Skocz do zawartości

[E87] BMW 130i by pawel934; wielki come back str. 4


pawel934

Rekomendowane odpowiedzi

cypisek21, ale mówisz o spalaniu z trasy? Ja kiedyś jak jechałem z Bytomia do Wawy to naprawdę nie oszczędzałem, często łapalem ponad 2,0, rzadko schodziłem poniżej 1,6 a spalanie wyszło (z całego baku, bo tankowałem w Bytomiu a potem zaraz w Wawie) ok. 13,5 (13,4, jeśli dobrze pamiętam). To spalanie o którym mówisz jest dziwne szczególnie że masz na myśli manual, bo z tego co wiem to taka wersja pali zauważalnie mniej. No chyba, że masz na myśli jazdę ze stałą prędkością 200+, ale to u nas jest ciężkie do wykonania (pomijając stały przelot autostradą).

 

oli222, bardzo możliwe - mieszkam na Kabatach ;) Mojego malucha w sumie łatwo poznać - trochę obniżony, poszerzana stal, w środku dwa kubełki (poza tym pełne wnętrze) i zwykle jedzie dosyć szybko (jak na malucha) ;) Blachy też łatwe do zapamiętania ;)

 

http://i.imgur.com/khAyUGC.jpg?1

 

P.S. Ten kolor taki zażółcony, bo fotka z instagramu i jakiś filtr jest ;)

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 lat później...

Niecodzienna historia miała miejsce... Jakiś rok temu zobaczyłem na parkingu piękną jedynkę w M-Paku, nie wiem nawet po czym ale pomyślałem "chyba moja", chociaż zbieg okoliczności musiałby być nieziemski - sprzedałem auto w 2014 do Gdańska, auto było na blachach WWL. Po kilku minutach przyszła właścicielka, zagadałem, okazało się że to 130i, sprawdziliśmy VIN - to ta! :D Ja sprzedałem auto do Gdańska, obecna właścicielka kupiła w Poznaniu - trochę świata wóz zwiedził. Powiedziałem, żeby dała znać jakby sprzedawała...


W zeszłym tygodniu właścicielka dała znać. Szybkie oględziny, wziąłem auto do zaprzyjaźnionego warsztatu żeby zobaczyć, w jakiej jest kondycji. Igła :D Co ciekawe, nawet po tylu latach auto wciąż jest bezwypadkowe i w 100% w ori lakierze, co w 130i raczej nie jest codziennością.


Tak wygląda teraz (fotka z oględzin):


0e02530e5a3e.jpg


Chciałem auto kupić bez letnich kół (bo mi się nie podobają), przyjechałem po auto ze swoimi BBS (kute RC 304 17x8, 7,5 kg sztuka), ale niestety przód ociera o zacisk... Fotka z przymiarki w garażu poprzednich właścicieli:


200cf6dbdfbe.jpg


Koniec końców udało mi się trochę popracować przy zaciskach i upchnąłem BBS :D Kilka fotek:


14b58ee84ad4.jpg 5dd3538d67cc.jpg 3817d18c73fe.jpg 863ebf0b38bb.jpg


A tak auto wyglądało za mojej kadencji 8 lat temu przez większość czasu (felgi Motorsport):


663d7afcaf67.jpg


3c90aacc33f9.jpg


A tak na początku po zakupie (felga ori z VINu):


f15f0ca7f868.jpg


I jedna świeża foteczka już po zmianie blach na moje ukochane WN: [EDIT: nie wiem dlaczego takie obrócone... przed wrzuceniem jest OK, po otwarciu miniaturki jest OK, ale na miniaturce jest jak jest...]


072139ba9d5e.jpg


Autem będzie jeździła moja żona :hyhy:

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A witam sąsiada :D Ja co prawda po mieszkaniu od urodzenia na Ursynowie przeprowadziłem się w zeszłym roku na Wolę, ale na Ursynowie wciąż bywam kilka razy w tygodniu bo jakoś nie mogę się z tą dzielnią rozstać :D


A co do tego, że felga nie chciała wejść - tak, to standard 330 mm. Chyba ten BBS ma wyjątkowo gruby bęben. Jak widać nie każdy model 17" wchodzi na ten hebel.

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A witam sąsiada :D Ja co prawda po mieszkaniu od urodzenia na Ursynowie przeprowadziłem się w zeszłym roku na Wolę, ale na Ursynowie wciąż bywam kilka razy w tygodniu bo jakoś nie mogę się z tą dzielnią rozstać :D


A co do tego, że felga nie chciała wejść - tak, to standard 330 mm. Chyba ten BBS ma wyjątkowo gruby bęben. Jak widać nie każdy model 17" wchodzi na ten hebel.

 


Kurde nie lada zaskoczenie powiem z felgą - ja upchałem 340mm z czterotłokiem pod 17 cali, szwagier u siebie ma 348mm z 335i też w 17 calach. Szkoda bo poszukiwałem takiej felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiałbym ich na skreślonej pozycji. Kojarzę zacisk pod 348 mm (mam w rodzinie E60 535d) i moim zdaniem jest spora szansa, że wejdzie. Oryginalne zaciski ze 130i mają bardzo wypukłe fragmenty (którymi właśnie tarły o felgi), możliwe że hebel 348 mm z innym zaciskiem prędzej się zmieści.

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.