Skocz do zawartości

BMW E87 120D - bigerr


biger

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok! Kilka ważniejszych i mniej ważniejszych napraw za mną, czas na małą aktualizację!


:arrow: Poprowadzenie od nowa instalacji xenonów. Osoba która je dokładała, zrobiła niezłe druciarstwo. Na szczęście to już za mną!

:arrow: Nowe przetwornice, wymienione niestety na marne, bo winowajcą była wiązka xenonów.

:arrow: Wymiana klapy gaszącej, powód - nie wypalanie się DPFa, wibracje przy gaszeniu auta.

:arrow: Wymiana świec

:arrow: Wymiana sterownika świec

:arrow: Nowa odma

:arrow: Nowe paski wielorowkowe


Okazało się, że koła pasowego nie trzeba wymieniać więc szybki zwrot i 500zł w kieszeni.


Do tego wleciał zimowy setup.

Nowe opony Nokian WR-D4 + nowe stalówki


Na stockowe alufelgi bmw 16" niestety nie mogłem patrzeć, wole stalówki - niezły gruz się zrobił.


gxv9oas.png

4yMkWXO.png

9bGRwLa.png

8te4kyv.png

POKQnd3.png

5QIAotz.png

0HDaMon.png

NVQb6uy.png

gmNegzf.png

oeEctOj.png

pXjAUVX.png


Niebawem wymiana wahaczy przednich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pojawią się komentarze o kołpakach albo, że alus to alus to zdążę pochwalić ten wybór. Fajnie to siadło! :twisted:

Już jadę do tesco, po jakiś fajny dwukolorowy wzór kołpaków! :D Dzięki za pomoc!

 

Mnie wkurza to spasowanie błotnika i zderzaka przy kierunku. U mnie jest tak samo.

Haha, muszę wreszcie to ogarnąć. Może na wiosnę :D

 

Piękna fura biger, zakochałem się :)

Dzięki dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja też, ale tak naprawdę to nie wiem czemu tak jest. Zderzak ściągałem raz, ze trzy lata temu. Niedługo będe go ściągał, bo mi lampa paruje i nie wiem czemu. Oblukam i ogarnę, ale czemu tak ten zderzak dziwnie jest spasowany to nie wiem. Wiesz co trzeba poprawić, żeby było ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, ale tak naprawdę to nie wiem czemu tak jest. Zderzak ściągałem raz, ze trzy lata temu. Niedługo będe go ściągał, bo mi lampa paruje i nie wiem czemu. Oblukam i ogarnę, ale czemu tak ten zderzak dziwnie jest spasowany to nie wiem. Wiesz co trzeba poprawić, żeby było ok?

 

Dużo jedynek ma tak odstający zderzak w tamtym miejscu... Zmieniałem ślizgi na nowe z ASO a niewiele to dało... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały update napraw zawieszeniowych:


:arrow: amortyzatory tył bilstein b4 + mocowanie + odboje

:arrow: wszystkie przednie wahacze lemforder

:arrow: łączniki stabilizatora lemforder

:arrow: końcówki drążka lemforder


Po wszystkim zrobiona geometria i auto znowu pięknie się prowadzi i nic nie puka.

W środku zrobiony mały porządek, łącznie z czyszczeniem skór.


W najbliższym czasie wleci dwururka z kwasówki 2x76


o0YQu4a.png


YUz3C79.png


3QJZkXG.png


qQWlk2u.png


CGKG9TS.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała zmiana, a cieszy bardzo! Udało mi się dorwać tunel środkowy z cupholderami w baaaardzo okazyjnej cenie.

Tunel od wersji poliftowej, delikatnie się różni od przedliftowej wycięciami przy początku tunelu więc powstaje mała szpara, która zupełnie nie przeszkadza i jest niewidoczna.


ks2Z5A9.png

sdBSYM7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

No ustawić przedni zderzak zeby tych szpar dziwnych nie było to ciężka robota . Pomaga ustawienie ślizgów lamp maksymalnie na boki czyli lewy w lewo, prawy w prawo . Dużo walki żeby to wyglądało . 2 dni walczyłem a obecnie i tak nad nerkami między maską a zderzakiem trochę szpara jest większa . Trzeba by cały przedni pas okular ustawiać pewnie .


Hmm taki tunel liftowy kiedyś sprzedawałem bo właśnie liftowy troche nie pasuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No ustawić przedni zderzak zeby tych szpar dziwnych nie było to ciężka robota . Pomaga ustawienie ślizgów lamp maksymalnie na boki czyli lewy w lewo, prawy w prawo . Dużo walki żeby to wyglądało . 2 dni walczyłem a obecnie i tak nad nerkami między maską a zderzakiem trochę szpara jest większa . Trzeba by cały przedni pas okular ustawiać pewnie .


Hmm taki tunel liftowy kiedyś sprzedawałem bo właśnie liftowy troche nie pasuje .

U mnie zawsze wypada coś ważniejszego i nie mam kiedy się do tego zabrać. Ale jak zrobi się cieplej to coś pokombinuje żeby to w końcu jakoś wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały update, wleciało kilka fajnych rzeczy do auta, więcej poniżej:


:arrow: Wywalony wydech końcowy. Na jego miejsce wleciała dwururka z kwasówki 2x76. Jeszcze delikatnie muszę go wyprostować i będzie 10/10.


qg0yVkS.png

C51ekhr.png

EwXH5SW.png

wRHFowp.png

152eCjD.png

ZGJWXN3.png


:arrow: Udało mi się upolować ori lotkę, a w zasadzie całą klapę. W śmiesznej kwocie, na dodatek w kolorze. Bez zastanowienia zamówiłem, była na drugi dzień.

Stwierdziłem, że lepszym rozwiązaniem będzie przeklejenie lotki. Z odklejeniem lotki w zasadzie nie było problemu, plecionka wędkarska + cienki drucik i jazda.

Gorzej było ze zrywaniem pozostałości z taśmy dwustronnej. Ale po długiej walce udało się. Dziś wkleiłem lotkę na klej do szyb. Przed tym solidne odtłuszczenie + primer.

Siadło idealnie!


Qwrwuq1.png

Vd0UWuR.png

cbYSNaS.png

z17qqCs.png

bj0pLXK.png

VwvXgbo.png


:arrow: Wyrwałem też w okazyjnej cenie lampę tylną z paskami led. Moja była delikatnie ukruszona na rogu.

50eBC6U.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile wcześniej dwururka nie robiła w mojej głowie szału to teraz z tą lotką mega mi się podoba... aż sam sobie chyba odpuszczę oryginalne jajko i poszukam dwururki bo wygląda to zaje*iście :D :8) Super teraz furka wygląda!

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat lotki też przerabiałem


najlepiej szukać klap- wiara często nie wie co wtstawia :cool2:


wyszło spoko

swoją drogą ta lotka powinna wychodzić w serii

spoko mod

Dokładnie, trzeba szukać klap. Widziałem że ostatnio gościu wyrwał za 77zł klapę z ori lotką.

 

o ile wcześniej dwururka nie robiła w mojej głowie szału to teraz z tą lotką mega mi się podoba... aż sam sobie chyba odpuszczę oryginalne jajko i poszukam dwururki bo wygląda to zaje*iście :D :8) Super teraz furka wygląda!

Tak jak Ci mówiłem, odpuść jajko i idź też u siebie w stronę dwururki!

 

Klasa! :cool2:

Ostatnio właśnie też o tym myślałem, że to takie must have :D

Wszystkie mody to takie abecadło udanej 1er. :8)

Haha, ostatnio o tym myślałem i to takie must have 1er :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lotka bardzo ładnie wpływa sylwetkę auta.

Dwururka to tez podstawa tuningu, więc mody jak najbardziej na plus :cool2:

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No cześć! Wracam z kilkoma drobnymi zmianami. Mechanicznie, zawieszeniowo nic się nie wydarzyło przez ten czas, co mnie bardzo cieszy! :D


:arrow: W końcu zabrałem się za oklejenie list przy drzwiach.

Okleiłem w piano black i jak dla mnie robi robotę i nawet tak bardzo się nie palcuje.

Szybka robota, a daje ogromny efekt - polecam

6h8W9Xd.png

ARnIqoL.png

uVBqRCL.png


:arrow: Wpadło również radio professional. Udało mi się wyrwać dobry rocznik, gdzie nie ma już problemu z padającymi pixleami.

Różnica w dźwieku nawet zauważala. Szczególnie przy głośniejszym słuchaniu muzyki.

pwmIMb0.png


:arrow: Za śmieszną cenę udało mi się wyrwać listwy ozdobne progowe M.

W świetnym stanie porównując do tego co jest na allegro/olx.

Jeszcze muszę zdobyć dwie sztuki na tył. Więc jak ktoś ma to priv. Teraz czas na wymianę progów na mpakietowe...

7sXIWje.png


Wakacyjne tripy obyły się bez żadnych niespodzianek. Dzięęęęki 1er!


Poniżej kilka luźniejszych zdjęć


i69Eybe.png

TjWz3FR.png

bfqILqj.png

VCNho8i.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.