłem .


Można by pomyśleć nad wsadzeniem letniego zestawu kół ...


Poszukać błotnika prawy przód w kolorze gotowego do założenia . na rogu się takie brzydkie bubu zrobiło po zimie nad kierunkowskazem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zakupiły się ładne używane dekielki felg oryginały w dobrej cenie . Letni zestaw kół zamocowany . Trzeba będzie się za trczami i klockami przód rozejrzeć . Pomiar bicia bocznego to aż 0,1 mm . Klocków zostało tak 40% może , tarczy też .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Służy służy . Radość z jazdy :)



Jest sobie zimno +3 dolewam płyn do spryskiwaczy i ... w łeb maską dostałem :D Trzeba siłowniki zmienić .


Klątwa dosłownie jednego miejsca na trasie , pewnie żyła wodna . Rok temu w tym miejscu DTC zamrugało . Dzisiaj się wysypał .Po naprawie metodą informatyka działa . Błąd D373 jakieś problemy z komunikacją .


Update : siłowniki używki za 15 zł zamontowane . Są o wiele mocniejsze od tych co miałem .


Wreszcie przyszedł czas na zmianę przednich hamulców . Jak to kolega stwierdził : szukasz sobie zbędnych zajęć znowu . No jednak nie . Okładziny klocków się poodklejały . Zaczęło to przy mocnym hamowaniu dudnić. Pozatym 2 hamowania ze 140 i tarcze miały sine pierścienie z przegrzania . ( ciekawe czy tył hamuje dobrze ) .

26172c2a7b56c2bdmed.jpg


Klocek był taki:

b0821c61168fcddbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Przednie felgi poszły do prostowania . Od wewnątrz bicie na jednej 5mm na drugiej mniej . Nowe ale takie same opony też zawitały .


Dopiero dzisiaj ale przynajmniej sukces . Felgi po prostowaniu i przeszlifowaniu płaszczyzny styku z tarczą . Nowe opony . Wibracje przepadły . Sztywna buda i zawias to łatwo o jakieś rezonanse z wibracji . Upierdliwa robota .


Tarcze jeszcze wciąż docierają się a 1500 km za sobą mają już .Wciąż dość ciepłe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Przeleciałem kolo ciężarówki z której niby tylko się "kurzyło" jakiś pył z drogi . Jednak to był tez piasek .... . I tak lepiej niż cegła czy kamień który ostatnio w moją stronę leciał .


Przy okazji znalazłem w ładnym stanie fotel z angola po stronie kierowcy ( czyli angol pasażer ) i sobie przełożę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Fotel zmieniony . Trochę roboty było w tym jeden problem bo wiązka pod siedzeniem była inna ( albo lift albo kwestia że to pasażera albo to i to ) .No i przekładka tego panelu z tyłu z siatką na graty pasażera . Warto było .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Wymieniłem filtr kabinowy na jakiegoś MANN-a z czymś tam na bakterie i wogóle . Sam filtr niby ok ale te uszczelnienie wokoło filtron ma gąbkę a tu jakieś plastikowe badziewie słabo przylegające . Za rok jednak Filtron węglowy . Przy okazji podgrzewacz filtra paliwa jakiś przybył . Może zachce mi się go dzisiaj zamontować albo chociaż osłony zdjąć .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

W lusterku fotochrom albo nasi już byli albo sprzedającemu glebę zaliczyło bo płytka z elektroniką wyskoczyła . Na szczęście działa . Szukam nadal chęci by je zamontować .


Auto spędziło dzień na praniu tapicerki . Warto było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W lusterku fotochrom albo nasi już byli albo sprzedającemu glebę zaliczyło bo płytka z elektroniką wyskoczyła . Na szczęście działa . Szukam nadal chęci by je zamontować .


Auto spędziło dzień na praniu tapicerki . Warto było .

 

Sam prałeś? Jeśli tak to czym i w jaki sposób? Ja swoje też prałem przed wymianą, efekt jest całkiem niezły, ale zawsze może być lepiej więc pytam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dwie urocze dziewczyny na myjni ręcznej prały . Mają tam też usługi właśnie prania tapicerek . Karcher odkurzacz plus jakaś chemia . Ogólnie ten nowy fotel był dość brudny . Reszta w miarę ok jak na ten wiek .Auto dobę spędziło .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Dziś w ramach relaksu to rozbierałem stary fotel na części pierwsze żeby go jakoś normalnie zezłomować . O ile zdjęcie poszycia oparcia , wyjęcie pompki i poduszek powietrznych to jest prosty temat . Tak samo siedzisko . To już wyjęcie z tego czy wymiana maty grzewczej jakby ktoś próbował to nipierona-niedasie :D . Toteż rozszarpałem to na kawałki . Maty grzewcze oparcia są prawie pod szyję i na boczkach . Na siedzisku są też na tym wysuwanym podnóżku . No i wyszło że : nasi tu już byli kiedyś :


f1b8095492051a9cmed.jpg


to jest złączka w tym wysuwanym podnóżku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.