Skocz do zawartości

BMW E87 120D - bigerr


biger

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W wątku cisza, trzeba to zmienić!


- Wyeliminowany luz na kierownicy, sprawcą tego zamieszania była maglownica. Już zregenerowana i działa pięknie!

- Nowa kierownica, trafiła się w dobrej cenie, więc stwierdziłem że starej nie będę obszywał.

- Malutkie detale typu, nowe uszczelki drzwi, nowe dywaniki, ramka rejestracji simple-fix


Przed:

U0oFhz0.png

Po:

fI4MVFz.png

e2QzC1m.png


ywO26T5.png

4dT1CS9.png

WcC7o2k.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przez ostatni czas poczyniłem trochę dobrych rzeczy dla jedynki!


:cool2: Nowe kompletne sprzęgło i dwumasa (LUK)

:cool2: Uszczelnienie miski olejowej

:cool2: Nowy akumulator (VARTA 85ah)

:cool2: Regeneracja alternatora

:cool2: Komplet filtrów i oczywiście olej


Z kieszeni trochę poleciało ale przez nowe sprzęgło auto prowadzi się idealnie!


Najszybciej zbliżające się kolejne mody

:oops: Nowe fotele sportsitze

:oops: Gałka zmiany biegów M

:oops: Tunel środkowy z cupholderami

:oops: Nowy rozrząd


72uiv9Z.png

iRaQpoP.png

XG6DyLv.png

TRMlBP6.png

AHLxvgA.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Widziany wczoraj na WNR. ;) Dobrze się prezentuje!

PS. Mam nadzieje że nie dostałeś samochodzików. ;)

Właśnie słyszałem o tej akcji z samochodzikami, na szczęście nic nie dostałem!

Nieźle rozkminione, ale jeszcze większy szacunek że ktoś to rozkręcił.

 

Ładne zdjęcia jej robisz ;) widać dobrze doinwestowana, ale podejrzanie szybk opadł aco dwunastu chyba ze żyto profilaktycznie. Ale najbardziej zastanawia mnie chęć wymiany rozrządu ? Zaczyna juz szumieć, klekotac ?

Dzięki! Domyślam się, że chodzi ci o szybko padnięty dwumas. Przy 190 tyś. przebiegu zaczęło być słychać ten tragiczny dla moich uszu dźwięk. Czy jakoś dziwnie szybko padł? Jak dla mnie naturalny przebieg. Co do rozrządu, tu właśnie chciałem profilaktycznie wymienić. Jedni mówią, żeby wymienić wcześniej, inni aby poczekać aż usłyszę jakieś dziwne dźwięki. I sam już zgłupiałem prawdę mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwunastu ważna rzecz , bagatelizowanie mogłoby sie skończyć większymi szkoda w silniku. Tez wybrałem luka i po tylu tysiącach kilometrach u mnie jest wszystko git. U mnie objawiało sie juz na polsprzegle drganiami przenoszonymi na karoserie. Nie No zły przykład dałem ja wymianialem gdzieś przy 250 kim a wcześniej auto dużo jeździło w trasach bo było służbowym autem czy cos takiego :D Ja powiem tak , mam ten sam silnik , 2x tyle kilometrów nalatane i rozrządu nie ruszałem i na razie nie mam zamiaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwunastu ważna rzecz , bagatelizowanie mogłoby sie skończyć większymi szkoda w silniku. Tez wybrałem luka i po tylu tysiącach kilometrach u mnie jest wszystko git. U mnie objawiało sie juz na polsprzegle drganiami przenoszonymi na karoserie. Nie No zły przykład dałem ja wymianialem gdzieś przy 250 kim a wcześniej auto dużo jeździło w trasach bo było służbowym autem czy cos takiego :D Ja powiem tak , mam ten sam silnik , 2x tyle kilometrów nalatane i rozrządu nie ruszałem i na razie nie mam zamiaru.

 

U mnie jedynie na półsprzęgle był hałas, żadnego ślizgania, szarpania nie było. Możliwe, że to tylko łożysko - już nawet nie pytałem mechanika, nie chciałem się denerwować że to tylko łożysko :D

Ale stwierdziłem, że jak już trzeba się tam dostać, to lepiej wymienić komplet niż się rozdrabniać i za kilka tysięcy kilometrów znowu zdejmować skrzynie i płacić kolejny raz za robociznę.


Wracając do rozrządu, chyba sam lubię sobie szukać nieistniejących problemów. Po co ruszać coś, co jest jak na razie w porządku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ładnie się ta kiera prezentuje :) !!

Kiedy jakaś gleba ? :D

 

Hahaha, nie namawiaj! Może kieeeeeeeeedyś jakiś pro kit, na pewno nie gwint! :D

 

Jeśli chodzi o sprężyny to nawet nie ma nad czym się zastanawiać tylko zakładać :D...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Cześć! U mnie właśnie pękło 200 000 przebiegu, wartość auta znacznie poszła w dół! :D


W tym tygodniu auto jedzie na wymianę koła pasowego,

przy okazji mechanik rzuci okiem w zawieszenie, bo coś zaczęło z tyłu nieprzyjemnie stukać na wybojach.


Ostatnio wpadła mi gałka M, za śmieszną cenę, aż głupio było nie brać!


EVtUamp.png

7BoCgEM.png

d8bfCdS.png

VWQY8kt.png

ZmHZ9TI.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie masz pordzewiałej tulei tylnej wycieraczki? Coś ci słabo pióro dociska i nie równo zbiera. Ramie powinno na szybę samo opadać z wysokości. Jakby co to raz na pół roku smar pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pordzewiałej tulei tylnej wycieraczki? Coś ci słabo pióro dociska i nie równo zbiera. Ramie powinno na szybę samo opadać z wysokości. Jakby co to raz na pół roku smar pomaga.

Z tuleją wycieraczki jest wszystko w porządku.

Zapchana jest jedynie dysza spryskiwacza tylnej szyby, bo nie podaje płynu.

Pewnie przypadkiem włączyłem tylną wycieraczkę na sucho, stąd taki nierówny ślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy problem, spory czas bawiłem sie z wycieraczka u siebie , czyściłem ten zaworek, rozbierałem cały mechanizm ze 3 razy , kupiłem nowa dysze w aso za 50 zł która i tak okazała sie zła bo wcześniej miała jedna dysze a nowa ma dwie i pod zaślepka słabo sie mieści :D ale pewnego dnia przez przypadek uruchomiłem i zaczęła podawać płyn, co było dla mnie ogromnym zdziwieniem o.O teraz tylko łapie za jakimś 4-5 nabyciem pompki .


A tak to bezawaryjności życzę i przebiegu jak u mnie albo i większego :D

W piątek bede w wwa to możemy sie ustawić ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś na wiosnę, jak zrobi się cieplej będę musiał to u siebie ogarnąć również.

Znając moje szczęście, mogę mieć podobne problemy jak Ty :D


Jakby ktoś miał sportsitze w fajnym stanie, najlepiej grzaną europe, proszę o PW!

Ewentualnie zwykła skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Troszkę mnie tutaj nie było, auto ogarnąłem od strony mechanicznej i wleciał jeden z ważniejszych modów czyli sportowe fotele grzane!


- Regeneracja pompy wspomagania

- Stabilizatory przód

- Odboje z tyłu

- Uszczelnienie kolektora

- Wyczyszczony EGR

- Wymiana filtru i olejów

- Regeneracja maglownicy

- Wymiana klocków


Na fotele polowałem kilka dobrych miesięcy, znaleźć coś w ładnym stanie, do tego grzane i europejskie graniczyło z cudem ale w końcu się udało,

do tego w najwyższym jak dla mnie wariancie czyli pełne skóry.


Wnętrze po wymianie foteli:

VcxmJ6r.png

iThfONy.png

Z2AQBn5.png


Wnętrze przed, oczywiście w ferworze wymiany zapomniałem o klasycznym zdjęciu przed i po, przypomniało mi się już w trakcie pracy...

QPOGPip.png


Kilka luźniejszych zdjęć:

4K3HKmL.png

A8kYxa9.png

Y5ptApQ.png


Plany na najbliższy miesiąc:

- Wymiana wahaczy

- Regeneracja pompy klimatyzacji


Plany na najbliższe miesiące:

- Czarna podsufitka

- Lotka

- Progi M

- Eibach pro kit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna podsufitka z otworem na szyber dach.. uwierz mi Rafał, znaleść to w normalnych pieniądzach graniczny z cudem :D


No ładna, znasz moje zdanie, zazdroszczę Ci tego jak jest zadbana. Jeżeli chodzi o sprężyny, to znasz moje zdanie..


Lotka dobry pomysł, kupuj tak jak ja RDX replikę, tylko od razu montuj, moja od zimy leży i pomalować jej nie mogę.

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny modzik. Teraz to wnętrze nabrało klimatu. Szkoda tylko, że boczki przedliftowe nie maja skóry...

Jak wjedzie sufit to będzie idealnie!

 

Boczki mam w garażu, muszę je jeszcze zmienić jak będę miał chwilę wolnego i będzie pięknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Auto dzisiaj obczajone na żywo, no jest ładnie! :8)

Stołki luksus :wink:

Dzięki dzięki! Do zobaczenia gdzieś na mieście!

 

Nic tak nie poprawia wnętrza, jak skóra i dodatkowo sportowe fotele.

Zgadzam się, aż nie chce wysiadać się z auta!


Ostatnio miałem intensywne dni z jedynką:

- Wymieniona przetwornica, na luzie można to zrobić przez nadkole. Zdjęcie zderzaka nie jest potrzebne.

- Wyczyszczone przepustnica, była trochę zasyfiona.

- Przełożyłem w końcu boczki do kompletu z fotelami. Teraz już wszystko jest jak należy.


NdI3aUh.png

6ikIsaJ.png

0UJiuex.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.